تفاوت بین ویزای F1 و ویزای J1

تفاوت بین ویزای F1 و ویزای J1

تفاوت بین ویزای F1 و ویزای J1 : دریافت ویزای دانشجویی F1 یا ویزای J1 دو روش رایج برای آمدن به ایالات متحده برای افراد غیر مهاجر در نظر گرفته می شود. دانشجویان یا افرادی که برای شرکت در برنامه‌های تبادل مبتنی بر کار و تحصیل مایل به سفر به ایالات متحده هستند باید ویزای معتبر F1 یا J1 داشته باشند.

 

هر دو ویزای F-1 و J-1 ممکن است به دانشجویان بین المللی اجازه تحصیل در کالج یا دانشگاه در ایالات متحده را بدهد. با این حال، تفاوت های اساسی بین این دو ویزا وجود دارد. در اینجا جزئیات تفاوت بین ویزای F1 و ویزای J1 بیان شده است:

 

معرفی تمامی ویزاهای ایالات متحده آمریکا
آنچه باید قبل از درخواست ویزای EB-5 بدانید؟

 

ویزای دانشجویی F-1

ویزای F-1 برای دانشجویانی که در یک دوره تمام وقت یا برنامه آکادمیک در مدرسه، کالج، دانشگاه یا برنامه آموزش زبان شرکت می کنند، مناسب است. ویزای F-1 تا زمانی که دوره تحصیلی کامل شده باشد معتبر است. دانشجویانی که ویزای F-1 دارند نیز می توانند در محوطه دانشگاه کار کنند.

 

هدف اولیه دانشجویی با ویزای F-1 برای آمدن به ایالات متحده، تکمیل یک برنامه تحصیلی تمام وقت در هر مقطعی در دانشگاهی است که دارای گواهینامه برنامه دانشجویی و تبادل (SEVP) است.

 

از آنجایی که تحصیل یکی از اهداف اولیه یک دانشجو با ویزای F-1 است، دانشجویان دارای ویزای F-1 باید در دوره تحصیلی کامل در ایالات متحده ثبت نام کنند و باید قوانین را برای حفظ وضعیت دانشجویی F-1 خود رعایت کنند. .

 

ویزای J-1

دسته ویزای غیرمهاجرتی Exchange Visitor (J) برای افرادی که برای شرکت در برنامه‌های تبادل مبتنی بر کار و تحصیل تأیید شده‌اند، بهترین است. این برنامه ها ممکن است شامل au pair، دانشجوی کالج و دانشگاه، کارآموز، محقق پژوهشی، دانش آموز دبیرستانی، محقق کوتاه مدت، سفر کاری تابستانی، معلم و کارآموز باشد.

 

ویزای J-1 فرصت های بی شماری را برای متقاضیان بین المللی فراهم می کند که به دنبال سفر و کسب تجربه در ایالات متحده هستند.

 

دانشجویان J-1 ممکن است مشمول شرایط حضور فیزیکی دو ساله در کشور خود باشند. این بدان معناست که دارندگان J-1 باید در پایان برنامه تبادل به مدت دو سال به کشور خود بازگردند. این الزام برای شما اعمال می شود اگر:

شما هر گونه کمک مالی (از جمله کمک هزینه های سفر اسمی) را از دولت محل زندگی خود یا یک آژانس دولتی ایالات متحده دریافت می کنید. یا
مدرک/برنامه تحصیلی شما در فهرست مهارت های تبادل قرار دارد. این فهرستی از رشته‌های دارای دانش و مهارت‌های تخصصی است که برای توسعه کشور شما ضروری تلقی می‌شوند.
اگر یک دانشجو J-1 مشمول شرایط حضور فیزیکی دو ساله در کشور خود باشد، وابستگان J-2 او نیز چنین هستند.

 

دانشجویان J-1 که بیش از شش ماه در ایالات متحده تحصیل کرده اند، نمی توانند به عنوان محقق J-1 Research Scholar (یک دسته دیگر ویزای J-1، که اغلب برای تحقیقات پسا دکترا استفاده می شود) تا حداقل 12 ماه بازگردند. این فاصله 12 ماهه جدا از شرط حضور فیزیکی دو ساله کشور مبدا ذکر شده در بالا است.

 

شما باید ثابت کنید که اقامت دائم در کشور خود و همچنین روابط قوی دارید که دلیلی برای بازگشت شما خواهد بود (به عنوان مثال، حساب های بانکی، اتومبیل، خانواده). همچنین باید تأیید کنید که قصد دارید پس از پایان دوره اعتبارسنجی J-1 یا F-1 ایالات متحده را ترک کنید.

 

وقت فوری و عادی سفارت آمریکا
رفع ریجکتی ویزای آمریکا

 

کار در ایالات متحده با ویزاهای J1 و F1

یکی از تفاوت های اصلی بین ویزای J-1 و F-1 دسترسی شما به مشاغل معمولی است. دانشجویان با ویزای J-1 به شرط دریافت مجوز کار مجاز به کار در دانشگاه یا خارج از دانشگاه هستند. کار در دانشگاه، شما می توانید تا 20 ساعت در هفته کار کنید. می توانید به عنوان دستیار استاد، در کتابخانه، کتابفروشی یا حتی به عنوان نگهبان کار کنید. می توانید با موسسه خود تماس بگیرید تا ببینید چه مشاغلی در دسترس شما هستند.

 

از طرف دیگر، دانشجویان F-1 ممکن است در طول سال اول تحصیلی خارج از دانشگاه کار نکنند، اما ممکن است با شرایط و محدودیت های خاصی، استخدام در دانشگاه را بپذیرند. پس از اولین سال تحصیلی، دانشجویان F-1 ممکن است در سه نوع استخدام خارج از دانشگاه شرکت کنند:

آموزش عملی درسی (یا CPT) – این یک راه کاری است که بخشی از برنامه درسی مدرسه شما است، که ممکن است شامل دوره های کارآموزی پولی یا بدون حقوق باشد.

آموزش عملی اختیاری (یا OPT) – شما می توانید بین OPT پیش از اتمام یا پس از اتمام، برای کار در حین تحصیل انتخاب کنید. این نوع کار تنها در صورتی قابل انجام است که مستقیماً با رشته تحصیلی شما مرتبط باشد. اگر پس از اتمام تحصیل را انتخاب کنید، می توانید یک سال کامل پس از پایان تحصیلات خود بمانید.

STEM (علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات) OPT – این به شما امکان می دهد تا دو سال کامل پس از پایان تحصیلات خود بمانید و کار کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top