تا چه سنی میتوانم در یک دانشگاه خوب در خارج پذیرش بگیرم؟

من 40 ساله هستم و می خواهم در یک دانشگاه خوب پذیرش بگیرم. آیا امکان دارد؟ بسیاری از مردم چنین سؤالاتی را می پرسند; افرادی که مسن‌تر یا حتی جوان‌تر از اکثر متقاضیان هستند و می‌خواهند بدانند که آیا ممکن است ویزای تحصیلی دریافت کنند یا خیر.

 

ده مرحله مطمئن را برای کسب بهترین بورسیه تحصیلی در خارج از کشور
دانشگاه های رایگان در اروپا برای دانشجویان بین المللی در سال 2022-2023

 

آمار سن رایج برای آموزش عالی

در دوره کنونی مردم می خواهند بیشتر جستجو کنند تا بیشتر تجربه کنند. تحصیل در خارج از کشور یک انتخاب عالی برای آنها برای کشف بیشتر است زیرا به افزایش دانش آنها کمک می کند.

با این حال، بسیاری از آنها اطلاعات و مراحل لازم برای سفر به خارج از کشور را نمی دانند. برخی از مسائل این است که آنها برنامه ها یا مکان های عالی، کالج های خوب، مراحل اخذ ویزا، محدودیت های سنی، تحصیل و غیره را نمی شناسند.

قبل از صحبت در مورد محدودیت های سنی برای پذیرش و ویزای دانشجویی، اجازه دهید آماری از دانشجویان فعلی در دانشگاه های ایالات متحده را بخوانیم:

در سال 2019، تقریباً 53 درصد از جمعیت ایالات متحده که در دوره های کارشناسی یا کارشناسی ارشد ثبت نام می کردند، 20 تا 21 سال داشتند. حدود 29 درصد از آنها بین 22 تا 24 سال، حدود 12 درصد در سنین 25 تا 29 سال، حدود 6 درصد در 30 تا 34 سال بودند.

در سال 2020، سن معمولی برای دانشجویان کالج ثبت نام تمام وقت در برنامه های کارشناسی تقریبا 22 سال بود، در حالی که حدود 27 سال برای دانشجویانی که در طول سال 2019 به صورت پاره وقت ثبت نام کردند.

سن معمولی برای دانشجویان کالج ثبت نام شده در برنامه های تحصیلات تکمیلی یا حرفه ای حدود 30 سال بود، در حالی که 35 سال برای دانشجویان کالج به صورت پاره وقت در سال 2019 ثبت نام کردند.

امروزه حدود 11 میلیون دانشجوی بین 18 تا 24 سال و حدود 6 میلیون بالای 25 سال در سراسر جهان به موسسات تحصیلات تکمیلی می‌پیوندند.

 

جزئیات مربوط به سن برای فرآیند پذیرش

مردم معمولا در مورد سن مناسب برای فرآیند پذیرش و ویزای دانشجویی سوال می کنند. با این حال، بدون دانستن اینکه کشور مقصد شما کدام کشور است، نمی توان پاسخ صحیحی داد. با این حال، معمولاً در صورت پذیرش در خارج از کشور، هیچ محدودیت سنی برای ویزای دانشجویی وجود ندارد.

به عنوان مثال، متقاضی با حدود 9 سال وقفه قبل از درخواست برای مدرک کارشناسی ارشد، از یک دانشگاه پذیرش و بورسیه دریافت کرده است. در مورد دیگری، فردی بالای 40 سال نیز پذیرش گرفت.

برای مثال اگر می خواهید در ژاپن ادامه تحصیل دهید، باید تلاش بیشتری برای نوشتن دلیل تحصیل در خارج از کشور انجام دهید. معمولاً ایده خوبی است که دانشجویان مسن‌تر بنویسند که تحصیلات برنامه‌ریزی شده در خارج از کشور به آنها در حرفه‌شان کمک می‌کند.

به یاد داشته باشید که برخی از دانشگاه ها، به ویژه در شرق آسیا، ممکن است قوانینی را وضع کنند که شما باید تحصیلات عالی خود را در خارج از کشور طی چند سال پس از اتمام دبیرستان در کشور خود شروع کنید.

اینها محدودیت های محلی هستند و در سطح جهانی اعمال نمی شوند. به همین دلیل است که شناخت کشوری که قصد تحصیل در آن را دارید ضروری است.

بیایید نگاهی دقیق به دستورالعمل‌های برخی کشورها برای سن خاص برای پذیرش و فرآیند ویزای دانشجویی بیندازیم:

 

سن پذیرش برای انگلستان

در دانشگاه کمبریج، سن محدودی برای پذیرش دانشجویان وجود ندارد. با این حال، اکثریت قریب به اتفاق فارغ التحصیلان 18 سال یا بیشتر در هنگام شروع تحصیل هستند.

اگر دانشجویی در هنگام شروع دوره خود بیش از 21 سال داشته باشد، به عنوان دانشجو بالغ طبقه بندی می شود.

همه دانشجویان باید ثابت کنند که مهارت ها و بلوغ شخصی برای مقابله با تحصیلات عالی را دارند و می توانند در هنگام پذیرش از تحصیل بهره مند شوند.

متقاضیان زیر 18 سال برای پذیرش در کمبریج باید در اسرع وقت از معلم پذیرش کالج مشاوره دریافت کنند. آنها در مورد برنامه مورد نظر بحث می کنند و دستورالعمل هایی برای یک مسیر موفق ارائه می دهند.

متقاضیان زیر 16 سال برای پذیرش در کمبریج نیز ممکن است مشمول محدودیت ها و الزامات اضافی برای رعایت قوانین باشند.

 

سن ویزای دانشجویی در کانادا

هیچ مفهومی به عنوان محدودیت در سن ثبت نام در آموزش عالی در دانشگاه های کانادا وجود ندارد. با این حال، وقتی صحبت از درخواست ویزای دانشجویی به میان می آید، متفاوت است.

وقتی یک خارجی برای ادامه تحصیلات عالی در کانادا برای ویزای دانشجویی درخواست می کند، مقامات باید با دقت ارزیابی کنند که آیا آنها دانشجوی واقعی هستند یا خیر!

متقاضیان باید افسر ویزا را متقاعد کنند که قصد آنها از اقامت در کانادا فقط تحصیل در دانشگاه است. به محض اتمام تحصیل به کشورشان بازخواهند گشت.

افراد زیادی در دهه 40 و حتی 50 ساله خود برای ویزای دانشجویی در کانادا اقدام می کنند. آنها می خواهند PGWP را بگیرند و در نهایت به این کشور مهاجرت کنند. اکثر آنها قبلاً مدرک کارشناسی ارشد را در کشور خود داشتند.

همه ما می دانیم که تحصیل یکی از ساده ترین راه های مهاجرت به کانادا است. با این حال، اگر شما یکی از کسانی هستید که قبلاً دارای مدرک هستید، باید قبل از ارسال درخواست خود دو بار فکر کنید. چگونه می خواهید افسر را متقاعد کنید که یک دانشجوی واقعی دانشگاه هستید؟

 

10 دانشگاه ارزان در کانادا برای دانشجویان بین المللی
کالج ها و دانشگاه های ایالات متحده مقرون به صرفه برای دانشجویان بین المللی

 

محدودیت سنی برای پذیرش در ایالات متحده

بسیاری از کشورها دوره های تحصیلی عالی ارائه می دهند و ارزش سرمایه گذاری در آموزش در این کشورها در هر سنی را دارد. ایالات متحده یکی از بهترین سیستم های آموزشی جهان را دارد.

کالج ها و دانشگاه های آمریکا ایده آل ترین و منعطف ترین محیط را برای دانشجویان در رشته های مختلف تحصیلی فراهم می کنند.

بسیاری از افراد برای دوره های مختلف مانند دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا درخواست می دهند. با این حال، محدودیت های سنی برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی این کشور چیست؟

بارها و بارها می شنویم که هیچ وقت برای شروع یک حرفه دیر نیست. اگر مصمم باشید و قدرت اراده داشته باشید، این تصور شما را به اوج می رساند. مزیت این است که سیستم آموزشی آمریکا شما را بر اساس سن شما قضاوت نمی کند.

اگر در برنامه ریزی برای تحصیل در خارج از کشور گیر کرده اید و به دلیل بورسیه تحصیلی نتوانسته اید تصمیم خود را بگیرید، بورسیه های عظیم این مشکل را برای شما حل می کند.

هر زمان که برای شروع فرآیند آموزش عالی خود راحت هستید، می توانید به سرعت در هر سنی به دانشگاه های آمریکا بپیوندید. سازمان های تحصیل در خارج از کشور در این کشور به شما در دستیابی به اهداف خود در هر سنی کمک می کنند، مشروط بر اینکه واجد شرایط تحصیل در برنامه مورد نظر باشید.

اگرچه مقررات خاصی برای دانشجویان مقطع کارشناسی وجود ندارد، آنها باید حداقل 17 سال سن داشته باشند. همچنین باید دوره دبیرستان را گذرانده باشم.

برای برنامه های تحصیلات تکمیلی مانند MBA، MS، MA، هیچ مقرراتی وجود ندارد. اگر تجربه کاری دارید باید تحصیلات خود را تمام کنید که عالی خواهد بود.

برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری محدودیت سنی وجود ندارد. با این حال، اگر هیچ فاصله ای بین این زمان ها نداشته باشید، کمک می کند. شما باید تجربه کاری یا هر گونه گواهی از هر برنامه واجد شرایطی داشته باشید.

اینطور نیست که این فاصله سنی مشکل قابل توجهی ایجاد کند، بلکه برای نشان دادن این است که شما به جای بیکار ماندن، فعالانه به دنبال برخی اهداف در زندگی بوده اید. شما باید سایر معیارهای صلاحیت دانشگاه مورد نظر را برآورده کنید.

 

دانش آموزان زیر 18 سال چطور؟
جالب اینجاست که اگر زیر 18 سال سن دارید و در اکثر دانشگاه‌های آمریکا و اروپا پیشنهاد تحصیل از دانشگاهی دریافت کرده‌اید، معمولاً اگر زندگی می‌کنید می‌توانید تحصیل را شروع کنید.

با پدر و مادر،
با بستگان واجد شرایط،
یا در آماده سازی مراقبتی مورد تایید دانشگاه.
در ادامه، اطلاعات بیشتری در مورد هر یک از انتخاب ها به دست می آورید:

 

زندگی با والدین یا خویشاوندان واجد شرایط

اگر قصد دارید با والدین خود یا یکی از بستگان واجد شرایط زندگی کنید، باید از والدین خود بخواهید فرم تمهیدات رفاهی را تکمیل کنند، که همراه با بسته پیشنهادی خود دریافت خواهید کرد.

قبل از دریافت تاییدیه ثبت نام باید فرمی را تکمیل کنید. با این حال، برای دریافت ویزای دانشجویی باید مدارکی را به وزارت امور داخله یا سازمان های مرتبط در کشورهای دیگر ارائه دهید که نشان دهد با والدین یا بستگان واجد شرایط خود زندگی می کنید.

وزارت امور داخله در ایالات متحده بستگان واجد شرایط را به عنوان والدین، برادر، خواهر، برادر ناتنی، خواهر ناتنی، پدربزرگ و مادربزرگ، پدربزرگ و مادربزرگ ناتنی، عمو، عمه، دایی ناتنی، خاله ناتنی، برادرزاده، خواهرزاده برادرزاده یا خواهرزاده بالای 21 سال.

 

آمادگی های مراقبتی مورد تایید دانشگاه

برخی از دانشگاه ها به دانشجویان بین المللی که مایل به ادامه تحصیل قبل از تولد 18 سالگی خود هستند، پیشنهاد می دهند. این گزینه برای دانشجویانی که پس از شروع تحصیلات عالی حداقل 17 سال سن داشته باشند در دسترس است.

والدین و دانشجویان می توانند با دانشگاه موافقت نامه نظارت رفاهی را امضا کنند. طبق این قرارداد، دانشگاه معین خوابگاه مناسب را شناسایی می کند. خدمات نظارت رفاهی را برای دانشجویان بین المللی که 17 سال سن دارند و والدین یا بستگان واجد شرایط ساکن در منطقه ندارند، ارائه می دهد.

 

نتیجه
سن باید در تصمیم گیری های پذیرش اهمیت کمتری داشته باشد. دانشگاه ها باید به دقت بررسی کنند که چگونه سیستم پذیرش آنها بر انگیزه های دانشجویی و نحوه انتخاب متقاضیان تأثیر می گذارد. با این حال، محدودیت سنی برای پذیرش و ویزای دانشجویی در کشورهای مختلف وجود دارد. این مقاله برخی از آنها را پوشش می دهد. اگر سوال دیگری دارید در قسمت نظرات از ما بپرسید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top