15 راه آسان برای کار در خارج از کشور در سال 2022

وقتی رویای مهاجرت به خارج از کشور را در سر دارید، موضوع کار در خارج از کشور یکی از اولین چیزهایی است که به ذهنتان خطور می کند و ممکن است از خود بپرسید: “چگونه می توانم فرصت های کاری در خارج از کشور پیدا کنم؟”، “آیا می توانم حتی شغلی پیدا کنم؟” و “از کجا شروع کنم تا فرصتی برای کار در خارج از کشور پیدا کنم؟”

 

ما یک راهنمای ساده برای شروع جستجوی شغل خود در خارج از کشور گردآوری کرده‌ایم! صرف نظر از سن، فرصت های زیادی برای کار در خارج از کشور وجود دارد. بیایید فرصت های کاری در خارج از کشور و چگونگی یافتن شغل در خارج از کشور را بررسی کنیم.

 

چگونه فرصت های کاری در خارج از کشور پیدا کنیم

مهاجرت و کار در خارج از کشور فرصتی فوق‌العاده برای کشف یک کشور جدید، بهبود مهارت‌های زبانی، دستیابی به دیدگاه بین‌المللی است و می‌تواند درهای زیادی را در درازمدت به روی شما باز کند. فرصت های کار در خارج از کشور امروزه بسیار زیاد است، اما شما باید بیشتر از زمانی که برای کار در کشور خود درخواست می کردید، تحقیق کنید و آماده شوید.

 

توجه داشته باشید که اگر قبلاً مجوز کار در کشور مورد نظر خود را ندارید، پیدا کردن شرکتی در خارج از کشور برای حمایت از ویزای کاری شما می تواند بسیار چالش برانگیز باشد.

 

برای شروع، در اینجا منابعی برای جستجوی کار در سراسر جهان وجود دارد:

 

Easy Expat

ایجاد شده توسط مهاجران و پر از منابع مفید در مورد نحوه یافتن شغل در خارج از کشور، مشاوره مهاجرت و ارتباط با جامعه. بخش مشاغل آنها گسترده و متنوع است. همچنین یک انجمن وجود دارد که بر اساس کشور جدا شده است، که در آن به راحتی می توانید پرسش و پاسخ های مفید را پیدا کنید.

 

Go Overseas

GoOverseas راهنمای بسیار جامعی از هزاران برنامه از سراسر جهان است که مشاغل بین المللی را ارائه می دهد. مشاغل در هر دسته فهرست شده اند، از جمله فرصت های آنلاین و داوطلبانه.

 

Expat Network

شبکه مهاجران به طور عمیق در مورد فرصت های شغلی، مشاوره مهاجرت به خارج از کشور، ویزا، مسافرت، خرید ملک و بازنشستگی در خارج از کشور صحبت می کند. این پلت فرم یک منبع عالی برای هر کسی است که قصد دارد به طور دائم به کشور دیگری نقل مکان کند یا در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کند.

 

 

Jobs Abroad Bulletin

Jobs Abroad Bulletin بر فرصت های تدریس در خارج از کشور در سراسر جهان تمرکز دارد و می توانید آنها را بر اساس کشور فیلتر کنید.

 

BUNAC

BUNAC یا باشگاه دانشگاه های بریتانیایی آمریکای شمالی توسط دانشجویانی راه اندازی شد که می خواستند فرصتی برای رفتن و کار و زندگی در خارج از کشور داشته باشند. برای به اشتراک گذاشتن این موضوع با سایر افراد همفکر، آنها گسترش یافتند تا بخشی از گروه مسافرتی STA شوند و فرصت های زیادی برای کار و زندگی در خارج از کشور ارائه دهند.

 

در ادامه راهنمای 15 راه آسان برای کار در خارج از کشور در سال 2022 را بخوانید:

 

 1. آموزش زبان انگلیسی

این یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای کار در خارج از کشور و وارد شدن به کشوری است که می‌خواهید در آن زندگی کنید. هزاران فرصت در سراسر جهان برای آموزش زبان انگلیسی در خارج از کشور و شرکت‌های متعددی وجود دارد که می‌توانند به شما در یافتن شغل در این بازار کمک کنند. . یکی از عوامل مهم، اگرچه در برخی کشورها الزامی نیست، دریافت گواهینامه TEFL است. دریافت گواهینامه برای آموزش زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی به شما کمک می کند تا در رقابت شرکت کنید و به طور بالقوه می تواند دستمزد شما را بسته به عوامل متعددی افزایش دهد. همچنین برنامه هایی برای آموزش زبان انگلیسی وجود دارد که نیازی به تجربه یا گواهینامه تدریس ندارد و فقط مدرک لیسانس در هر زمینه ای دارد.

 

اگر به دنبال راحتی هستید، آموزش زبان انگلیسی یکی از ساده ترین راه ها برای زندگی/کار در خارج از کشور است.

 1. تحصیل زبان در خارج از کشور

برای بسیاری از متقاضیان کار در خارج، یکی از ساده ترین راه ها برای مهاجرت به کشور مورد نظر خود، تحصیل است. این می تواند شامل ثبت نام در یک دانشگاه معتبر برای ادامه تحصیل یا تحصیل زبان در یک آکادمی زبان باشد.

 

ثبت نام در یک آکادمی زبان به مدت یک سال، شرایط ویزای دانشجویی طولانی مدت را برآورده می کند و بسته به کشور، اغلب امکان کار پاره وقت (20 ساعت در هفته) را فراهم می کند. اگر به زبان محلی صحبت نکنید، گزینه های شغلی پاره وقت شما محدود خواهد شد، اما اگر کشور مقصد شما یک کشور غیر بومی انگلیسی زبان باشد، به احتمال زیاد موقعیت های شغلی به عنوان معلم خصوصی زبان انگلیسی بسیار مورد تقاضا خواهد بود.

 

 1. Au Pair شوید

اگر عاشق کار با بچه ها هستید، این یکی برای شماست! بسیاری از کشورها برای گذراندن وقت با فرزندان خود در طول هفته به دنبال au pairs یا “دایه” هستند. مسئولیت ها متفاوت خواهد بود، اما تقریباً در همه موارد، اقامت، غذا و کمک هزینه هفتگی خواهید داشت.

 

 1. داوطلب شدن از طریق Workaway یا WWOOF

Workaway و WWOff برنامه های تبادل داوطلبانه هستند. این برنامه‌های بین‌المللی فرصت‌های داوطلبانه متعددی را ارائه می‌دهند، در حالی که معمولاً کمک هزینه‌ای ارائه نمی‌دهند، اغلب در ازای کار، مسکن یا غذا ارائه می‌دهند. این پروژه ها می توانند از چند روز تا یک سال به طول بینجامند و تجربیات تبادل فرهنگی عالی هستند.

 

WWOOF مخفف عبارت، فرصت‌های جهانی در مزارع ارگانیک است و فرصت‌های آنها برای کسانی که راحت در خارج از منزل کار می‌کنند ایده‌آل است. Workaway یک پلت فرم مبتنی بر جامعه است که در آن یک نمایه ایجاد می‌کنید و با میزبان‌هایی در سراسر جهان که مشاغلی مطابق با علایق شما ارائه می‌دهند ارتباط برقرار می‌کنید. این پلتفرم به شما امکان می دهد تا به صورت انفرادی، با یک شریک یا به عنوان گروهی از دوستان به همان مقصد سفر کنید.

 

 1. ویزای تعطیلات کاری

ویزای تعطیلات کاری یک انتخاب محبوب برای بسیاری از کسانی است که می خواهند به خارج از کشور مهاجرت کنند!

 

اما، ویزای تعطیلات کاری چیست؟ ویزای تعطیلات کاری به شما این فرصت را می دهد که در کشوری با تعطیلات به عنوان تمرکز اصلی زندگی و کار موقت کنید، کار نباید در اولویت باشد. این نوع ویزا برای کارهای فصلی مانند دربان هتل، کارگر خرده فروشی یا کار مزرعه ایده آل است. این ویزاها بسته به کشور می توانند 6 تا 18 ماه معتبر باشند و می توانند به فرصت های اضافی منجر شوند!

به نظر می رسد این ویزا عالی است، درست است؟ نکته منفی این است که اکثر ویزاهای تعطیلات کاری محدودیت سنی برای مشارکت دارند که اغلب از 30 تا 35 سال متغیر است.

 

 1. فرصت های کاری فصلی

فرصت های فصلی راهی برای کار در خارج هستند! بسته به مدت زمانی که در یک کشور می گذرانید، می توانید به عنوان یک برداشت انگور برای کارخانه های شراب سازی، یک نجات غریق یا به عنوان یک فروشنده در فصل اوج گردشگری کار کنید.

 

 1. روی قایق تفریحی یا کشتی کروز کار کنید

آیا شما عاشق اقیانوس هستید؟ آیا می توانید خود را در حال قایقرانی در دریاها برای هفته ها یا ماه ها در یک زمان ببینید؟ اگر چنین است، زندگی در قایق قطعا ارزش کاوش را دارد. موقعیت‌هایی که روی قایق‌ها و قایق‌های تفریحی کار می‌کنند، از مهماندار، سرگرمی تا مدیریت متغیر است. درامد این مشاغل خوب است، به علاوه، شما می توانید سفرهای زیادی را در مدت زمان کوتاهی انجام دهید.

 

 1. مشاغل پیمانکاری

مردم برای همه چیز به کمک نیاز دارند! مشاغل قراردادی راهی برای یافتن فرصت های حقوقی در محل است. خواه نقاشی کردن خانه شخصی، پیاده روی با سگ، کار به عنوان مکانیک یا نجار، این کارها همیشه در هر کجای دنیا مورد تقاضا است. توجه داشته باشید که این نوع مشاغل می توانند پرخطر باشند زیرا اکثر آنها مزایا را ارائه نمی دهند و حفظ حقوق ثابت می تواند دشوار باشد. اگر دوست دارید ساده زندگی کنید و با جریان پیش بروید، کار پیمانکاری ممکن است برای شما مناسب باشد.

 

 1. راهنمای تور شوید

به عنوان یک فرد انگلیسی زبان (اگر به بیش از یک زبان صحبت می کنید امتیاز جایزه) می توانید به عنوان راهنمای تور در مقاصدی که بازدیدکنندگان انگلیسی زبان سفر می کنند کار کنید. بسته به جایی که هستید، می توان به راحتی به این مشاغل دست یافت. تقاضا برای راهنماهای تور در فصل پر توریستی بهترین است.

 1. به عنوان پیشخدمت یا بارمن کار کنید

صنعت خدمات مشتری همیشه به کارگر نیاز دارد. کار به عنوان بارمن یا پیشخدمت نیاز به تجربه قبلی کمی دارد و شما این شانس را دارید که در کنار نرخ ساعتی خود، انعام دریافت کنید.

 

 1. به عنوان نظافت منزل یا نگهداری از حیوانات خانگی کار کنید

اگر شما هم مثل من دوستدار حیوانات هستید، به نگهداری از حیوانات خانگی فکر کنید. در حالی که بیشتر فرصت‌ها بدون پرداخت می‌مانند، مزیت اینجا این است که می‌توانید از خانه به خانه، کشوری به کشور دیگر بگردید و محل اقامت خود را تحت پوشش قرار دهید.

 

 1. کار در یک هتل / خوابگاه / استراحتگاه

آیا دوست دارید در هتل کار کنید؟ فرصت های کار در هتل، خوابگاه یا استراحتگاه از دستیار اداری، دربان، پذیرش، آشپز و .. بسیار است. ورود به دنیای کار در مهمانداری خیلی سخت نیست، اما کار می‌تواند طاقت‌فرسا باشد.

 

 1. مربی شوید

اگر مجموعه مهارت خاصی دارید که می توان از آن استفاده کرد، چرا سعی نکنید در آن زمینه یک مربی معتبر شوید. فرصت های زیادی در سراسر جهان در زمینه هایی مانند سلامتی و فعالیت های در فضای باز وجود دارد، به عنوان مثال، مربی غواصی یا مربی یوگا. به دنبال دریافت گواهینامه در کشور خود یا خارج از کشور باشید (هر کدام راحت تر است) و سپس برای شغلی در زمینه تخصصی خود درخواست دهید.

 

 1. ویزای با مهارت بالا

آیا می‌دانستید که برخی از کشورها به خارجی‌هایی که در بخش‌های تقاضا مهارت بالایی دارند، موقعیت شغلی ارائه می‌کنند؟ هر کشوری شرایط خاص خود را برای اینکه چه نقش هایی با مهارت بالا در نظر گرفته می شود، دارد، اما به طور کلی، اگر تجربه فنی یا مدیریتی گسترده ای دارید، ممکن است فرصتی برای کسب صلاحیت داشته باشید.

 

یک شرکت خارج از کشور باید اسپانسر ویزای شما باشد و این نیاز به یک پیشنهاد شغلی رسمی بر اساس مدرک تجربه و مهارت شما دارد. این موقعیت ها با دستمزد خوب و راهی عالی برای زندگی طولانی مدت در خارج از کشور هستند.

 

 1. کار از راه دور

وقتی صحبت از دورکاری به میان می‌آید، بی حد و مرز است، به خصوص که این همه‌گیری منجر به دورکاری برای بسیاری از کارمندان اداری شد! از شغل آزاد تا کارمند، کار از راه دور صنعت را تغییر داده است. شما می توانید هر کاری از جمله ترجمه، رونویسی، طراحی، خدمات مشتری، نوشتن محتوا و موارد دیگر را انجام دهید! گزینه ها بی پایان هستند و اگر می بینید که زیاد سفر می کنید، کار از راه دور گزینه فوق العاده ای است.

چگونه برای کار در خارج از کشور آماده شویم

به منظور کار در خارج از کشور، چندین گام وجود دارد که می‌توانید برای رسیدن به رویای خود بردارید و انجام بررسی و تحقیق ضروری است!

 

 

مرحله 1: تعیین کنید که آیا به ویزا نیاز دارید یا خیر و آیا گزینه مناسبی برای ویزا برای شما وجود دارد یا خیر

 

اولین قدم برای آماده شدن برای کار در خارج از کشور این است که وضعیت ویزای خود را مشخص کنید (اگر به احتمال زیاد نیاز به ویزا باشد). شرایط ویزا به تابعیت و کشور مقصد شما بستگی دارد. دانستن اینکه کجا می توانید بر اساس گزینه ویزای خود کار کنید به شما کمک می کند تا جستجوی خود را محدود کنید.

 

مرحله 2: در مورد نوع شغل مورد نظر خود تحقیق کنید

هنگامی که جایی را که می خواهید به آن جا نقل مکان کنید محدود کنید، روند جستجوی کار چندان طاقت فرسا نخواهد بود. بسته به شغلی که واجد شرایط هستید، ممکن است مجبور شوید مجموعه مهارت های خود را تطبیق دهید یا به آن اضافه کنید.

 

مرحله 3: رزومه خود را به روز کنید

فراموش نکنید که جدیدترین و مرتبط ترین تجربیات خود را در رزومه خود وارد کنید و برای هر شغلی که قصد دارید درخواست بدهید، یک نامه پوششی (کاورلتر) آماده کنید. این به شما کمک می کند در میان دیگر متقاضیان متمایز شوید!

 

در حالی که این امر مستلزم زمان و حوصله است، مفیدترین راه برای کسب اسپانسرشیپ ویزا، گذراندن زمان در کشوری است که می خواهید در آن کار کنید و شبکه ای در زمینه مورد علاقه خود ایجاد کنید.

 

مرحله 4: برای فرصت های بالقوه در منطقه/شهر/شهری که می خواهید در آن زندگی کنید درخواست دهید (اگر هدف شما کار از راه دور است، می توانید جزئیات مکان را نادیده بگیرید)

خواه کار قراردادی، آزاد یا داوطلبانه باشد، باید هر چه زودتر برای کمک به شانس خود برای تضمین موقعیت در خارج از کشور، به ویژه برای برنامه های محبوب درخواست دهید.

 

مرحله 5: اسناد ویزای مورد نیاز برای درخواست را جمع آوری کنید (در صورت نیاز)

آماده سازی اسناد می تواند یک فرآیند طولانی و دشوار باشد، بنابراین همیشه از ابتدا این مرحله را شروع کنید. دریافت کپی‌های تایید شده و آپوستیل‌های مدارک ممکن است ماه‌ها طول بکشد، بنابراین در مورد سندی که برای ویزای مورد نظر خود نیاز دارید تحقیق کنید و اگر می‌توانید آنها را زودتر درخواست کنید.

 

مرحله 6: پس از پذیرش برای یک فرصت، برای ویزای خود اقدام کنید!

ممکن است یک انتظار طولانی باشد یا ممکن است مدت کوتاهی پس از درخواست، پیشنهاد کاری دریافت کنید. در هر صورت، از سفارت کشور مورد نظر خود وقت ویزا درخواست کنید.

 

کار در خارج از کشور یک تصمیم بزرگ است که با پاداش های متعددی همراه خواهد بود! یعنی پروسه آسان نیست، پس تحقیق، تحقیق، تحقیق. فرصت‌هایی را پیدا کنید که متناسب با علایق شما هستند و کشوری را که می‌خواهید در آن زندگی کنید انتخاب کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top