تغییر سفارت پرونده های مهاجرتی آمریکا

تغییر سفارت پرونده های مهاجرتی آمریکا

تغییر سفارت پرونده های مهاجرتی آمریکا : به عنوان یک درخواست کننده، ممکن است بخواهید پرونده مهاجرت خود را به سفارت یا کنسولگری ایالات متحده دیگر منتقل کنید. دلایل زیادی می‌تواند وجود داشته باشد که بخواهید چنین تصمیمی بگیرید، مانند پرونده‌های معوقه در یک سفارت خاص، یا شاید فکر می‌کنید که سفارت دیگری سریع‌تر در مورد موضوع شما تصمیم می‌گیرد.

 

میانگین زمان پردازش گرین کارت

 

در هر صورت باید از مزایا و معایب انتقال پرونده خود آگاه باشید. گاهی اوقات به دلیل فرآیند درگیر و زمان صرف شده برای کل فرآیند، مفید است که پرونده خود را به سفارت دیگری منتقل نکنید. این مقاله به شما توضیح می دهد که چگونه می توانید پرونده مهاجرتی آمریکا را به سفارت دیگری منتقل کنید و اینکه آیا برای شما مناسب است یا خیر.

 

مراحل تغییر سفارت پرونده های مهاجرتی آمریکا چگونه است؟

قبل از اینکه تصمیم بگیرید پرونده ویزای مهاجرت خود را به سفارت دیگری منتقل کنید، مهم ترین چیز این است که روش کار را بدانید. ما نمی‌خواهیم شما تصمیمات عجولانه‌ای بگیرید که به درخواست ویزای شما آسیب برساند. وزارت امور خارجه ایالات متحده (DOS) مراحل زیر را ارائه می کند که باید برای انتقال پرونده مهاجرت خود دنبال کنید. طبق DOS، روش انتقال پرونده ویزای مهاجرتی شما به سفارت یا کنسولگری دیگر به شرح زیر است:

 

اگر پرونده شما در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده است

فرض کنید یک سفارت یا کنسولگری آمریکا به درخواست ویزای شما رسیدگی می کند و شما می خواهید آن را به سفارت دیگری منتقل کنید. در این صورت، باید با سفارتی که می خواهید پرونده ویزای مهاجرتی خود را به آن انتقال دهید، به صورت کتبی تماس بگیرید تا درخواست انتقال پرونده خود را داشته باشید. شما باید دلیلی برای درخواست چنین انتقالی ذکر کنید زیرا مقامات مهاجرت ایالات متحده فقط به این دلیل که شما می خواهید پرونده را منتقل نمی کنند. شما باید دلیلی برای چنین درخواستی ارائه کنید.

 

اگر مقیم کشوری نیستید که پرونده شما در آن در جریان است، باید آن را در درخواست خود مشخص کنید. پس از دریافت درخواست انتقال شما، سفارتی که می خواهید پرونده خود را در آنجا انتقال دهید، درخواست رسمی به سفارتی که پرونده شما در آن در حال بررسی است ارسال می کند تا پرونده ویزای مهاجرت شما را برای رسیدگی به آنها ارسال کند.

 

در کدام سفارت باید درخواست انتقال پرونده ویزای خود را ارائه دهم؟

بارها این سوال از ما پرسیده شده است. متقاضیان در مورد اینکه آیا درخواست انتقال پرونده ویزا را به سفارتی که در حال حاضر پرونده شما را رسیدگی می کند یا به سفارتی که می خواهید پرونده ویزای مهاجرت خود را در آنجا انتقال دهید، گیج می شوند. پاسخ ساده این است که درخواست انتقال به سفارتی که می خواهید پرونده ویزای خود را به آنجا منتقل کنید، ارائه دهید و خود سفارت درخواست انتقال رسمی را به سفارتی که پرونده شما را برای انتقال انجام می دهد ارائه می دهد. اگر همه چیز درست پیش برود، پرونده شما با موفقیت منتقل می شود.

 

اگر درخواست شما در مرکز ملی ویزا (NVC) در حال بررسی است

فرض کنید درخواست ویزای مهاجرت شما در مرکز ملی ویزا در حال بررسی است و شما می خواهید پرونده خود را به پست پردازش ویزای مهاجرت دیگری منتقل کنید. در این صورت، باید به NVC نامه بنویسید و از آنها بخواهید پرونده شما را منتقل کنند. در درخواست کتبی باید آدرس کشور مورد درخواست و مدرک صلاحیت (تابعیت/ اقامت قانونی در کشور درخواستی یا سایر مدارک) را ذکر کنید. در صورتی که NVC برای تأیید انتقال به آن نیاز داشته باشد، ممکن است از شما اطلاعات بیشتری بخواهد. انتقال پرونده شما ممکن است منجر به رسیدگی فوری نشود زیرا پرونده ها به ترتیب بر اساس تاریخی که پرونده دارای صلاحیت مستند شده است، رسیدگی می شود.

 

درخواست انتقال ویزای K

فرض کنید به دنبال انتقال ویزای K هستید. در این صورت، سفارت یا کنسولگری پذیرنده این اختیار را دارد که درخواست ویزای K را از متقاضی خارج از منطقه کنسولی بپذیرد یا رد کند. شما باید به صورت کتبی با سفارت آمریکا تماس بگیرید و درخواست انتقال ویزای K خود را بدهید و دلایل چنین درخواستی را ذکر کنید. در صورتی که هزینه های MRV را در پست اولیه پرداخت کرده باشید و درخواست انتقال به پست دیگری بعداً اعطا شود، هزینه ویزا جدید مورد نیاز است.

 

آیا باید به درخواست انتقال پرونده ویزای مهاجرتی خود فکر کنم؟

این ممکن است سخت ترین سوالی باشد که می توانید از خود بپرسید. آیا باید به انتقال پرونده ویزای مهاجرتی خود فکر کنید؟ ما معتقدیم که در شرایط عادی، بهتر است در مسیر باقی بمانیم. درخواست‌های انتقال ممکن است گاهی اوقات خوب نشوند و دوره انتظار شما را برای پرونده ویزا افزایش دهند. با این حال، در این زمان کرونا، اگر احساس می‌کنید که سفارتی که پرونده ویزای شما را رسیدگی می‌کند، عقب افتاده است و ممکن است رسیدگی به پرونده شما زمان بر باشد، می‌توانید درخواست انتقال را در نظر بگیرید. در مجموع، این به شما بستگی دارد که جوانب مثبت و منفی هر دو طرف را بسنجید و سفارتی را انتخاب کنید که بتواند در زمان کمتری در مورد پرونده شما تصمیم گیری کند.

 

فرض کنید در روند صدور ویزای خود در سفارتخانه ها یا کنسولگری ها مشکل دارید. در این صورت می توانید از کارشناسان مهاجرت ما کمک بگیرید. برای توضیح پرونده خود برای ما پیام ارسال کنید و وکلای مهاجرت با تجربه ما برای کمک به پرونده شما با شما تماس خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top