ارزیابی مدارک تحصیلی (ECA) برای داوطلبان اکسپرس اینتری

ارزیابی مدارک تحصیلی (ECA)

ارزیابی مدارک تحصیلی (ECA) اسناد مورد نیازی است که افراد باید در برنامه های اکسپرس اینتری خود قرار دهند. خدمات آموزش جهانی (WES) به افرادی که در داخل و خارج از کانادا زندگی می کنند در این مرحله حیاتی در سفر مهاجرتی خود به کانادا کمک می کند. کارگران ماهری که امیدوارند اقامت دائم کانادا (PRs) را دریافت کنند، معمولاً برای اکسپرس اینتری درخواست می دهند.

 

کانادا با پذیرش بیش از 437000 مهاجر جدید رکورد شکست
برنامه ویزای استارت آپ کانادا (SUVP) برای دریافت اقامت دائم کانادا

 

اکسپرس اینتری چیست؟

اکسپرس انتری یک مسیر کلیدی مهاجرت برای دولت کانادا است. چندین برنامه کارگران ماهر وجود دارد که تحت اکسپرس اینتری مدیریت می شوند: کلاس تجربه کانادا (CEC)، برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)، برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP)، و بخشی از برنامه نامزد استانی (PNP).

 

اکسپرس اینتری یک فرآیند دو مرحله ای است. اولین قدم این است که نامزدهای واجد شرایط یک نمایه در وب سایت مهاجرت کانادا (IRCC) ارسال کنند. سپس داوطلبان امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) را دریافت می کنند که با عوامل مختلفی مانند سن، مهارت های زبانی، تجربه کاری و تحصیلات داوطلب تعیین می شود. تقریباً هر دو هفته یکبار، IRCC نامزدهایی را از استخر اکسپرس انتری با بالاترین امتیاز CRS انتخاب می کند. افرادی که انتخاب شده اند دعوت نامه ای برای درخواست (ITA) برای اقامت دائم کانادا دریافت می کنند.

 

ECA چیست؟

برای بسیاری از افرادی که در فرآیند درخواست اقامت دائم کانادا هستند، اخذ ارزیابی مدرک تحصیلی (ECA) ضروری است و فرصتی برای افزایش رقابت پذیری آنها در استخر اکسپرس اینتری فراهم می کند.

اداره مهاجرت ECA ها را بررسی می کند تا معادل بودن مدارک تحصیلی (مدرک تحصیلی، دیپلم، گواهینامه ها و غیره) را که در کشورهای دیگر کسب کرده اند، ارزیابی کند و آنها را با استانداردهای کانادا مقایسه کند.

 

مزایای خدمات آموزشی جهانی (WES) ECA:

• الزامات برنامه مهاجرتی IRCC را برآورده کنید (یادداشت برای پزشکان و داروسازان)
• الزامات برنامه نامزدهای استانی (PNP) را برآورده کنید (به ویژه برنامه نامزدهای مهاجر انتاریو)
• واجد شرایط برای پایلوت مهاجرت کشاورزی-غذایی IRCC باشید
• برای تحصیلات خود به رسمیت شناخته شوید تا بتوانید اهداف خود را در کانادا دنبال کنید
• گزارش خود (و مدارک آموزشی تایید شده) را برای استفاده در آینده ذخیره کنید

 

WES ECA به مدت پنج سال از تاریخ صدور معتبر است و می توانید از آن برای پروفایل های اکسپرس اینتری آینده استفاده کنید.

 

توجه: متقاضیان ECA فقط باید بالاترین مدرک خود را ارائه دهند. با این حال، چند استثنا برای این الزام وجود دارد.

 

WES که در سال 1974 تأسیس شد، یکی از تنها پنج ارائه دهنده ECA تعیین شده توسط IRCC در سراسر کانادا است. با استاندارد خدمات تنها 35 روز کاری پس از دریافت، بررسی و پذیرش کلیه اسناد و هزینه های مورد نیاز، WES یکی از سریع ترین ارائه دهندگان ECA در کشور است.

 

WES گزارش های ارزیابی مدارک دانشگاهی با کیفیت بالا را ارائه می دهد که توسط کارفرمایان، نهادهای صدور مجوز و موسسات آموزش عالی به رسمیت شناخته شده است.

 

علاوه بر این، WES برای متقاضیانی که فرانسوی صحبت می کنند خدمات ارائه می دهد. درخواست آنلاین زبان فرانسه و اطلاعات مدارک مورد نیاز آن به نیازهای افراد فرانسوی زبان پاسخ می دهد، همانطور که نمایندگان دوزبانه پشتیبانی مشتری ما برای متقاضیانی که نیاز به کمک تلفنی دارند، پاسخگوی نیازهای افراد فرانسوی است.

 

برای نشان دادن بهتر مزایای ECA از WES، در زیر یک مثال فرضی از چگونگی اخذ ECA می‌تواند رقابت پذیری متقاضی را در استخر اکسپرس اینتری افزایش دهد.

 

روهیت یک مرد 28 ساله مجرد اهل هند است. او خواهر و برادری ندارد که به عنوان شهروند یا اقامت دائم در کانادا زندگی کند، و همچنین پیشنهاد PNP یا گواهی صلاحیت ندارد، اما یک پیشنهاد شغلی معتبر با پشتیبانی LMIA در یک شغل TEER 3 دارد. او پس از گذراندن دوره لیسانس سه ساله به کانادا آمد. در کانادا، پس از گذراندن یک برنامه دو ساله، از کالجی در انتاریو دیپلم گرفت.

 

روهیت می خواهد به طور دائم در کانادا زندگی کند و تصمیم می گیرد وارد استخر اکسپرس انتری شود. او ECA برای مدرک تحصیلی خود از خانه ندارد. روهیت دارای امتیاز CRS 469 است که کمتر از آخرین برش 491 است.

 

سپس، روهیت تصمیم می گیرد برای مدرک کارشناسی که در هند به دست آورده، ECA بگیرد. روهیت متوجه می‌شود که امتیاز CRS او به 523 رسیده است. این بالاتر از آخرین امتیاز  491 است. اگر روهیت قبل از آخرین قرعه‌کشی برای مدرک ECA درخواست می‌کرد، انتخاب می‌شد و ITA دریافت می‌کرد.

 

در نهایت، ECA یک گام حیاتی در مسیر هر کارگر ماهر به سمت مهاجرت به کانادا است – و همه اینها می تواند با کمک WES شروع شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top