کانادا اولین قرعه کشی اکسپرس انتری در سال 2023 را برگزار کرد

اولین قرعه کشی اکسپرس انتری در سال 2023

کانادا اولین قرعه کشی اکسپرس انتری سال خود را در سال 2023 برگزار کرد.

 

12 شغل پرتقاضا در کانادا برای 2023-2024
درخواست های معوقه مهاجرت به کانادا کاهش می یابد

 

اداره مهاجرت کانادا (IRCC) برای 5500 نامزد با حداقل امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) 507 دعوت نامه صادر کرد. نامزدهای واجد شرایط از کلاس تجربه کانادایی (CEC)، برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) و فدرال دعوت شدند. برنامه تجارت ماهر (FSTP). همه برنامه هایی هستند که تحت سیستم اکسپرس اینتری کار می کنند.

 

این قرعه کشی نشان دهنده افزایش تعداد ITAهای صادر شده است و بزرگترین قرعه کشی اکسپرس انتری تمام برنامه از زمان از سرگیری آنها در جولای گذشته است. در قرعه کشی 23 نوامبر 750 دعوت نامه اضافی وجود داشت که از 4750 نامزد دعوت شد و همچنین امتیاز CRS بالاتر از آنچه از زمان قرعه کشی در 28 سپتامبر مشاهده شده بود، بود.

 

اکسپرس اینتری در سال 2022

سال گذشته یک سال منحصر به فرد برای اکسپرس اینتری بود. دستورالعمل‌های وزیر نشان می‌دهد که طی 23 قرعه‌کشی در سال 2022، 46538 ITA برای داوطلبان اکسپرس انتری صادر شده است. این تعداد شامل قرعه کشی های بین ژانویه و جولای است که منحصراً برای نامزدهای برنامه های نامزد استانی (PNP) بود.

 

آخرین قرعه کشی اکسپرس انتری کمترین حداقل امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) 491 بود.

 

اکسپرس اینتری برای تغییرات آماده می شود

کانادا بر اساس برنامه سطوح مهاجرت 2023-2025 که در 1 نوامبر منتشر شد، تعداد نامزدهای دعوت شده از طریق برنامه های اکسپرس انتری را افزایش خواهد داد. در سال 2023، 82880 مهاجر به عنوان مقیم دائم از طریق اکسپرس اینتری در کانادا پذیرفته خواهند شد. این رقم در سال 2024 به 109020 و در سال 2025 به 114000 افزایش می یابد یا تقریباً یک پنجم کل اهداف پذیرش اقامت دائم کانادا. این اهداف بالاتر بر اهمیتی که کانادا برای مهاجرت اقتصادی در مواجهه با کمبود مداوم نیروی کار قائل است تأکید می کند. مهاجرت حدود 90 درصد از رشد نیروی کار در کانادا و تقریباً 75 درصد رشد جمعیت را تشکیل می دهد.

 

اکسپرس اینتری چیست؟

اکسپرس انتری سیستم مدیریت درخواست برای سه برنامه مهاجرتی کانادا است: کلاس تجربه کانادا (CEC)، برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) و برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP). نامزدهای برنامه نامزد استانی (PNP) در استخر اکسپرس اینتری در حال حاضر واجد شرایط حداقل یکی از این برنامه ها هستند.

اکسپرس اینتری از یک سیستم مبتنی بر امتیاز، سیستم رتبه بندی جامع (CRS) برای رتبه بندی پروفایل های نامزدها استفاده می کند. کاندیداهایی که بیشترین امتیاز را کسب کرده اند یک دعوت نامه برای درخواست (ITA) دریافت می کنند و سپس می توانند برای اقامت دائم درخواست دهند.

پس از درخواست نامزد، یک افسر IRCC درخواست را بررسی می کند و تصمیم می گیرد که آیا آنها تایید شده اند یا خیر. پس از تکمیل، در صورت تایید، کاندید اکنون مقیم دائم کانادا است و یک قدم به اخذ شهروندی کانادا نزدیک تر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top