تحصیل در امارات راهنمای 2022- 2023

تحصیل در مقطع کارشناسی در امارات متحده عربی

امارات متحده عربی مکان های دیدنی، ساختمان های بلند، مراکز خرید بزرگ، سواحل خیره کننده و تصور یک “شهر علمی مریخ” تازه رونمایی شده را ارائه می دهد.

 

تقریباً مانند این است که رفتن به امارات می تواند به خودی خود یک تجربه آموزشی فوق العاده باشد. خوشبختانه برای شما، دانشگاه های بزرگی نیز وجود دارد که می توانید مدرک کارشناسی خود را در هر نقطه از شهر دنبال کنید. به عنوان یک دانشجوی خارجی، گزینه های جالبی وجود دارد که باید در نظر بگیرید، و چیزهای زیادی برای یادگیری در مورد تاریخ، فرهنگ و سیاست که امارات متحده عربی را منحصر به فرد می کند، وجود دارد.

 

چرا تحصیل در امارات متحده عربی؟

امارات یک مرکز تحقیقاتی و آموزشی در حال گسترش است:

جمعیت امارات متحده عربی از نرخ سواد بسیار بالایی برخوردار است – تقریباً 90٪ – و این روزها این کشور بودجه زیادی برای بهبود موسسات علمی و فناوری خود سرمایه گذاری کرده است.

امارات متحده عربی با پیوستن به دیگر شرکت‌های بزرگ تحقیقاتی و آموزشی، گروه «مرکز تعالی تحقیقات و آموزش کاربردی» (CERT) را تشکیل داده است، جایی که آنها با شرکت‌های بزرگ در سراسر جهان برای توسعه فناوری نانو، بیوتکنولوژی و یک ابر رایانه بزرگ کار می‌کنند.

 

دانشگاه های امارات از نظر محبوبیت و شهرت افزایش یافته اند:

دانشگاه‌های امارات در سرتاسر جهان شهرت قابل توجهی پیدا کرده‌اند و فارغ‌التحصیلان آن‌ها در زمینه‌های علمی، فنی و سیاسی مشغول به کار شده‌اند و این امر امارات را به گزینه‌ای عالی برای آموزش عالی تبدیل کرده است. برخی از دانشگاه های دارای رتبه برتر در امارات عبارتند از:

♦ دانشگاه امارات متحده عربی

♦ دانشگاه خلیفه

♦ دانشگاه شارجه

 

انگلیسی به عنوان دومین زبان غیر رسمی در حال رشد:

دانشجویان نیازی به نگرانی در مورد موانع زبانی در طول کلاس ها ندارند، زیرا تعداد قابل توجهی مدرک تحصیلی به زبان انگلیسی وجود دارد، بسیاری از دانشجویان بین المللی از خود می پرسند که آیا در تلاش برای برقراری ارتباط در امارات با مشکلاتی مواجه خواهند شد.

این نیز نگرانی ندارد زیرا امارات متحده عربی یکی از بهترین کشورهای عربی در زمینه مهارت زبان انگلیسی است. این تا حد زیادی به دلیل تأثیر مثبت بخش های مالی و گردشگری است.

 

از شاهکارهای مدرن معماری شگفت زده شوید:

امارات به خاطر جاه طلب بودن و استفاده از تمام منابع خود برای ایجاد ساختمان ها و زیرساخت های خیره کننده معروف است.

زمانی که در آنجا زندگی می کنید، می توانید از برج خلیفه، برج العرب، کاخ امارات، مرکز خرید دبی، موزه ملی زاید یا جزایر نخل مصنوعی ساخته شده در دبی شگفت زده شوید.

 

تحصیل کارشناسی در کدام دانشگاه ها در امارات متحده عربی

در هر یک از شهرهای بزرگ و در سرتاسر امارات متحده عربی، می‌توانید دانشگاه‌ها و مؤسسات زیادی را بیابید که در رشته‌های مختلف مدرک کارشناسی ارائه می‌دهند. علاوه بر این، برخی از این دانشگاه ها حتی به برخی از رتبه های برتر در سراسر جهان می رسند و به آنها شهرت جهانی می بخشد.

 

در اینجا برخی از دانشگاه‌ها و مؤسسات ذکر شده است:

♦  دانشگاه عجمان

♦  دانشگاه هوانوردی امارات

♦  دانشگاه آمریکایی در دبی

♦  دانشگاه هوشمند حمدان بن محمد

♦  دانشگاه سوربن پاریس ابوظبی

 

تحصیل کارشناسی در دانشگاهی در امارات متحده عربی چگونه است

اگر خود را در امارات متحده عربی و به ویژه در شهری مانند دبی بیابید، با طیف گسترده ای از ملیت ها، فرهنگ ها، زبان ها و مذاهب احاطه خواهید شد. و فراتر از کلاس درس، مکان‌های زیادی برای تعطیلات آخر هفته‌ها دارید – سواحل، مراکز خرید، باشگاه‌ها و آسمان‌خراش‌های غول‌پیکر.

دانشگاه های امارات از استاندارد بالایی برای پذیرش تحصیلی برخوردار هستند. دانشجویانی که پذیرش می شوند باید در تمام دوره های خود نمرات بالایی را نشان دهند. بنابراین اگر میخواهید در آتجا تحصیل کنید، شما در کنار تعدادی از دانشجویان بسیار جدی و باهوش از سراسر جهان خواهید بود.

 

امارات متحده عربی به دلیل علم و فناوری خود شناخته شده است و به نظر می رسد مکان خوبی برای شروع باشد.

در اینجا لیستی از مدارک محبوب برای تحصیل کارشناسی در امارات آمده است:

♦  مدیریت پروژه

♦  آموزش

♦  MBA های اجرایی

♦  مهندسی مکانیک

 

شهرهای بزرگ امارات متحده عربی

وقتی به امارات متحده عربی فکر می کنید اولین شهری که به ذهنتان خطور می کند چیست؟ آیا دبی است؟

البته که هست! دبی دارای برخی از بزرگترین دانشگاه ها و برخی از دیدنی ترین بناهای تاریخی و فرهنگی در جهان است. شما می توانید اطلاعات زیادی در مورد دبی، از جمله هزینه های زندگی، مکان های دیدنی و اطلاعاتی در مورد زندگی فرهنگی داشته باشید.

 

چگونه درخواست شود

هر دانشگاه در امارات متحده عربی سیستم پذیرش خاص را در وب سایت خود دارد که به دانشجویان آینده اجازه می دهد برای برنامه های تحصیلی خود درخواست دهند و ثبت نام کنند. بنابراین، هنگامی که دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کردید، می توانید به قسمت درخواست آنها بروید و اطلاعات و مدارک خود را در آنجا ارسال کنید.

 

در اینجا برخی از الزامات اساسی وجود دارد که برای هر برنامه ای نیاز دارید:

♦  اسکن دیپلم شما (دبیرستان)

♦  کارنامه / سوابق دوره های قبلی شما

♦  اسکن پاسپورت و/یا شناسنامه شما

♦  CV شما

♦  نمرات زبان

♦  مدرک تحصیلی یا کمک مالی

♦  توصیه نامه (در صورت لزوم)

 

در برخی از دانشگاه ها و مناطق، دانشجویان برای حضور در دانشگاه باید مسلمان باشند و در برخی دیگر، پذیرش فقط برای اتباع کشور امکان پذیر است. با این حال، دانشگاه‌های دیگری در سراسر منطقه شروع به جذب دانشجویان بین‌المللی کرده اند.

اگر در یک برنامه تحصیلی در امارات متحده عربی شرکت می کنید، باید ثابت کنید که مهارت های زبانی شما برای شرکت در کلاس ها و درک سخنرانی ها به اندازه کافی خوب است. این دوره ها همچنین شما را برای هر یک از آزمون های زبان انگلیسی مورد نیاز دانشگاه ها آماده می کند.

 

آزمون های زبان انگلیسی

برای درخواست تحصیل در امارات متحده عربی، باید مدرکی ارائه دهید که مدرک تحصیلی خود را به زبان انگلیسی دارید.

 

مدارک مورد قبول عموماً توسط دانشگاه های امارات عبارتند از:

♦  PTE آکادمیک

♦  تافل

♦  آیلتس

♦  C1 Advanced یا C2 Proficiency

با این حال، همیشه باید وب سایت دانشگاه خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که الزامات دقیق چیست.

کارشناسی ارشد در امارات متحده عربی

امارات متحده عربی که به خاطر نور خورشید در تمام طول سال شناخته شده است، سرزمینی است که در آن سنت با مدرنیته و صحرا با واحه های شهری جهان وطنی روبرو می شود. این مرکز جهانی در خاورمیانه به سرعت تبدیل به یک کانون پر رونق برای گردشگران، مشاغل و اکنون دانشجویان کارشناسی ارشد شده است.

 

فرصت های تحصیلات تکمیلی در امارات

سیستم آموزش عالی در امارات متحده عربی، اگرچه نسبتاً جوان است، در سال های اخیر به طور چشمگیری گسترش یافته است. این تمرکز بر آموزش عالی برای تکمیل اقتصاد مبتنی بر دانش امارات متحده عربی طراحی شده است، که به طور مداوم در میان سریع ترین رشد در جهان است.

امارات متحده عربی با هفت ایالت به سرعت در حال توسعه، جامعه دانشجویی بین المللی بزرگی با بیش از 215000 نفر را به خود جذب می کند و شهرهای شلوغ آن طیف وسیعی از رشته ها را در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می دهند.

 

اینها برخی از قانع کننده ترین دلایل برای در نظر گرفتن تحصیل کارشناسی ارشد در امارات هستند:

 

♦  چشم انداز بین المللی – امارات محل شعبه های بین المللی بسیاری از دانشگاه ها است. شهر آکادمیک بین المللی دبی، یک منطقه آموزش عالی هدفمند، دارای 25 پردیس دانشگاهی است که توسط مؤسساتی از 9 کشور مختلف اداره می شود.

♦  تنوع فرهنگی – امارات متحده عربی از هفت امارات تشکیل شده است که هر کدام سنت ها و فرهنگ خاص خود را دارند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در امارات به شما این شانس را می دهد که این تنوع را به طور مستقیم تجربه کنید.

♦  آموزش عالی پیشرفته – اگرچه بخش آموزش عالی آن نسبتاً جوان است، امارات می تواند به حق به تلاش های مدرن سازی خود در این زمینه افتخار کند.

 

تحصیل کارشناسی ارشد در امارات – جزئیات کلیدی
دانشگاه ها58
قدیمی ترین دانشگاهUnited Arab Emirates University (1976)
دانشجویان خارجی215, 975
طول دوره1-2 years
هزینه تحصیلAED 48,000- 72,000 (USD $13,070-35,400)
سال تحصیلیSeptember to June

 

دانشگاه های امارات متحده عربی

امارات متحده عربی سیستم آموزش عالی خود را بر روی نمونه هایی از بریتانیا، آمریکا، فرانسه، آلمان، کانادا و روسیه و غیره استوار کرده است. تعداد دانشگاه ها در امارات متحده عربی روز به روز در حال گسترش است و در حالی که در حال حاضر تعداد کمی از مؤسسات دولتی وجود دارد.

 

سه دانشگاه دولتی در امارات متحده عربی وجود دارد:

♦  دانشگاه امارات متحده عربی (UAEU)

♦  دانشکده های عالی فناوری (HCT)

♦  دانشگاه زاید (ZU)

 

با این حال، اکثر موسسات در امارات متحده عربی دانشگاه های خصوصی محلی و شعبه های دانشگاه های بین المللی هستند. بیشتر اینها به زبان انگلیسی به عنوان زبان اول تدریس می کنند.

 

نمونه های برجسته عبارتند از:

♦  دانشگاه آمریکایی در دبی (AUD)

♦  دانشگاه آمریکایی شارجه (AUS)

♦  دانشگاه علم، فناوری و تحقیقات خلیفه (KU)

♦  دانشگاه شارجه (UOS)

♦  دانشگاه ابوظبی (ADU)

 

رتبه بندی دانشگاه های امارات متحده عربی

کیفیت آموزش عالی در امارات متحده عربی در جداول لیگ جهانی منعکس شده است. چندین موسسه امارات متحده عربی در آخرین رتبه بندی QS و THE حضور دارند.

Top UAE Universities in 2022
UniversityTHE 2022QS 2022
Khalifa University351-400=183
United Arab Emirates University351-400=288
University of Sharjah401-500=383

 

آموزش بین المللی در امارات

امارات متحده عربی با بیش از 40 پردیس در هفت ایالت خود دارای بالاترین تمرکز پردیس های شعب بین المللی در جهان است.

حوزه دانشگاه های خصوصی در امارات واقعا بین المللی است و دارای پردیس هایی برای موسساتی مانند دانشگاه میدلسکس، دانشگاه نیویورک، دانشگاه ایالتی میشیگان، پاریس-سوربن، دانشگاه ولونگونگ و مدرسه بازرگانی بین المللی هالت است.

دانشگاه بریتانیا در دبی (BUiD) یک مؤسسه خاص در مقطع کارشناسی ارشد است. این دانشگاه با چندین دانشگاه برجسته بریتانیا مانند کینگز کالج لندن، دانشگاه کاردیف، دانشگاه آبردین و دانشگاه منچستر همکاری می کند.

 

اگرچه در بین هفت ایالت امارات امکان انتخاب وجود دارد، اکثر دانشگاه های بین المللی در شهرهای دبی، ابوظبی و شارجه مستقر هستند.

 

انواع دوره

مقاطع کارشناسی ارشد در امارات به روشی مشابه سایر نقاط جهان سازماندهی می شوند و دوره های کارشناسی ارشد، کارشناسی ارشد و MBA در اکثر موسسات موجود است.

زمینه های محبوب تحصیلات تکمیلی در امارات متحده عربی شامل مدیریت بازرگانی، مهندسی، معماری، علوم، علوم انسانی و علوم اجتماعی است.

 

طول دوره

کارشناسی ارشد در امارات به طور معمول یک یا دو سال برای دانشجویان تمام وقت است. سال تحصیلی در امارات از سپتامبر تا ژوئن ادامه دارد و معمولاً به دو ترم تقسیم می شود. این دوره ها از سپتامبر تا دسامبر یا ژانویه اجرا می شوند و به دنبال آن ترم دوم در ژانویه یا فوریه تا ژوئن ادامه می یابد.

همچنین فرصت هایی برای تحصیل کارشناسی ارشد پاره وقت وجود دارد که می تواند تا پنج سال به طول انجامد.

 

دوره های کارشناسی ارشد در ساعات اعتبار ترم ارزیابی می شوند و معمولاً شامل پایان نامه هستند.

 

هزینه های کارشناسی ارشد و بودجه در امارات متحده عربی

در حالی که تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های دولتی امارات برای شهروندان اماراتی رایگان است، همه دانشجویان بین المللی باید شهریه پرداخت کنند. دوره‌ها بر اساس ساعات اعتبار ترم ارزیابی می‌شوند و دانشگاه‌ها معمولاً برای هر واحد شهریه پراخت می‌کنند.

 

دانشگاه های خصوصی در امارات، نرخ شهریه خود را تعیین می کنند.

 

هزینه‌های مدرک کارشناسی ارشد معمولاً نسبتاً گران است – دوره‌ها به طور متوسط ​​بین 48000 تا 72000 درهم (13070-35400 دلار آمریکا) هزینه دارند، اما می‌توانند تا 130000 درهم (35390 دلار آمریکا) برای برنامه‌های تخصصی نیز بپردازند. همچنین هزینه درخواستی در حدود 200 درهم (55 دلار آمریکا) برای اکثر دوره ها وجود دارد.

 

هزینه نسبتاً بالای تحصیل کارشناسی ارشد در امارات متحده عربی را می توان با بودجه جبران کرد.

امارات متحده عربی در حال حاضر طرح بورسیه برای فارغ التحصیلان بین المللی ارائه نمی دهد. با این حال، اکثر دانشگاه های امارات به دانشجویان بین المللی کارشناسی ارشد کمک هزینه تحصیلی و بورسیه ارائه می کنند.

بهترین راه برای یافتن بودجه برای تحصیلات تکمیلی در امارات متحده عربی این است که یک دوره مناسب را جستجو کنید و سپس در مورد پشتیبانی از دانشگاه خود استعلام بگیرید.

 

خوابگاه دانشجویی

اکثر دانشگاه‌های امارات متحده عربی دارای خوابگاه دانشجویی در محوطه دانشگاه یا نزدیک آن خواهند بود. حتی بزرگترین شهرهای امارات – ابوظبی و دبی – در مقایسه با شهرهای اروپا و آمریکا بسیار کوچک هستند، بنابراین بعید است که شما دور از دانشگاه خود زندگی کنید.

اگر در خوابگاه دانشجویی زندگی می‌کنید، می‌توانید انتظار داشته باشید که یک اتاق خوابگاهی را با دانشجوی دیگری به اشتراک بگذارید، اگرچه اتاق‌های یک نفره نیز ممکن است در دسترس باشند. قیمت ها معمولا در هر ترم محاسبه می شود و بین دانشگاه ها متفاوت است. ودیعه مسکن نیز الزامی است و پس از فارغ التحصیلی یا انصراف بازپرداخت خواهد شد.

از نظر قیمت، دانشگاه امارات متحده عربی هزینه ای معادل 5000 درهم (1360 دلار آمریکا) در هر ترم دریافت می کند. همچنین احتمالاً سپرده مسکن 1000 درهم (270 دلار آمریکا) وجود دارد.

 

هزینه های زندگی

هزینه های زندگی دانشجویی در امارات متحده عربی متفاوت است، اما شهرهای این کشور اغلب مکان های گرانی برای زندگی هستند. هزینه زندگی در دبی و ابوظبی در حال افزایش است.

با این حال، در حالی که اجاره، خرید خرده‌فروشی و ناهار خوری ممکن است گران باشد، غذای اولیه دانشجویی و مواد غذایی هنوز مقرون به صرفه است.

 

درخواست برای کارشناسی ارشد در امارات

دانشگاه های امارات به طور معمول حداقل شرایط زیر را برای برنامه های کارشناسی ارشد تعیین می کنند:

میانگین نمرات GPA 3.0 در مقیاس 4.0 یا معادل آن، در کارشناسی

مدرک لیسانس یا معادل آن از یک دانشگاه معتبر شناخته شده توسط وزارت آموزش عالی و تحقیقات علمی امارات متحده عربی (MOHESR)

الزامات برخی از دوره های کارشناسی ارشد ببیشتر است، بنابراین باید قبل از درخواست الزامات دانشگاه خود را بررسی کنید.

 

از آنجایی که تحصیلات تکمیلی در امارات از سپتامبر شروع می شود، باید تا ماه می یا ژوئن به صورت آنلاین درخواست دهید. درخواست شما به گواهی پاسپورت معتبر و کپی رونوشت مدرک کارشناسی شما نیاز دارد.

 

الزامات زبان

اگر انگلیسی زبان اول شما نیست و می خواهید در برنامه ای را که به زبان انگلیسی تحصیل کنید، ممکن است نیاز به ارائه نمره آزمون داشته باشید. دانشگاه های امارات به طور معمول آزمون های آیلتس یا تافل را می پذیرند.

 

امتیازات مورد نیاز معمولاً به شرح زیر خواهد بود:

♦  نمره آیلتس 5.0 و بیشتر

♦  نمره تافل 60

 

ویزا برای دانشجویان کارشناسی ارشد در امارات

معمولاً برای تحصیل در امارات متحده عربی به ویزا نیاز دارید. این باید ویزای اقامت دانشجویی امارات باشد. همه ملیت ها واجد شرایط درخواست ویزای اقامت دانشجویی امارات هستند.

دانشجویان با پاسپورت کشورهای شورای همکاری خلیج فارس (GCC) نیازی به ویزای دانشجویی ندارند. این دانشجویان از بحرین، کویت، عمان، قطر و عربستان سعودی را پوشش می دهد.

 

الزامات ویزا

برای دریافت ویزای دانشجویی در امارات ابتدا به اسپانسر نیاز دارید. اگر واجد شرایط باشند، این می تواند دانشگاه شما باشد. پس از یافتن اسپانسر، می توانید برای ویزای اقامت دانشجویی امارات در طول دوره خود درخواست دهید.

این ویزا 12 ماه طول اعتبار دارد، اما هر سال تمدید می شود. بسته به مدت زمان تحصیل، ممکن است نیاز به تمدید ویزای خود داشته باشید.

 

هزینه های زیر برای ویزای دانشجویی در امارات متحده عربی اعمال می شود:

♦  هزینه ویزای دانشجویی – تا 3000 درهم (820 دلار آمریکا)

♦  سپرده ویزا – 3000 درهم (817 دلار آمریکا)

 

برای درخواست خود برای ویزای دانشجویی در امارات به مدارک زیر نیاز دارید:

♦  نامه پذیرش از دانشگاه شما

♦  یک کپی از رسید هزینه ثبت نام دانشگاه شما

♦  فرم تکمیل شده ویزا

♦  یک کپی از پاسپورت شما (حداقل برای هفت ماه اعتبار)

♦  یک عکس اسکن شده از خودتان

پس از دریافت تمام مدارک مربوطه، رسیدگی به ویزا معمولا بین سه تا پنج هفته طول می کشد. ویزای اکسپرس معمولاً طی یک تا سه هفته پردازش می شود.

 

سیاست های مهاجرتی امارات همه دانشجویان را ملزم به داشتن بیمه درمانی در طول اقامت دانشجویی خود می کند. به طور معمول، دانشگاه شما پس از اینکه از شما برای دریافت ویزا حمایت مالی کرد و شما یک معاینه پزشکی انجام دادید، به شما بیمه درمانی می دهد. این بررسی نسبتاً مفصل است و شامل آزمایش HIV، سل، هپاتیت و سیفلیس است.

 

قوانین مهاجرت امارات، دانشجویان دارای ویزای دانشگاه را ملزم به داشتن کارت شناسایی معتبر امارات می کند. این هزینه حدود 100 درهم (30 دلار آمریکا) خواهد بود و باید هر سال همراه با ویزای دانشجویی تمدید شود.

 

همچنین ممکن است از شما خواسته شود که مدارک زیر را هنگام ورود به امارات ارائه دهید:

♦  یک کپی از نامه پیشنهاد دانشگاه شما

♦  ریز نمرات مدرک کارشناسی شما

♦  صورت‌حساب‌های بانکی که شواهدی مبنی بر وجود وجوه کافی برای مسکن و هزینه‌های زندگی نشان می‌دهد (شواهدی مبنی بر تأمین مالی نیز ممکن است پذیرفته شود)

♦  قرارداد اجاره (یا نامه ای از دفتر خوابگاه دانشگاه شما)

♦  یک کپی از رسید برای شهریه سال جاری شما

♦  یک کپی از رسید هزینه های ویزای سال جاری شما

 

مراحل بعدی

سرمایه گذاری سخاوتمندانه دولتی و خصوصی به این معنی است که تحصیلات تکمیلی در امارات متحده عربی ترکیبی از برتری علمی با امکانات پیشرفته را ارائه می دهد که تا حد زیادی تحت تأثیر مؤسسات آموزش عالی غربی است.

جمعیت بالای بین‌المللی امارات نیز بینشی منحصر به فرد از زندگی چندفرهنگی را به شما ارائه می‌دهد، در حالی که نمی‌توان مزیت نور خورشید را در طول سال نادیده گرفت.

دو شهر بزرگ، ابوظبی و دبی، قطب های اقتصادی بین المللی هستند که فرصت های شغلی بسیاری را پس از فارغ التحصیلی ارائه می دهند. . . و حتی چشم انداز حقوق معاف از مالیات!

تحصیل دکترا در امارات متحده عربی

ادامه مطلب آنچه را که هنگام جستجوی دکترا در امارات متحده عربی باید بدانید را با اطلاعاتی در مورد دانشگاه ها، الزامات درخواست و بودجه بین المللی پوشش می دهد.

 

در اینجا چند دلیل خاص دیگر برای در نظر گرفتن دکترا در امارات در سال جاری آورده شده است:

 

♦  مرکز تعالی تحقیقات و آموزش کاربردی (CERT) – امارات متحده عربی اکنون میزبان یکی از بزرگترین مراکز تحقیقاتی در خاورمیانه است و هدف آن تربیت دانشجویان دکترا به منظور توسعه و شکل دادن به آینده منطقه است.

♦  دانشگاه های داخلی و پردیس های شعب بین المللی – مدارک دکتری آنها توسط وزارت آموزش عالی و تحقیقات علمی امارات متحده عربی و نهاد آموزشی دانشگاه های بین المللی (بریتانیا/ایالات متحده آمریکا/استرالیا) تایید شده است.

♦  طیف گسترده ای از فرصت ها – یک دانشجوی دکترا می تواند به راحتی هفت امارت مختلف را کاووش کند. همه آنها قوانین، فرهنگ، سنت ها و مناظر خاص خود را دارند.

 

دکتری در امارات
دانشگاه ها58
قدیمی ترین دانشگاهUnited Arab Emirates University (1976)
دانشجویان خارجی215,975
طول دوره3-4 years
هزینه تحصیل129,600-359,964 AED (USD $35,290-98,020)
سال تحصیلیSeptember to June

 

دانشگاه های امارات متحده عربی

سیستم آموزش عالی امارات متحده عربی شبیه به اکثر کشورها است و مدارک لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می دهد.

اما همه موسسات تحصیل در مقطع دکترا را ارائه نمی دهند و تعدادی فقط برنامه هایی را در یک رشته خاص ارائه می دهند. اگر شک دارید، وب سایت های دانشگاه را بررسی کنید یا با دفتر پذیرش آنها تماس بگیرید.

 

موسسات آموزش عالی امارات متحده عربی را می توان به دو دسته تقسیم کرد: بودجه ای که دریافت می کنند، نحوه فعالیت آنها و اینکه آیا دانشجویان بین المللی می توانند در آنها شرکت کنند یا خیر.

مؤسسات عالی دولتی – 3 مؤسسه دولتی امارات و 5 مؤسسه عمومی دیگر وجود دارد. اینها توسط وزارت آموزش عالی و تحقیقات علمی اداره می شود و معمولاً به اتباع امارات متحده عربی و فرزندان اتباع امارات متحده عربی محدود می شود.

مؤسسات عالی خصوصی – این مؤسسات غیردولتی تأمین مالی می شوند و برای برنامه های بین المللی باز هستند. آنها توسط کمیسیون اعتباربخشی دانشگاهی (CAA) مجوز و اعتبار دارند.

بهتر است مستقیماً با دانشگاه بررسی کنید که آیا آنها درخواست های اتباع غیر امارات متحده عربی را می پذیرند – برخی از مؤسسات عالی دولتی استثناهایی دارند.

 

رتبه بندی دانشگاه های امارات متحده عربی

بخش آموزش عالی در حال رشد امارات با چهار موسسه که در جدیدترین رتبه‌بندی جهانی QS و THE حضور دارند، شروع به دریافت اعتبار بین‌المللی کرده است. دولت امارات در حال حاضر در حال سرمایه گذاری در مؤسسات و مراکز تحقیقاتی برای بهبود سیستم آموزش عالی است.

Top UAE Universities in 2022
UniversityTHE 2022QS 2022
Khalifa University351-400=183
United Arab Emirates University351-400=288
University of Sharjah401-500=383

تعدادی کالج و مراکز تحقیقاتی تخصصی نیز در امارات متحده عربی وجود دارد که برنامه های دکترا را ارائه می دهند.

در پایتخت ابوظبی 17 دانشکده عالی فناوری (HCT) با بودجه دولتی وجود دارد. HCT موسسات پیشرفته آموزش عالی کاربردی هستند. و برای تولید محققان ماهر در مقطع دکترا طراحی شده اند که آینده امارات متحده عربی را شکل خواهند داد.

مرکز فناوری و نوآوری امارات (ETIC)

مرکز تعالی تحقیقات و آموزش کاربردی (CERT)

اگر دکترای خود را در یک مرکز تحقیقاتی انجام دهید، مدرک شما توسط موسسه همکار تایید می شود.

 

شهرهای دانشگاهی امارات متحده عربی

امارات متحده عربی فدراسیونی است که از هفت امارات تشکیل شده است. همه دارای چندین مؤسسه آموزش عالی و امکانات تحقیقاتی هستند. شهرهای اصلی دانشگاهی امارات متحده عربی عبارتند از:

♦  دبی

♦  ابوظبی

♦  شارجه

♦  عجمان

 

ساختار دکتری

مؤلفه اصلی برنامه دکتری امارات متحده عربی مشابه سایر کشورها است. شما تحقیقات مستقلی انجام خواهید داد و در نهایت پایان نامه ای را ارسال و از آن دفاع خواهید کرد که نتایج خود را با جزئیات بیان می کند.

با این حال، در طول دوره دکتری امارات متحده عربی، دوره هایی را نیز برای بهبود مهارت های خود به عنوان یک محقق مستقل برگزار خواهید کرد.

اکثر برنامه های دکتری امارات شامل سه یا چهار سال تحقیق تمام وقت است. طبق شرایط ویزای اقامت دانشجویی، دانشجویان بین المللی مجاز به تحصیل پاره وقت نیستند.

 

سال تحصیلی تمام وقت در امارات شامل دو ترم پاییز (سپتامبر-دسامبر) و بهار (ژانویه-ژوئن) است.

 

ارزیابی

انواع مختلفی از برنامه های دکترا در امارات وجود دارد و این بستگی به موسسه و برنامه شما دارد. به طور معمول، آنها از دو بخش، دوره ها و تحقیقات تشکیل شده اند.

برنامه ها ممکن است شامل تعدادی دوره آموزشی باشد. دروس اصلی و انتخابی وجود دارد که موضوعاتی مانند روش تحقیق را پوشش می دهد. دوره ها معمولاً از طریق دوره های آموزشی یا آزمون جامع ارزیابی می شوند.

شما باید از پایان نامه خود در یک آزمون شفاهی (جلسه دفاع) در مقابل متخصصان این رشته دفاع کنید.

 

هزینه ها و بودجه

در امارات هیچ سقف شهریه استانداردی وجود ندارد و هزینه ها به طور قابل توجهی بالاتر از سایر کشورها است.

با این حال، مانند دیگر کشورها، برنامه های بورسیه دانشگاهی برای دانشجویان بین المللی در دسترس است، که امارات متحده عربی را به گزینه ای مقرون به صرفه برای تحصیل دکترا در خارج از کشور تبدیل می کند.

دانشگاه‌های امارات متحده عربی می‌توانند هزینه‌های خود را تعیین کنند. به جای تعیین هزینه سالانه، بیشتر موسسات به ازای هر ساعت اعتبار شارژ می‌کنند. این سیستم مشابه سیستم ساعت اعتباری است که در ایالات متحده آمریکا اتخاذ شده است.

هر موسسه تعدادی ساعت اعتباری دارد که باید برای گذراندن مدرک خود تکمیل کنید. اما معمولاً دانشگاه ها برای یک برنامه 3-4 ساله بین 129600-359964 درهم (35290-98020 دلار آمریکا) هزینه می گیرند.

 

امارات متحده عربی که به عنوان یکی از زیباترین مکان های خاورمیانه و جهان شناخته می شود، مکانی عالی برای زندگی در دوره دکترا است. با این حال، هزینه زندگی نسبتا بالا است.

به عنوان یک راهنمای تقریبی، یک دانشجوی بین المللی بین 3000 تا 6000 درهم (817-1634 دلار آمریکا) در ماه نیاز دارد، این بسته به مکان متفاوت است.

 

شما می توانید با انتخاب محل اقامت دانشگاه به جای اجاره خصوصی، مقدار قابل توجهی پول پس انداز کنید:

♦  محل اقامت دانشگاه – این معمولاً 5000 درهم (1360 دلار آمریکا) در هر ترم هزینه دارد.

♦  اجاره خصوصی – برای یک آپارتمان اجاره‌ای خصوصی یک تخته استاندارد، این هزینه در حدود 4245 درهم (1155 دلار آمریکا) در ماه خواهد بود (طبق داده‌های جمع‌سپاری شده از Numbeo).

 

دستیار پژوهشی (GRTA)

برخی از دانشگاه‌های امارات متحده عربی طرحی مشابه با موقعیت دستیار آموزشی (GTA) در دیگر کشورها ارائه می‌دهند.

GRTA به دانشجویان بین المللی ارائه می شود تا در تأمین مالی تحصیلاتشان کمک کند. دستیار شامل موارد زیر است:

♦  هزینه های تحصیل – پوشش کامل هزینه های شهریه شما برای کل تحصیل شما

♦  صندوق های پشتیبانی تحقیقاتی – این پولی است که برای شرکت در کنفرانس های تحقیقاتی بین المللی کنار گذاشته می شود.

♦  کمک هزینه ماهانه – کمک هزینه ماهانه شما بر اساس تعداد متوسط ​​ساعات تدریسی است که در طول دوره دکتری خود کار می کنید.

♦  بیمه پزشکی – به شرطی که ویزای شما توسط دانشگاه شما حمایت مالی شود، دستیاری هزینه های بیمه پزشکی شما را پوشش می دهد

 

شما باید مستقیماً دانشگاه‌ها را بررسی کنید تا ببینید آیا آنها دستیاری آموزشی پژوهشی ارائه می‌دهند، چه شرایطی دارند و چه هزینه‌هایی را پوشش می‌دهند.

 

بورسیه تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی تحقیقاتی برای دانشجویان بین المللی PhD

برخی از دانشگاه ها ممکن است بورسیه تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی مختص به دانشجویان بین المللی ارائه دهند.

یک بورسیه معمولی شامل تعدادی مزایا است:

♦  پرداخت هزینه های زندگی – کمک هزینه ماهانه، بیمه درمانی و کمک هزینه مسکن دریافت خواهید کرد.

♦  هزینه های دانشگاه – بورس تحصیلی هزینه شهریه کامل و پشتیبانی تحقیقاتی برای مواد مصرفی و کنفرانس ها را پوشش می دهد.

 

الزامات:

♦  شما باید حداقل 20 ساعت در هفته را با سوپروایزر خود بگذرانید، نتایج تحقیقات خود را ارائه دهید، 2 مقاله منتشر کنید و هیچ وظیفه کاری دیگری نداشته باشید.

 

♦  شما باید برای بورسیه تحصیلی مستقیماً در وب سایت دانشگاه درخواست دهید و مهلت ها معمولاً مانند برنامه های تحصیلات تکمیلی است.

 

درخواست برای دکتری در امارات متحده عربی

از آنجایی که همه مؤسسات در امارات برنامه های دکترا را ارائه نمی دهند، هیچ خدمات کاربردی متمرکزی وجود ندارد. پس از اطمینان از داشتن برنامه دکترا، باید مستقیماً برای دانشگاه انتخابی خود درخواست دهید.

مؤسسات مختلف شرایط و حداقل نمرات خود را برای پذیرش در برنامه های خود خواهند داشت، اما چند مورد کلیدی وجود دارد که بیشتر آنها نیاز دارند:

 

♦  مدرک کارشناسی ارشد – شما باید مدرک کارشناسی ارشد را از دانشگاهی که توسط وزارت آموزش عالی امارات به رسمیت شناخته شده است داشته باشید. به طور معمول، حداقل معدل 3.3/4.0 (63٪ در کارشناسی ارشد) یا معادل آن مورد نیاز است.

♦  آزمون (GRE) – این یک آزمون استاندارد است که همه متقاضیان باید قبل از درخواست برای برنامه آن را تکمیل کنند. هر مؤسسه/بخش الزامات خود را برای حداقل نمره GRE تعیین می کند.

♦  پیشنهاد تحقیق – این خلاصه کوتاهی از پروژه ای است که می خواهید انجام دهید، شامل اهداف، فرضیه ها و روش های تحقیق.

♦  برخی از دانشگاه ها نیز از شما می خواهند که بیانیه هدف را ارسال کنید. از جمله برنامه ها و اهداف خاص شما که امیدوارید از برنامه به آنها برسید.

 

الزامات زبان

برخی از برنامه های دکترا برای دانشجویان بین المللی به زبان عربی و برخی دیگر به زبان انگلیسی تدریس می شوند. بسته به برنامه ای که انتخاب می کنید ممکن است نیاز به زبان وجود داشته باشد.

معمولا مؤسسات خصوصی به زبان انگلیسی تدریس می کنند. دانشگاه‌های دولتی بیشتر به زبان عربی تدریس می‌کنند و دانشجویان را ملزم می‌کنند که به این زبان (و احتمالاً انگلیسی نیز) مسلط باشند.

اگر شما یک دوره کارشناسی ارشد/لیسانس را که به زبان انگلیسی گذرانده اید، ممکن است نیازی به تکمیل آزمون زبان انگلیسی نداشته باشید. در غیر این صورت، نمرات رایج پذیرفته شده عبارتند از:

(IELTS) – در صورتی که دوره به زبان انگلیسی تدریس شود یا پایان نامه به زبان انگلیسی ارائه شود، امتیاز 6.5 یا بالاتر. امتیاز 5.0 یا معادل آن برای دوره هایی که به زبان عربی تدریس می شود.

(TOEFL) – نمره 91 یا معادل آن در آزمون تافل مبتنی بر اینترنت برای دوره هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شود.

اگر به شرایط ورود به زبان نرسیدید، مستقیماً با دانشگاه تماس بگیرید، زیرا آنها گاهی اوقات دانشجویان را در تکمیل ظرفیت با نمرات پایین تر پذیرش می کنند.

 

فرآیند برنامه

در امارات متحده عربی، دانشجویان باید در مورد دکترا تحقیق کنند و به یک استاد راهنما ایمیل بزنند تا در مورد تحقیقات خود قبل از پر کردن درخواست ها بحث کنند. پس از این چند مرحله وجود دارد که باید انجام دهید:

♦  فرم درخواست را تکمیل کنید – این معمولاً به صورت آنلاین و از طریق صفحه وب خود دانشگاه است.

♦  ریز نمرات دانشگاهی را ارائه دهید – دو نسخه از ریز نمرات کامل تحصیلی خود که از دانشگاه و کالج شما موجود است.

♦  ارجاع دهید – دو توصیه نامه از متخصصانی که با شما کار کرده اند.

♦  مدرکی مبنی بر تمکن مالی ارائه کنید – مدرکی دال بر بورس تحصیلی خود یا اینکه بودجه کافی دارید. آنها باید ببینند که شما می توانید هم هزینه های تحصیل و هم هزینه های زندگی را بپردازید.

♦  هزینه درخواست را بپردازید – این متغیر است اما معمولاً 200-420 درهم (55-115 دلار آمریکا) است.

♦  سایر موارد – شما باید یک CV به روز، یک کپی از پاسپورت خود و یک عکس سبک پاسپورت ارسال کنید.

همه درخواست ها باید مورد بررسی قرار گیرند و برای پذیرش یا رد شدن توسط بخش دانشگاهی توصیه شوند. و توسط کمیته مطالعات دکتری بررسی و تایید شد.

 

برخی از دانشگاه ها ممکن است بخواهند درخواست شما را با شما در میان بگذارند. در این صورت ممکن است از شما درخواست مصاحبه کنند. آنها احتمالاً از شما انتظار ندارند که یک ساعت به امارات پرواز کنید، این معمولاً از طریق یک کانال چت اینترنتی یا ویدیو کنفرانس انجام می شود.

 

ویزای دانشجویی

همه دانشجویان بین المللی ملزم به دریافت ویزای اقامت دانشجویی خواهند بود، به جز دانشجویان کشورهای شورای همکاری خلیج فارس: عربستان سعودی، کویت، قطر، بحرین، عمان و امارات.

برای ویزای اقامت دانشجویی، دانشجویان تمام وقت باید توسط دانشگاهی که در آن تحصیل می کنند حمایت مالی شوند – همه موسسات این را ارائه نمی دهند. دانشگاه شما به محض پذیرش در برنامه، فرآیند درخواست ویزا را آغاز می کند زیرا پردازش آنها 2 تا 5 هفته طول می کشد.

شما می توانید انتظار داشته باشید که بین 1100-3000 درهم (300-817 دلار آمریکا) برای ویزا با سپرده معمولا بین 1000 تا 1300 درهم (272-354 دلار آمریکا) پرداخت کنید.

 

برای درخواست ویزا باید مدارک زیر را ارائه دهید:

♦  اصل و فتوکپی پاسپورت شما با ۶ ماه اعتبار و عکس پاسپورت

♦  نامه پذیرش دانشگاه شما، صورت‌حساب بانکی که مدرکی مبنی بر وجود وجوه نشان می‌دهد و قرارداد اجاره/ نامه خوابگاه دانشگاه شما

♦  یک آزمایش پزشکی انجام شده در یک مرکز پزشکی مجاز امارات متحده عربی و امکان بررسی امنیتی برای اطمینان از اینکه شما تهدیدی برای امنیت امارات نیستید.

♦  ویزای اقامت دانشجویی فقط برای 12 ماه اعتبار دارد و باید برای هر سال تحصیل تمدید شود. تمدید معمولاً بسته به این موسسه بین 1000 تا 3000 درهم (272-817 دلار آمریکا) هزینه دارد.

 

آزمایش پزشکی

برخی از شرایط پزشکی از قبل موجود، از جمله: اچ آی وی، سل، هپاتیت B/C و جذام می تواند دانشجویان را از ورود به امارات منع کند.

 

کار در امارات به عنوان دانشجوی بین المللی دکترا

بر اساس قانون جدید فدرال، دانشجویان بین المللی مجاز به کار پاره وقت در کنار تحصیل هستند.

شما مجاز هستید علاوه بر کار پاره وقت برای کارآموزی با حقوق درخواست دهید. با این حال، برای هر کار پولی شما باید از دانشگاه حمایت مالی داشته باشید و مجوز کار را از اداره کار امارات دریافت کنید.

برای هر کار خارج از دانشگاه باید از موسسه خود اجازه بگیرید.

لازم است قبل از ورود به امارات در کشور خود بیمه درمانی دریافت کنید. اطمینان حاصل کنید که این بیمه کل اقامت شما را پوشش می دهد.

 

مراحل بعدی

همانطور که می بینید در امارات متحده عربی کارهای زیادی برای انجام وجود دارد، با هفت امارت برای بازدید، فرهنگ متنوع و امکانات تحقیقاتی عالی. همه اینها به این معنی است که شما مطمئناً از تجربه تحصیل در مقطع دکترا در آنجا لذت خواهید برد، اما در مرحله بعد چه کاری می توانید انجام دهید؟

امارات دانشجویان بین المللی را تشویق می کند که پس از فارغ التحصیلی در امارات بمانند.

با دسترسی به ویزاها و مجوزهای کاری، مراکز تجاری بزرگ و بخش تجاری و اقتصادی پر رونق، تعجب آور نیست که 85٪ از جمعیت امارات متحده عربی بین المللی هستند.

پس از اتمام دکترا، باید شغلی را برای دریافت ویزای کاری تضمین کنید. پس از این کار، کارفرمای شما باید از وزارت منابع انسانی و امارات برای شما مجوز کار بگیرد.

کارفرمای شما (شرکت حامی) موارد زیر را ترتیب می دهد: آزمایشات پزشکی، کارت شناسایی مقیم امارات (شناسه امارات)، کارت کار و مهر مجوز اقامت کاری روی پاسپورت شما (طی 60 روز). پس از تکمیل این موارد، می توانید از اعضای خانواده حمایت مالی کرده و آنها را به کشور بیاورید.

 

برای آسان‌تر کردن تجربه تحصیل در مقطع دکترا در خارج از کشور، قوانین و آداب و رسومی وجود دارد که باید به آنها احترام بگذارید:

♦  عدم تحمل رانندگی در الکل و مواد مخدر

♦  برای مصرف الکل باید مجوز خاصی داشته باشید

♦  داشتن روابط خارج از ازدواج غیر قانونی است

♦  زنان هنگام بیرون رفتن در انظار عمومی باید راحت اما متواضعانه لباس بپوشند

♦  اگر در حین تحصیل در امارات در مورد آداب و رسوم و انتظارات فرهنگی سؤالی دارید، دفتر بین المللی دانشگاه شما باید بتواند به شما مشاوره دهد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top