گپ تحصیلی قابل قبول کانادا برای دانشجویان بین المللی

اگر قصد دارید تحصیلات عالی خود را در کانادا ادامه دهید، ابتدا باید ویزای دانشجویی خود را دریافت کنید. با این حال، مقامات کانادایی گپ بین تحصیلات گذشته و آینده شما در کانادا را در نظر می گیرند. مدت زمان گپ قابل قبول کانادا برای دانشجویان بین المللی برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

 

این مقاله به این سوال پاسخ می دهد.

 

10 دانشگاه ارزان در کانادا برای دانشجویان بین المللی
10 دانشگاه بزرگ که برای پذیرش نیازی به زبان خارجی ندارند

 

تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی
کانادا یک مقصد برتر برای دانشجویانی است که به دنبال جایگزینی ارزان‌تر برای تحصیل در سطح جهانی نسبت به آنچه در ایالات متحده ممکن است پیدا کنند.

کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا در حال حاضر مدارک معتبری را مانند دانشگاه‌های ایالات متحده ارائه می‌کنند که اغلب با هزینه‌های مقرون به صرفه‌تر همراه با برخی از بهترین دانشگاه‌های جهان است.

کانادایی ها اهمیت زیادی به یادگیری می دهند و استانداردهای آموزشی کانادا به طور یکسان بالا است.

 

بیش از 100 دانشگاه در این کشور که پنج دانشگاه از آن ها، دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک گیل، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مونترال و دانشگاه آلبرتا در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

با این حال، برخی از مسائل ممکن است باعث ایجاد مشکل در روند درخواست ویزای دانشجویی و مجوز تحصیلی شود. یکی از رایج ترین آنها گپ است، اما این گپ چیست و فاصله بین مقاطع تحصیلی کانادا برای دانشجویان بین المللی چقدر قابل قبول است؟

 

گپ تحصیلی چیست؟
گپ تحصیلی دوره بین آخرین مقطع تحصیلی شما و مقطع بعدی است. تصور کنید در سال 2019 فارغ التحصیل شده اید و می خواهید برای پذیرش در سال 2022 اقدام کنید. در اینجا، شما حدود سه سال فاصله دارید.

هنگامی که می خواهیم ویزای تحصیلی برای کشور دیگری، کانادا ارسال کنیم، این مهم ترین سوالی است که باید بپرسید،گپ تحصیلی شما چقدر است یا حتی در آنجا گپ وجود دارد.

بسیاری از دانشجویان یک سال بعد از دوازدهم برای امتحان دولتی یا پزشکی مرخصی می‌گیرند، یا حتی در سال اول تحصیل خود مردود می‌شوند، یا ممکن است شما درگیر برخی از کارهای پس از امتحانات خود باشید. بنابراین این چیزی است که به عنوان گپ بین مطالعات تعریف می شود.

اکنون این سوال مطرح است که آیا گپ تحصیلی در کانادا قابل قبول است؟ اگر قصد دریافت مجوز تحصیل در این کشور را دارید، کالج ها، دانشگاه ها یا دفاتر مهاجرت ممکن است در مورد گپ تحصیلی سوال کنند.

یک دوره طولانی گپ تحصیلی ممکن است برای دانشگاه مورد نظر چالش برانگیز باشد. با این حال، سیستم آموزشی کانادا در مورد این موارد کاملاً منعطف است.

فاصله تا 2 سال برای متقاضیان مقطع کارشناسی رضایت بخش است و فاصله تا 5 سال برای متقاضیان کارشناسی ارشد کافی است.

چند استثنا برای برخی از دانشجویان بین المللی وجود دارد که تخصص استثنایی در زمینه تحصیلی خود نشان داده اند.

اگر تجربه کاری دارید، می توانید آن را به کالج، دانشگاه یا افسر مهاجرت نشان دهید تا گپ تحصیلی خود را ثابت کنید.

 

رایج ترین دلایل گپ تحصیلی
یک گپ تحصیلی ممکن است به دلایل مختلف رخ داده باشد. عموماً، دانشجویان آن را بعد از دبیرستان و قبل از ادامه مسیر خود به سمت برنامه کارشناسی می‌گذرانند.

افت سال به آنها زمان کافی برای برنامه ریزی برای آزمون های پایه ملی بدون هیچ عامل مهمی از سوی کالج ها یا دانشگاه ها می دهد.

بسیاری از دانشجویان پس از فارغ التحصیلی یک سال تمام ترک تحصیل می کنند. آنها به طور منظم دوره های پیشرفته را می گذرانند، برای فعالیت های خیریه داوطلب می شوند، موقعیت های ابتدایی و غیره.

 

شایع ترین دلایل گپ تحصیلی عبارتند از:

 

مسائل پزشکی، گپ قابل قبول کانادا
در صورت عدم وجود حادثه یا بیماری شدید، دانشجو از ادامه تحصیل وقفه گرفته است. در حین درخواست برای ویزای خود، باید مشکلاتی را که در طول گپ مدیر پرونده خود با آن مواجه شده اید ثابت کنید.

 

موقعیت های خانوادگی
نمی توان از یک موضوع خانوادگی غافل شد، که می تواند به شدت درس شما را مختل کند. بنابراین در هنگام درخواست ویزای تحصیلی، با افسر صادق باشید و با در اختیار گذاشتن تمام اطلاعات، همه چیز را برای او شرح دهید.

 

حضور مجدد برای تست ها
گاهی اوقات، دانشجویی ممکن است بخواهد برای بهبود نمره خود یک آزمون خاص بدهد یا احتمالات بهتری را شرط بندی کند. در چنین حالتی، باید یک درخواست معتبر به افسر پرونده خود ارائه دهید.

همچنین، شما نباید از ذکر همین موضوع در بیانیه هدف خود غافل شوید.

 

تجربه کاری، گپ قابل قبول کانادا
استراحت پس از اتمام یک دوره یا برنامه خاص برای انجام کار برای یک دوره ثابت می تواند موضوع او را روشن کند.
همچنین موفقیت مجوز تحصیل در کانادا را از طریق یک نامه تجربه مرتبط، ارائه نامه و فیش حقوقی که دارید تضمین می کند.

آمادگی برای مشاغل دولتی
گاهی اوقات، دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان، برای جستجوی مشاغل دولتی و آماده شدن برای بسیاری از آزمون‌های دولتی، یک سال وقفه صرف می‌کنند.

این می تواند یک توضیح بالقوه باشد و با دفاع مناسب، پرونده به طور مؤثر برای افسر پرونده افشا شود.

 

مدارک مورد نیاز برای گپ قابل قبول کانادا
برای اینکه ثابت کنید بین فارغ التحصیلی و تحصیلات آینده خود فاصله قابل قبولی در کانادا دارید، می توانید مدارک زیر را به مقامات ارائه دهید:

فیش دستمزد،
نامه انتصاب،
نامه پذیرش دانشگاه مورد نظر،
دیپلم، گواهی، برگه های علامت یا هر مدرک کوتاه.
کانادا کشوری استقبال کننده برای دانشجویان از سراسر جهان است و سیستم آموزشی در نوع خود منحصر به فرد است. داشتن تجربه عملی در کشور خود یک مزیت برای هر دانشجویی است که برای تحصیلات عالی به آنجا می رود.

تحصیل در کانادا نیاز به برنامه ریزی دارد و در هر مرحله به راهنمایی مناسب نیاز دارید. مدارک زیر برای ویزای کانادا برای دانشجویان بین المللی ضروری است:

نتایج پزشکی،
COE (شورای اروپا)،
مدارک آموزشی،
SOP (بیانیه هدف)،
توجیه گپ در صورت لزوم،
آیلتس، 6 برای UG و 6.5 برای PG،
فرم های مهاجرت یا سفارت،
GIC (گواهی سرمایه گذاری تضمین شده).
گپ مشکلی نیست اگر به دلیل واقعی باشد که شما در آن دوره کاری پربار انجام داده اید.

تنها چیزی که نیاز دارید این است که پرونده خود را به خوبی قبل از کالج و سفارت کانادا توصیف کنید.

وقتی مدارک فوق را به مقامات ارائه کردید و گپ را به خوبی پوشش دادید، برای گرفتن مجوز تحصیل از کانادا مشکلی وجود ندارد. مجوز تحصیل برای کانادا حدود 150 دلار کانادا هزینه دارد.

تحصیل در کانادا نیاز به مجوز تحصیلی دارد. پس از رفتن به این کشور، مجوز تحصیل برای شما صادر می شود.

دانشجوی بین المللی ابتدا باید برای ویزای تحصیلی ارائه شده توسط کمیسیون عالی کانادا برای دریافت مجوز تحصیل اقدام کند.

برنامه ها هم به صورت آنلاین و هم آفلاین در دسترس هستند. هزینه باید هنگام ارسال درخواست یا ارائه رسید پرداخت آنلاین پرداخت شود.

 

نحوه رفع گپ قابل قبول کانادا برای ویزا
دانشجویانی که قصد دارند برای ویزای تحصیلی کانادا در سال 2022 درخواست دهند، باید قبل از هر چیز، توضیحاتی منطقی و منطقی برای گپ تحصیلی به کارشناسان ویزای تحصیلی خود ارائه دهند.

علاوه بر این، بسته به دلایل شما، افیسر گزارش ها یا توضیحات مختلفی را ارائه می دهد که می تواند به خوبی در SOP (بیانیه هدف) شما روشن شود.

در صورت بروز موارد ذکر شده در بالا، گپ شما از طریق SOP و داده های رسمی مورد نیاز برای اثبات آن قابل روشن شدن است.

هر دانشجوی بین المللی که مایل به تحصیل در کانادا است نیاز به ویزای اقامت موقت دارد که کمیسیون عالی کانادا به ویزا می دهد.

درخواست ویزای تحصیلی را می توان به صورت آنلاین و آفلاین نیز تحویل داد و می تواند حدود 150 دلار برای شما هزینه داشته باشد.

به یاد داشته باشید که کانادا دانشجویان را با فاصله 2 سال برای برنامه های کارشناسی و پنج سال برای برنامه های کارشناسی ارشد می شناسد.

با این وجود، فاصله سال های تحصیلی ممکن است از دانشگاهی به کالج دیگر متفاوت باشد. همه چیز متکی به روش های دانشکده ها و توجیه گپ تحصیلی است.

با فرض اینکه کمی بینش کاری دارید، می توانید آن را به کالج و سفارت نشان دهید تا گپ تحصیلی خود را ثابت کنید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top