ویزا توریستی

سفر به خارج از کشور به همین راحتی ها نیست و شما نمی توانید در هر زمانی که بخواهید تنها با در دست داشتن بلیط هواپیما پا به کشور دیگری بگذارید، چرا که بسیاری از کشورها قوانین و ضوابطی برای ورود مسافران خارجی دارند که از مهم ترین آن ها داشتن ویزای توریستی است.
ویزای توریستی یک مجوز مشروط است که توسط یک کشور خاص به یک خارجی اعطا می‌شود و به او امکان ورود، ماندن و دیدن کشور میزبان را می‌دهد. به طور معمول، ویزای توریستی می‌تواند شامل مدت زمان اقامت فرد، مناطقی در داخل کشور که ممکن است وارد آن شوند، تاریخ‌هایی که می‌توانند وارد شوند، تعداد بازدیدهای مجاز در کشور مورد نظر باشد. امروزه بیشترین درخواست های دریافت ویزا، مربوط به ویزای توریستی می باشد.

ویزاشی آماده ارائه خدمات جهت اخذ ویزای توریستی به شما عزیزان می باشد. جهت اطلاع از شرایط ویزای توریستی بر روی کشور مورد نظر کلیک کنید. همچنین شما میتوانید باتماس با ما و یا تکمیل فرم های ارزیابی رایگان شرایط خود را برای دریافت ویزای توریستی بررسی نمایید.

آسیا

اروپا

آمریکا

آفریقا

اقیانوسیه

هر شخصی که می خواهد به کشورهای خارجی سفر کند باید هدف سفر خود را مشخص کند و بر حسب نوع سفر خود اقدام به دریافت ویزا کند، چرا که ویزاهای انواع مختلفی دارند و روند دریافت هر کدام از آنها متفاوت است. در اینجا به طور مختصر به توضیح آنها می پردازیم.

ویزای توریستی یا Tourist Visa با هدف تفریح و گردشگری صادر می شود و انجام هر کار دیگری از جمله تجارت و کار و … با آن ممنوع است. معمولا مدت زمان آن (با توجه به قوانین هر کشور) بین 15 روز تا 6 ماه است . یکی از روش های متداول برای مسافرت ، اخذ ویزای توریستی است.

ویزای کار یا Work Visa از محبوب ترین انواع ویزا نزد ایرانیان است. با اخذ این ویزا ، دارنده آن می تواند در کشور مقصد ، کار کند و همچنین با داشتن این ویزا، متقاضی اجازه اقامت موقت نیز خواهد داشت. دو مزیت مهم این ویزا، آن را بسیار محبوب کرده است. اول اینکه اگر با این ویزا، یک مدت مشخصی را کار کنید، امکان اخذ اقامت دائم برای شما فراهم می شود. و دیگر اینکه طی زمان کوتاهی ، می توانید برای خانواده تان نیز اقامت دریافت کنید.

 کسانی که قصد دارند در یکی از دانشگاه های یک کشور خارجی ادامه تحصیل دهند، لازم است که ویزای تحصیلی یا Study Visa را از آن کشور خارجی، اخذ کنند.

 ویزای تجارت یا Business Visa معمولا برای تجاّر و بازرگانان که قصد تجارت با شرکت های کشور مقصد را دارند، صادر می شود. همچنین شرکت در همایش ها و جلسات مربوط به کسب و کار نیز، نیازمند اخذ این ویزا می باشد.

 ویزای پزشکی یا Medical Visa، به متقاضی آن اجازه می دهد تا در کشور مقصد ، معالجه و درمان شود و یا تحت عمل جراحی قرار بگیرد. مدت زمان این ویزا حداکثر 90 روز است.

 ویزای ملاقات اقوام یا Family Visit ، همانطور که از نامش پیداست، برای ملاقات با فامیل درجه 1 یا درجه 2 که در کشور مقصد ، مقیم هستند صادر می شود. این ویزا معمولا 6 ماه اعتبار دارد .

ویزای ترانزیت یا Transit Visa به مسافران اجازه می دهد برای تعویض هواپیما یا … در فرودگاه یا آن شهر میانی، برای مدت زمان بسیار کم و فقط به منظور عبور از آن کشور، در آنجا اقامت کوتاهی داشته باشند.

ویزای هنرمندان یا artist visa برای هنرمندان و تیم همراه آنان و برای برگزاری کنسرت یا شو یا یک رویداد تبادل فرهنگی صادر می شود.

 

ویزای ورزشی یا Sports Visa به ورزشکاران و مربیان آنه تعلق می گرد که یا به صورت موقت و برای شرکت در یک مسابقه می باشد و یا به صورت دائم و برای اخذ شهروندی کشور مقصد انجام می گیرد.

 

2 دیدگاه در “ویزای توریستی

  1. I went over this site and I believe you have a lot of good information, bookmarked (:.

  2. Woh I like your articles, saved to fav! .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.