انتاریو و بریتیش کلمبیا قرعه کشی های جدید PNP را برگزار کرد

انتاریو و بریتیش کلمبیا نتایج قرعه کشی برنامه استانی (PNP) را در این هفته منتشر کردند.

اکثر استان ها و مناطق کانادا (به استثنای کبک و نوناووت) PNP های خود را دارند. از طریق این برنامه ها، نامزدهای علاقه مند ممکن است برای درخواست نامزدی استانی دعوت شوند.

 

زمانی که PNP در سال 1998 راه اندازی شد، تنها پذیرای 400 مهاجر بود. با این حال، ثابت کرد که بسیار موفق بوده و کانادا اکنون پذیرای بیش از 80000 مهاجر در سال از طریق PNP است.

 

افزایش تعداد پذیرش PNP در کانادا به این دلیل است که دولت های فدرال و استانی آن را ابزاری موثر برای ارتقای توسعه اقتصادی کشور می دانند.

 

انتاریو

انتاریو یک PNP تحت جریان کارآفرین در 16 آگوست برگزار کرد. این استان برای 30 نامزد با امتیازهای بین 138 تا 160 دعوت نامه صادر کرد. این اولین قرعه کشی در جریان کارآفرین از سال 2021 است.

 

مانند همه دسته‌های تحت برنامه نامزد مهاجرت انتاریو (OINP)، نامزدهای این دسته باید EOI ارائه دهند، اما اگر از آنها دعوت به درخواست شد، باید در یک مصاحبه اجباری شرکت کنند و توافقنامه عملکرد را امضا کنند.

 

در صورت موفقیت، مجوز کار موقت برای مهاجرت به کانادا و سپس 20 ماه پس از ورود برای اجرای طرح تجاری و ارائه بررسی نهایی برای آنها صادر می شود. اگر نامزد شرایط تجاری را برآورده کرده باشد، از آنها اسنادی خواسته می شود که ثابت کند واجد شرایط اقامت دائم هستند.

برای واجد شرایط بودن برای این جریان، نامزدها باید معیارهای خاصی مانند:

باید تجربه تجاری 24 ماهه در 60 ماه گذشته داشته باشد
باید حداقل یک سوم از حقوق صاحبان سهام را در تجارت کنترل کند.
باید فعالانه در مدیریت کسب و کار شرکت کند
هدف اصلی سرمایه گذاری باید کسب سود باشد

 

اگر کسب و کار در منطقه تورنتو بزرگ (GTA) باشد، باید حداقل دو شغل دائمی برای شهروندان کانادایی یا ساکنان دائم ایجاد کند، یا اگر کسب و کار خارج از GTA باشد، یک شغل تمام وقت دائمی ایجاد کند.

 

بریتیش کلمبیا

در 16 آگوست بیش از 223 نامزد برای برنامه استانی در بریتیش کلمبیا دعوت شدند. BC معمولاً هر هفته یک قرعه کشی نامزدهای استانی برگزار می کند.

 

اکثر نامزدها، 177 نفر، در یک قرعه کشی عمومی که شامل مشاغل فنی می شد، دعوت شدند. این دعوت‌نامه‌ها برای داوطلبان گروه‌های Skilled Worker و International Graduates صادر شد و شامل کاندیداهای اکسپرس اینتری نیز می‌شد. قرعه کشی عمومی شامل داوطلبان سطح ورودی و نیمه ماهر نیز بود.

 

حداقل امتیاز SIRS برای قرعه کشی عمومی بین 132 برای کارگران ماهر با اکسپرس اینتری تا 78 برای کاندیداهای سطح ورودی و نیمه ماهر بود.

 

SIRS بسیار شبیه سیستم رتبه بندی جامع اکسپرس اینتری (CRS) عمل می کند اما فقط برای PNP بریتیش کلمبیا استفاده می شود.

این استان همچنین دورهای دعوت از نامزدهای شاغل در مشاغل زیر را برگزار کرد.

26 مربی و دستیار دوران کودکی (NOC 4214) با حداقل امتیاز 60.
15 کارمند مراقبت های بهداشتی با حداقل امتیاز 60.
5 دستیار بهداشت و درمان با حداقل امتیاز 60

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top