پنج شهر کانادا در میان 100 شهر برتر برای زندگی

پنج شهر کانادا در میان 100 شهر برتر برای زندگی

تورنتو، مونترال، کلگری، ونکوور و اتاوا به دلیل جمعیت زیاد مهاجر در فهرست 100 شهر برتر برای زندگی قرار گرفتند.

 

راهنمای کامل اخذ اقامت دائم پس از تحصیل در کانادا
4 کشور برتر با بالاترین فرصت شغلی برای دانشجویان بین المللی

 

تورنتو در فهرست 100 برتر شهر جهان برای زندگی در جایگاه بیست و چهارم قرار گرفته است.

 

این فهرست شهرهای جهانی با جمعیت بیش از یک میلیون نفر را رتبه بندی می کند. این رتبه بندی بر اساس معیارهایی مانند ایمنی، فضای باز، مشارکت نیروی کار، تولید ناخالص داخلی، زندگی شبانه، دانشگاه ها، جاذبه ها، آب و هوا و موارد دیگر است.

 

نقطه تورنتو مرتفع ترین شهر کانادا بود. این کشور نمرات بالایی را برای رشد اقتصادی دریافت کرد که ناشی از مهاجرت و سرمایه گذاری جهانی بود.

 

این گزارش اشاره می‌کند که با توجه به اینکه نیمی از جمعیت شهر متولد خارجی هستند، جامعه بسیار متنوع است. این شهر همچنین امتیاز بالایی برای تحصیلات به دست آورد زیرا تورنتو در میان تحصیل کرده ترین شهرهای جهان گزارش شده است. با این حال، رتبه بیست و چهارم یک لغزش از گزارش سال 2022 است که در آن تورنتو جایگاه هجدهم را در اختیار داشت.

 

مقام اول رسمی برای هفتمین سال متوالی به لندن رسید و کیف  به دلیل تهاجم روسیه در سال گذشته متحمل شده بود، مقام اول افتخاری را به خود اختصاص داد.

 

قابل ذکر است، مسکو، پایتخت روسیه، در سال 2022 رتبه چهارم را به خود اختصاص داد، مانند سن پترزبورگ به طور کامل از فهرست حذف شده است.

 

رتبه بندی لندن به دلیل رتبه های بالای سرمایه گذاری جهانی، املاک لوکس، گردشگری و زندگی شبانه پر رونق است. ده شهر برتر دیگر شامل پاریس، نیویورک، توکیو، دبی، بارسلون، رم، مادرید، سنگاپور و آمستردام هستند.

 

چهار شهر دیگر کانادا در این فهرست عبارتند از: مونترال با 57، کلگری با 65، ونکوور با 69 و اتاوا با 96. این نظرسنجی نشان می دهد که هر چهار شهر دارای جمعیت متراکم مهاجر هستند. مونترال برای فرهنگ امتیاز بالایی کسب کرد و رتبه کلگری برای تولید ناخالص داخلی بالا و جمعیت جوان تر بود. ونکوور برای محیط طبیعی خود خوب عمل کرد و اتاوا به دلیل هزینه کمتر زندگی در لیست قرار گرفت.

 

کانادا بالاترین اهداف مهاجرتی را اعلام کرد
کانادا اخیراً طرح سطوح مهاجرت 2023-2025 خود را منتشر کرده است که هدف آن پذیرش 500000 مقیم دائم جدید در سال تا سال 2025 است.

 

به طور خاص، هدف این طرح این است که بیش از 60 درصد از ساکنان دائمی جدید از طریق یک مسیر مهاجرت اقتصادی مانند برنامه اکسپرس انتری مهاجرت کنند.

 

کانادا برای پر کردن کمبود نیروی کار خود به کارگران ماهر نیاز دارد. نرخ زاد و ولد ملی برای رفع کمبود بسیار پایین است و بنابراین کانادا برای قوی نگه داشتن اقتصاد به مهاجرت متکی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top