بهترین روش ها برای دریافت گرین کارت ایالات متحده

دریافت گرین کارت ایالات متحده

یک شهروند خارجی که به دنبال زندگی و اقامت دائم در ایالات متحده است نیاز به ویزای مهاجرتی و دریافت گرین کارت دارد. در اینجا بهترین روش ها برای دریافت گرین کارت در ایالات متحده آورده شده است.

 

  1. ازدواج

برای واجد شرایط بودن برای دریافت گرین کارت از این طریق، یک شهروند خارجی باید توسط یکی از بستگان نزدیک خود که حداقل 21 سال سن دارند و شهروند ایالات متحده یا مقیم دائم قانونی ایالات متحده هستند، حمایت مالی شود. ازدواج یک روش معمول برای انجام این کار است، اما ازدواج باید واقعی باشد و صرفاً برای مقاصد مهاجرت انجام نشود – هدف مهم است.

 

در واقع، اگر به طور کلی در مورد این روش مهاجرت صحبت کنیم، دو نوع ویزای مهاجرتی مبتنی بر خانواده وجود دارد:

 

Immediate Relatives – این ویزاها بر اساس یک رابطه خانوادگی نزدیک با یک شهروند ایالات متحده، مانند همسر، فرزند یا والدین است. تعداد مهاجران در این دسته بندی ها در هر سال مالی محدود نمی شود. پردازش به سرعت انجام می شود – معمولاً حدود یک سال یا بیشتر طول می کشد.

 

Family Preference – این ویزاها برای روابط خانوادگی خاص، دورتر با یک شهروند ایالات متحده و برخی روابط مشخص شده با یک مقیم دائم قانونی است. تعداد مهاجران در این دسته بندی ها در هر سال مالی محدود می شود. پردازش بیشتر طول می کشد، معمولا برای سال ها.

 

  1. سرمایه گذاری

برنامه سرمایه گذار مستقیم EB-5 در حال حاضر به مهاجران سرمایه گذار این امکان را می دهد تا با سرمایه گذاری حداقل 500000 دلار در حرفه خود، به شرط ایجاد ده شغل جدید، گرین کارت دریافت کنند. این فرصت موقتی است و احتمالاً تا پایان سال بسته خواهد شد و سرمایه مورد نیاز به احتمال زیاد به 900000 دلار خواهد رسید. یک نسخه مرکز منطقه ای این برنامه در حال حاضر بسته است و در انتظار بازگشایی توسط کنگره است.

 

  1. انتقال بین شرکتی

فکر کنید شرکت تویوتا مدیر دفتر خود در توکیو را به نیویورک می فرستد. این یک مثال کلاسیک از انتقال بین شرکتی است که می تواند منجر به گرین کارت شود. کارفرمای درخواست کننده شما باید یک کارفرمای ایالات متحده باشد و قصد دارد شما را در سمت مدیریت یا اجرایی استخدام کند. متقاضی باید حداقل به مدت 1 سال در ایالات متحده تجارت کرده باشد، به عنوان یک شخص حقوقی دارای روابط واجد شرایط با نهادی که شما را در خارج از کشور در مقام مدیریت یا اجرایی استخدام کرده است. هیچ گواهی کار مورد نیاز نیست، بنابراین این یک راه بسیار مطلوب برای دریافت گرین کارت است.

 

  1. تحصیل در آمریکا

برای تحصیل در کالج های ایالات متحده و دریافت مدرک لیسانس یا فوق لیسانس ویزای دانشجویی دریافت کنید. این به شما اجازه می دهد تا یک مجوز کار پس از فارغ التحصیلی یک ساله به نام Optional Practical Training یا  OPTدریافت کنید. پس از یک سال، از رئیس خود بخواهید که برای شما ویزای کار H1B درخواست کند. سپس، از رئیس بخواهید که از وزارت کار برای صدور گواهینامه کار درخواست کند که ثابت کند هیچ کارگر آمریکایی آماده، مایل و قادر به پذیرش شغل نیست. سپس از طریق وزارت امنیت داخلی خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده برای دریافت کارت سبز اقدام کنید. این جاده ای طولانی و پر پیچ و خم، پر از عذاب است، اما ممکن است تنها گزینه برای بسیاری از متقاضیان باشد، به خصوص کسانی که مهارت دارند اما پول کمی برای سرمایه گذاری دارند و خانواده ای در ایالات متحده ندارند.

 

برای اظلاعات بیشتر راهنمای تحصیل در آمریکا را در سایت ما مشاهده کنید.

 

  1. کار در آمریکا

یا برای ویزای کار H1B درخواست دهید و سپس از طریق گواهی کار همانطور که در مثال دانشجویی توضیح داده شده است، گرین کارت دریافت کنید، یا برای یک کارت سبز کارگر مستعد EB-2 بر اساس معافیت از منافع ملی درخواست دهید.

 

متقاضیان H-1B که خدماتی را در یک شغل تخصصی، خدمات با شایستگی و توانایی استثنایی مربوط به پروژه تحقیق و توسعه تعاونی وزارت دفاع، یا خدماتی به عنوان نمونه با شایستگی یا توانایی برجسته انجام می دهند، در صورت تمایل کارفرما می توانند گرین کارت دریافت کنند. برای گواهی کار درخواست دهید و سپس آنها را برای دریافت کارت سبز درخواست کنید. باز هم، این یک مسیر دشوار است که در اکثر موارد H1B با قرعه کشی شروع می شود و تعداد آن در سال محدود است. اگر شغل مربوط به یک کالج، غیرانتفاعی وابسته به یک کالج، یک سازمان تحقیقاتی غیرانتفاعی یا دولتی ایالات متحده، یا سازمانی است که کارمند H-1B را ملزم به کار در یکی از این سه دسته اول کارفرمایان می کند، وجود ندارد. محدودیت از نظر تعداد با این حال، مسیر ویزای H1B راهی نه چندان محبوب راه برای دریافت گرین کارت است، زیرا بسیار پیچیده است.

 

زیبایی یک برنامه EB-2 در این است که شما می توانید برای دریافت گرین کارت خود درخواست دهید و به یک پیشنهاد شغلی متکی نیستید. برای ایالات متحده مفید است که از الزامات عادی پیشنهاد شغلی، یعنی گواهینامه کار چشم پوشی کند. علاوه بر این، برخی از پرستاران و فیزیوتراپیست‌ها می‌توانند در صورت پیشنهاد شغل در آن حرفه‌ها، از این مسیر برای دریافت کارت سبز بدون گواهی کار استفاده کنند.

 

  1. راه خود را پیدا کنید

مسیر دستاوردهای بین المللی مانند دریک یا رایان رنولدز را دنبال کنید که می توانند به دلیل دستاوردهای خود گرین کارت بگیرند. اینها معمولاً شامل افرادی می شود که جوایز شناخته شده بین المللی مانند اسکار، گرمی، یا جایزه پولیتزر را دریافت کرده اند یا در حرفه یا شغل خود به بالاترین سطح رسیده اند. به طور کلی، متقاضیان چنین توانایی های خارق العاده ای در رشته خود افراد مشهوری هستند.

 

  1. لاتاری گرین کارت

درخواست گرین کارت تحت قرعه کشی سالانه کارت سبز تنوع، که در آن 55000 متقاضی برای درخواست مهاجرت به ایالات متحده انتخاب می شوند.

 

ثبت نام لاتاری 2025

 

اگر متقاضی با هیچ یک از این راه ها مطابقت نداشته باشد، گاهی اوقات ممکن است همسر او دارای مدارک مورد نیاز باشد. در هر صورت اعضای نزدیک خانواده متقاضی نیز در این فرآیند کارت سبز دریافت می کنند. توضیحات بالا بسیار کلی هستند – هر گزینه ای که به این ترتیب انتخاب می شود باید بیشتر مورد تحقیق قرار گیرد تا تمام جزئیات مربوط به آن مشخص شود.

 

با مشاوران ما در ارتباط باشید تا شما را در این مسیر راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top