با ویزای دیجیتال دورکاری در هر کشور چه میزان درآمد می‌توان کسب کرد؟

وقوع همه‌گیری کووید-۱۹ بسیاری از افراد را وادار کرده است که در رابطه با کار خود تجدید نظر کنند. تجربه دورکاری در این سال‌ها و آسان‌ترشدن امکان انجام مشاغل از راه دور (از طریق اعطای تسهیلات ویزای دیجیتال در کشورها) پاره‌ای از افراد را به این فکر انداخته است که در وضعیت شغلی خود تغییر دهند.

 

با خروج از قرنطینه و محدودیت‌های سختگیرانه مرتبط با بیماری همه‌گیر، بسیاری از افراد در کشورهای مختلف جهان در فکر ترک مشاغلی هستند که نیازهای آنها را برآورده نمی‌کند یا تعادل خوبی بین کار و زندگی برایشان فراهم نمی‌سازد.

 

در یک نظرسنجی که به تازگی توسط موسسه پی‌دبلیوسی (PWC) انجام گرفته است، از هر ۵ نفر ۱ نفر گفته‌اند که احتمالاً در ۱۲ ماه آینده کارفرمای خود را تغییر خواهند داد.

اخیرا یک شرکت بیمه به نام «ویلیام راسل» یک «ماشین‌حساب جدید حقوق» ابداع کرده است که با کمک آن می‌توان میانگین حقوق برای مشاغل مختلف در بین ۳۸ کشور در سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) را متوجه شد.

 

این ابزار از داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط موسسه «گلس‌دور» (Glassdoor) برای یافتن میانگین حقوق در هر کشور برای ۳۶ شغل متفاوت استفاده کرد و سپس میزان این حقوق‌ها را به دلار آمریکا تبدیل کرد. در این محاسبه نرخ‌های ساعتی بر اساس متوسط ۳۷٫۵ ساعت کار در هفته به حقوق سالانه تبدیل شدند.

این ماشین‌حساب، حقوق و دستمزد را برای طیف وسیعی از مشاغل از جمله پرستاران، پزشکان، گارسون‌ها، طراحان گرافیک و حسابداران محاسبه و اعلام کرده است.

 

باید در نظر داشت که هرچند ممکن است میزان دستمزدها در بین کشورهای مختلف به طور قابل توجهی متفاوت باشد، با این حال هزینه زندگی نیز در کشورها متفاوت است. برای مثال سوئیس و دانمارک ممکن است حقوق‌ها را در بالاترین سطح مقیاس پرداخت کنند، اما بر اساس شاخص هزینه زندگی هر دو کشور جزو ۱۰ کشور گران برای زندگی هستند.

در این چارچوب این شرکت فهرستی از گران‌ترین و کم‌هزینه‌ترین کشورها بر اساس شاخص هزینه زندگی اعلام کرده است. سوئیس، ایسلند، نروژ، اسرائیل و استرالیا ۵ کشور نخست لیست با بالاترین هزینه زندگی هستند. در این میان ترکیه، کلمبیا، مکزیک، لهستان و مجارستان به عنوان مقرون به صرفه ترین‌ها کشورها برای زندگی فهرست‌بندی شده‌اند.

 

در اینجا نگاهی می‌اندازیم به حقوق معمولی برای برخی از این مشاغل در شماری از کشورهای لیست:

 

توسعه‌دهنده وب (Web developer)
بر اساس تحلیل این ابزار، یک توسعه‌دهنده وب در صورت استقرار در اروپا در سوئیس (۸۸٫۴۹۶ دلار)، در دانمارک (۷۰٫۷۶۳ دلار)، در فرانسه (۴۳٫۷۵۷ دلار) و در هلند (۴۰٫۵۳۱ دلار) درآمد دریافت می‌کند. در یونان متوسط حقوق این فرد (۱۳٫۴۹۲ دلار) و در پرتغال (۱۵٫۵۵۷ دلار) است که رقم‌هایی به مراتب پایین‌تر را نشان می‌دهند.

 

طراح رابط و تجربه کاربری (UX/UI Designer)
طبق ابزار محاسبه‌گر دستمزد، ایالات متحده با پرداخت حقوق سالیانه ۱۰۵ هزار دلار دارای بالاترین میانگین حقوق برای یک طراح رابط/تجربه کاربری است و پس از آن سوئیس با ۸۸٫۴۹۶ دلار، انگلستان با ۶۴٫۴۷۸ دلار و آلمان با ۵۸٫۷۸۲ دلار قرار دارد. این در حالی است که کمترین سطح حقوق در ترکیه با ۶٫۲۱۷ دلار، کلمبیا با ۱۲٫۳۱۱ دلار، یونان با ۱۶٫۷۳۱ دلار و پرتغال با ۱۷٫۷۶۹ دلار برقرار است.

 

پزشکان
پزشکان در ایالات متحده ۱۵۱٫۰۰۰ دلار، در کانادا ۱۱۲٫۲۹۰ دلار، در نروژ ۱۱۰٫۶۶۸ دلار، در سوئیس ۱۰۱٫۴۴۷ دلار، در ایتالیا ۹۳٫۱۵۲ دلار و در هلند ۷۰٫۴۸۴ دلار دریافت می‌کنند. این کشورها بالاترین میانگین حقوق پرداختی به پزشکان را دارند، در حالی که پزشکان در ترکیه ۷٫۹۹۴ دلار، مکزیک ۱۰٫۲۴۳ دلار و در جمهوری چک ۱۴٫۸۵۳ دلار از کمترین میزان حقوق دریافتی برخوردار هستند.

 

طراح گرافیک
بالاترین میانگین دستمزد برای طراحان گرافیک در سوئیس با ۸۵٫۲۵۸ دلار، در لیتوانی ۵۸٫۴۶۷ دلار و در نروژ ۵۷٫۹۹۰ دلار است، در حالی که ترکیه با ۴٫۴۴۱ دلار، در کلمبیا با ۶٫۱۵۵ دلار و در مکزیک ۶٫۸۲۹ دلار در میان کشورهای با پایین‌ترین حقوق پرداختی به طراحان گرافیک قرار دارد.

 

حسابدار
برای حسابداران، بالاترین میانگین حقوق در سوئیس با ۱۱۸٫۷۱۴ دلار، در ایسلند با ۸۳٫۲۱۹ دلار و در اتریش ۷۲٫۰۶۰ دلار پرداخت می‌شود. این در حالی است که ترکیه با ۷٫۹۹۴ دلار، مکزیک با ۱۲٫۵۲۰ دلار و یونان با ۱۴٫۱۲۶ دلار جزو کشورهای با پایین‌ترین حقوق پرداختی طبقه‌بندی می‌شوند.

برای مشاغل و مقایسه‌های بیشتر، می‌توانید ماشین‌حساب حقوق را بررسی کنید تا ببینید به عنوان یک دورکار در کشورهای دیگر چه درآمدی خواهید داشت.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top