PNP بریتیش کلمبیا تخصیص امتیاز را برای متقاضیان تغییر می دهد

در 16 نوامبر 2021، برنامه استانی بریتیش کلمبیا (BCPNP) سیستم امتیاز خود را تغییر داد تا تخصیص امتیاز برای متقاضیان را تغییر دهد.

کدام آزمون زبان برای اقامت دائم کانادا لازم است؟
تغییرات احتمالی اکسپرس اینتری در سه ماهه اول 2023

 

به طور خلاصه، سیستم امتیازدهی (که مانند برنامه های مدیریت اکسپرس اینتری برای ارزیابی واجد شرایط بودن متقاضیان برای مهاجرت تحت اقامت دائم استفاده می شود) به روش های زیر تغییر کرده است:

امتیاز برای طبقه بندی مشاغل ملی (NOC) حذف شده است. سیستم NOC روش اصلی طبقه بندی مشاغل در کانادا است و اخیراً به طبقه بندی TEER رفته است.

در نتیجه، بریتیش کلمبیا تعداد امتیازهای اختصاص یافته به سرمایه انسانی (مهارت ها، تجربه تحصیلات و شایستگی های فرد) و عوامل اقتصادی (پیشنهاد شغل، درآمد، منطقه اشتغال) متقاضیان افزایش داده است.

امتیازهای اضافی برای تعیین حرفه ای و مهارت زبان در هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی اضافه شده است.
امتیاز برای تجربه قبلی کار یا تحصیل در خارج از کلانشهر ونکوور اضافه شده است.

تغییرات امتیازی برنامه استانی بریتیش کلمبیا (هنوز بین سرمایه انسانی و عوامل اقتصادی تقسیم می شود) را در جدول زیر  مشاهده نمایید:

Scoring SelectionsMax Points
Human Capital FactorsDirectly Related Work Experience40
Highest Level of Education40
Language Proficiency (English or French)40
Economic FactorsHourly Wage of the B.C. Job Offer55
Area within B.C.25
Total Points Available200

 

تغییر شماره 1: طبق NOC Job Offer امتیازی وجود ندارد
اولین و مسلماً قابل توجه ترین تغییر در سیستم جدید تخصیص امتیاز، حذف امتیاز بر اساس سطح مهارت NOC از پیشنهاد شغلی متقاضی است.

این امتیازها که قبلاً تا 60 امتیاز بر اساس NOC به آنها اختصاص داده شده بود، اکنون در بین عوامل سرمایه انسانی و اقتصادی متقاضیان توزیع شده است.

 

تغییر شماره 2: تخصیص مجدد امتیازها
با توجه به حذف امتیاز کد پیشنهاد شغلی NOC، به هر سرمایه انسانی یا عامل اقتصادی دیگری وزن بیشتری داده شده است:

تجربه کاری مستقیماً در حال حاضر حداکثر 60 امتیاز (قبلاً 40) دریافت می کند.
بالاترین سطح تحصیلات در حال حاضر حداکثر 40 امتیاز (قبلاً 25) دریافت می کند.
مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی اکنون حداکثر 40 امتیاز (قبلا 30) دریافت می کند.
دستمزد ساعتی پیشنهاد شغل در حال حاضر حداکثر 55 امتیاز (قبلا 50) دریافت می کند.
منطقه در بریتیش کلمبیا (B.C.) اکنون حداکثر 25 امتیاز (قبلاً 10) دریافت می کند.

 

تغییر شماره 3: امتیاز برای نام‌های حرفه‌ای واجد شرایط
تغییر دیگر در تخصیص امتیاز برای عوامل اقتصادی، اضافه شدن 5 امتیاز بود که می‌توان به نام‌های حرفه‌ای واجد شرایط در اختیار متقاضیان اعطا کرد. این شامل هر گواهی تجاری معتبری است که توسط SkilledTradesBC یا سازمان آموزش صنعت بریتیش کلمبیا (ITABC) حفظ می شود. اما همچنین به حرفه های خاص در صفحه 56 راهنمای برنامه BCPNP اشاره می کند.

 

تغییر شماره 4: معیار زبان CLB 9 اکنون امتیاز کامل را دریافت می کند، توانایی در هر دو زبان فرانسوی و انگلیسی به رسمیت شناخته شده است.
حداکثر امتیاز برای توانایی زبان (30 امتیاز) را می توان با معیار زبان کانادایی (CLB) 9 در مقابل 10 امتیاز قبلی به دست آورد. CLB استاندارد ملی کانادا برای ارزیابی توانایی زبان بر اساس آزمون های زبان رسمی است.

 

تغییر دیگر در اینجا این است که توانایی در هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی در حال حاضر شناخته شده است و برای متقاضیانی که هر دو را دارند 10 امتیاز اضافی دریافت می کند.

 

تغییر شماره 5: تنظیم مجدد وزن برای مکان در بریتیش کلمبیا
تغییرات اضافی در منطقه استخدام متقاضیان در B.C انجام شده است. در حالی که مکان‌های انتخابی قبلی خارج از ونکوور تعداد مرتبی از امتیازها را دریافت می‌کردند، معیارهای امتیازدهی فعلی به این موارد اختصاص می‌دهند:

0 امتیاز برای استخدام در منطقه مترو ونکوور؛
5 امتیاز برای استخدام در مناطق اسکوامیش، ابوتسفورد، آگاسیز، میشن و چیلیواک. و
15 امتیاز، برای هر منطقه در B.C. قبلا ذکر نشده است
علاوه بر این، معیارها 10 امتیاز اضافی را به افراد دارای تحصیلات یا تجربه کاری خاص منطقه ای اختصاص می دهند (بر خلاف تخصیص قبلی برای یک سال از هر تجربه کانادایی).

 

تغییر شماره 6: سقف دستمزد بالاتر
آخرین تغییر عمده در معیارهای امتیاز، سقف دستمزد بالاتر برای دریافت حداکثر امتیاز بر اساس درآمد بود. همچنین 5 امتیاز اضافی در اینجا برای متقاضیان در دسترس است (55، قبلا 50).

 

در حالی که قبلاً حقوق سالانه 100000 دلار به متقاضی حداکثر امتیاز در این دسته را تضمین می کرد، بریتیش کلمبیا این سقف را به درآمد سالانه 145000 دلار تعدیل کرده است. متقاضیانی که قبلا 100000 دلار حقوق داشتند، در حال حاضر تنها 33 امتیاز دریافت می کنند، در مقابل حداکثر 50 امتیاز قبلی.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top