10 دلیل برای اینکه هنوز گرین کارت ندارید

آیا آرزوی دریافت گرین کارت برای زندگی در ایالات متحده را دارید؟ تو تنها نیستی! با این حال دریافت ویزای مهاجرتی آمریکا به راحتی امکان پذیر نیست. با رایج ترین مشکلات فرآیند گرین کارت و نحوه جلوگیری از اشتباهات معمولی آشنا شوید.

فهرست مطالب
1. عدم صلاحیت
2. تقدیم دادخواست اشتباه
3. فرمت عکس نادرست
4. شکاف ها و اشتباهات در فرم درخواست
5. مهلت ها و قرار ملاقات های از دست رفته
6. شواهد ضعیف
7. یک تغییر شغل
8. مشکلات پرداخت
9. اشتباهات حامی گرین کارت
10. اشتباهات USCIS

 

از شانس زندگی در ایالات متحده استفاده کنید و برای لاتاری گرین کارت ایالات متحده درخواست دهید!

 

از فرمت تصویر اشتباه گرفته تا حامیان مالی غیرقابل اعتماد گرفته تا اشتباه تایپی فرم کلاسیک این ده دلیل برای رد کردن شما می توانید قبل از درخواست برای گرین کارت بررسی کنید:

 

1. عدم صلاحیت
بدون شک، ورود به لاتاری سالانه گرین کارت ساده ترین و اغلب تنها راه برای زندگی در ایالات متحده است. شرایط ورود به بخت آزمایی دولتی ایالات متحده بسیار کم است و به دلیل تعداد بالای گرین کارت هایی که در هر سال کشیده می شود (55000)، شانس برنده شدن وجود دارد.

 

با این وجود، قرعه کشی گرین کارت برای هیچکس باز نیست. از جمله دلایل زیر ممکن است شما را از شرکت در قرعه کشی محروم کند:

کشور اصلی شما واجد شرایط قرعه کشی گرین کارت نیست.
شما شرایط تحصیلی برای قرعه کشی گرین کارت را ندارید.
همچنین، یک خطا در برنامه می تواند به سرعت پروژه برنده گرین کارت شما را از مسیر خارج کند، زیرا مقامات ایالات متحده بدون اخطار متقاضیان را رد صلاحیت می کنند. به دلیل کمبود اطلاعات در مورد دلایل رد، بسیاری از شرکت کنندگان بارها و بارها شکست می خورند و بنابراین سال به سال زمان حیاتی را از دست می دهند.

 

صلاحیت شخصی شما برای قرعه کشی و مدارک درخواست شما توسط یک متخصص بررسی شود. مشاوران مهاجرتی دارای مجوز دولتی، مانند کارشناسان ایالات متحده در ویزاشی، از شما در برابر رد صلاحیت توسط مقامات ایالات متحده محافظت می کنند و پس از برنده شدن در لاتاری به شما در انجام اقدامات بیشتر کمک می کنند.

 

2. ارائه درخواست اشتباه
اگر شانس خود را در قرعه کشی گرین کارت امتحان نمی کنید، بلکه از طریق یکی از مسیرهای جایگزین گرین کارت هستید، خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) برای شما الزامات زیادی دارد.

 

برای موفقیت در فرآیند درخواست، به عنوان مثال، برای گرین کارت مبتنی بر اشتغال یا گرین کارت مبتنی بر خانواده، باید در یک دسته دقیق از واجد شرایط بودن گرین کارت قرار بگیرید. مثال ها:

شما بستگان نزدیکی دارید که شهروند ایالات متحده یا دارنده گرین کارت هستند.
شما یک کارفرمای آمریکایی دارید که از شما حمایت می کند (یعنی با سوگند نامه موافقت می کند تا هزینه های فرآیند مهاجرت شما را تا حدی پوشش دهد).
شما شرایط لازم برای مهاجرت به عنوان “مهاجر ویژه” را دارید.

 

3. فرمت عکس نادرست
نه تنها هنگام ثبت نام در قرعه کشی گرین کارت، بلکه در سایر فرآیندهای درخواست گرین کارت، باید عکس پاسپورت (دیجیتال) ارسال کنید. بسته به فرآیند درخواست و مرحله، عکس های شما باید شرایط مختلفی را داشته باشند.

 

بسیاری از متقاضیان گرین کارت در این مرحله شکست می خورند زیرا به شرایط عکس توجه کافی ندارند.

 

بنابراین قبل از ارسال عکس‌های خود، مطمئن شوید که الزامات مورد خاص خود را با دقت بخوانید. اگر مطمئن نیستید، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید.

 

4. شکاف ها و اشتباهات در فرم درخواست
مسیر به گرین کارت شامل چندین مرحله است که شامل فرم های درخواست ویزای طولانی مانند فرم I-130 (دادخواست برای اعضای خانواده) یا فرم DS-260 (درخواست الکترونیکی ویزای مهاجرت) می شود.

هنگام تکمیل فرم‌های کاغذی و آنلاین ممکن است بسیاری از موارد اشتباه پیش برود. موانع فنی در وب‌سایت‌های دولت ایالات متحده و قوانین سخت‌گیرانه تکمیل و موانع زبانی اغلب منجر به اشتباه می‌شوند.

از ترجمه دقیق انگلیسی عناوین مدرسه یا شغل گرفته تا فضای خالی مخفی معروف، تله های زیادی در کمین متقاضیان گرین کارت است. حتی اشتباهات آشکاری مانند فراموش کردن نام میانی به طرز شگفت آوری رایج است و می تواند منجر به رد درخواست شما شود.

 

5. مهلت ها و قرار ملاقات های از دست رفته
یکی از دلایل رایج برای از دست دادن شانس گرین کارت، از دست دادن مهلت های کلیدی است. در طول فرآیند، تعهدات و موعد مقرر در انتظار متقاضیان گرین کارت و حامیان آنها است و بسته به نوع فرآیند درخواست تا حدودی متفاوت است.

آنها عبارتند از:

ارسال به موقع درخواست یا مشارکت.
اخذ گواهی کار (برای گرین کارت از طریق محل کار)
بررسی وضعیت به موقع (در صورت شرکت در قرعه کشی گرین کارت)
تکمیل به موقع فرم درخواست مهاجرت
پرداخت به موقع هزینه های ویزا
ارائه به موقع اسناد و مدارک
برنامه ریزی معاینه پزشکی با پزشک سفارت
شرکت در مصاحبه در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده
انجام سفر فعال سازی گرین کارت
مهاجرت به موقع

 

یک تقویم از تاریخ های آینده در فرآیند مهاجرت داشته باشید و یادآوری ها را تنظیم کنید. یک مشاور مهاجرت می تواند این کار را برای شما انجام دهد. اگر ایمیل یا آدرس پستی خود را تغییر دادید، فوراً به مشاور مهاجرت خود اطلاع دهید تا بتوانند اطلاعات شما را در تمام نقاط کلیدی تماس با دولت ایالات متحده به روز کنند.

 

همین حالا از شانس خود برای گرین کارت استفاده کنید!

 

6. شواهد ضعیف
تقریباً تمام مسیرهای دریافت گرین کارت نیازمند ارائه مدارک متعددی است که حق شما برای دریافت ویزای مهاجرتی را در طول فرآیند درخواست اثبات می کند. اگر به اندازه کافی شرایط لازم برای مدارک شواهد را برآورده نکنید، در خطر رد شدن درخواست گرین کارت خود هستید.

 

متقاضیان گرین کارت از طریق ازدواج باید بر موانع بسیار بالایی غلبه کنند، زیرا مقامات مهاجرت ایالات متحده به دلیل نگرانی از ازدواج های ساختگی در رویکرد خود بسیار سختگیر هستند. مثلاً ضرب الاجل های بسیار کوتاهی تعیین می کنند یا تصمیمات عجولانه ای می گیرند که به ضرر متقاضیان باشد.

 

لیست مدارک مورد نیاز را با دقت بخوانید و تمام مشخصات را رعایت کنید. ترجمه تایید شده مدارک الزامی است! هنگام درخواست گرین کارت از طریق ازدواج، شما و همسرتان باید سابقه مشترک خود را مرور کنید تا از دادن پاسخ های انحرافی سهوا در مصاحبه موسوم به “مصاحبه تقلب کننده ازدواج” خودداری کنید. همچنین، انتظار بازدیدهای بازرسی توسط ممتحن را داشته باشید.

 

 7. یک تغییر شغل
اگر کارفرمای شما در فرآیند گرین کارت از شما حمایت مالی می کند، شما را به شرکت و عنوان شغلی دقیق شما مرتبط می کند. این به این دلیل است که گواهی کار توسط وزارت کار ایالات متحده برای یک شغل خاص با یک کارفرمای خاص در یک مکان خاص صادر می شود.

 

فرض کنید در اواسط فرآیند درخواست بدون اقدام بیشتر شغل خود را تغییر دهید، به عنوان مثال، به این دلیل که ارتقاء یافته، منتقل شده اید یا برای شغلی در شرکت دیگری درخواست داده اید. در این صورت، مهاجرت ایالات متحده روند گرین کارت شما را متوقف خواهد کرد.

 

قبل از تغییر شرکت، مطمئن شوید که کارفرمای جدید شما از شما حمایت مالی می کند و برای گواهی کار جدید درخواست می دهد. در صورتی که شما فقط یک شغل جدید در شرکت بدست آورید، یک درخواست مهاجرت جدید (I-140 Immigrant Petition for Alien Workers) ممکن است کافی باشد، اما کارفرمای شما باید آن را ارسال کند.

 

8. مشکلات پرداخت
در فرآیند گرین کارت از شما خواسته می شود هزینه های پردازش و مهاجرت را پرداخت کنید. نوع و میزان هزینه ها به نوع درخواست و مرحله پردازشی که در حال حاضر در آن هستید بستگی دارد. پرداخت ناقص یا تاخیر می تواند منجر به رد درخواست گرین کارت شما شود.

 

هنگام پرداخت هزینه گرین کارت، دقیقاً از روش های پرداختی که در درخواست پرداخت مشخص شده است، پیروی کنید. با استفاده از «شماره پرونده»، شماره فرم (مثلاً I-130) و «شماره شناسایی فاکتور» (در صورت وجود) به موقع پرداخت کنید.

 

9. اشتباهات حامی گرین کارت
فرض کنید در حال گذراندن مراحل درخواست گرین کارت خانوادگی یا شغلی هستید. در این صورت، شما برای ثبت درخواست مهاجرت به یک اسپانسر وابسته هستید و گاهی از طرف شما سوگندنامه پشتیبانی ارائه می کنید.

 

بسته به مورد، این حامی ممکن است همسر، والدین یا کارفرمای شما در ایالات متحده باشد و آنها مسئولیت زیادی را در فرآیند پیچیده و اغلب طولانی گرین کارت بر عهده دارند. متأسفانه، اشتباهات حامی مالی یک دلیل رایج برای رد درخواست گرین کارت است.

 

رایج ترین خطاهای حامیان گرین کارت عبارتند از:

اظهارات متناقض یا نادرست به ممتحنین (مثلاً در مورد گرین کارت ازدواج).
عدم ارائه اظهارات یا اسناد مهم
سوء تفاهم برنامه ها و دستورالعمل ها
فراموش کردن امضای یک برنامه
پرداخت هزینه نادرست، دیر یا از دست رفته
منابع مالی ناکافی اسپانسر شما نیز ممکن است دلیلی برای انکار باشد (معمولاً برای گرین کارت های خانوادگی).

 

در طول فرآیند گرین کارت با حامی خود در تماس باشید و همه فرم های مورد نیاز را با هم مرور کنید. در موارد پیچیده (به عنوان مثال، ازدواج بسیار اخیر که اثبات درستی آن دشوار است)، از یک وکیل مهاجرت کمک بگیرید.

 

10. اشتباهات USCIS
گاهی اوقات حتی مقامات مهاجرت ایالات متحده نیز اشتباه می کنند. به عنوان مثال، ممکن است هزینه بایگانی گم شود، ممکن است یک سند اشتباه ثبت شود، یا اشتباه املایی نام، آدرس (ایمیل) یا تاریخ تولد شما رخ دهد.

 

چنین اشکالاتی می تواند منجر به نتیجه گیری نادرست، حذفیات، و در بدترین حالت، رد درخواست گرین کارت شما شود. اگر احساس می کنید دلیل رد گرین کارت شما خطای USCIS است، می توانید نسبت به این تصمیم اعتراض کنید.

 

اعتراض به رد گرین کارت
برای درخواست تجدیدنظر در مورد رد کارت سبز در ایالات متحده، فرم I-290B (اعلامیه تجدیدنظر یا حرکت) را به همراه اعلامیه قصد رد یا NOID به طور خلاصه ارسال کنید.

 

برای متقاضیان خارج از ایالات متحده، اولین گام برای بررسی مجدد درخواست گرین کارت خود، پر کردن فرم I-601 یا مراجعه به سفارت تعیین شده است که نظر دوم را از وزارت امور خارجه ایالات متحده دریافت می کند.

 

حتی در فرآیند استیناف علیه یک تصمیم نادرست USCIS، برخی از منابع خطا در کمین هستند و هزینه‌هایی دوباره اعمال می‌شود. بنابراین توصیه می کنیم با یک وکیل مهاجرت مشورت کنید.

 

چگونه گرین کارت بگیرم؟
مسیرهای دستیابی به گرین کارت از طریق استخدام، ازدواج یا اقوام در ایالات متحده پر از موانع و مشکلات است و فقط برای افراد معدودی مناسب است. با این حال، ورود به قرعه کشی سالانه گرین کارت آسان، کم هزینه و (با حذف دوره های انتظار) در بسیاری از موارد بسیار سریعتر است.

 

اگر خواب زندگی در ایالات متحده را می بینید، همین امروز در لاتاری گرین کارت ثبت نام کنید. درخواست فقط چند دقیقه طول می کشد و شانس شما برای برنده شدن عالی است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top