برنامه ویزای استارت آپ کانادا (SUVP) برای دریافت اقامت دائم کانادا

برنامه ویزای استارت آپ کانادا (SUVP)

برنامه ویزای استارت آپ کانادا (SUVP) برای کارآفرینانی است که می خواهند شرکت خود را در کانادا راه اندازی و رشد دهند. این برنامه برای کارآفرینان (و افراد ضروری در کسب و کار خود) که می خواهند کسب و کار خود را در کانادا راه اندازی، کار و توسعه دهند ایجاد شده است.

 

پیش بینی از مهاجرت به کانادا در سال 2023
کانادا قصد دارد بیشترین تعداد مهاجر را پذیرش کند

 

تحت برنامه  ویزای استارت آپ کانادا به صاحبان کسب و کار اقامت دائم (PR)، داده می شود، تا زمانی که پناهندگان مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) راضی باشند که کسب و کار آنها به طور بالقوه می توانند:

ایجاد شغل در کانادا؛
در یک بخش یا صنعت نوآور باشید. و
می تواند در مقیاس جهانی رقابت کند.

متقاضیان موفق تحت این برنامه وضعیت PR را دریافت خواهند کرد، حتی اگر سرمایه گذاری تجاری آنها پس از مهاجرت به کانادا شکست بخورد.

 

شایستگی

برای واجد شرایط بودن برای برنامه ویزای استارت آپ کانادا، باید صاحب یک کسب و کار واجد شرایط باشید. این بدان معناست که در هر مقطع زمانی شما (به عنوان مالک) باید حداقل 10 درصد از حقوق رای کسب و کار را داشته باشید. علاوه بر این، همه مالکان (حداکثر پنج نفر می توانند با هم درخواست دهند) و سازمان سرمایه گذاری تعیین شده در کانادا باید (همیشه) به طور جمعی حداقل 50٪ از کل حقوق رای را داشته باشند.

 

در این صورت افرادی که چنین مالکیتی دارند باید:

ثابت کنند که کسب و کار آنها از یک سازمان تعیین شده در کانادا حمایت و پشتیبانی می کند.
اطمینان حاصل کنید که حداقل زبان مورد نیاز برای انگلیسی یا فرانسوی را برآورده می کنند.
داشتن بودجه کافی برای اقامت و زندگی در کانادا؛ و
بررسی های امنیتی مهاجرت و مجوز پزشکی را بگذرانید.
اثبات پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده

 

به عنوان یک پیش نیاز، شما باید از یک سازمان تعیین شده در کانادا پشتیبانی داشته باشید، از جمله مدرکی مبنی بر تامین مالی. سازمان تعیین شده یک نهاد تجاری است که توسط دولت برای سرمایه گذاری یا حمایت از استارت آپ ها تایید شده است.

 

این سازمان‌های تعیین‌شده باید یک نامه پشتیبانی به شما بدهند، که سپس باید آن را در درخواست خود برای PR بگنجانید. علاوه بر این، سازمان تعیین شده باید گواهی تعهد را مستقیماً به IRCC ارسال کند که در آن حمایت و انتظارات آنها از سرمایه گذاری مشخص شود.

 

پشتیبانی و حمایت می‌تواند از چندین سازمان به طور همزمان (همچنین به آن سندیکا) برسد. در این موارد، همه سازمان‌های تعیین‌شده باید شناسایی شوند و به طور جمعی یک نامه پشتیبانی و گواهی تعهد ارائه کنند.

 

اثبات تامین مالی

تحت برنامه ویزای استارت آپ کانادا (SUVP) شما نیازی به سرمایه گذاری هیچ یک از پول خود ندارید – با این حال، سرمایه گذاری و اثبات بودجه مورد نیاز است.

 

بسته به اینکه کسب و کار شما از یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر یا گروه سرمایه گذار فرشته پشتیبانی می کند، باید سطح مشخصی از بودجه را نشان دهید. توجه داشته باشید که اگر حمایت مالی از یک انکوباتور کسب و کار به دست آمده باشد، نیازی به ارائه مدرکی مبنی بر دریافت بودجه ندارید.

 

اگر حمایت مالی از یک گروه سرمایه گذاری مخاطره آمیز تعیین شده به دست آمده باشد، 200000 دلار کانادا به عنوان بودجه تایید شده باید نشان داده شود.

 

اگر حمایت مالی از یک گروه سرمایه گذار فرشته تعیین شده به دست آمده باشد، 75000 دلار کانادا به عنوان بودجه تایید شده باید نشان داده شود.

در موارد حمایت های متعدد، معیارهای بالاتر برای اثبات بودجه اعمال می شود.

یک بازبینی همتایان نیز توسط نهاد سوم حاکم در مؤسسه تعیین‌شده شما انجام می‌شود تا اطمینان حاصل شود که همه بررسی‌ها و پروتکل‌های لازم مطابق با SUVP دنبال شده‌اند.

 

بودجه کافی برای اقامت در کانادا داشته باشید

دولت کانادا برای متقاضیان موفق در این برنامه حمایت مالی نمی کند. قبل از ورود، باید ثابت کنید که آنها تعداد کافی بودجه برای شما و خانواده شما دارند.

 

حداقل زبان مورد نیاز

برای واجد شرایط بودن برای SUVP، متقاضیان باید حداقل سطح معیار زبان کانادایی (CLB) 5 را به زبان انگلیسی یا فرانسوی نشان دهند. CLB یک سیستم کانادایی برای ارزیابی توانایی در گوش دادن، خواندن، نوشتن و گوش دادن است. آزمون زبان انگلیسی از طریق IELTS یا CELPIP انجام می شود، در حالی که آزمون فرانسوی را می توان از طریق TEF یا TCF ارزیابی کرد.

 

گواهی پزشکی و امنیتی

کانادا همچنین دارای چک های استاندارد امنیتی و گواهینامه پزشکی است که باید برای ورود به این کشور قابل قبول باشد. ممکن است برای اثبات مجوز امنیتی به گواهی نامه/بررسی های ترخیص پلیس نیاز باشد. در حالی که ممکن است یک آزمون پزشکی مهاجرت (IME) برای تأیید پزشکی درخواست شود.

 

متقاضیان تحت این برنامه همچنین می توانند مجوز کار موقت برای ورود و شروع کار در کانادا دریافت کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top