بازه زمانی دریافت ویزای غیر مهاجرتی ایالات متحده

اگر برای ویزای غیر مهاجرتی به ایالات متحده درخواست می‌کنید، بدانید چه مدت طول می‌کشد تا درخواست شما تأیید شود و مطمئن شوید که ویزا به موقع برای سفر شما آماده است.

 

موضوع اصلی مهاجرت چیست؟

اگر برای ویزای غیر مهاجرتی به ایالات متحده درخواست می کنید – یعنی ویزای موقت برای تجارت، مسافرت، تحصیل، درمان پزشکی یا دلایل مجاز دیگر – باید از قبل برنامه ریزی کنید تا مطمئن شوید که به موقع آماده است. سفر شما این معمولاً شامل موارد زیر است:

تحقیق و تهیه اسناد مورد نیاز
بررسی زمان‌های انتظار معمولی برای شرکت در یک مصاحبه حضوری در کنسولگری محلی ایالات متحده
شرکت در مصاحبه ویزا در کنسولگری ایالات متحده
کنسولگری که پردازش، چاپ و تحویل ویزا را انجام می دهد.
ویزا برای ورود قانونی به ایالات متحده از طریق وزارت امور خارجه، از طریق سفارتخانه ها و کنسولگری های ایالات متحده در سراسر جهان پردازش می شود.

دریافت وقت فوری و عادی سفارت آمریکا

همچنین توجه داشته باشید که اگر از کشوری هستید که در فهرست کشورهای “معافیت ویزا” در ایالات متحده قرار دارد، در واقع نیازی به ویزا ندارید تا برای یک سفر کوتاه (90 روزه) گردشگری یا تجاری به ایالات متحده بیایید. شما به سادگی می توانید از طریق سیستم الکترونیکی مجوز سفر (ESTA) درخواست دهید و خود را در مرز، فرودگاه یا سایر نقاط ورودی ایالات متحده معرفی کنید.

 

آماده سازی اسناد اولیه در پشتیبانی از درخواست ویزا
مهم نیست که برای چه نوع ویزای غیرمهاجرتی ایالات متحده درخواست می کنید، از شما انتظار می رود مدارکی را به همراه داشته باشید که نشان دهد معیارهای اولیه واجد شرایط بودن را دارید و برای ایالات متحده غیرقابل پذیرش نیستید. مثلا:

 

اگر به دنبال ویزای بازدیدکننده B (برای گردشگری) هستید، باید یک فرم درخواست آنلاین (DS-160) را پر کنید و اسنادی را که نشان دهنده روابط با کشور خود و ثبات مالی شما است، مانند مدرک اشتغال، درآمد، همراه داشته باشید. ، مالکیت دارایی و پس انداز.

اگر به دنبال ویزای دانشجویی F-1 هستید، باید یک فرم تایید شده I-20 از مدرسه ای که قصد دارید در آن شرکت کنید، داشته باشید که نشان دهد شما را پذیرفته است. همچنین باید نحوه پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در ایالات متحده را نشان دهید.

اگر به شما پیشنهاد کار با یک کارفرمای آمریکایی داده شده است، کارفرما احتمالاً باید درخواستی را به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) در فرم I-129 (دادخواست برای کارگران غیرمهاجر) ارسال کند و قبل از اینکه بتوانید آماده شوید، آن را تأیید کند. و درخواست ویزای خود را ارسال کنید.

برخی از مراحل فوق می تواند به هفته ها یا ماه ها برنامه ریزی و ارتباط با سازمان های دولتی ایالات متحده نیاز داشته باشد.

 

بررسی زمان تقریبی انتظار در کنسولگری های ایالات متحده
هنگامی که آماده ارسال درخواست خود هستید، معمولاً یک وقت ملاقات در کنسولگری ایالات متحده در کشور خود می گیرید. برای اطلاع از روش های دقیق، وب سایت کنسولگری محلی ایالات متحده را بررسی کنید.

 

سپس، برای اطلاع از مدت زمانی که احتمالاً باید منتظر بمانید تا در آنجا مصاحبه کنید، به صفحه وب وزارت امور خارجه در زمان انتظار ویزا Appointment مراجعه کنید. در آنجا، می‌توانید کشور خود را از یک منوی کشویی انتخاب کنید و از انتظارات معمولی در آن کنسولگری نه تنها برای مصاحبه، بلکه برای پردازش ویزا پس از مصاحبه مطلع شوید.

 

همانطور که در بالا اشاره شد، شرط مصاحبه کنسولی می تواند در موارد خاصی لغو شود. مهم‌تر از همه، در سال 2021، وزارت امور خارجه اعلام کرد که افسران کنسولی ایالات متحده می‌توانند شرط مصاحبه روادید را برای برخی از متقاضیان ویزای F، M و دانشگاهی J لغو کنند.

 

آنچه در مصاحبه ویزا در کنسولگری ایالات متحده اتفاق می افتد
در مصاحبه ویزای خود، با یک افسر کنسولی ایالات متحده ملاقات خواهید کرد و مدارک خود را ارائه خواهید کرد. انتظار یک جلسه نشستن نداشته باشید – به احتمال زیاد از طریق یک پنجره شیشه ای برگزار می شود و خیلی سریع اتفاق می افتد.

اگر چه افسر کنسولی ممکن است در پایان این ملاقات به شما اجازه موقت بدهد، اما بعید است که ویزای واقعی خود را در همان روز دریافت کنید. ابتدا، نام، اثر انگشت و سایر اطلاعات بیوگرافی شما باید از طریق بررسی های مختلف امنیتی و کلاهبرداری انجام شود.

با فرض قبولی، ویزای شما از طریق سرویس تحویل به شما تحویل داده می شود یا از شما خواسته می شود برای تحویل گرفتن آن در روز دیگری به کنسولگری ایالات متحده بازگردید. متأسفانه، اگر نام مشترکی دارید، یا اگر اطلاعات مشکوکی به وجود بیاید، این بررسی های امنیتی ممکن است چندین هفته طول بکشد.

 

به دنبال مشاوره حرفه ای باشید
اگر سؤال یا ابهامی دارید، حتماً سوالات خود را با مشاوران ویزاشی در میان بگذارید. کافیست فرم مشاوره مارا در سایت تکمیل و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top