رانندگان کامیون اکنون واجد شرایط اکسپرس اینتری هستند

رانندگی کامیون- اکسپرس اینتری

این هفته اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) NOC 2021 را منتشر کرد و 16 شغل جدید را به لیست مشاغل واجد شرایط برای اکسپرس انتری اضافه کرد. رانندگی کامیون در میان آنها به دلیل کمبود قابل توجه نیروی کار در این بخش است. NOC 2021 بازبینی سیستم طبقه بندی مشاغل ملی (NOC) کانادا است.

 

کدام آزمون زبان برای اقامت دائم کانادا لازم است؟
تغییرات احتمالی اکسپرس اینتری در سه ماهه اول 2023

 

کمبود رانندگان کامیون
رانندگی کامیون در کانادا به دلیل عوامل متعددی از جمله اخراج کارکنان در طول همه گیری COVID-19 و همچنین نرخ بالای بازنشستگی با کمبود شدید کارگران ماهر مواجه است. بر اساس اعلام بازار کار 18000 موقعیت خالی در بخش رانندگی کامیون در کانادا در سه ماهه دوم سال 2021 وجود داشت.

 

رانندگی کامیون یکی از اجزای حیاتی زنجیره تامین کانادا است و در صورت بروز اختلالات و کمبود نیروی کار، تاثیر زیادی بر اقتصاد ملی دارد.

 

این گزارش می گوید که در کانادا، صنعت حمل و نقل و لجستیک بیش از 850 میلیارد دلار محصولات را به بازارهای داخلی و صادراتی منتقل می کند. حتی قبل از شروع همه‌گیری جهانی، انجمن محصولات جنگلی کانادا تخمین زد که کمبود راننده کامیون تقریباً 450 میلیون دلار هزینه از دست دادن بهره‌وری را به این صنعت وارد می‌کند.

 

ورود به کانادا از طریق اکسپرس اینتری
برنامه های اکسپرس انتری برجسته ترین مسیرهای مهاجرت برای کارگران ماهر هستند. این یک سیستم مدیریت درخواست است که با سه برنامه مهاجرت اقتصادی کار می کند: برنامه کارگر ماهر فدرال (FSWP)، کلاس تجربه کانادا (CEC) و برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP)، برای تسریع در رسیدگی به درخواست های اقامت دائم برای کارگران ماهر

 

چگونه یک NOC بر برنامه اکسپرس اینتری تأثیر می گذارد؟
NOC به IRCC این امکان را می دهد که شغل یک فرد و سطح مهارت یا تجربه مورد نیاز را درک کند. NOC 2016 بر NOC 0، A یا B (مدیریت تا تجارت ماهر) بودن نقش تأکید داشت. NOC 2021 در عوض سیستمی را بر اساس آموزش، تحصیلات، تجربه و مسئولیت‌های یک نامزد (TEER) معرفی کرده است.

 

درخواست برای اکسپرس اینتری
برای شروع، یک نامزد بالقوه باید خود ارزیابی کند که آیا برای برنامه اکسپرس اینتری واجد شرایط است یا خیر.

سپس آنها باید ارزیابی زبان را تکمیل کنند و هر گونه ارزیابی اعتبار تحصیلی لازم را دریافت کنند. پس از تکمیل این موارد، مرحله بعدی این است که یک نمایه را در وب سایت IRCC آپلود کنید و منتظر تصمیم باشید. اکسپرس اینتری از یک سیستم مبتنی بر امتیاز، سیستم رتبه بندی جامع (CRS) برای رتبه بندی پروفایل های نامزدها استفاده می کند. به نمایه شما امتیازی تعلق می گیرد و در کنار سایر نامزدها در استخر رتبه بندی می شود.

 

پس از درخواست نامزد، IRCC درخواست را بررسی می کند و تصمیم می گیرد که آیا نامزد تایید شده است یا خیر.

کاندیداهایی که بیشترین امتیاز را کسب کرده اند یک دعوت نامه برای درخواست (ITA) دریافت می کنند و سپس می توانند برای اقامت دائم درخواست دهند. هنگامی که یک نامزد ITA دریافت می کند، آنها 60 روز فرصت دارند تا درخواست نهایی را به IRCC ارسال کنند.

IRCC سعی می کند 80٪ از تمام درخواست های اکسپرس اینتری را ظرف شش ماه پس از دریافت درخواست نهایی پردازش کند.

 

برنامه کارگران ماهر فدرال
FSWP محبوب ترین برنامه تحت اکسپرس اینتری برای داوطلبانی است که از خارج از کشور درخواست می کنند. این برای کارگران ماهری طراحی شده است که الزامات خاصی در زبان، تجربه کاری و تحصیلات کسب شده در خارج از کشور را برآورده می کنند.

حداقل شرایط لازم عبارتند از یک سال سابقه کار، نمره معیار زبان کانادایی (CLB) 7، اثبات بودجه و مدرک تحصیلی. همچنین باید حداقل 67/100 را در شبکه امتیازات FSWP بدست آورید.

 

کلاس تجربه کانادایی

CEC به طور خاص برای کسانی است که حداقل یک سال سابقه کار ماهر در کانادا دارند که در سه سال گذشته به دست آمده است.

آنها همچنین باید حداقل CLB 5 (“متوسط ​​اولیه”) را برای مشاغل NOC TEER دسته 2 یا 3 یا CLB 7 (“مهارت متوسط ​​کافی”)، برای مشاغل NOC TEER رده 0 یا 1 داشته باشند.

 

تغییرات در اکسپرس اینتری
سال گذشته، بیل C-19 موافقت سلطنتی را در پارلمان کانادا دریافت کرد. لایحه جدید به IRCC این اختیار را می دهد که از داوطلبان اکسپرس انتری بر اساس عوامل فردی مانند توانایی های زبانی یا تجربه کاری آنها دعوت کند تا نزدیک به یک میلیون شغل خالی در کانادا را بهتر پر کند. روند چگونگی شناسایی و انتخاب این گروه ها هنوز نهایی نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top