بهترین رشته ها برای تحصیل در خارج دانشجویان ایرانی

بهترین رشته های تحصیلی در خارج

تحصیل در خارج تجربه ای جذاب است و جای تعجب نیست که تحصیل در خارج برای دانشجویان ایرانی یک هدف و رویا است. یکی از عوامل مهم کشش تعداد زیادی از تخصص های ارائه شده در دانشگاه های خارج از کشور است. در این مطلب بهترین رشته ها برای تحصیل درخارج از کشور برای دانشجویان ایرانی آورده شده است.

 

کشورهایی که بهترین ویزای کار پس از تحصیل را دارند

در کدام دانشگاه‌های آمریکا میتوان تجربه بهترین زندگی دانشجویی را داشت؟

 

علم داده
اکنون هر تجارتی به داده ها بستگی دارد، بنابراین تقاضای زیادی برای افرادی مهارت های تحلیلی وجود دارد و بنابراین دانشمندان داده تقاضای زیادی دارند.

دانشجویانی که در علم آمار و علوم کامپیوتر مهارت دارند به راحتی به سمت این رشته جذب می شوند. مفاهیم مدیریت پایگاه داده، داده کاوی، تجزیه و تحلیل داده های بزرگ و بسیاری موارد دیگر از طریق این برنامه ها آموزش داده می شود.

فرصت های شغلی پرسود از مزایای اصلی پیگیری این دوره است.

مقاصد تحصیل در خارج از کشور مانند ایالات متحده آمریکا، انگلستان، ایرلند، کانادا، استرالیا و نیوزلند بهترین مکان برای تحصیل در خارج از کشور برای این برنامه هستند.

 

MBA
در طول سال‌ها، تعداد زیادی از دوره‌ها آمده و رفته‌اند، با این حال، جذابیت یک برنامه MBA دست نخورده باقی مانده است و همواره جز بهترین رشته ها برای تحصیل درخارج بوده است. تحصیل در رشته MBA در خارج از کشور برای تعداد زیادی از دانشجویان در لیست سطلی بوده است.

ماهیت بین‌المللی یک برنامه MBA به دانش‌آموزان این امکان را می‌دهد که نه تنها در حوزه کسب‌وکار، بلکه در سایر زمینه‌هایی که مهارت‌های مدیریتی نیاز روز هستند، شغلی ایجاد کنند.

برای تحصیل در رشته MBA در خارج از کشور، در برخی موارد دانشجویان باید برای GRE یا GMAT شرکت کنند.

 

مقاصدی مانند ایالات متحده آمریکا، کانادا، بریتانیا و استرالیا برای برنامه MBA در خارج از کشور مورد احترام هستند.

 

هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی
فناوری انقلابی متشکل از هوش مصنوعی و ML به طور فزاینده ای توسط شرکت ها برای ارتقای خدمات مشتریان خود استفاده می شود. بنابراین، فرصت های شغلی ارائه شده متنوع است.

از ایجاد ماشین‌های هوشمند گرفته تا استفاده از الگوریتم‌ها، این دوره‌ها طیف وسیعی از زمینه‌ها را به دانشجویان خود ارائه می‌دهند.
دانشجویان برای تحصیل در این دوره به سمت دانشگاه های ایالات متحده آمریکا، دانشگاه های ایرلند و دانشگاه های استرالیا جذب می شوند.

انتظار می رود این دوره در آینده نیز از اهمیت زیادی برخوردار باشد و بنابراین تعداد زیادی از دانشجویان به سمت آن جذب می شوند.

 

مهندسی
مهندسی یکی از این رشته‌هاست که در طول سال‌ها اهمیت زیادی داشته است. محدوده وسیعی از مطالعه، اجزای مکانیکی، صنعتی، خودرو، کامپیوتر، الکترونیک و شیمیایی را پوشش می دهد.

 

این متخصصان در سراسر جهان تقاضای زیادی دارند. اخذ مدرک لیسانس و/یا فوق لیسانس از خارج از کشور باعث می شود که دانشجو در آینده وضعیت شغلی خوبی داشته باشد.

زیرساخت ها و امکانات پیشرفته ای که در دانشگاه های خارج از کشور ارائه می شود، دانشجویان را قادر به انجام تحقیقات می کند، بنابراین بسیاری تصمیم به تحصیل در رشته مهندسی در خارج از کشور می گیرند.

 

مدیریت پروژه
این زمینه دانشجویان را برای مدیریت، برنامه ریزی، نظارت، هماهنگی پروژه ها از آغاز تا پایان آن تجهیز می کند. با توجه به اینکه صنعت در حال تغییر مداوم است، تجهیز خود به این مدرک فرصت های بی نظیری را برای آینده ارائه می دهد.

 

علاوه بر این، با ماهیت جهانی شدن روزافزون اقتصاد امروز، دستیابی به تحصیلات در خارج از کشور نیز تصمیم ثمربخشی است.

تحصیل در ایالات متحده آمریکا، تحصیل در انگلستان، تحصیل در کانادا و تحصیل در آلمان مقاصد اصلی این دوره هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top