کدام کشورها و دانشگاه ها آزمون PTE را می پذیرند؟

آزمون Pearson Test of English (PTE) یک انتخاب محبوب و قابل اعتماد برای دانشجویان بین المللی است که به دنبال اثبات مهارت خود در زبان انگلیسی هستند. این آزمون توسط دانشگاه ها و کشورهای مختلف در سراسر جهان پذیرفته می شود، بنابراین مهم است که بدانیم کدام منابع آزمون PTE را به عنوان مدرک معتبر مهارت زبان می شناسند و می پذیرند. این وبلاگ بر پاسخ به این سوال تمرکز دارد که “کشورها و دانشگاه هایی که آزمون PTE را می پذیرند؟”

 

دانشگاه های مقرون به صرفه در سوئد در سال 2023
ارزانترین دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل در سال 2023

 

آزمون PTE چیست؟

PTE مخفف Pearson Test of English است. این یک آزمون مهارت زبان انگلیسی مبتنی بر کامپیوتر برای دانشجویان بین المللی است که می خواهند در خارج از کشور تحصیل کنند. این آزمون برای سنجش سطح انگلیسی و توانایی شما برای برقراری ارتباط موثر در موقعیت های مختلف طراحی شده است. این یک مدرک حرفه ای شناخته شده بین المللی برای کسانی است که مایل به تحصیل به زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی هستند.

این آزمون سه ساعته شامل مقاله نویسی، سؤالات چند گزینه ای، توضیح، ترجمه و غیره است. فرمت آزمون PTE بسیار ساده است و سوالاتی بر اساس زبان انگلیسی عمومی دارد.

 

کشورهایی که آزمون PTE را برای آموزش عالی می پذیرند کدامند؟

PTE در حال حاضر در 74 کشور در سراسر جهان، از جمله تمام مکان های تحصیلی شناخته شده در خارج از کشور پذیرفته می شود. تعداد دانشگاه هایی که PTE می پذیرند متفاوت است. لیست زیر شامل برخی از کشورهای برتر پذیرنده PTE است.

ایالات متحده آمریکا (ایالات متحده آمریکا)
انگلستان (بریتانیا)
کانادا
استرالیا
آلمان
نیوزلند

دانشگاه هایی که نمرات PTE را در ایالات متحده می پذیرند

دانشگاه هایی در سراسر ایالات متحده که نمرات PTE را می پذیرند عبارتند از هاروارد، استنفورد، ییل، UPenn (بله، از جمله وارتون)، کلمبیا، و غیره. اگر به فکر شرکت در آزمون PTE به عنوان آزمون مهارت انگلیسی خود برای تحصیل در ایالات متحده هستید، این لیست چشمگیر باید به شما انگیزه دهد. برخی از دانشگاه های آمریکا که PTE Academica را می پذیرند در زیر ذکر شده اند:

 

دانشگاه هاروارد
دانشگاه ییل
کالج بابسون
دانشگاه ایالتی کلرادو
دانشگاه کلمبیا
دانشگاه جورج میسون
دانشگاه پیس
سانی، بینگهامتون
دانشگاه ایلینوی، شیکاگو
دانشگاه پنسیلوانیا
دانشگاه کالیفرنیای جنوبی

 

دانشگاه هایی که نمرات PTE را در انگلستان می پذیرند

PTE در حال حاضر توسط حدود 450 دانشگاه بریتانیا، از جمله برخی از معتبرترین مدارس از جمله Warwick، Bath، East Anglia و مدرسه معروف تجارت لندن، پذیرفته می شود. PTE به افزودن موسسات و سازمان های بیشتری به شبکه خود ادامه خواهد داد. برخی از دانشگاه های انگلستان که PTE Academic را می پذیرند، در زیر آمده است:

مدرسه تجارت لندن
دانشگاه آکسفورد
دانشگاه استون
دانشگاه ساوتهمپتون
دانشگاه باث
دانشگاه وارویک
دانشگاه گلاسکو

 

دانشگاه های کانادایی که نمرات PTE را می پذیرند

PTE توسط اکثر دانشگاه های کانادا پذیرفته می شود. بسته به نمره خود، ممکن است بتوانید مراحل درخواست کالج و دانشگاه را با سرعت بیشتری طی کنید. برخی از کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادایی که آزمون PTE را می‌پذیرند به شرح زیر است:

دانشگاه بریتیش کلمبیا
دانشگاه مک گیل
دانشگاه اتاوا
دانشگاه کلگری
دانشگاه واترلو
دانشگاه دالاهو
دانشگاه یورک
دانشگاه ساسکاچوان

 

دانشگاه های استرالیا PTE را می پذیرند

در حال حاضر نزدیک به 400 موسسه پذیرش PTE در استرالیا وجود دارد. پذیرش آزمون PTE توسط تعداد قابل توجهی از موسسات استرالیا به تسهیل پذیرش دانشجویان بین المللی در دانشگاه ها، کالج ها و سایر موسسات دانشگاهی کمک می کند. تعدادی از دانشگاه های معروف استرالیا عبارتند از:

دانشگاه ملبورن
دانشگاه سیدنی
دانشگاه موناش
دانشگاه کوئینزلند
دانشگاه آدلاید

 

دانشگاه های آلمانی که PTE را می پذیرند

اگر به دنبال تحصیل در آلمان هستید، لیستی از دانشگاه های آلمانی وجود دارد که آزمون انگلیسی پیرسون (PTE) را می پذیرند. در آلمان نزدیک به 40 کالج و دانشگاه وجود دارد که PTE را می پذیرند. همه این مدارس به دلیل آموزش و تحقیقات با کیفیت بالا شناخته شده اند و همه آنها سابقه طولانی در استقبال از دانشجویان بین المللی دارند. لیست زیر لیستی از شناخته شده ترین آنها است –

دانشگاه علوم و هنرهای کاربردی کوبورگ در آلمان محل مدرسه مالی و مدیریت فرانکفورت است.
دانشگاه فردریش الکساندر آلمان (FAU) در ارلانگن-نورنبرگ
SRH Fernhochschule آلمان
Technische Hochschule Deggendorf آلمان

 

دانشگاه های نیوزلند که PTE را می پذیرند

PTE برای پذیرش دانشجویان بین المللی در بسیاری از دانشگاه های نیوزلند پذیرفته می شود. قبل از درخواست، شرایط ورودی خاص هر دانشگاه را بررسی کنید زیرا برخی از برنامه‌ها ممکن است شرایط PTE بالاتری نسبت به سایرین داشته باشند. دانشگاه های معروف نیوزلند که آزمون PTE را می پذیرند عبارتند از:

N.P. پلی تکنیک
دانشگاه فناوری وایکاتو
موسسه فناوری ولینگتون

 

آزمون PTE توسط طیف گسترده ای از کشورها و دانشگاه ها در سراسر جهان پذیرفته می شود. این آزمون نشان دهنده مهارت زبان انگلیسی دانشجویان بین المللی است و می توان از آن برای درخواست پذیرش در دانشگاه ها و کشورهای مختلف استفاده کرد. نمره امتحان برای دو سال معتبر است و به دانش آموزان اجازه می دهد مهارت زبان خود را برای دانشگاه ها و مهاجرت نشان دهند.

 

ما می دانیم که روند انتخاب دانشگاه و آزمون های لازم می تواند طاقت فرسا باشد، شما میتوانید فرایند تحصیل در خارج خود را به موسسه ویزاشی بسپارید. با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top