برنامه مهاجرتی کبک برای سال 2023 منتشر شد

برنامه مهاجرتی کبک: پذیرش کلی مانند سال 2022 باقی می ماند و تغییرات کمی در همه دسته ها وجود دارد.

 

پنج شهر کانادا در میان 100 شهر برتر برای زندگی
انتاریو و ساسکاچوان 400000 فرصت شغلی خالی دارد

 

برنامه مهاجرتی کبک برای سال 2023 که در 8 دسامبر منتشر شد، نشان می دهد که این استان می تواند تا 52500 اقامت دائم جدید را در سال 2023 بپذیرد. این هدف دقیقاً مشابه برنامه مهاجرتی 2022 است.

 

اکثر پذیرش های جدید در کبک در سال 2023 از طریق برنامه های مهاجرت اقتصادی استان، از جمله برنامه کارگران ماهر کبک (QSWP) و برنامه تجربه کبک (PEQ) انجام می شود.

 

طرح جدید به اهداف تعیین شده در طول مشاوره عمومی که در تابستان 2019 به عنوان بخشی از برنامه ریزی مهاجرت کبک برای دوره 2020-2022 برگزار شد، وفادار است.

 

با حداکثر هدف 33900، رده اقتصادی بیشترین نسبت تازه واردان را نشان می دهد، بیش از 65 درصد پذیرش های برنامه ریزی شده. در این بخش، استان انتظار دارد تا از 29500 کارگر ماهر و تا 4300 مهاجر تجاری که شامل سرمایه گذاران، کارآفرینان و افراد خوداشتغال می شود، استقبال کند.

 

انتظار می رود 18100 اقامت دائم جدید باقی مانده از طریق الحاق خانواده، پناهندگان و سایر برنامه های مهاجرت وارد شوند.

 

طرح مهاجرتی کبک هر ساله توسط اداره مهاجرت استان ارائه می شود. این تعداد ساکنان دائمی جدیدی را که استان در نظر دارد در سال آینده بپذیرد، و همچنین دسته بندی هایی که در آن آنها را پذیرش می کند، مشخص می کند. تا به امروز، برنامه هایی منتشر شده است که اهداف را تنها برای سال آینده مشخص می کند. با این حال، در سال 2023 رایزنی انجام خواهد شد که در آن استان یک برنامه چند ساله از سال 2024 ایجاد خواهد کرد.

 

تمرکز روی مهاجران فرانسوی زبان 
طرح 2023 نزدیک به برنامه 2022 است زیرا در اوایل سال جاری، ائتلاف Avenir Québec (CAQ) با اکثریت قوی برای دومین بار به عنوان حزب حاکم برنده شد.

 

برنامه 2022 که تحت رهبری نخست‌وزیر کنونی فرانسوا لگو تنظیم شد، با هدف افزایش تدریجی تعداد تازه‌واردان پس از کاهش اهداف پذیرش در سال 2019 انجام شد. کاهش 20 درصدی در آن سال توسط CAQ برای بهبود گزینش و فرانشیز کردن تازه‌واردان ارائه شد.

 

یکی از ارکان اصلی حزب CAQ حفاظت از زبان فرانسوی در کبک است و طرح جدید بر انتخاب مهاجرانی که قبلاً فرانسوی صحبت می کنند متمرکز است. وزارت مهاجرت، فرانسیزاسیون و ادغام انتظار دارد که 79 درصد از مهاجران اقتصادی در سال 2023 به زبان فرانسه و همچنین 66 درصد از مهاجران در همه گروه ها دانش داشته باشند.

 

مهاجرت به کبک موضوعی بود که در انتخابات استانی امسال بسیار مورد بحث قرار گرفت. به عنوان بخشی از مبارزات انتخاباتی خود، لگو متعهد شد که سالانه تنها به 50000 تازه وارد در طول دوره مسئولیت خود اجازه ورود به کبک را بدهد. او می‌گوید که این بیشترین تعداد مهاجرانی است که کبک می‌تواند در خود جای دهد، زیرا ادغام تازه‌واردان در جامعه کبک، به‌ویژه کسانی که نیاز به یادگیری زبان فرانسه دارند، دشوار است.

سیستم مهاجرتی منحصر به فرد کبک
کبک تنها استانی در کانادا است که برنامه سالانه سطوح مهاجرت را منتشر می کند. همچنین این تنها استانی است که کنترل کامل پذیرش مهاجرت اقتصادی خود را دارد.

 

کبک به دلیل راه‌اندازی وزارت مهاجرت خود در سال 1968، استقلال بیشتری در برنامه‌های مهاجرتی خود دارد. این استان به تلاش برای کنترل بیشتر بر مهاجرت ادامه داد تا اینکه بیش از 20 سال بعد در سال 1991، توافق کبک-کانادا این مسئولیت را به استان داد. تعیین اهداف پذیرش خود

 

با این حال، در حالی که کبک کارگران ماهری را که می‌خواهد بپذیرد انتخاب می‌کند، مهاجرت همچنان یک مسئولیت مشترک بین دولت‌های فدرال و استانی است و اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) تصمیم نهایی را در مورد همه پذیرش‌ها، صرف‌نظر از طبقه‌بندی مهاجرت، دارد.

 

نحوه مهاجرت به کبک
هر کسی که مایل به مهاجرت به کبک است باید مورد تایید دولت های استانی و فدرال باشد. کبک مهاجران ماهر را بر اساس معیارها و روش های خود انتخاب می کند و نامزدها باید مستقیماً از طریق یکی از برنامه های مهاجرتی خود به این استان مراجعه کنند.

 

اگر نامزدی معیارهای یک برنامه را داشته باشد و توسط کبک انتخاب شود، آنها و هر خانواده همراه، گواهی انتخاب کبک (CSQ) دریافت خواهند کرد. این سند توسط وزارت مهاجرت، de la Francisation et de l’Intégration du Québec صادر شده است.

 

هنگامی که یک نامزد دارای یک CSQ است، باید برای اقامت دائم به IRCC مراجعه کرده و بررسی های پزشکی، امنیتی و جنایی لازم را بگذراند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top