کانادا آزمون انگلیسی Pearson را برای مهاجرت به این کشور می‌پذیرد

اداره مهاجرت کانادا IRCC اعلام کرد که آزمون انگلیسی Pearson را برای مهاجرت به این کشور می‌پذیرد

اداره مهاجرت کانادا IRCC اعلام کرد که آزمون انگلیسی Pearson را برای مهاجرت به این کشور می‌پذیرد.

 

افزایش استخدام، حقوق و دستمزد در کانادا
خانواده کارگران موقت خارجی اکنون واجد شرایط برای مجوز کار کانادا هستند

 

اداره مهاجرت کانادا به تازگی اعلام کرده است که آزمون Pearson زبان انگلیسی برای درخواست‌های مهاجرت کانادا را تایید خواهد کرد. IRCC به زودی آزمون های انگلیسی پیرسون (PTE) را به عنوان آزمون جدید زبان انگلیسی تعیین شده برای مهاجرت به کانادا می پذیرد. کارگران ماهری که مایل به درخواست مهاجرت به کانادا هستند، باید مهارت زبان خود را در یکی از دو زبان رسمی کانادا، یعنی انگلیسی یا فرانسوی، با ارائه یک نتیجه آزمون که در یک آژانس تست زبان تایید شده توسط IRCC انجام شده است، ثابت کنند.

 

از اواخر سال 2023، آزمون پیرسون انگلیسی (PTE) به آزمون‌های عمومی CELPIP و IELTS به عنوان یکی از سه آزمون زبان تعیین شده که متخصصان ماهر می‌توانند برای نشان دادن مهارت زبان انگلیسی خود به اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا ارائه دهند، اضافه می‌شود.

 

تأیید PTE به این معنی است که در حال حاضر پنج آزمون زبان در مجموع برای داوطلبان متخصصان ماهر در دسترس است،علاوه بر سه آزمون زبان انگلیسی فوق الذکر، TEF کانادا و TCF کانادا دو آزمون زبان فرانسه هستند که توسط اداره مهاجرت تأیید شده‌اند.

 

اداره مهاجرت از همه داوطلبان مهاجرت نیروی کار ماهر می‌خواهد که نتیجه آزمون مهارت زبان را برای نشان دادن توانایی خود برای برقراری ارتباط در کانادا ارائه دهند. تحقیقات سازمان آمار کانادا نشان می‌دهد که مهارت بالا در زبان انگلیسی و/یا زبان فرانسه یک پیش نیاز قوی برای ادغام اقتصادی در کانادا است.

 

با این حال اداره مهاجرت هنوز مشخص نکرده است که داوطلبان مهاجرت از طریق نیروی کار ماهر چه زمانی می‌توانند نتیجه PTE را به عنوان سطح مهارت خود در زبان انگلیسی ارائه دهند، با این حال بر اساس وب سایت اداره مهاجرت پیش‌بینی می‌شود این کار تا پایان سال 2023 انجام شود.

 

PTE Essential نسخه جدیدی از آزمون پیرسون انگلیسی است که بسیار شبیه به PTE Academic است. تفاوت اصلی این است که تمرکز حرفه ای، واقعی و غیر آکادمیک بیشتری دارد که الزامات مهارت زبان IRCC را برآورده می کند. پیش بینی می شود که متقاضیانی که به دنبال استفاده از PTE Essential برای ارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی به منظور اقامت دائم یا شهروندی کانادا هستند، از اواخر سال 2023 می توانند این کار را انجام دهند.

 

دولت های بریتانیا، استرالیا و نیوزلند PTE Academic را برای همه درخواست های ویزا می پذیرند. PTE Academic همچنین توسط 100 درصد دانشگاه های استرالیا، نیوزلند و ایرلند، 99 درصد از دانشگاه های انگلستان و بیش از 90 درصد از دانشگاه های کانادا پذیرفته می شود.

 

IRCC اخیراً اعلام کرده است که قصد دارد در سال های آینده از تعداد بی سابقه ای از ساکنان دائمی استقبال کند که در مجموع حدود 1.45 میلیون در سه سال آینده خواهد بود. با تقاضای زیاد در کانادا برای متخصصان در زمینه هایی مانند پرستاری، مهندسی و توسعه وب، تایید PTE Essential در زمان مناسبی برای شرکت کنندگان در آزمون می رسد و فرصت های جدیدی را برای پیرسون باز می کند.

 

PTE Academic و PTE Academic Online تست امن زبان انگلیسی را برای برنامه های تحصیلی در سراسر جهان از جمله کانادا ارائه می دهند.

PTE Academic برای درخواست کار و مهاجرت در استرالیا، نیوزلند و بریتانیا پذیرفته می شود. PTE Academic Online برای مقاصد کار و مهاجرت پذیرفته نمی شود.

 

کدام کشورها و دانشگاه ها آزمون PTE را می پذیرند؟

1 دیدگاه در “کانادا آزمون انگلیسی Pearson را برای مهاجرت به این کشور می‌پذیرد

  1. سلام.وقت بخیر .
    در مورد مهاجرت کانادا میشه راهنمایی بفرمایید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top