IRCC دومین قرعه کشی تمام برنامه ها را پس از 18 ماه وقفه برگزار کرد

IRCC دومین قرعه کشی تمام برنامه ها را پس از 18 ماه وقفه برگزار کرد.

 

کانادا از 1750 کاندید اکسپرس انتری دعوت کرد تا در 20 جولای برای اقامت دائم درخواست دهند. اکسپرس انتری یکی از راه های اصلی استقبال کانادا از مهاجران است. در سال 2022، کانادا در مسیر پذیرش 55900 مهاجر از طریق اکسپرس اینتری قرار دارد، سپس تا سال 2024 این هدف به 111500 نفر افزایش خواهد یافت.

 

در صورتی که داوطلبان دارای امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) حداقل 542 باشند، دعوت می شوند. هیچ برنامه ای برای این قرعه کشی مشخص نشده بود، به این معنی که نامزدهای کلاس تجربه کانادایی (CEC) یا برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) این پتانسیل را داشتند که دعوت شود.

 

شرط CRS برای قرعه کشی جدید 15 امتیاز کمتر از قرعه کشی تمام برنامه های قبلی در 6 جولای است، زمانی که حداقل امتیاز برش 557 بود. همچنین، کانادا در این قرعه کشی 250 دعوت نامه بیشتر نسبت به دور قبلی 1500 دعوت نامه صادر کرد. .

 

دومین قرعه کشی اکسپرس اینتری از دسامبر 2020
این دومین قرعه کشی همه برنامه ها از 6 جولای پس از یک وقفه 18 ماهه بود، که طی آن سازمان مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) فقط از کاندیداهای واجد شرایط برای مهاجرت از طریق کلاس تجربه کانادا (CEC) یا برنامه نامزد استانی (PNP) دعوت کرد.

 

قبل از همه‌گیری، اکثر قرعه‌کشی‌های اکسپرس اینتری مختص همه برنامه ها نبودند، به این معنی که نامزدهای واجد شرایط برای هر برنامه اکسپرس انتری در صورت داشتن حداقل CRS، این شانس را داشتند که یک دعوتنامه برای درخواست (ITA) دریافت کنند.

 

بین ژانویه 2021 و سپتامبر 2021، IRCC قرعه کشی PNP و CEC را هر دو هفته یک بار برگزار کرد. پس از 21 سپتامبر 2021، IRCC دعوت از نامزدهای CEC را متوقف کرد زیرا زمان مورد انتظار پردازش درخواست بیش از استاندارد شش ماهه بود.

 

اگرچه IRCC به برگزاری قرعه کشی های همه برنامه ها بازگشته است، تغییرات بیشتری در سیستم اکسپرس اینتری در پیش است. انتظار می‌رود اصلاحاتی که در لایحه C-19 اخیراً تصویب شده است در اوایل سال 2023 به اجرا درآیند. پس از اجرا، IRCC می‌تواند قرعه‌کشی‌های هدفمندی را برگزار کند که از نامزدهای اکسپرس انتری دعوت می‌کند تا بر اساس یک هدف اقتصادی درخواست دهند. کاندیداها می توانند بر اساس شغل، مدرک تحصیلی، توانایی زبان یا سایر عواملی که با نیازهای بازار کار مطابقت دارد دعوت شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top