لاتاری گرین کارت آمریکا

قرعه کشی گرین کارت که DV Lottery یا Diversity Visa Lottery نیز نامیده می شود، ساده ترین راه برای اکثر افراد برای دریافت گرین کارت آمریکا است.

این قرعه کشی با شرایط بسیار کم ورود سالانه 55000 شرکت کننده را از سراسر جهان به ایالات متحده می آورد. برنامه لاتاری آمریکا هر سال برگزار می‌شود و در هر برنامه تعداد مشخصی ویزای تنوع نژادی یا DV برای نژادهای مختلف مردم جهان در نظر گرفته می‌شود. پس از ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا فقط به شانس برای برنده شدن در قرعه کشی لاتاری نیاز دارید و احتیاج به داشتن شرایط خاص و ویژه نخواهید داشت.

شاید خوش شانسی شما باعث شود در لاتاری هم برنده شوید و اگر برنده شدید راه مهاجرتتان به آمریکا با گذراندن چند مرحله دیگر سهل و آسان می شود. در این روش شاید کمتر از 2 سال زمان صرف شود تا کارهای مهاجرت شما به آمریکا درست شود اما در روش های دیگر مهاجرت و اخذ گرین کارت ممکن است سالهای زیادی طول بکشد.شاید بپرسید شرط سنی لاتاری چیست ، باید بگوییم که شرکت در لاتاری محدودیت سنی ندارد و با هر فرهنگ و قوم و مذهب و توان اقتصادی ای می توانید رد آن شرکت کنید و در لاتاری ثبت نام کنید.

برای ورود به فرم ثبت نام کلیک کنید

هزینه ثبت نام لاتاری 2025

مجرد

مجرد / مطلقه/همسر فوت شده

 

200 هزار تومان

متاهل یک شانسه

تنها یک نفر به عنوان کیس اصلی ثبت نام خواهد شد.

 

300 هزار تومان

متاهل دو شانسه

شما و همسرتان دو ثبت نام خواهید داشت.

 

350 هزار تومان

هر فرزند

فرزندان زیر 21 سال

 

30 هزار تومان

مراحلی که توسط کارشناسان ما در ویزاشی انجام می شود 

1.  بررسی اطلاعات توسط کارشناس مهاجرت
2.  ترجمه استاندارد انگلیسی
3.  ویرایش عکس
4.  بررسی مجدد اطلاعات پیش از ثبت نام
5.  تحویل پرینت ثبت نام رسمی PDF و ارسال کد رهگیری معتبر (confirmation code)
6.  پشتیبانی تا اعلام نتایج
7.  همراهی برندگان تا دریافت ویزا

ثبت نام لاتاری گرین کارت 2025 

اگر تصمیم به زندگی در آمریکا گرفته اید، قرعه کشی گرین کارت یکی از بهترین راه ها برای دریافت اقامت دائم و اجازه کار است. در اینجا مواردی است که هنگام شرکت در قرعه کشی باید در نظر بگیرید.

 

به طور کلی، هر فردی که در یکی از کشورهای واجد شرایط فعلی متولد شده باشد، در صورت داشتن شرایط زیر می تواند در قرعه کشی گرین کارت شرکت کند:

دارای دیپلم – حداقل 12 سال تحصیل رسمی ابتدایی و متوسطه

حداقل دو سال سابقه کار حرفه ای (در پنج سال گذشته) که حداقل به دو سال آموزش نیاز دارد. این تجربه باید در 5 سال گذشته به دست آمده باشد.

تغییر قوانین در سال 2019، افراد بدون پاسپورت معتبر را از قرعه کشی گرین کارت حذف کرد. این امر باعث کاهش تعداد شرکت کنندگان از برخی کشورها شد و – در عین حال – شانس کسانی که پاسپورت دارند را دو برابر کرد. اما از سال 2022 الزام داشتن پاسپورت حذف شد.

تقریباً همه می توانند در قرعه کشی گرین کارت شرکت کنند. با این حال، دو معیار وجود دارد که هر شرکت کننده باید آنها را رعایت کند: کشور محل تولد و سطح تحصیلات. در زمان برنده شدن در لاتاری باید مدرکی مبنی بر این دو شرط داشته باشید.

زمان ثبت نام لاتاری هر ساله در بازه زمانی حدودا یک ماهه بین ماه های اکتبر و نوامبر میلادی (مهر و آبان شمسی) است. اما خیلی از علاقه مندان شرکت در قرعه کشی مهاجرتی آمریکا یا همان لاتاری، در آن بازه زمانی به علت های مختلف از ثبت نام جا می مانند و فراموش می کنند که در لاتاری شرکت کنند.

این امکان برای علاقه مندان فراهم شده است که در پیش ثبت نام لاتاری در سایت ویزا شی شرکت کنند و نام خود را در لیست رزرو ثبت نام لاتاری قرار دهند که بلافاصله بعد از باز شدن سامانه، در لاتاری شرکت داده شوند و از این طریق شانس خود برای گرفتن گرین کارت ایالات متحده امتحان کنند.

لاتاری گرین کارت چه مزایایی دارد؟ 

لاتاری گرین کارت آمریکا ارزان ترین و سریع ترین روش مهاجرتی در تمام دنیا است. مدت زمان کلی پروسه از شروع ثبت تقاضا تا دریافت گرین کارت کمتر از دو سال است. هزینه‌های اداری لاتاری تا رسیدن به گرین کارت کمتر از 600 دلار برای هر نفر است. جزو معدود روش‌های دریافت اقامت است که از ابتدا به دریافت کارت اقامت دائم ختم می‌شود. فرد برنده می‌تواند فرزندان زیر 21 سال و همسرش را نیز با ویزای مهاجرتی و دریافت گرین کارت به خاک آمریکا برساند. شما در هیچ روش مهاجرتی برای هیچ کشوری شرایطی چنین آسان نمی‌توانید بیابید.برای مثال در کانادا برای دریافت PR یا اقامت دائم می‌توانید یک کسب و کار 400 هزار دلاری را بخرید و ویزای کار بگیرید، پس از آن اگر بعد از دو سال این کسب و کار موفق بود تبدیل به PR یا مقیم دائم خواهید شد. اما در لاتاری گرین کارت، برنده لاتاری از ابتدای ورودش یک مقیم قانونی ایالات متحده می‌باشد.

برندگان لاتاری می‌توانند همانند یک شهروند آمریکایی کار کنند و در هر شهر دلخواه در جستجوی کار باشند.

 برندگان لاتاری می‌توانند همانند شهروندان آمریکایی از امکانات آموزشی آمریکا استفاده کنند. جالب است بدانید که هزینه تحصیل برندگان لاتاری در آمریکا همانند یک شهروند آمریکایی است و بسیار ارزان تر از دانشجوهای خارجی محاسبه می‌شود.

برندگان لاتاری می‌توانند پس از پنج سال زندگی در آمریکا و نشان دادن صلاحیت خود پاسپورت آمریکا را دریافت کنند.

شرایط ثبت نام لاتاری 2025 

  • یکی از دلایل محبوبیت لاتاری شرایط بسیار ساده این قرعه کشی است. فرقی نمیکنه که شما چه مدرک تحصیلی و یا سنی دارید، صرف نظر از نوع و درجه مدرک تحصیلی و رده سنی شما میتونید دربرنامه لاتاری ثبت نام کنید. و شانس دریافت گرین کارت داشته باشید. برای ثبت نام لاتاری در سالهای پیش شما نیاز به هیچ مدرک خاصی نداشتید اما سال گذشته و همچنین برای ثبت نام لاتاری 2025 شما نیاز به پاسپورت معتبر دارید چرا که شماره پاسپورت معتبر خود را باید در هنگام ثبت نام لاتاری همراه داشته باشید.
  •  

هر فرد داری پاسپورت معتبر میتواند در لاتاری ثبت نام کند تنها برای دریافت ویزا یعنی بعد از برنده شدن لاتاری باید مدارکی ارائه کند که نشان دهنده شرایط مناسب برای دریافت ویزای تنوع نژادی یا ویزای لاتاری هست.

  • شرایط دریافت ویزای تنوع نژادی ساده است:
  • ◾️ از نظر قانون کلی شما باید دیپلم دبیرستان داشته باشید. 
  • ◾️ بدون نیاز به داشتن مدرک زبان
  • ◾️ مصاحبه به زبان فارسی در سفارت
  • ◾️ بدون شرایط سنی
  • ◾️ حداقل دیپلم یا 2 سال سابقه کار
  • ◾️ متولد یکی از کشورهای مجاز باشد. (متولدین ایران مجاز هستند)

راه های افزایش شانس برنده شدن در لاتاری 2025 

 توجه کنید که برنامه لاتاری آمریکا به شکل یک قرعه کشی کامپیوتری انجام می‌شود و بنابراین امکانی برای تقلب در آن وجود ندارد. یک شخص نمی‌تواند با چند بار ثبت نام در لاتاری، شانس خود را افزایش دهد، چرا که سیستم به صورت خودکار ثبت نام های تکراری را بررسی می‌کند. در صورتی که یک شخص دوبار در لاتاری ثبت نام کند، سیستم هر دو ثبت نام او را باطل خواهد کرد و آن شخص شانس شرکت در قرعه کشی لاتاری را از دست خواهد داد.اولین چیزی که برای افزایش شانس برنده شدن در لاتاری آمریکا باید رعایت کنید، ثبت نام صحیح در لاتاری امریکا است. برخی افراد به دلیل عکس نامناسب یا ورود اطلاعات اشتباه در فرم لاتاری، در قرعه کشی لاتاری آمریکا شرکت داده نمی‌شوند و به همین دلیل شانس خود در لاتاری را از دست می‌دهند. متاسفانه سایت اصلی لاتاری به افرادی که اطلاعات خود را اشتباه ثبت می‌کنند، هیچ اخطاری نمی‌دهد و سالانه افراد زیادی به دلیل عدم آگاهی از نحوه صحیح ثبت نام لاتاری شانس خود را از دست می‌دهند.بنابراین توصیه می‌کنیم که به عنوان اولین قدم برای افزایش شانس برنده شدن در لاتاری، ثبت نام خود را با مشورت افراد با تجربه و متخصص انجام دهید و یا اینکه ثبت نام لاتاری خود را بر عهده موسسات معتبر مهاجرتی بگذارید.

 
شانس دوبرابر متاهلین در لاتاری:
ثبت نام دو شانسه مخصوص متاهلین است. در این نوع ثبت نام، یک بار آقا به عنوان متقاضی اصلی و خانم و فرزندانش به عنوان همراه، و یک بار خانم به عنوان متقاضی اصلی و آقا و فرزندانشان به عنوان همراه ثبت نام می‌شوند. بنابراین در ثبت نام دو شانسه، یک بار شما شانس برنده شدن در لاتاری را دارید و یک بار هم همسرتان شانس برنده شدن در لاتاری را دارد. در صورتی که هرکدام برنده شوند، کل خانواده ویزای لاتاری دریافت می‌کنند و می‌توانند به آمریکا بروند.

 


افراد زیر 21 سال مجرد، سه شانس در لاتاری دارند:
چنانچه شما یک فرد زیر 21 سال مجرد باشید و مدرک دیپلم نیز داشته باشید، می‌توانید به شیوه های زیر در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید و سه شانس برای برنده شدن در لاتاری به دست آورید:
◾️ یک بار می‌توانید زیر مجموعه پدر خود در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید. 
◾️ یک بار می‌توانید زیر مجموعه مادر خود در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید. 
◾️ یک بار هم می‌توانید به عنوان متقاضی اصلی در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید. 

 

عکس صحیح لاتاری 2025 

شرایط مورد نیاز عکس لاتاری، هنگام ثبت نام در قرعه کشی DV، باید به طور کامل رعایت شود. توجه داشته باشید، اگر یک ایراد بسیار جزئی نیز، در عکس ارسالی وجود داشته باشد، شما توسط مقامات آمریکایی رد صلاحیت، خواهید شد. 

اگر شما، در لاتاری سال گذشته شرکت کرده اید و برنده نشدید و امسال نیز، قصد ثبت نام دارید، بهتر است از عکس، سال گذشته استفاده نکنید. همانطور که ذکر گردید، حداکثر مدت زمانی که باید از عکس ارسالی شما گذشته باشد، 6 ماه است. اگر بیش از آن باشد، مطمئنا رد صلاحیت خواهید شد.


اما، سایر شرایط مورد نیاز عکس لاتاری ۲۰۲۴، که هنگام عکاسی باید رعایت کنید:

◾️ سر شما باید کاملا در مرکز عکس قرار داشته باشد.

◾️ 50 درصد از کل تصویر، باید در برگیرنده سر شما باشد.

◾️ باید مستقیما به دوربین نگاه کنید.

◾️ مو های شما، باید به سمت عقب کشیده شود تا صورت شما به طور کامل نمایان باشد.

◾️ چشمان تان باید کاملا باز باشد.

◾️ از زدن عینک خودداری کنید. ( عینک در عکس لاتاری، ممنوع است)

◾️ حالت چهره شما باید خنثی باشد.

◾️ ظاهر شدن دندان ها در عکس، موجب رد صلاحیت شما می شود.

 نکات دیگری نیز، وجود دارند که بهتر است بدانید. اینکه عکس ارسالی در زمان ثبت نام لاتاری، باید در چه اندازه ای باشد و چه ویژگی‌ هایی داشته باشد:

◾️ شما باید یک عکس دیجیتالی رنگی ارسال کنید.

◾️ پس زمینه عکس، باید کاملا روشن و سفید باشد.

◾️ در پس زمینه عکس، نباید هیچ گونه سایه یا الگویی وجود داشته باشد.

◾️ اندازه عکس، باید بین 600*600 پیکسل و 1200*1200 پیکسل باشد.

◾️ حجم عکس ارسالی نباید از 240 کیلو بایت تجاوز کند.

◾️ فرمت عکس، باید JPG ( JPEG ) باشد.

◾️ رزولوشن تصویر، باید 300DPI باشد.

◾️ عکس ارسالی باید کاملا با کیفیت بوده و مناطق تار یا نامشخص یا پیکسل های قابل مشاهده نداشته باشد.

سوال بسیاری از متقاضیان ثبت نام در لاتاری این است که آیا ارسال عکس لاتاری با حجاب کامل امکان پذیر است یا خیر. در جواب این سوال باید بگوییم که عکس لاتاری با حجاب هم برای مسلمانان و سایر ادیانی که حجاب در آنها تعریف شده است ممانعتی ندارد. در عکس لاتاری نیازی به مشخص بودن گوش‌ها نیست، فقط باید گردی صورت کاملا مشخص باشد.