شرایط برای الحاق به خانواده در سوئد سخت‌تر می‌شود

الحاق به خانواده در سوئد

شرایط برای الحاق به خانواده در سوئد سخت‌تر می‌شود: دولت سوئد امروز پیش نویس قانون جدیدی را اعلام کرد که شامل شرایط سختگیرانه برای اعطای مجوز اقامت به بستگان مقیم سوئد (الحاق) می‌شود. پیشنهاد دولت همچنین شامل تشدید شرایط برای اعطای مجوز اقامت به بستگان به دلایل بشردوستانه است.

 

تسهیل صدور ویزای لهستان برای کارگران ایران، ترکیه و…

دانمارک فهرست مشاغل آزاد برای خارجی‌ها را بروز و قوانین را تسهیل کرد

 

پیشنهاد جدید توسط وزیر مهاجرت ، ماریا مالمر استنرگار، در یک کنفرانس مطبوعاتی که امروز به همراه ماتیاس یوهانسون، دبیر حزب دموکرات‌های سوئد برگزار شد، اعلام گردید. دولت قرار است طرح جدید قانونی را برای مطالعه و تصویب به پارلمان سوئد ارجاع دهد، مشروط بر اینکه در صورت تصویب از اوایل دسامبر سال جاری یا ژانویه ۲۰۲۴ اجرایی شود.

 

وزیر این کنفرانس را با عنوان “مشکلات بزرگی که سوئد از آن رنج می‌برد، با افزایش طرد شدن در جامعه به دلیل مهاجرت شدید و عدم ادغام” تجدید کرد. این طرح همچنین شامل افزایش حداقل سن برای اجازه اقامت همسر یا شریک زندگی از ۱۸ به ۲۱، که حداکثر سن مجاز در قوانین اتحادیه اروپا است می‌شود.

 

به گفته وزیر مهاجرت : “قاعده اصلی جدید به این معنی است که ” کسانی که نیاز به حفاظت دارند، الزامات نگهداری از آنها توسط شخص باید از روز اول اعمال شود.” او از افزایش سن لازم برای الحاق همسر دفاع کرد و گفت این می‌تواند از ازدواج های اجباری بیشتر جلوگیری کند.

 

این پیشنهاد همچنین امکان اعطای مجوز اقامت به کودکان و برخی بزرگسالان را به دلیل شرایط به اصطلاح “خاص” حذف کرده و نیز شرایط سخت‌تری را برای شرایط “فوق العاده” برای کودکان اعمال می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top