برنامه مشترک مرزی کانادا و آمریکا

برنامه مشترک مرزی کانادا و آمریکا

برنامه مشترک مرزی کانادا و آمریکا از ماه آینده پس از یک سال وقفه از سر گرفته می‌شود.

 

نکاتی درباره ویزای آمریکا برای ایرانیان

 

دولت فدرال می‌گوید برنامه مرزی «مسافران مورد اعتماد» موسوم به Nexus در عرض پنج هفته آینده به طور کامل اجرایی خواهد شد و به مسافران مکرر مرزی اجازه می‌دهد تا درخواست‌های خود را برای تسریع سفر بین دو کشور تکمیل کنند.

 

تقریباً یک سال است که ثبت نام برای این برنامه در کانادا متوقف شده است. دلیل توقف این برنامه بیشتر مناقشاتی بر سر این مسئله بود که عوامل حفاظت مرزی ایالات متحده در خاک کانادا اسلحه حمل می‌کردند، و کانادا با این امر موافق نبود.

 

این توقف یک ساله منجر به انبوهی از تقاضاهای معوق برای این برنامه شده‌ است که به مسافران از پیش تأیید شده اجازه می‌دهد تا سریع‌تر و بدون توقف به دو سوی مرز سفر کنند.

 

برنامه Nexus برای مسافران از پیش تأیید شده و کم خطر طراحی شده است. اعضای این برنامه می‌توانند با استفاده از لاین‌های اختصاص داده شده به این برنامه در گذرگاه‌های زمینی، و با استفاده از کیوسک‌های سلف سرویس در فرودگاه‌های کانادا و ایالات متحده از توقف طولانی اجتناب کنند.

 

آژانس خدمات مرزی کانادا می گوید که مراکز ثبت نام برای متقاضیان در فرودگاه های هالیفاکس و وینیپگ در 27 مارس بازگشایی خواهند شد و به دنبال آن شش فرودگاه دیگر از جمله دو فرودگاه در تورنتو و اتاوا، که در 24 آوریل بازگشایی خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top