لیست به روز شده در ارزان ترین دانشگاه های اروپا 2023/2024

ارزان ترین دانشگاه های اروپا

آیا می دانید ارزان ترین دانشگاه های اروپا برای، دانشجویان زیادی را در داخل و خارج از قاره جذب کرده اند؟ برای کسانی که در مورد حضور در یکی از ارزان ترین دانشگاه های اروپا فکر می کنند، قصد دارند تعداد بیشتری از این دانشگاه ها را بشناسند تا گزینه های گسترده ای داشته باشند، فرصت های متعددی وجود دارد.

 

دانشگاه های ارزان استرالیا برای دانشجویان خارجی 2023
10 دانشگاه برتر کانادا که بورسیه های فول فاند ارائه می دهند

 

میلیون‌ها دانشجو ترجیح می‌دهند مدرک تحصیلی خود را در اروپا دریافت کنند. سیستم آموزشی برای ارائه آموزش با استانداردهای بالا به دانشجویانی که در هر دوره ای چه در مقطع کارشناسی و چه در مقاطع تحصیلات تکمیلی کاملاً مجهز شده است. یادگیری فرهنگ های جدید، غذا، سبک زندگی، زبان جدید و غیره برای دانشجویان در سفر به اروپا بسیار آسان است.

 

دلایلی وجود دارد که دانشجویان می خواهند در ارزان ترین دانشگاه های اروپا تحصیل کنند. تجربه بین المللی راهی عالی است که می تواند باعث شود یک کارمند در برابر هر کارفرمایی برنده باشد. از سوی دیگر، ارزش بیشتری به رزومه شخصی می‌افزاید. از آنجایی که اروپا در زمینه فرصت‌ها و ابتکارات تحقیقاتی پیشتاز جهان است، دانش‌آموزان دانش گسترده‌ای از رشته تحصیلی خواهند داشت.

 

شهروندان اروپایی در مقابل شهروندان غیر اروپایی و متوسط شهریه

در اروپا، اگر شهروند اروپایی هستید، هزینه تحصیل شما در مقایسه با شهروندان غیر اروپایی زیاد نخواهد بود. شهروندان اروپایی واجد شرایط دریافت مجوز اقامت هستند که به آنها اجازه اقامت بدون مواجهه با هیچ مشکلی را می دهد.

 

شهروندان منطقه اقتصادی اروپا نیز همین حق را دارند، اما نمی‌توانند وام‌هایی دریافت کنند که بتواند تحصیلاتشان را تامین کند. شهروندان غیر اروپایی برای دسترسی مناسب به دوره تحصیلی خود باید شهریه یا هزینه تحصیل خود را بپردازند. خبر خوب این است که بورسیه های مختلفی برای کمک به دانشجویانی وجود دارد که نمی توانند هزینه خود را تامین کنند، و این قاره بیش از 16 میلیارد یورو بورسیه های مختلف تحصیلی برای دانشجویان بین المللی دارد.

 

ارزان ترین دانشگاه های اروپا

در زیر لیستی از ارزان ترین دانشگاه های اروپا آورده شده است که در اینجا آمده است:

 

1. Scuola Normale Superiole:

این دانشگاه در ایتالیا واقع شده است و به دلیل باورنکردنی بودن آن در زمینه آموزش شناخته شده است. سه برنامه اصلی مانند علوم سیاسی، علوم انسانی و علوم در این موسسه موجود است. در دانشکده علوم انسانی دروس مختلفی مانند زبان شناسی، هنر، ادبیات مدرن و غیره وجود دارد. برای دانشکده علوم دوره هایی مانند فیزیک، شیمی و زیست شناسی داریم.

 

آنها یکی از ارزان ترین هزینه های تحصیل در اروپا را برای دانشجویان بین المللی دارند. علاوه بر این، موسسه در تامین هزینه مسکن و غذا به دانشجویانی که در مدرسه ثبت نام کرده اند کمک می کند.

 

2. سنت آنا:

این یکی از ارزان ترین دانشگاه های اروپا است و به همین دلیل در لیست قرار گرفته است. اساساً دو برنامه در دانشگاه وجود دارد که عبارتند از علوم اجتماعی و علوم تجربی و کاربردی. اگرچه این موسسه در ایتالیا واقع شده است، اما بیشتر دوره های آن به زبان انگلیسی تدریس می شود.

 

علاوه بر این، دانشجویان کشورهای انگلیسی زبان می توانند آنچه را که در کلاس به آنها آموزش داده می شود، درک کنند. از طرف دیگر، داشتن سطحی از مهارت در زبان ایتالیایی توصیه می شود. این کار را برای دانشجویان از هر نقطه‌ای از جهان آسان‌تر می‌کند و این یک انتخاب عالی برای هر دانشجویی است.

 

3. دانشگاه برلین:

هزینه تحصیل در این دانشگاه برای هر دانشجوی اروپایی یا غیر اروپایی رایگان است. تنها کاری که باید انجام دهید پرداخت هزینه های دیگر مانند اسکان و تغذیه است. هزینه زندگی در شهر (برلین) 700 یورو در ماه است. لازم نیست به عنوان دانشجو در مورد مقابله با این منطقه نگران باشید زیرا هزینه تحصیل رایگان است.

 

این یکی از ارزان ترین دانشگاه های اروپا است که دوره های مختلف را  به زبان انگلیسی ارائه می کند. آنها یک برنامه لیسانس هنر با لیستی از دوره های متعدد برای متقاضیان انگلیسی زبان دارند. اگر علاقه مند به تحصیل در آلمان هستید، می توانید دانشگاه برلین را در نظر بگیرید.

 

4. دانشگاه گوتینگن:

دانشگاه گوتینگن در آلمان قرار دارد. این یک دانشگاه بدون شهریه با برنامه های مختلف مانند علوم اجتماعی، حقوق، علوم طبیعی، علوم انسانی و غیره است. آنها یکی از بزرگترین کتابخانه ها را در سیستم آموزشی دارند.

 

تنها شهریه ای که دانشجو باید بپردازد یک هزینه تقریباً 300 یورو برای هر ترم و هزینه دیگری برای پوشش هزینه های زندگی است. چیزی که باید در ذهن خود داشته باشید این است که هزینه زندگی در این موسسه مشابه برلین است و تقریباً 700 یورو یا کمتر از آن در ماه است.

 

5. دانشگاه وین:

این دانشگاه  مکانی عالی برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل است و یکی از ارزان ترین دانشگاه های اروپا می باشد. هزینه تحصیل تقریباً رایگان است زیرا دانشجویان فقط باید هزینه پردازش کمی 713 یورو یا 815 یورو برای هر ترم بپردازند.

 

این دانشگاه که یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اتریش است، دارای میراث فرهنگی گسترده ای است و در سال 1365 تأسیس شد. این شهر به خاطر زندگی، غذاها، فرهنگ و بسیاری دیگر شهرت دارد. دانشگاه وین یک موسسه ایده آل برای تحصیل در اروپا است.

 

6. دانشگاه نورد:

دانشگاه نورد توسط دولت نروژ تامین مالی می شود. این یک مدرسه دولتی است که توسط دولت اداره می شود. هیچ شهریه ای برای دانشجویان وجود ندارد که بپردازند، اما از شما به عنوان شهروندان غیر اروپایی انتظار می رود که در طول یک سال ضمن دریافت ویزا برای اقامت خود، ثابت کنید که بودجه کافی برای تامین هزینه های خود دارید.

 

برای اطلاع شما هزینه زندگی در نروژ تقریبا 13000 دلار است. زمانی که مجبور باشید با مبلغ پرداختی سایر کشورهای اروپایی مقایسه کنید، این روش ارزان‌تر است.

 

7. دانشگاه نانت:

این یکی از ارزان ترین دانشگاه های اروپا است که می تواند ماجراجویی های مختلفی را که به دنبال آن هستید برای شما فراهم کند. فقط مقدار کمی برای هزینه های پردازش بین 184 یورو برای هر یک از ترم ها دریافت می کند. وقتی صحبت از هزینه زندگی به میان می آید، تقریباً نزدیک به 600 یورو در ماه است. رشته های مختلف این مدرسه ادبیات، زیست شناسی، تمدن ها، زبان های خارجی و غیره است.

برای اینکه بتوانید در یکی از ارزان ترین دانشگاه های اروپا تحصیل کنید، باید مدارک مناسب را دریافت کنید و حداقل نمره را برای هر گونه مهارت در آزمون های زبان انگلیسی کسب کنید تا خود را واجد شرایط ثبت نام بدانید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top