اکسپرس انتری: کانادا برای 2000 متقاضی مهاجرت دعوتنامه ارسال کرد

کانادا در آخرین قرعه کشی اکسپرس انتری که در 3 آگوست 2022 برگزار شد، از 2000 کاندید دعوت کرده است که برای اقامت دائم درخواست دهند. اکسپرس انتری یکی از بهترین مسیرهای مهاجرت کانادا برای تازه واردان ماهر است.

برای کاندیداهایی که نمرات سیستم رتبه بندی جامع (CRS) حداقل 533 را داشتند، دعوت نامه صادر شد. هیچ برنامه ای برای این قرعه کشی مشخص نشده بود، به این معنی که نامزدهای کلاس تجربه کانادایی (CEC) و برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) واجد شرایط بودند. دعوت شود.

 

حداقل نیاز CRS برای این قرعه کشی 9 امتیاز کمتر از قرعه کشی قبلی بود که در 20 جولای انجام شد. علاوه بر این، 250 کاندید بیشتر در این قرعه کشی دعوت نامه دریافت کردند در مقایسه با قرعه کشی قبلی، زمانی که 1750 نامزد دعوت نامه درخواست (ITA) دریافت کردند.

 

از زمانی که قرعه کشی تمام برنامه ها در 6 جولای از سر گرفته شد، 5250 کاندید اکسپرس انتری ITA دریافت کرده اند. اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) این قرعه کشی ها را برای بیش از 18 ماه متوقف کرده بود و فقط از کاندیداهایی دعوت می کرد که واجد شرایط اقامت دائم تحت CEC یا برنامه نامزد استانی (PNP) بودند.

 

کانادا قصد دارد در سال 2022 از 55900 مقیم دائم از طریق اکسپرس انتری استقبال کند و این تعداد تا پایان سال 2024 به طور چشمگیری به 111500 افزایش خواهد یافت.

 

دارندگان PGWP منقضی شده اکنون می توانند برای مجوز کار آزاد جدید درخواست دهند

به دلیل مکث در دعوت‌نامه‌ها برای نامزدهای اکسپرس اینتری CEC بین سپتامبر 2021 و ژوئیه 2022، هزاران نفر از دارندگان مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) وضعیت مجوز کار خود را منقضی کرده‌اند. در غیاب دعوت‌نامه‌های CEC، آن‌ها نمی‌توانستند برای Bridge Open Work Permit در حالی که منتظر IRCC برای رسیدگی به درخواست اقامت دائم خود هستند، درخواست دهند. دیروز، IRCC اقدامات ویژه ای را اعلام کرد که به دارندگان PGWP منقضی شده این امکان را می دهد تا وضعیت مجوز کار باز خود را تا 18 ماه دیگر تمدید کنند. هدف این اقدام کمک به این کاندیداها برای انتقال به اقامت دائم است و به آنها اجازه می دهد تا زمانی که منتظر هستند به کار خود ادامه دهند.

 

آموزش از راه دور اکنون به طور موقت برای اکسپرس اینتری واجد شرایط است
طی دو سال گذشته، تعدادی از دانشجویان بین‌المللی به دلیل محدودیت‌های ناشی از همه‌گیری، مجبور به تکمیل تحصیلات خود به صورت آنلاین شده‌اند. در پاسخ، IRCC اخیراً اعلام کرده است که مدارک تحصیلی برای دانش‌آموزانی که برنامه‌های آموزشی کانادا را به صورت آنلاین بین مارس 2020 و اوت 2022 به پایان رسانده‌اند، اکنون می‌توانند از این اعتبارنامه‌ها به عنوان بخشی از امتیاز کلی CRS خود استفاده کنند. این بدان معناست که دانش‌جویان می‌توانند هنگام آپلود نمایه اکسپرس انتری آنلاین، از آموزش تکمیل‌شده به‌صورت آنلاین به عنوان بخشی از مدارک تحصیلی خود استفاده کنند.

 

از آنجایی که محدودیت های همه گیر در سراسر جهان کاهش می یابد، این اقدام تنها موقتی خواهد بود. به طور معمول، اگر 50٪ از برنامه آموزشی از طریق آموزش از راه دور تکمیل شود، دانش آموزان واجد شرایط دریافت امتیاز CRS برای مدارک تحصیلی نخواهند بود. با این حال، اگر مدرک، دیپلم یا گواهی کانادایی دریافت کرده اید و بخشی از برنامه تحصیلی یا آموزشی خود را بین مارس 2020 و آگوست 2022 به پایان رسانده اید، اکنون واجد شرایط دریافت امتیاز تحصیلی کانادایی هستید اگر برنامه خود را به طور کامل تکمیل کرده باشید:

از طریق آموزش از راه دور؛
از خارج از کانادا؛ یا
از طریق تحصیل پاره وقت

 

کاندیداهایی که قبلاً در استخر اکسپرس اینتری هستند ممکن است قبلاً نامه ای از IRCC دریافت کرده باشند که به آنها توصیه می کند باید اطلاعات تحصیلی خود را در نمایه آنلاین خود به روز کنند. بر اساس این نامه، سه سوال جدید در بخش سابقه تحصیلی وجود دارد که باید به آنها پاسخ داده شود، در غیر این صورت داوطلبان در معرض خطر کمتر بودن نمره CRS هستند.

این سؤالات می پرسند که داوطلب چقدر تحصیل حضوری، تحصیل در کانادا و تحصیل تمام وقت را برای گرفتن مدرک انجام داده است. هنگامی که نامه منتشر شد، IRCC به نامزدها توصیه کرد که مشخصات خود را تا 2 آگوست به روز کنند تا مطمئن شوند که امتیاز CRS خود را حفظ کرده و در قرعه کشی فعلی واجد شرایط هستند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top