شان فریزر: اخراج دانشجویان از کانادا متوقف می‌شود

شان فریزر: اخراج دانشجویان از کانادا متوقف می‌شود.

اخراج دانشجویان از کانادا متوقف می‌شود. روز گذشته  شان فریزر  وزیر مهاجرت کانادا ، اعلام کرد که اخراج دانشجویان بین‌المللی بی‌گناه به دلیل نامه پذیرش ساختگی متوقف خواهد شد.

 

سریعترین مشاغل در حال رشد برای تازه واردان به کانادا

 

اگرچه وی تصریح کرد که دانشجویان خارجی‌ای که خود آگاهانه بخشی از این کلاهبرداری بوده‌اند از کانادا اخراج می‌شوند.

 

قانون محافظت از مهاجرت و پناهجویی کانادا به وزیر مهاجرت اختیاراتی داده تا در مورد قوانین و مقررات موجود استثنائاتی قائل شود. فریزر گفت:

«تاکید می‌کنم آن دسته از دانشجویان خارجی که دخالتی در این کلاهبرداری نداشته‌اند با اخراج مواجه نمی‌شوند. قانون محافظت از مهاجرت و پناهجویی به من اختیار می‌دهد تا در این مورد اقدامی انجام دهم».

 

این پیروزی بزرگی برای قربانیان کلاهبرداری است. دانشجویانی که هفته‌های اخیر بارها دست به اعتراض زده‌اند. وزیر مهاجرت در بیانیه رسمی مواردی را در خصوص بررسی این موضوع اعلام کرد.

 

تشکیل یک کارگروه ویژه از مقامات اداره مهاجرت تا با آژانس خدمات مرزی کانادا همکاری کنند. مقامات ارشد اداره مهاجرت و آژانس خدمات مرزی نیز در این کارگروه حضور دارند

 

آژانس خدمات مرزی دانشجویانی را که به علت نامه پذیرش ساختگی درمعرض اخراج هستند، شناسایی می‌کند و به اداره مهاجرت معرفی می‌کند

 

مقامات ارشد اداره مهاجرت فایل دانشجویان خارجی را ارزیابی می‌کنند

 

وزیر همچنین تعداد دانشجویان خارجی در معرض دیپورت را ده‌ها نفر اعلام کرد نه ۷۰۰ نفر.

 

وزیر به به افسران  مهاجرت دستور داد تا مجوز اقامت موقت را برای دانشجویان خارجی بی‌گناهی که فقط به قصد  تحصیل به کانادا آمدند صادر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top