تحصیل در انگلستان- راهنمای 2022- 2023

انگلستان دارای یک سنت دیرینه در آموزش عالی است و حدود یک چهارم دانشگاه های بریتانیا جزو معتبرترین و بالاترین رتبه ها در جهان هستند، انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی سالانه نزدیک به نیم میلیون دانشجوی بین المللی را جذب می کنند.

 

با تحصیل در بریتانیا، نه تنها به تحصیلات در سطح جهانی دست خواهید یافت، بلکه با فرهنگ منحصر به فرد بریتانیا بیشتر آشنا خواهید شد و زبان و مهارت های انگلیسی خود را کامل خواهید کرد. یکی از بین‌المللی‌ترین مکان‌های روی زمین، با انواع مردم از کشورهای مختلف ملاقات خواهید کرد و تجربه‌ای عالی از تحصیل خود در این کشور خواهید داشت.

 

چرا تحصیل در انگلستان

دانشگاه های انگلستان در صدر رتبه بندی های بین المللی قرار دارند:

کیفیت آموزش و برتری تحصیلی از عوامل اصلی است که انگلستان را به یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی در جهان تبدیل می کند.

هر ساله رتبه‌بندی دانشگاه‌های بین‌المللی موسسات آموزش عالی را ارزیابی می‌کند و فهرست‌هایی را بر اساس عواملی مانند محبوبیت بین‌المللی، تمرکز بر دانشجو، میانگین درآمد فارغ‌التحصیلان، تعداد مقالات تحقیقاتی منتشر شده و غیره ایجاد می‌کند.

و هر ساله، دانشگاه های بریتانیا در بین 10 دانشگاه برتر قرار می گیرند و بر ارائه بهترین تجربه و مرتبط ترین دانش به دانشجویان تمرکز می کنند.

 

از بورسیه ها و کمک های مالی برای حمایت از تحصیل خود استفاده کنید:

بسیاری از دانشگاه‌ها، سازمان‌های خصوصی، سازمان‌های غیردولتی و مؤسسات دولتی بورسیه‌ها و کمک‌های مالی را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌کنند.

هر بورسیه یا کمک هزینه دارای معیارهای متفاوتی است. برخی برای موفقیت تحصیلی، برخی دیگر برای نیازهای مالی، و برخی برای دانشجویانی که از کشورهای در حال توسعه یا توسعه نیافته آمده اند، اعطا می شوند.

برای درخواست کمک مالی یا ارتباط با دانشگاه خود برای اطلاعات بیشتر تردید نکنید. شما می توانید پولی را که در نهایت پس انداز می کنید برای سایر علایق یا یک حساب پس انداز شخصی استفاده کنید.

 

انگلیسی ملکه را یاد بگیرید:

انگلیسی ملکه که انگلیسی بی‌بی‌سی نیز گفته می‌شود، بالاترین استاندارد انگلیسی است که می‌توان صحبت کرد.

این شامل Received Pronunciation است که لهجه خاصی است که توسط ملکه و سایر افرادی که تحصیل می کنند و به سطح خاصی از تسلط انگلیسی می رسند استفاده می شود. این نوع لهجه ای است که در فیلم ها می شنوید، که به لطف کیفیت شیک و دستور زبان کاملاً صحیح، توجه مردم را به خود جلب می کند.

 

در حالی که برای زندگی در بریتانیا نیازی به صحبت به انگلیسی ملکه ندارید، یادگیری آن در حین تحصیل در آنجا بسیار ساده تر است. همچنین یک راه جالب برای تحت تاثیر قرار دادن دوستان یا آشنایان خود و متمایز شدن هنگام صحبت کردن به زبان انگلیسی است.

 

خود را در یک محیط چند فرهنگی پرورش دهید:

انگلستان هر ساله پذیرای بیش از 400000 دانشجوی بین المللی است. این دانشجویان از سراسر جهان می‌آیند و عادت‌ها، شیوه‌های زندگی و دیدگاه‌های منحصربه‌فرد خود را به ارمغان می‌آورند.

این هجوم گسترده دانشجویان بین‌المللی به ایجاد یک محیط بین‌المللی دوستانه کمک می‌کند، جایی که هر کسی می‌تواند پیشرفت کند و درباره ملل و فرهنگ‌های دیگر بیشتر بیاموزد.

 

زیبایی های انگلستان را کشف کنید:

بریتانیا از انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی تشکیل شده است – و همه آنها جاذبه های منحصر به فردی برای دانشجویان بین المللی و به طور کلی گردشگران دارند.

وقتی در کلاس نیستید، می‌توانید زمانی را به بازدید از برج لندن، موزه بریتانیا، چشم لندن، بیگ ژنر، استون هنج، دریاچه نس (مشهور به نسی، هیولای دریاچه نس)، پارک ملی اسنودونیا، اختصاص دهید.

 

در کدام دانشگاه ها و کالج ها در انگلستان تحصیل کنیم

در سرتاسر بریتانیا، می توانید در دانشگاه ها، کالج های دانشگاهی یا مدارس بازرگانی ثبت نام کنید.

کالج دانشگاهی موسسه ای است که معمولاً وضعیت دانشگاهی کامل یا مستقل ندارد. به طور کلی، بخشی از یک دانشگاه بزرگتر است. اکثر کالج های دانشگاهی تنها حدود 1000 فرصت را برای ثبت نام دانشجویان ارائه می دهند.

 

دانشگاه های بریتانیا نیز بر اساس سال تاسیس به شرح زیر تقسیم می شوند:

دانشگاه های قدیمی – در طول قرن 12 و 13 تاسیس شد. قدیمی ترین دانشگاه دانشگاه آکسفورد است.

دانشگاه‌های آجر قرمز – در اواخر قرن نوزدهم در شهرهای بزرگ صنعتی بریتانیا تأسیس شدند.

دانشگاه های جدید – پس از سال 1992 تأسیس شدند.

 

نمونه هایی از دانشگاه های برتر انگلستان:

♦  امپریال کالج لندن

♦  دانشگاه بیرمنگام

♦  دانشگاه لیدز

♦  دانشگاه کاونتری

♦  دانشگاه برونل لندن

 

نمونه هایی از دانشگاه های اسکاتلند:

♦  دانشگاه گلاسکو

♦  دانشگاه استراثکلاید

♦  دانشگاه آبرتای

 

نمونه هایی از دانشگاه های ولز و ایرلند شمالی:

♦  دانشگاه ولز جنوبی، در ولز

♦  دانشگاه اولستر، در ایرلند شمالی

 

تحصیل در انگلستان چگونه است؟

آموزش و پرورش بریتانیا به دانشجویان این امکان را می دهد که ایده های جدید و خلاقیت را کشف کنند. دانشجویان تشویق می‌شوند کار تحقیقاتی فردی را دنبال کنند، اما انتظار می‌رود که در فعالیت‌های گروهی که نیاز به تعامل با همسالان دارند، شرکت کنند. اساتید اغلب دانشجویان را در بحث‌های کلاسی، بحث‌ها و آزمون‌ها مشارکت می‌دهند و یک محیط مطالعه باز ایجاد می‌کنند که اعتماد دانشجو را ایجاد می‌کند و تفکر انتقادی و خلاق را پرورش می‌دهد.

دوره ها مهارت محور در انگلستان با نیازهای فعلی صنعت به روز می شوند.

 

در چه دوره ای در انگلستان تحصیل کنیم

برنامه ها از دوره های کوتاه مدت، گواهینامه ها و دیپلم تا مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی متغیر است. برنامه های تحصیلی بریتانیا به انعطاف پذیری زیاد معروف هستند. دانشجویان همچنین می توانند برنامه های تحصیلی شغلی محور را انتخاب کنند. برنامه های تحصیلی فشرده نیز برای دانشجویانی که خواهان سال های تحصیلی کمتری هستند در دسترس است. برخی از برنامه های تحصیلات تکمیلی کمتر از یک سال طول می کشد.

 

در اینجا برخی از محبوب ترین گزینه های تحصیل در بریتانیا آورده شده است:

♦  علوم کامپیوتر در انگلستان

♦  روابط بین الملل در انگلستان

♦  روانشناسی در انگلستان

♦  مدیریت بازرگانی در انگلستان

♦  روزنامه نگاری در انگلستان

 

شهرهای بزرگ انگلستان

بریتانیا بیش از 50 شهر دانشجویی دارد، بنابراین شما مجموعه بسیار زیادی از گزینه های تحصیلی را برای انتخاب دارید. در شهرهای بزرگ بریتانیا، می‌توانید از یک زندگی اجتماعی پر جنب و جوش و غنی لذت ببرید، جایی که می‌توانید از موزه‌ها دیدن کنید، در کنسرت‌های موسیقی و بسیاری از رویدادهای هنری دیگر، از جمله نمایش‌های مد، شرکت کنید.

 

برخی از شهرهای دانشجویی در انگلستان که میتوانید برای تحصیل انتخاب کنید:

♦  تحصیل در لندن

♦  تحصیل در لیورپول، در انگلستان

♦  تحصیل در ادینبورگ در اسکاتلند

♦ تحصیل در بلفاست، در ایرلند شمالی

♦  تحصیل در سوانسی، ولز

 

چگونه درخواست شود

هنگام درخواست برای مدرک لیسانس در انگلستان، می توانید این کار را مستقیماً از طریق پلت فرم دانشگاه انجام دهید یا از وب سایت های برنامه مانند UCAS سرویس پذیرش دانشگاه ها و کالج ها، استفاده کنید، که در آن می توانید برای حداکثر پنج دوره، در همان دانشگاه ها یا دانشگاه های مختلف در سراسر جهان درخواست دهید.

 

اگر می خواهید برای مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا درخواست دهید، می توانید مستقیماً برای دانشگاه انتخابی خود درخواست دهید. برای اکثر دانشگاه ها، می توانید درخواست خود را در هر زمانی در طول سال ارسال کنید، اما برخی از دوره های تحصیلی مهلت های خاص خود را دارند. همیشه مهلت درخواست را بررسی کنید.

 

مطمئن شوید که واجد شرایط یک دانشگاه بریتانیا هستید

دوره های آمادگی را بگذرانید:

این نوع دوره‌ها به دانشجویان کمک می‌کنند تا درست قبل از شروع دوره کارشناسی ارشد یا سایر برنامه‌های تحصیلات تکمیلی، تقویت آموزشی بیشتری کسب کنند.

یک برنامه Pre-M.B.A., Pre-Law or Pre-Medical ، و همچنین هر دوره پایه یا آمادگی دیگری که به شما امکان می دهد در برنامه تحصیلی مورد نظر خود تحصیل کنید، را بگذرانید.

 

زبان انگلیسی خود را از طریق یک دوره آمادگی به زبان انگلیسی بهبود بخشید:

اگر در یک برنامه تحصیلی در انگلستان شرکت می کنید، گاهی اوقات باید ثابت کنید که مهارت های زبانی شما به اندازه کافی خوب است تا در کلاس ها شرکت کنید و سخنرانی ها را درک کنید. این دوره ها همچنین شما را برای هر یک از آزمون های زبان انگلیسی مورد نیاز دانشگاه ها آماده می کند.

بیش از 30000 برنامه آموزشی به زبان انگلیسی در انگلستان برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد وجود دارد.

دانشگاه‌های بریتانیا می‌خواهند مدرکی را ببینند که شما مهارت‌های خوبی در زبان انگلیسی دارید، تا بتوانید به راحتی در دوره‌های آنها موفق شوید. تمامی دانشگاه های بریتانیا این آزمون های رسمی انگلیسی را می پذیرند:

♦  PTE آکادمیک

♦   آیلتس

♦  تافل

♦  C1 پیشرفته

 

آموزش عالی در انگلستان

به دلیل دانشگاه‌های عالی، تحصیل در بریتانیا نه تنها مورد توجه مردم سراسر جهان است. معمولاً، دانش‌آموزان از سن 18 سالگی وارد دانشگاه می‌شوند. بیشتر ساکنان برای کمک به کنترل هزینه‌ها، برای مدرک کارشناسی خود در یک مدرسه دولتی تحصیل می‌کنند.

در انگلستان مدرک اول لیسانس است. اکثر دانشجویان حدود سه سال را برای این مدرک سپری می کنند و در این مدت به عنوان کارشناسی شناخته می شوند. پس از فارغ التحصیلی از یک دوره کارشناسی یا سایر برنامه های درجه اول، دانشجویان واجد شرایط می توانند تحصیلات تکمیلی را دنبال کنند. مدرک کارشناسی ارشد، که معمولا یک سال طول می کشد، اولین گزینه است. دوره های دکترا حدود سه سال طول خواهد کشید. پذیرش در برنامه‌های تحصیلات تکمیلی بسیار رقابتی است و این برنامه‌ها با بودجه دولتی تامین نمی‌شوند.

 

تحصیل در انگلستان به شما امکان می دهد از مدرک یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان بهره مند شوید. این کشور برای آموزش ارزش قائل است و شما در میان متفکران و محققان عالی زندگی خواهید کرد. اگر مدرک انتخابی شما شامل یک تمرکز تحقیقاتی قوی باشد، متوجه خواهید شد که تحصیل در بریتانیا این فرصت را به شما می دهد که به برنامه های تحقیقاتی عالی بپیوندید.

 

هزینه های تحصیل

همانطور که به تحصیل در انگلستان فکر می کنید، باید هزینه های تحصیل را نیز در نظر بگیرید. هزینه تحصیل کارشناسی در انگلستان به طور خاص حداکثر 9000 پوند در سال تعیین شد که هزینه آن 6000 پوند رایج تر است. مدارک تحصیلات تکمیلی هزینه های بالاتری نسبت به دوره های کارشناسی دارند، اما این هزینه بین دانشکده ها بسیار متفاوت است. دانشجویانی که خارج از انگلستان، سالانه تقریبا بین 5000 تا 20000 پوند پرداخت می کنند.

فارغ التحصیلی با مدرکی که در انگلستان دریافت کرده اید، راه را برای بسیاری از فرصت های شغلی در آینده باز می کند. از آنجایی که دانشگاه های انگلستان در سراسر جهان بسیار مورد توجه هستند، شما این امکان را خواهید داشت که در مکان های بین المللی و همچنین در داخل بریتانیا در صورت انتخاب برای اقامت در آنجا، شغل خود را دنبال کنید.

 

بیمه سلامت

بریتانیا یک سیستم مراقبت بهداشتی ملی به نام خدمات سلامت ملی ارائه می دهد. دانشجویانی که حداقل شش ماه دوره های آموزشی را در این کشور می گذرانند، ممکن است واجد شرایط درمان رایگان یا یارانه ای در بریتانیا باشند. کسانی که ساکن EEA هستند یا در بریتانیا زندگی می کنند، به طور خودکار واجد شرایط دریافت خدمات NHS هستند، صرف نظر از مدت زمانی که قصد تحصیل در انگلستان را دارند.

 

اخذ ویزای انگلستان

انواع ویزای تحصیلی انگلستان عبارتند از:

Tier 4 General – این ویزا برای بزرگسالان بالای 17 سال اعمال می شود که برای تحصیل به انگلستان می آیند.

Student Visitor – این ویزا برای دانشجویانی اعمال می شود که دوره کوتاهی را می گذرانند و قصد ندارند در طول اقامت خود کار کنند.

Prospective student – این ویزا برای دانشجویانی اعمال می شود که باید مقدمات نهایی را قبل از شروع تحصیل در Tier 4  انجام دهند.

 

نکات:

همانطور که برای تحصیل در انگلستان آماده می شوید، به یاد داشته باشید که چندین دانشگاه و برنامه های خاص به شدت رقابتی هستند. درخواست خود را زودتر ارسال کنید تا اطمینان حاصل کنید که می توانید یک فرصت دریافت کنید، و برای افزایش شانس تایید شدن به بیش از یک دانشگاه درخواست دهید. مسکن مقرون به صرفه را در نزدیکی دانشگاه یا محوطه دانشگاه پیدا کنید و برای به حداکثر رساندن سرمایه گذاری مالی خود، به اشتراک گذاشتن یک اتاق زیر شیروانی یا آپارتمان با مستاجر دیگری فکر کنید. با استفاده از این نکات، می توانید با استفاده از کشوری با میراث آموزشی غنی و شهرت بین المللی برای پرورش فارغ التحصیلان با کیفیت، با کمترین نگرانی در انگلستان تحصیل کنید.

تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان

بسیاری از مردم انگلستان را با بریتانیای کبیر اشتباه می گیرند، اما در واقع آنها یک کشور نیستند. بریتانیا یک گروه متحد از چهار کشور انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی است. این چهار کشور در یک گروه جزایر در شمال غربی سرزمین اصلی اروپا مشترک هستند و تحت یک دولت با یک پادشاه متحد شده اند. بریتانیای کبیر تنها شامل انگلستان، اسکاتلند و ولز می شود.

در حالی که بریتانیا چهار کشور متمایز دارد که هر کدام فرهنگ و گویش های متفاوتی دارند، دلیلی وجود دارد که بسیاری از مردم بریتانیا را با انگلیس اشتباه می گیرند. برای قرن‌ها، انگلستان ملت مسلط بود و پادشاه اغلب «ملکه انگلیس» نامیده می‌شد. وقتی مردم به بریتانیا فکر می کنند، تصویر ملکه اولین چیزی است که به آن فکر می کنند. پادشاهان، ملکه ها، شاهزادگان و شاهزاده خانم های انگلستان به افراد مشهور بین المللی تبدیل شده اند. بریتانیا همچنین به خاطر نمادهای فرهنگی دیگر مانند دیوید بکهام، دکتر هو و بیتلز شناخته شده است.

مردم بریتانیا به عنوان رهبران هنر و همچنین علم و فناوری شناخته می شوند. بریتانیا جایی است که گرایش های مد اغلب شروع می شود و بازیگران یا نوازندگان متولد می شوند. لندن، مرکز همه چیز، اغلب یک “ابر قدرت فرهنگی” نامیده می شود.

بریتانیا، و به طور خاص انگلستان، برای برخی از برترین دانشگاه های جهان شناخته شده است. مردم از سراسر جهان برای تحصیل در برخی از دانشگاه ها با رتبه برتر جهان مانند کمبریج و آکسفورد به اینجا سفر می کنند. در واقع، بریتانیا چهار دانشگاه دارد که اغلب در بین 10 دانشگاه برتر جهان در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS قرار گرفته اند.

 

آب و هوا در انگلستان

آب و هوا در انگلستان بر اساس موقعیت مکانی بسیار متفاوت است. مناطقی که نزدیک اقیانوس اطلس هستند، مانند ایرلند شمالی و ولز، مرطوب، بادخیز و در دمای متعادلی دارند. انگلستان تقریباً در طول سال دارای دمای خنک است، اما نه سرد، و میانگین بارندگی بالا را تجربه می کند.

 

هزینه زندگی

مانند آب و هوا، هزینه زندگی بسته به محل زندگی شما در بریتانیا متفاوت است. لندن که یک مرکز فرهنگی و آموزشی است، یکی از گران ترین مکان های جهان است. اجاره و هزینه فعالیت های روزانه هر دو در اینجا بسیار بالا هستند. غذا خوردن در خارج از خانه نیز در سراسر انگلستان گران است، بنابراین به دنبال یک خوابگاه یا آپارتمانی باشید که آشپزخانه داشته باشد تا هزینه ها را کاهش دهید.

 

مدرک لیسانس در انگلستان

بسیاری از دانشجویان بین المللی رویای دریافت مدرک لیسانس در انگلستان را در سر می پرورانند. دانشگاه های انگلستان به دلیل برنامه های کارشناسی خود شناخته شده و معتبر هستند.

 

دریافت مدرک لیسانس در انگلستان بسیار سودمند است، افراد از سرتاسر جهان برای تمام طول دوران تحصیل خود در یک دانشگاه بریتانیایی شرکت خواهند کرد. این دانشگاه ها هزاران دوره عالی و مدرک اعطا می کنند که در سراسر جهان توسط کارفرمایان و دانشگاهیان به رسمیت شناخته شده و دارای اعتبار بالایی است.

 

یک نکته مهم: در اکثر دانشگاه های انگلستان، مدارک تحصیلی به عنوان  normal یا  honorableطبقه بندی می شوند. مدارک normal معمولاً در صورتی اعطا می شود که همه کلاس ها تکمیل شده باشند، اما نمرات کلی در سطح خاصی نبوده باشد. معمولاً این از نظر اشتغال تفاوتی نخواهد داشت، اما ممکن است تفاوتی در نحوه پیشرفت شما به کار در مقطع کارشناسی ارشد ایجاد کند. این مورد برای همه دانشگاه‌ها صادق نیست، بنابراین اگر قصد دارید در دانشگاه انگلستان تحصیل کنید، با افرادی که درگیر پذیرش هستند در مورد نحوه عملکرد تمایز مدرک آنها صحبت کنید.

 

مدرک لیسانس در انگلستان (که به آن مدرک Baccalaureate یا Undergraduate نیز گفته می شود)

این مدارک به گونه ای طراحی شده اند که بتوانید درک کاملی از یک موضوع یا رشته تحصیلی داشته باشید. در انگلستان، میانگین زمان مورد نیاز برای تکمیل مدرک لیسانس تقریباً سه سال است، اما در برخی موارد، ممکن است چهار سال طول بکشد. انواع مختلفی از مدارک لیسانس در انگلستان ارائه می شود، از جمله مدارک Bachelor of Arts (BA)، Bachelor of Science (BSc)، Bachelor of Education (BEd) و Bachelor of Engineering (BEng).

در اینجا برخی از برنامه هایی که می توانید هنگام تحصیل در انگلستان داشته باشید آورده شده است:

♦  مردم شناسی و باستان شناسی

♦  علوم اجتماعی (جامعه شناسی، روانشناسی و …)

♦  تاریخ کلاسیک

انگلیسی (ادبیات و غیره)

♦  علوم کامپیوتر

♦  تجارت (اقتصاد، مدیریت)

♦  قانون

♦  رشته های پزشکی / رشته های پیش پزشکی

♦  موسیقی و هنر

♦  مهندسی

♦  فلسفه

♦  علوم (علوم زمین، زیست شناسی، شیمی)

♦  ریاضیات

♦  الهیات و دین

 

مدارک پایه (Foundation Degrees)

نوع دیگری از مدرک اول که می توانید در انگلستان دریافت کنید، مدرک پایه نامیده می شود. این معادل دو سال در یک برنامه درجه ممتاز است. اگر تصمیم بگیرید که مدرک پایه را دنبال کنید، در کلاس‌هایی شرکت خواهید کرد که مرتبط با شغل شما هستند، مشابه آنچه که برخی جاها آن را کارآموزی می‌نامند. اساساً، این مدارک برای کمک به شما برای یافتن کار است اگر تصمیم گرفتید پس از پایان دبیرستان وارد نیروی کار شوید. شما می توانید یک مدرک پایه را تکمیل کنید، یا می توانید تصمیم بگیرید که سال سوم را برای تکمیل مدرک کارشناسی ممتاز بگذرانید. نوع دیگری از مدرک، به نام دیپلم ملی عالی (HND)، از این نظر مشابه است که گواهینامه دو ساله با گزینه سه ساله است، اما برای واجد شرایط بودن برای سال سوم باید نمرات خوبی کسب کنید.

 

مدارک و گواهینامه های آموزش عالی

این گواهی ها، مانند دو مورد ذکر شده در بالا، معادل دو سال اول برنامه لیسانس هستند و هر دو می توانند به سال سوم منتهی شوند. مدارک تحصیلات عالی (DipHE) با مشاغل خاصی در مددکاری اجتماعی یا پزشکی (مانند پرستاری) مرتبط است. از سوی دیگر، گواهینامه های آموزش عالی (CertHE)، به منظور کمک به شما در به دست آوردن توانایی برای عملکرد در سطح دانشگاه یا کمک به تغییر شغل یا پیشرفت در حرفه فعلی شما هستند.

 

اگرچه اکثر افراد مدرک کارشناسی را با تحصیلات تکمیلی مرتبط می‌کنند، اما برخی از دانشگاه‌های بریتانیا یک برنامه کارشناسی ارشد تخصصی را به برنامه درسی خود اضافه کرده‌اند. این برنامه ها بسیار رایج نیستند، اما برای بسیاری از کسانی که قصد دارند پس از اخذ اولین مدرک تحصیلی خود مستقیماً به تحصیلات تکمیلی بروند، بسیار جذاب هستند. این برنامه‌ها معمولاً چهار سال طول می‌کشد و شامل مواردی است که معمولاً هنگام دریافت مدرک اول خود یاد می‌گیرید.

این برنامه‌ها می‌توانند در نهایت باعث صرفه‌جویی در پول دانشجو شوند، زیرا هزینه‌های مقطع کارشناسی را در کل دوره تحصیلی پرداخت می‌کنند. اگر این مورد به شما علاقه مند است، به دانشگاه هایی که قصد شرکت در آن را دارید نگاهی بیندازید و ببینید آیا آنها این نوع برنامه را دارند یا خیر.

 

بریتانیا دارای گروه بزرگی از دانشگاه‌ها، کالج‌ها و مؤسسات با رتبه‌های برتر بین‌المللی است که بیش از 50000 دوره و برنامه در بیش از 25 رشته و شاخه ارائه می‌دهند.

 

چگونه برای لیسانس در انگلستان اقدام می کنید؟

شما می توانید برای مدرک لیسانس در انگلستان مستقیماً از طریق پلتفرم دانشگاه درخواست دهید یا می توانید از وب سایت های برنامه کاربردی مانند سرویس پذیرش دانشگاه ها و کالج ها (UCAS) استفاده کنید، که در آن می توانید برای حداکثر 5 دوره، در همان دانشگاه ها یا دانشگاه های مختلف در کشور درخواست دهید.

برای اکثر دانشگاه ها، می توانید درخواست خود را در هر زمانی در طول سال ارسال کنید، اما برخی از دوره های تحصیلی مهلت های خاص خود را دارند.

 

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان چقدر است؟

هزینه شما برای شهریه بستگی به نوع مدرک و دانشگاه یا کالجی دارد که انتخاب می کنید. بسیاری از دانشگاه‌ها و کالج‌های رده‌بالا در بریتانیا وجود دارند که ساختار شهریه خود را دارند.

علاوه بر این، هزینه به محل تحصیل در انگلستان نیز بستگی دارد.

معمولاً دوره‌های علوم انسانی، آموزش و هنر کمی ارزان‌تر هستند، در حالی که دروسی مانند پزشکی و مهندسی احتمالاً گران‌تر هستند. اگر مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستید، هزینه های تحصیل معمولاً بالاتر است و هزینه ها بسته به برنامه متفاوت است.

متوسط ​​هزینه های مدرک لیسانس در انگلستان می تواند تقریباً حدود 10000 تا 20000 پوند در سال باشد. اگر می‌خواهید هزینه‌های تحصیلی خود را کاهش دهید، بهتر است از بورسیه‌های مختلف تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی استفاده کنید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان

سیستم آموزش عالی بریتانیا شهرت جهانی دارد و دارای سابقه طولانی و افتخارآمیز برتری آکادمیک است. بر کسی پوشیده نیست که تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان یک انتخاب محبوب برای مردم از سراسر جهان است. دانشجویان بین المللی توسط دانشگاه های مشهور بریتانیا، شهرهای شلوغ و حومه های زیبا جذب می شوند.

ادامه مطلب اطلاعات ضروری در مورد مدرک کارشناسی ارشد در بریتانیا، از هزینه ها و فرصت های مالی گرفته تا دانشگاه های بریتانیا و برنامه های دوره را پوشش می دهد.

 

فرصت های تحصیلات تکمیلی در بریتانیا

بریتانیا پس از ایالات متحده آمریکا به عنوان محبوب ترین مقصد تحصیلی در جهان در رتبه دوم قرار دارد و هر سال پذیرای نزدیک به 490000 دانشجوی بین المللی است. سیستم آموزش عالی آن به اندازه خود کشور متنوع است، از دانشگاه های قدیمی در آکسفورد و کمبریج گرفته تا موسسات مدرن و نوآور. بریتانیا همچنین از این نظر منحصر به فرد است که از چهار کشور با سیستم های دانشگاهی متمایز خود تشکیل شده است: انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی.

 

ما تنها تعداد انگشت شماری از بهترین دلایلی را فهرست کرده ایم که چرا باید انگلستان را برای کارشناسی ارشد خود در سال جاری در نظر بگیرید:

دانشگاه های در سطح جهانی – چندین دانشگاه بریتانیا اغلب در بین بهترین های جهان رتبه بندی می شوند.

مؤسسات فرهنگی – هر کجا که در انگلستان برای تحصیل انتخاب کنید، احتمالاً موزه‌ها، گالری‌ها و کتابخانه‌های برجسته در دسترس شما خواهد بود. از V&A در لندن گرفته تا گالری هنری Kelvingrove در گلاسکو و موزه ملی راه آهن در یورک، جاذبه‌های فرهنگی در بریتانیا کم نیست.

فرصت های تامین مالی – تعدادی فرصت های مالی برای دانشجویان بین المللی در بریتانیا وجود دارد، از جمله بورسیه های Chevening، بورس های تحصیلی GREAT و بورسیه های مشترک المنافع.

مدارک بین المللی به رسمیت شناخته شده – کارشناسی ارشد انگلستان در سراسر جهان شناخته شده و مورد احترام هستند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در بریتانیا – جزئیات کلیدی

164دانشگاه ها
University of Oxford (1096)قدیمی ترین دانشگاه
489,019دانشجویان بین المللی
1-2 yearsطول دوره
£17,109هزینه های متوسط -بین المللی
September to Juneسال تحصیلی

 

دانشگاه های بریتانیا

اکثر موسسات آموزش عالی در بریتانیا دانشگاه های دولتی هستند، به این معنی که آنها بخشی از بودجه خود را از دولت مرکزی دریافت می کنند. دانشگاه ها باید کیفیت فعالیت های پژوهشی و آموزشی خود را برای دریافت بودجه عمومی نشان دهند. با این حال، دانشگاه‌های دولتی از استقلال نهادی زیادی برخوردارند و آزادند تا هر طور که می‌خواهند سرمایه‌گذاری کنند و درآمد ایجاد کنند.

حتی در بین دانشگاه های دولتی نیز تنوع زیادی وجود دارد. نه لزوما از نظر کیفیت، بلکه از نظر تعداد برنامه های ارائه شده، تخصص موجود و ارتباط با صنعت. جمعیت دانشگاه ها می توانند از 30000 دانشجو تا تنها چند صد نفر متغیر باشند. برخی از آنها پردیس خود را دارند در حالی که برخی دیگر در قلب یک شهر مستقر هستند.

موسسات خصوصی اعطا کننده مدرک تحصیلات تکمیلی نیز در بریتانیا وجود دارند. آنها تمایل دارند بر حوزه های خاصی مانند تجارت، مدیریت و قانون تمرکز کنند. این موسسات ممکن است همیشه قدرت اعطای مدرک خود را نداشته باشند، در عوض از یک دانشگاه معتبر وابسته استفاده می کنند.

همانطور که احتمالا می دانید، بریتانیا از چهار کشور تشکیل شده است: انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی. این کشورها دارای سیستم های آموزش عالی متمایز و سطوح مختلف کنترل بر سیاست، هزینه ها و بودجه هستند. اگرچه دانشگاه‌های سراسر بریتانیا از نظر کیفیت تفاوت چندانی با هم ندارند، اما ارزش آن را دارد که با جنبه‌های دیگر تجربه دانشگاه – به‌ویژه در دسترس بودن منابع مالی تحصیلات تکمیلی آشنا شویم.

 

دانشگاه های انگلستان

انگلیس بزرگ‌ترین کشور بریتانیا است و اکثر دانشگاه‌های آن (و همچنین قدیمی‌ترین دانشگاه آکسفورد که در سال 1096 تأسیس شد) را در خود جای داده است.

 

دانشگاه های اسکاتلند

اسکاتلند دارای تاریخچه طولانی و افتخار آمیز آموزش عالی است، با چندین دانشگاه باستانی که قدمت آنها به قرن 15 و 16 باز می گردد (دانشگاه سنت اندروز در سال 1413 تاسیس شد). این موسسات – که شامل دانشگاه‌های ادینبورگ، گلاسکو و آبردین نیز می‌شوند – اغلب به جای مدرک کارشناسی ارشد (Master of Arts) که معمولاً در دانشگاه‌های دیگر در بریتانیا ارائه می‌شود (مدرک کارشناسی ارشد در این موسسات اسکاتلندی معمولاً اعطا می‌شود) MLitt (کارشناس ارشد ادبیات) می‌دهند. به‌عنوان مدارک چهار ساله لیسانس یکپارچه، به جای مدارک تحصیلات تکمیلی جداگانه).

 

دانشگاه های ولز

حدود 26000 دانشجوی بین‌المللی در طیف متنوعی از دانشگاه‌های ولز، از موسسات مرکز شهر مانند دانشگاه کاردیف گرفته تا دانشگاه سوانسی مستقر در پردیس و دانشگاه Aberystwyth وجود دارد.

 

دانشگاه های ایرلند شمالی

دو دانشگاه در ایرلند شمالی وجود دارد – دانشگاه کوئینز بلفاست و دانشگاه اولستر – و همچنین چندین کالج که برنامه های آموزش عالی را ارائه می دهند.

 

اعتبار سنجی دانشگاه

در انگلستان، مدرک تحصیلی تنها با مجوز وزارت امور خارجه، منشور سلطنتی یا قانون پارلمان قابل اعطا است. این به شما کمک می کند تا لیست موسسات شناخته شده را شناسایی کنید. دانشگاه‌ها و برخی کالج‌ها می‌توانند مدارک تحصیلی را اعطا کنند، اما اگر به دنبال ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا هستید، احتمالاً در دانشگاه تحصیل می‌کنید. استثنائاتی مانند کالج‌های هنر و مدارس بازرگانی وجود دارد که برخی از آنها مستقل هستند، در حالی که برخی دیگر از اجزای دانشگاه‌ها هستند.

 

دو نوع اعتبار وجود دارد – در سطح موسسه و در سطح صلاحیت – که اغلب توسط سازمان‌های کاملاً متفاوتی سروکار دارند. به عنوان مثال، برای اینکه یک دانشگاه شناخته شده بتواند مدرک پزشکی یا مدرک معلمی را اعطا کند، به تاییدیه حرفه ای مناسب نیاز دارد. در هر صورت، تمام نهادهایی که مدرک انگلستان را اعطا می کنند، تحت بازبینی منظم تضمین کیفیت خارجی توسط آژانس تضمین کیفیت انگلستان (QAA) قرار می گیرند.

 

شما می توانید لیست کاملی از دانشگاه های معتبر بریتانیا را در وب سایت دولت انگلستان مشاهده کنید.

 

فرآیند بولونیا

مدارک کارشناسی ارشد و دکتری انگلستان با فرآیند بولونیا سازگار است، به این معنی که بین مدارک تحصیلی انگلستان و سایر کشورهای منطقه آموزش عالی اروپا (EHEA) به رسمیت شناخته شده و معادل است.

 

رتبه بندی دانشگاه های بریتانیا

11 دانشگاه بریتانیایی در 100 دانشگاه برتر آخرین رتبه بندی دانشگاه های جهانی تایمز وجود دارد که دانشگاه آکسفورد رتبه اول را دارد (نتایج مشابهی در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS و رتبه بندی آکادمیک دانشگاه های جهان وجود دارد). این بدان معناست که بریتانیا دانشگاه‌های در سطح جهانی بیش از هر جای دیگری در اروپا دارد (و در سطح جهانی تنها پس از ایالات متحده آمریکا در رتبه دوم قرار دارد).

 

ما 25 دانشگاه برتر بریتانیا را در جدول زیر فهرست کرده ایم، اما شما همچنین می توانید راهنمای کامل رتبه بندی دانشگاه های بریتانیا را بخوانید.

Top UK Universities in 2022

UniversityTHE 2022QS 2022ARWU 2021
University of Oxford127
University of Cambridge=5=33
Imperial College London12725
UCL=18=817
London School of Economics and Political Science2749151-200
University of Edinburgh=301638
King’s College London=353547
University of Manchester50=2735
University of Warwick=7861101-150
University of Glasgow=8673151-200
University of Bristol926278
University of Birmingham=10590101-150
University of Sheffield11095101-150
Queen Mary University of London=117117201-300
Lancaster University=122132301-400
University of Southampton12477151-200
University of Leeds=12792101-150
University of Nottingham141103101-150
University of Exeter=143=149151-200
Newcastle University=146134201-300
University of Sussex=151=226151-200
University of Aberdeen=158205201-300
Durham University=162=82301-400
University of York169=151401-500
University of Liverpool178=189101-150

شهرهای دانشگاهی بریتانیا

چه به دنبال تحصیل در دانشگاه در کلانشهری شلوغ مانند منچستر یا در یک شهر ساحلی عجیب و غریب مانند سنت اندروز باشید، در بریتانیا می‌توانید گذینه های بسیاری برای انتخاب دارید. این احتمال وجود دارد که بتوانید مکان مناسبی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد خود پیدا کنید.

 

اینها برخی از محبوب ترین مقاصد تحصیلات تکمیلی در بریتانیا هستند:

♦  تحصیل در لندن

♦  تحصیل در ادینبورگ

♦  تحصیل در کاردیف

♦  تحصیل در بلفاست

♦  تحصیل در بیرمنگام

♦  تحصیل در لیدز

♦  تحصیل در شفیلد

♦  تحصیل در آکسفورد

♦  تحصیل در کمبریج

♦  تحصیل در بریستول

 

انواع دوره

سیستم آموزش عالی انگلستان انواع مختلفی از مدارک تحصیلی در سطح کارشناسی ارشد را در بر می گیرد که از برنامه های آکادمیک گرفته تا دوره های تحصیلات تکمیلی حرفه ای عملی تر را شامل می شود. اکثر برنامه ها به یک سال مطالعه تمام وقت (90 ECTS) نیاز دارند، اگرچه کارشناسی ارشد مبتنی بر تحقیق معمولاً دو سال طول می کشد.

 

اعتبارات ECTS در انگلستان

دانشگاه‌های بریتانیا از طرح انباشت و انتقال اعتبار (CATS) برای اندازه‌گیری حجم کار برای برنامه‌های کارشناسی ارشد استفاده می‌کنند که اکثر مدرک‌ها دارای ۱۸۰ امتیاز CATS هستند. تبدیل امتیاز CATS به امتیاز ECTS آسان است: یک امتیاز ECTS ارزش دو امتیاز CATS دارد.

 

مدارک تحصیلی کارشناسی ارشد

در انگلستان، مدارک کارشناسی ارشد آکادمیک شامل مطالعه پیشرفته در مورد موضوعی است که ممکن است تجربه آن را در مقطع کارشناسی داشته باشید و به شما امکان می دهد در یک موضوع خاص در این رشته تخصص داشته باشید.

 

آنها را می توان به دو نوع کلی تقسیم کرد: برنامه های تدریس شده، که عموما ساختارمندتر هستند، و کارشناسی ارشد تحقیقاتی، که به مقدار بیشتری از تحقیقات مستقل نیاز دارند.

 

اینها انواع اصلی مدارک کارشناسی ارشد دانشگاهی هستند:

♦  کارشناسی ارشد هنر (MA)

♦  کارشناسی ارشد (MSc)

♦  کارشناسی ارشد تحقیقات (MRes)

♦  کارشناسی ارشد فلسفه (MPhil)

♦  استاد ادبیات (MLitt)

 

مدارک کارشناسی ارشد حرفه ای

مدارک کارشناسی ارشد حرفه ای راهی عالی برای آماده سازی خود برای یک شغل یا بخش خاص است. ماهیت حرفه ای تر از کارشناسی ارشد آکادمیک ذکر شده در بالا، این برنامه ها اغلب شامل یک نوع کار می شوند.

 

انواع محبوب کارشناسی ارشد حرفه ای عبارتند از:

♦  کارشناسی ارشد مددکاری اجتماعی (MSW)

♦  کارشناسی ارشد مهندسی (MEng)

♦  کارشناسی ارشد روانشناسی

♦  کارشناسی ارشد هنرهای زیبا (MFA)

 

مدرک کارشناسی ارشد بازرگانی نیز در دانشگاه های بریتانیا رایج است، بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) یا کارشناسی ارشد مدیریت (MiM) انتخاب می کنند.

 

هزینه های کارشناسی ارشد و بودجه در بریتانیا

دانشگاه های بریتانیا بسته به ملیت شما هزینه های متفاوتی دریافت می کنند. اگر تبعه بریتانیا هستید، معمولاً هزینه‌ها با نرخ پایین‌تری از شما دریافت می‌شود. اگر در آن دسته قرار نمی گیرید، معمولاً به عنوان یک دانشجوی بین المللی با شما رفتار می شود و هزینه کارشناسی ارشد خود را با نرخ بالاتری در خارج از کشور دریافت می کنید.

 

هزینه کارشناسی ارشد در انگلستان چقدر است؟

ما مقداری آمار و ارقام را بررسی کرده‌ایم و میانگین هزینه‌های انواع اصلی کارشناسی ارشد در بریتانیا را هم از نظر نرخ خانه و هم از نظر نرخ‌های خارج از کشور محاسبه کرده‌ایم.

Average UK Masters degree fees

Type

E.g.UK

International

ClassroomMA (Arts / Social Sciences)£7,740£17,109
LaboratoryMSc (Science / Engineering)£10,306£20,167
ResearchMRes / MPhil£4,000+£10,000+
BusinessMBA£19,722£21,435

ارقام داده شده فقط میانگین های کلی هستند و لزوماً منعکس کننده هزینه های دوره های خاص نیستند.

 

منابع مالی

اگر در انگلستان تحصیل می کنید، بسته به شرایط شخصی شما، طیف وسیعی از فرصت های مالی برای شما باز است:

وام تحصیلات تکمیلی

بودجه دولت انگلستان از طریق طرح هایی مانند بورسیه های Chevening و بورسیه های عالی

موسسات خیریه

 

درخواست برای کارشناسی ارشد در انگلستان

روند درخواست برای کارشناسی ارشد در انگلستان به دوره و موسسه بستگی دارد. بیشتر اوقات، شما مستقیماً به بخش دانشگاهی مورد نظر درخواست می دهید (اگرچه برخی از دانشگاه ها از UCAS Postgraduate، یک سیستم متمرکز استفاده می کنند).

 

به طور کلی، درخواست تحصیلات تکمیلی شامل تکمیل و ارائه مدارک زیر است:

فرم درخواست

پوشش نامه آکادمیک

بیانیه شخصی

مراجع علمی / تخصصی

کپی تایید شده مدرک و ریز نمرات تحصیلی شما

پیشنهاد تحقیق (اگر برای کارشناسی ارشد تحقیقاتی مانند MPhil یا MRes درخواست می دهید)

نتایج آزمون زبان انگلیسی (در صورت وجود)

 

در برخی موارد، ممکن است مجبور شوید در مصاحبه تحصیلات تکمیلی، حضوری یا از طریق اسکایپ شرکت کنید. همچنین ممکن است مجبور شوید یک آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی را انجام دهید، اگرچه این آزمون ها در بریتانیا به اندازه سایر نقاط انگلیسی رایج نیستند.

 

الزامات زبان انگلیسی

اگر زبان انگلیسی زبان اول شما نیست، معمولاً باید مدرکی دال بر مهارت خود در زبان انگلیسی هنگام ایجاد درخواست کارشناسی ارشد ارائه دهید. اگر مدرک کارشناسی خود را در یک کشور انگلیسی زبان تحصیل کرده باشید، ممکن است اینطور نباشد.

شما معمولاً می توانید با بررسی توضیحات دوره دقیقاً متوجه شوید که چه نمره ای نیاز دارید (اگر شک دارید، از تیم پذیرش در دانشگاه انتخابی خود بپرسید).

 

این چهار نوع اصلی آزمون زبان انگلیسی است:

آیلتس (سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی)

تافل (تست زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی)

تسلط بر زبان انگلیسی C1 Advanced و C2 Cambridge Assessment

PTE Academic (آزمون انگلیسی پیرسون)

 

ویزای تحصیلی کارشناسی ارشد در انگلستان

اگر دانشجوی بین المللی هستید، معمولاً برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان به ویزای دانشجویی نیاز دارید. برای پذیرش در ویزای دانشجویی به موارد زیر نیاز دارید:

♦  پذیرفته شدن برای یک دوره تحصیلات تکمیلی تمام وقت یا پاره وقت (Ofqual سطح 7 یا بالاتر) در یک دانشگاه بریتانیا با وضعیت حامی دانشجوی دارای مجوز

♦  سطح مورد نیاز از مهارت زبان انگلیسی برای کارشناسی ارشد شما

♦  حمایت مالی کافی برای پرداخت شهریه و هزینه های زندگی در دوره کارشناسی ارشد

♦  همچنین برای ویزای دانشجویی 348 پوند هزینه درخواست وجود دارد.

♦  بیمه سلامت

♦  داشتن بیمه درمانی کافی در حین تحصیل در انگلستان بسیار مهم است. اگر برای ویزای دانشجویی درخواست می کنید، باید سالانه 470 پوند هزینه اضافی NHS را به عنوان بخشی از درخواست ویزای خود بپردازید.

♦  همچنین ایده خوبی است که نوعی بیمه درمانی خصوصی برای پوشش هزینه های غیرمنتظره ای داشته باشید که در غیر این صورت توسط NHS پوشش داده نمی شوند (مانند بازگرداندن شما در مواقع اضطراری).

 

کار در دوره کارشناسی ارشد

اگر ویزای دانشجویی دارید، می توانید در طول ترم 20 ساعت در هفته و در طول تعطیلات تعداد ساعات نامحدودی در بریتانیا کار کنید

 

مراحل بعدی

پس از اتمام مدرک کارشناسی ارشد انگلستان، یک مدرک تحصیلات تکمیلی معتبر از یکی از شناخته شده ترین و معتبرترین سیستم های آموزش عالی در جهان خواهید داشت. چه بخواهید مستقیماً وارد کار شوید یا تحصیلات خود را با مدرک دکترا ادامه دهید، در موقعیت بسیار خوبی خواهید بود تا از کارشناسی ارشد خود نهایت استفاده را ببرید.

 

کار در انگلستان پس از فارغ التحصیلی

در سال 2019، دولت بریتانیا یک طرح ویزای جدید را برای دانشجویان بین المللی اعلام کرد تا در بریتانیا باقی بمانند و پس از پایان تحصیل به دنبال شغل باشند.

این برنامه که به عنوان مسیر فارغ التحصیل شناخته می شود، برای افرادی که دارای ویزای Tier 4 یا دانشجویی هستند که مدرک انگلستان را در تابستان 2021 و بعد از آن به پایان می رساند، در دسترس است. این به شما اجازه می دهد تا دو سال پس از فارغ التحصیلی در انگلستان بمانید، بدون محدودیت در کار شما (یا سطح حقوق).

پس از اتمام دوره دو ساله، باید برای اقامت در بریتانیا ویزای دیگری درخواست دهید (معمولاً این ویزای Tier 2 است).

تحصیل دکترا در انگلستان

خوشبختانه، برنامه های تحقیقاتی بریتانیا نوآورانه و پیشرو در جهان است، با رویکردی مدرن برای آموزش دکترا و بودجه سخاوتمندانه در دسترس دانشجویان در هر زمینه ای.

این راهنما همه چیزهایی را که باید در مورد تحصیل دکترا در بریتانیا در سال 2023 -2022 بدانید را پوشش می دهد. ما نحوه عملکرد برنامه های دکتری بریتانیا، هزینه آنها (و نحوه پرداخت آنها) و همچنین مشاوره در مورد درخواست موفقیت آمیز را توضیح داده ایم.

 

فرصت های دکترا در بریتانیا

دانشگاه‌های بریتانیا در همه زمینه‌های اصلی تحقیق انجام می‌دهند، اما در سال‌های اخیر شاهد افزایش سرمایه‌گذاری در حوزه‌های اولویت‌دار مانند هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و زمینه‌های مرتبط مانند علوم بهداشتی و بیوانفورماتیک بوده‌اند.

در کنار این، دولت انگلستان با راه اندازی ویزای کار سه ساله پس از تحصیل و تمدید دوره های تحصیلی دکترا برای دانشجویان خارج از کشور، برای جذب و حمایت از محققان بین المللی مستعد تلاش می کند.

 

در اینجا چند دلیل برای در نظر گرفتن دکترا در انگلستان در سال جاری آورده شده است:

دانشگاه‌های تاریخی – قدمت سیستم دانشگاهی بریتانیا حداقل به قرن یازدهم برمی‌گردد و برخی از مهم‌ترین پیشرفت‌ها را در علم، پزشکی، هنر و فلسفه غرب پرورش داده است.

شهرت جهانی – یک دکترای بریتانیایی در سراسر جهان شناخته شده و ارزشمند است.

آموزش و پشتیبانی نوآورانه – دانشگاه‌های بریتانیا به طور فزاینده‌ای دکترا را در برنامه‌های آموزشی ساختاریافته ای ارائه می‌کنند، و فرصت‌های بیشتری را برای توسعه آکادمیک و حرفه‌ای ارائه می‌دهند که داوطلبان را برای طیف وسیعی از مشاغل مجهز می‌کند.

طیف گسترده‌ای از گزینه‌های تامین مالی – بریتانیا سرمایه‌گذاری زیادی در آموزش دکترا انجام می‌دهد، با تحصیل در شوراهای تحقیقاتی اختصاصی و همچنین سیستم وام‌های دولتی برای دانشجویان دکتری و طیف وسیعی از حمایت از متقاضیان بین‌المللی.

حوزه های تحقیقاتی اولویت دار – علاوه بر همه حمایت هایی که بریتانیا از قبل برای تحصیل در مقطع دکترا ارائه می کند، در حال حاضر بودجه اضافی برای کارهای پیشرو در هوش مصنوعی و زمینه های مرتبط در دسترس است.

ویزای جدید کار پس از تحصیل – ویزای Graduate Route برای دانشجویان بین المللی که دوره دکترا را از تابستان 2021 به بعد تکمیل می کنند در دسترس است. این به شما امکان می دهد تا سه سال در بریتانیا بمانید و کار کنید (یا به دنبال کار باشید).

 

تحصیل دکترا در انگلستان – جزئیات کلیدی

دانشگاه ها164
قدیمی ترین دانشگاهUniversity of Oxford (1096)
دانشجویان خارجی489,019
طول دوره3-4 years
هزینه ها£4-5,000 (domestic rate)
سال تحصیلیSeptember to June

 

دانشگاه های انگلستان

بیش از 150 دانشگاه در بریتانیا وجود دارد. اکثریت قریب به اتفاق دانشگاه های دولتی هستند، به این معنی که آنها بودجه (از جمله بودجه برای دانشجویان دکترا) را از دولت بریتانیا دریافت می کنند. همه دانشگاه‌های بریتانیا آزادند که اهداف تحقیقاتی خود را دنبال کنند، اما میزان بودجه دریافتی هر موسسه تا حدی بر اساس ارزیابی‌های منظم عملکرد آن به عنوان بخشی از چارچوب تعالی پژوهشی (REF) است.

تعداد کمی از دانشگاه های خصوصی نیز در بریتانیا فعالیت می کنند. آنها تمایل دارند در موضوعات خاصی مانند تجارت یا حقوق تخصص داشته باشند.

 

چهار بخش بریتانیا هر کدام دارای سیستم های آموزش عالی اندکی متفاوت هستند:

♦  انگلستان خانه اکثر دانشگاه های بریتانیا از جمله دو قدیمی ترین آنها (آکسفورد و کمبریج) است.

♦  اسکاتلند خانه 15 دانشگاه بریتانیا از جمله چهار “دانشگاه باستانی” (سنت اندروز، گلاسکو، آبردین و ادینبورگ) است که مربوط به قرن پانزدهم و شانزدهم است.

♦  ولز دارای 8 دانشگاه است که همگی موسسات دولتی هستند و قدمت آنها به قرن نوزدهم و بیستم می رسد.

♦  ایرلند شمالی دارای 2 دانشگاه است که هر کدام دارای چندین دانشگاه هستند.

♦  دولت‌های هر بخش از بریتانیا قدرت تصمیم‌گیری در مورد سیاست آموزش عالی، از جمله هزینه‌ها و بودجه را دارند. اما، در عمل، تحقیقات دکترا در سراسر انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی تقریباً مشابه عمل می‌کند. بهترین کشور برای شما به فرصت های تحقیقاتی موجود در دانشگاه های خاص بستگی دارد.

 

گروه های دانشگاهی انگلستان

برخی از دانشگاه های بریتانیا – به طور رسمی یا غیر رسمی – در گروه های مختلف سازماندهی شده اند. در اینجا برخی از رایج‌ترین مواردی که ممکن است با آنها برخورد کنید، همراه با معنای آنها آورده شده است:

گروه راسل انجمنی متشکل از 24 دانشگاه در سراسر انگلستان است. این گروه خود گزینشی است (در مورد اعضای خود تصمیم می گیرد) و خود را به عنوان نماینده دانشگاه های تحقیقاتی پیشرو کشور معرفی می کند. گروه راسل شامل برخی از بهترین دانشگاه‌های بریتانیایی است که رتبه‌بندی شده‌اند و اکثرا در مقطع دکتری دانشجو می پذیرند.

دانشگاه های باستانی گروهی از 7 مؤسسه هستند که از قرن شانزدهم یا قبل از آن تاسیس شده اند، از جمله آکسفورد، کمبریج، سنت اندروز، گلاسکو، آبردین و ادینبورگ و همچنین کالج ترینیتی دوبلین (در ایرلند). عضویت این گروه بر اساس چیزی غیر از زمان‌شناسی نیست (تعجبی ندارد که دانشگاه‌های جدید نمی‌توانند به آن بپیوندند). برخی از دانشگاه های باستانی دکترای خود را به عنوان DPhil به جای دکترا اعطا می کنند. درجه و تشخیص آن اساساً یکسان است.

دانشگاه‌های آجر قرمز یک گروه غیررسمی دیگر هستند که بر اساس تاریخ به جای سازماندهی جمعی بنا شده‌اند. آنها شامل 9 دانشگاه مدنی هستند که در طول انقلاب صنعتی قرن نوزدهم با هدف ارائه آموزش و پرورش برای شهرهای خود تأسیس شدند. برخلاف ساختمان‌های قرون وسطایی دانشگاه‌های باستانی، پردیس‌های دانشگاه‌های آن‌ها عمدتاً از آجر قرمز ساخته می‌شدند – از این رو این نام را به خود اختصاص داد.

اصطلاح “بعد از 92” گاهی اوقات برای توصیف دانشگاه هایی استفاده می شود که در ابتدا پلی تکنیک (موسسات آموزش عالی متمرکز بر تدریس و آموزش به جای تحقیق) قبل از اعطای وضعیت دانشگاهی کامل در سال 1992 بودند. بسیاری از این دانشگاه ها در واقع دارای تاریخچه طولانی و غرور آفرین است و اکنون برخی از خلاقانه ترین مراکز تحقیقاتی بریتانیا هستند.

چند گروه رسمی و غیررسمی دیگر نیز وجود دارند، از جمله دانشگاه‌های «شیشه‌ای» (تاسیس‌شده در دهه 1960 – انگلستان چیزی برای مرتبط کردن دانشگاه‌ها با مصالح ساختمانی دارد) و همچنین سازمان‌های عضویت برای دانشگاه‌های جدیدتر مانند MillionPlus و GuildHE.

به طور کلی نیازی نیست نگران این باشید که دانشگاه مورد نظر شما جزء کدام گروه است یا جزء کدام گروه نیست. درست است که برخی گروه‌ها درجه‌ای از اعتبار می‌دهند، اما دانشگاه‌ها به دلیل عملکرد و شهرت پژوهشی‌شان به گروه راسل دعوت می‌شوند و نه برعکس. همچنین بسیاری از دانشگاه های عالی وجود دارند که پیوستن به انجمن های خاصی را خود انتخاب نکرده اند.

 

اعتبار و کیفیت تحقیق

بریتانیا تضمین کیفیت برای دانشگاه ها را با سطوح مختلف رسمیت رسمی و اعتبار سنجی بسیار جدی می گیرد.

حق استفاده از عنوان دانشگاه توسط قانون در بریتانیا حافظت می شود و می تواند توسط منشور سلطنتی، قانون پارلمان یا وسایل رسمی مشابه اعطا شود.

حق اعطای مدرک نیز محفوظ است. یک دانشگاه یا باید یک “سازمان شناخته شده” باشد، در این صورت می تواند مدرک خود را به فاغ التحصیلان اعطا کند. یا باید یک “سازمان فهرست شده” باشد که در این صورت یک نهاد شناخته شده باید از طرف خود مدرک اعطا کند (انجمن های فهرست شده اغلب دانشگاه های جدیدتر یا کالج های تخصصی با مدارک معتبر توسط دانشگاه های همسایه معتبرتر هستند).

شما می توانید از وب سایت دولت انگلستان برای بررسی سریع اینکه آیا یک دانشگاه به طور رسمی به رسمیت شناخته شده است استفاده کنید.

 

کیفیت تحقیقات دانشگاه های بریتانیا به طور جداگانه از طریق تمرینی به نام چارچوب تعالی پژوهشی (REF) نظارت می شود. REF تحقیقاتی را که یک دانشگاه تولید می کند و همچنین تأثیر آن بر جامعه به طور کلی بررسی می کند. محیط و حمایت های مالی ارائه شده برای دانشجویان دکتری نیز بخشی از این فرآیند محسوب می شود.

 

رتبه بندی دانشگاه های انگلستان

در حال حاضر بریتانیا دارای دانشگاه برتر در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی آموزش عالی تایمز (آکسفورد) است و چندین مؤسسه بریتانیایی دیگر نیز در ده‌ها مختلف برتر جهانی قرار دارند.

Top 20 UK Universities in 2022
UniversityTHE 2022QS 2022ARWU 2021
University of Oxford127
University of Cambridge=5=33
Imperial College London12725
UCL=18=817
London School of Economics and Political Science2749151-200
University of Edinburgh=301638
King’s College London=353547
University of Manchester50=2735
University of Warwick=7861101-150
University of Glasgow=8673151-200

شهرهای دانشگاهی انگلستان

دانشگاه های عالی در سراسر بریتانیا، از لندن و جنوب انگلستان گرفته تا ارتفاعات و جزایر اسکاتلند وجود دارد. در اینجا تعدادی از محبوب ترین شهرهای دانشجویی بریتانیا آورده شده است:

♦  تحصیل در لندن

♦  تحصیل در ادینبورگ

♦  تحصیل در منچستر

♦  تحصیل در کاردیف

♦  تحصیل در بیرمنگام

♦  تحصیل در شفیلد

 

ساختار دکتری

دکترای بریتانیا از قالبی پیروی می کند که در سراسر جهان قابل تشخیص است (تا حدی به این دلیل که بسیاری از نقاط جهان از فرمت دکتری بریتانیا کپی کرده اند!).

دکترای بریتانیا در اصل یک مدرک تحقیقاتی مستقل است. از همان ابتدا، تمرکز بر پروژه تحقیقاتی فردی شما با هدف نهایی تولید یک پایان نامه اصلی است که به درک رشته شما کمک می کند.

 

مدارک دکتری انگلستان

اکثر دانشگاه های انگلستان مدرک دکترای آکادمیک خود را به عنوان مدرک دکترا اعطا می کنند. با این حال، برخی از موسسات به جای آن یک DPhil اعطا می کنند. این دو درجه عملاً یکسان هستند. در واقع، آنها یک هدف دارند («PhD» مخفف کلمه لاتین philosophiae doctor است، در حالی که «DPhil» مخفف انگلیسی «doctor of philosophy» است). مطمئن باشید که در هر جای دنیا، DPhil همان دکترا است.

سایر مدارک دکتری بریتانیا متفاوت است. برخی از دانشگاه ها دکترای تخصصی حرفه ای در موضوعات خاص اعطا می کنند. به عنوان مثال می توان به دکترای مهندسی (Eng.D)، دکترای آموزش (EdD) یا دکترای مدیریت بازرگانی (DBA) اشاره کرد. اینها بیشتر شامل تحقیقات و تأمل مبتنی بر عمل می‌شوند که برای متخصصان با تجربه طراحی شده‌اند.

طول دوره دکترا در انگلستان نسبتاً استاندارد است. معمولاً از شما انتظار می رود که حداقل سه سال را صرف تحقیق در مورد پایان نامه خود کنید، در حالی که اکثر دانشگاه ها به دانشجویان اجازه می دهند در صورت لزوم برای سال چهارم تمدید کنند. معمولاً حدود شش تا هشت سال برای اتمام دوره دکتری مجاز است.

سال تحصیلی بریتانیا از سپتامبر تا ژوئن ادامه دارد، اما نبودن تدریس رسمی در برنامه‌های دکتری بریتانیا به این معنی است که دانشجویان دکترا می‌توانند در هر مقطعی از سال تقویمی شروع کنند. توجه داشته باشید که دانشگاه شما ممکن است شروع ماه سپتامبر را در صورت امکان ترجیح دهد، اما به منظور هماهنگی با مقدمات و جهت گیری زمان شروع سال تحصیلی.

 

نظارت

در ابتدای تحصیل با حداقل یک استاد راهنما در مقطع دکترا همکاری خواهید کرد. آنها در تخصص شما با تجربه مرتبط در مورد انواع مطالبی که می خواهید تحقیق کنید و روش هایی که انتظار دارید استفاده کنید متخصص خواهند بود. وظیفه آنها هدایت پروژه شما و ارائه مشاوره در مورد بهترین جهت برای تحقیق شما در حین پیشرفت است. سرپرست شما همچنین از پیشرفت حرفه ای شما به عنوان یک محقق و – به طور بالقوه – به عنوان یک دانشگاهی آینده پشتیبانی خواهد کرد.

 

در واقع برای دانشجویان در انگلستان داشتن دو ناظر معمول است:

سوپروایزر اصلی شما توصیه های آکادمیک متخصص را در مورد بهترین جهت برای پروژه شما ارائه می دهد و در مورد پیش نویس ها و سایر کارهای در حال انجام بازخورد ارائه می دهد. گاهی اوقات از این شخص به عنوان “مدیر مطالعات” یاد می شود.

سرپرست ثانویه شما حمایت و راهنمایی عمومی بیشتری ارائه می دهد. آنها ممکن است در تحقیقات شما به اندازه کافی متخصص نباشند، اما به توسعه و آموزش حرفه ای کمک خواهند کرد.

گاهی اوقات تقسیم در نقش‌ها و مسئولیت‌های ناظر به این روشنی نیست، به طوری که برخی از دانشجویان توسط دو دانشگاهی که هر دو مشاوره تحصیلی و حمایت عمومی‌تری ارائه می‌دهند، نظارت می‌شوند.

 

ساختار دکتری

دکترای انگلستان به طور سنتی فقط یک مدرک تحقیقاتی است، بدون کلاس و ارزیابی. شما معمولاً قبل از جمع‌آوری داده‌های کمی یا کیفی، شواهد متنی یا سایر مطالب و در نهایت نوشتن یافته‌های خود به عنوان پایان‌نامه دکترا، با بررسی ادبیات کار موجود در رشته خود شروع می‌کنید.

برخی از دانشجویان مقطع دکتری انگلستان قبل از تکمیل دوره ارتقاء دکترا در پایان سال اول خود، با ثبت نام برای مدرک کارشناسی ارشد شروع می کنند (این یک امتحان شفاهی کوتاه است که بر اساس پیش نویس فصل یا موارد مشابه است).

برخی از دانشگاه های بریتانیا نیز دکتری ساختارمندتری را با فعالیت های برنامه ریزی شده ارائه می دهند. این بیشتر برای دکتراهایی است که توسط شوراهای تحقیقاتی انگلستان که در مراکز اختصاصی آموزش دکترا برگزار می شود و تأمین مالی می شود.

 

ارسال و ارزیابی

در پایان دوره دکتری خود، یک پایان نامه مکتوب ارائه می دهید که در آن یافته های خود و نتایجی که از آنها گرفته اید را شرح می دهد. طول پایان نامه دکترا در انگلستان بسته به موضوع متفاوت است. پایان نامه های هنر، علوم انسانی و اجتماعی معمولا بین 60000 تا 100000 کلمه هستند. پایان نامه ها در موضوعات STEM کوتاه تر هستند، زیرا بسیاری از اطلاعات از طریق نمودارها و جداول داده منتقل می شود.

حداقل یکی از استادان شما قبل از ارسال رساله دکترای شما به طور کامل آن را می خواند و بازخورد سازنده ای برای کمک به بهبود پایان نامه شما ارائه می دهد.

سپس دکترای شما برای ارزیابی شفاهی در فرآیندی به نام viva voce ارائه می شود. یک آزمون دکتری بریتانیا معمولاً شامل دو ممتحن است: یکی «ممتحن داخلی» از دانشگاه شما و دیگری «ممتحن خارجی» از مؤسسه دیگر. هر دو از قبل پایان نامه شما را می خوانند و سپس از شما در مورد پایان نامه سوال می پرسند. وظیفه شما این است که از یافته ها و نتایج خود دفاع کنید تا ارزش تحقیق خود را ثابت کنید و تأیید کنید که دکترا کار خودتان است.

بر خلاف سایر کشورهای اروپایی، جایی که viva اغلب یک دفاع عمومی است، دکترای بریتانیا معمولا در یک محیط “اتاق بسته” مورد بررسی قرار می گیرند. سوپروایزر شما معمولاً حضور ندارد، اما باید بلافاصله قبل و بعد از امتحان در دسترس باشد.

بلافاصله پس از viva شما، ممتحنان شما یک نتیجه را به شما ارائه می کنند. به ندرت ممکن است بعد از رسیدن به مرحله viva به طور کامل در دکترا رد شوید.

 

هزینه ها و بودجه

هزینه های دکترا در انگلستان بین 4000 تا 5000 پوند در سال برای دانشجویان انگلستان تا بین 15000 تا 25000 پوند برای دانشجویان بین المللی متغیر است.

دانشگاه‌ها ممکن است هزینه‌های اضافی را برای منابع و مواد مصرفی در زمینه‌های موضوعی خاص دریافت کنند، اما این هزینه‌ها معمولاً فقط برای دانشجویانی که خود سرمایه‌گذاری می‌کنند اعمال می‌شود.

 

فاند دکتری

نهاد اصلی تامین مالی تحقیقات دکترا در انگلستان، پژوهش و نوآوری بریتانیا (UKRI) است. UKRI از هفت شورای تحقیقاتی منفرد تشکیل شده است که هر یک رشته دانشگاهی خاصی را پوشش می دهند. آنها دوره های تحصیلی کامل را با پوشش هزینه های تحصیل و زندگی ارائه می دهند.

سازمان‌های دیگر نیز بورسیه‌های تحصیلی قابل توجهی ارائه می‌دهند، از جمله دانشگاه‌های فردی و همچنین مؤسسات خیریه و بنیادهای مستقل.

دانشجویان بریتانیا همچنین می توانند برای وام دانشجویی دکترا برای کمک به هزینه دکترا درخواست دهند.

دانشجویان خارج از بریتانیا واجد شرایط دریافت تمام بودجه های فوق هستند، به جز وام دکتری انگلستان. همچنین برخی از جوایز بودجه دکترا به طور خاص برای دانشجویان بین المللی وجود دارد.

 

درخواست برای دکترا در انگلستان

شما باید مستقیماً برای یک دانشگاه برای یک پروژه یا برنامه دکترا در انگلستان درخواست دهید. دو راه برای انجام این کار وجود دارد:

برخی از پروژه های دکترا توسط دانشگاه ها با اهداف مشخص تبلیغ می شوند. اینها بیشتر در موضوعات STEM رایج هستند و اغلب دارای بودجه هستند.

سایر پروژه‌های دکترا توسط دانشجویانی طراحی می‌شوند که برای کاری که می‌خواهند انجام دهند، یک پیشنهاد تحقیقاتی به اساتید ارائه می‌دهند. اینها بیشتر در رشته های هنر، علوم انسانی و برخی رشته های علوم اجتماعی رایج است.

اغلب ایده خوبی است که قبل از درخواست با یک استاد راهنما تماس بگیرید، اما این معمولا یک مرحله ضروری نیست. دانشگاه ها معمولاً دانشجویان را با مناسب ترین سرپرست برای پروژه خود هماهنگ می کنند.

 

شرایط پذیرش

معمولاً برای پذیرش در مقطع دکترا در انگلستان به موارد زیر نیاز دارید:

مدرک لیسانس مناسب (معادل UK 2.1 یا بالاتر). همچنین ممکن است در برخی زمینه های موضوعی به مدرک کارشناسی ارشد نیاز باشد.

مدرکی دال بر مهارت زبان (اگر زبان انگلیسی زبان اول شما نیست).

شواهدی مبنی بر داشتن مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان (برای دانشجویان بین المللی).

سایر مواد کاربردی از جمله پیشنهاد تحقیق، بیانیه شخصی یا توصیه نامه ها.

الزامات بین پروژه ها و برنامه ها متفاوت است.

 

مصاحبه ها

همه درخواست‌های دکترا در انگلستان نیاز به مصاحبه رسمی ندارند، اما این برای موقعیت‌های دارای بودجه یا برنامه‌هایی با فضای محدود رایج‌تر است.

مصاحبه اغلب می تواند به صورت آنلاین انجام شود. ممکن است از شما خواسته شود که به برخی از سوالات در مورد درخواست خود پاسخ دهید و / یا یک ارائه کوتاه در مورد تحقیق مورد نظر خود ارائه دهید.

 

ویزای دانشجویی

از سال تحصیلی 2021-22، همه دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان به ویزا نیاز دارند.

شما باید از طریق مسیر جدید دانشجویی برای ویزای دکترا اقدام کنید. این یک سیستم مبتنی بر امتیاز است که برنامه ها را بر اساس سه معیار کلیدی ارزیابی می کند:

این که آیا برای دکترا در یک دانشگاه معتبر بریتانیا پذیرفته شده اید.

اینکه آیا شما مهارت های زبان انگلیسی لازم را برای انجام تحقیقات تکمیلی دارید.

آیا منابع مالی کافی (از جمله بودجه) برای حمایت از خود در طول دوره دکترا دارید یا خیر.

شما می توانید درخواست ویزای خود را شش ماه قبل از تاریخ شروع دکترا آغاز کنید. این هزینه 348 پوند (برای درخواست از کشور خود) یا 475 پوند (برای درخواست از داخل بریتانیا) است.

 

بیمه سلامت

دانشجویان دکترای بین المللی علاوه بر هزینه ویزای خود، باید هزینه اضافی مراقبت های بهداشتی مهاجرت نیز بپردازند. این به شما این امکان را می دهد که در زمانی که در بریتانیا زندگی و تحصیل می کنید به خدمات بهداشتی و درمانی دسترسی داشته باشید.

 

مراحل بعدی

انگلستان یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای تحصیل در مقطع دکترا بین‌المللی است و مدرک دکترای انگلیس در سراسر جهان معتبر است، که منجر به فرصت‌های شغلی عالی در کار آکادمیک و سایر زمینه‌ها می‌شود.

بریتانیا در تابستان 2021 ویزای مسیر فارغ التحصیلی جدیدی را معرفی کرد. فارغ التحصیلان دکترا می توانند تا سه سال در بریتانیا زندگی و کار کنند (یا به دنبال کار باشند) و در پایان این مدت می توانند برای ویزای کار کامل درخواست دهند. دوره زمانی.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top