کانادا در آخرین قرعه کشی اکسپرس انتری از 4750 نامزد دعوت کرد

اکسپرس انتری کانادا

در 23 نوامبر، آخرین قرعه کشی تمام برنامه های اکسپرس انتری کانادا برگزار شد. این یازدهمین قرعه کشی از زمان از سرگیری قرعه کشی ها در 6 جولای است.

 

کدام آزمون زبان برای اقامت دائم کانادا لازم است؟
تغییرات احتمالی اکسپرس اینتری در سه ماهه اول 2023

 

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) برای 4750 نامزد با حداقل امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) 491 دعوت نامه صادر کرد. نامزدهای واجد شرایط از کلاس تجربه کانادایی (CEC)، برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) و فدرال دعوت شدند. برنامه تجارت ماهر (FSTP). همه برنامه هایی هستند که تحت سیستم اکسپرس انتری کانادا کار می کنند.

 

تعداد ITAها در این قرعه کشی مانند دو مورد قبلی در 9 نوامبر و 26 اکتبر است. امتیاز CRS همچنان با هر دور دو یا سه امتیاز کاهش می یابد.

 

تغییرات در NOC
در 16 نوامبر، IRCC NOC 2021 را معرفی کرد، بازبینی NOC 2016، سیستم طبقه بندی مشاغل ملی (NOC) که برای تعیین حرفه و سطح مهارت یک نامزد اکسپرس اینتری استفاده می شود.

سیستم جدید مشاغل را بر اساس آموزش، تحصیلات، تجربه و مسئولیت (TEER) دسته بندی می کند. سیستم جدید TEER سطوح مهارت 0-E NOC 2016 را بازبینی کرده و معادل پنج TEERS ایجاد کرده است.

NOC 2016NOC 2021
Skill Type 0TEER 0
Skill Level ATEER 1
Skill Level BTEER 2
Skill Level BTEER 3
Skill Level CTEER 4
Skill Level DTEER 5

 

با معرفی سیستم TEER، اکنون 16 شغل جدید واجد شرایط اکسپرس انتری کانادا هستند، در حالی که سه شغل واجد شرایط نیستند. مشاغل غیر واجد شرایط ممکن است همچنان تحت سایر مسیرهای مهاجرت اقتصادی مانند برنامه های نامزد استانی قابل پذیرش باشند.

 

هدف معرفی مشاغل جدید هدف قرار دادن بخش هایی است که کانادا در حال حاضر با کمبود نیروی کار ماهر مانند فناوری، مراقبت های بهداشتی و رانندگان کامیون مواجه است.

 

در اینجا 16 شغل جدید واجد شرایط آمده است.

Payroll administrators
Dental assistants and dental laboratory assistants
Nurse aides, orderlies, and patient service associates
Pharmacy technical assistants and pharmacy assistants
Elementary and secondary school teacher assistants
Sheriffs and bailiffs
Correctional service officers
By-law enforcement and other regulatory officers
Estheticians, electrologists and related occupations
Residential and commercial installers and servicers
Pest controllers and fumigators
Other repairers and servicers
Transport truck drivers
Bus drivers, subway operators and other transit operators
Heavy equipment operators
Aircraft assemblers and aircraft assembly inspectors

 

اکسپرس انتری احتمالا در سال 2023 تغییر خواهد کرد
در اواخر سال 2022 و اوایل سال 2023، کاندیداها می توانند انتظار داشته باشند که قرعه کشی های اکسپرس اینتری به همین شکل ادامه یابد و امتیازات CRS عامل اصلی تصمیم گیری در صدور ITA باشد.

 

با این حال، از سال 2023، لایحه اخیراً تصویب شده C-19 به این معنی است که IRCC اختیار انجام قرعه کشی های هدفمند را خواهد داشت. معیارهای دریافت ITA بسته به مبرم ترین نیاز اقتصادی کانادا می تواند بین قرعه کشی ها متفاوت باشد.

 

به عنوان مثال، یک فرد می تواند بر اساس شغل، تحصیلات یا توانایی های زبانی خود ITA دریافت کند. شان فریزر، وزیر مهاجرت گفته است که این قرعه کشی های هدفمند، ساکنان دائمی جدید را بهتر در مسیر موفقیت قرار می دهد و همچنین تضمین می کند که شکاف های فوری در نیروی کار کانادا پر می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top