تحصیل در خارج

هر ساله میلیون ها نفر در سراسر دنیا برای ادامه تحصیل عازم کشورهای دیگر می‌شوند. این امر در کشور ما، ایران، نیز متداول است و تعداد زیادی از جوانان ایرانی عازم کشورهای دیگر می‌شوند و یا در فکر این هستند که برای تحصیل در خارج از کشور اقدام کنند. اما در این رابطه سوالات بسیاری وجود دارد که ذهن بسیاری از دانشجویان و خانواده های آنان را مشغول کرده است. به طور حتم پیدا کردن پاسخ درست و شفاف به این سوالات میتواند تاثیر زیادی در آینده افراد بگذارد. به عبارتی تصمیم برای تحصیل در خارج از کشور زندگی یک فرد را متحول میکند و با یک انتخاب درست فرد میتواند از این موقعیت برای موفقیت های بزرگ در زندگی خویش استفاده کند. در حالیکه گاهی یک توهم و یک انتخاب غلط میتواند زندگی یک فرد را تا آخر عمر دچار مشکلات جدی نماید.اگر شما هم در بین آن دسته از افرادی هستید که به تحصیل در خارج از کشور فکر می‌کنید، ولی هنوز سوالات بسیار زیادی در مورد مراحل و فرایند کار دارید، یا تصمیم خود را گرفته‌اید و آماده‌ی اقدام برای اخذ پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور هستید می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما استفاده نمایید.

فرصت های شغلی زیاد
کسب تجربه های جدید
یادگیری زبان جدید
افزایش اعتماد به نفس
تحصیل در رشته مورد علاقه
اخذ اقامت بعد از فارغ التحصیلی در خارج از کشور

 معمولا برای آغاز پروسه تحصیل در خارج باید حداقل از یک سال زودتر اقدام نمایید البته ممکن است کمی بیشتر هم طول بکشد.

بسیاری از برنامه های تحصیل در خارج از کشور متقاضیان را ملزم به درخواست حداقل 6 ماه قبل از شروع برنامه می کنند ، بنابر این داشتن حداقل یک سال زمان این فرصت را به شما می دهد تا بتوانید با صبر و حوصله یک دانشگاه و یک برنامه تحصیلی و چه بسا یک بورسیه تحصیلی را بیابید.

هنگام تصمیم گیری در مورد انتخاب کشور برای تحصیل در خارج ، مقصد های بسیاری وجود دارد که بسته به نوع ذهنیت و شرایط تحصیلی شما می تواند از میان شهرهای بزرگ یا کوچک باشد. بهتر است ابتدا کشورهایی را که علاقه بیشتری به تحصیل در آن دارید مشخص کنید و سپس تصمیم خود را بگیرید.

به عنوان مثال ترجیح می دهید در مناطق روستایی یا شهری تحصیل کنید؟، آیا می خواهید در یک کشور انگلیسی زبان تحصیل کنید یا کشوری که برای تحصیل در آن نیاز به یادگیری یک زبان خارجی داشته باشید؟ و یا فاصله کشوری که قصد تحصیل در آن را دارید تا ایران چقدر باشد؟ 

بر اساس پاسخ های شما به این سبک سوالات مشخص می شود که می توانید چه کشورهایی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید.

رزومه شخصی شامل سوابق تحصیلی، علمی، ورزشی و تحقیقاتی
ترجمه مدارک و ریز نمرات با تائید وزارت دادگستری
مدرک رسمی مربوط به زبان انگلیسی toefl و IELTS
پاسپورت معتبر با اعتبار۶ ماه و بیشتر
ترجمه شناسنامه بر حسب مورد
توصیه نامه توسط سه استاد محل تحصیل

کانادا، استرالیا، آمریکا، انگلیس، آلمان، قبرس شمالی، نیوزلند، دانمارک، سوئیس، سوئد، نروژ، هلند، ژاپن و سنگاپور از جمله بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیل هستند.

همچنین بهترین کشورهایی که تحصیل رایگان یا تحصیل با هزینه بسیار کم را ارائه می‌دهند عبارتند از: آلمان، نروژ، فرانسه، چک، یونان، ایتالیا، اتریش، برزیل و…

هزینه شرکت در آزمون زبان، هزینه ترجمه مدارک، هزینه اپلیکیشن فی، شهریه دانشگاه، هزینه درخواست ویزا و هزینه تمکن مالی مهم‌ترین هزینه‌هایی هستند که متقاضیان مهاجرت تحصیلی باید بپردازند. مبلغ آن‌ها نسبت به مواردی چون کشور انتخابی، مقطع تحصیلی، نوع دانشگاه و داشتن بورسیه متغیر بوده و با توجه به شرایط پرونده هر فرد سنجیده می‌شود. همچنین کلیه موارد جدای از هزینه‌های زندگی در کشور مقصد است.