تفاوت ریجکت و ریفیوز ویزا چیست؟

تفاوت ریجکت و ریفیوز ویزا

بسیاری از متقاضیان نمی توانند رویاهای خود را به دلیل ریجکت و ریفیوز ویزا به واقعیت تبدیل کنند. شایع ترین دلیل رد ویزا، فقدان مدارک یا اطلاعاتی است که توانایی متقاضی برای بازدید از کشور مورد نظر را نشان دهد. این امر اشتیاق متقاضیان را کاهش می دهد و شانس آنها را برای دریافت ویزا در آینده محدود می کند.

 

رد ویزای دانشجویی + 22 دلیل رایج
دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا و نحوه اجتناب از آنها

 

اغلب در برخی کشورها دیده می شود که ریجکت و ریفیوز یکسان نیستند. چه تفاوتی بین این دو وجود دارد؟ بیایید دریابیم.

تفاوت بین ریجکت و ریفیوز 

ریفیوز ویزا به این معنی است که شما کار اشتباهی انجام داده اید و این کار در سوابق دائمی شما باقی مانده و منجر به رد ویزا می شود. در حالی که ریجکت ویزا به این معنی است که چیزی در درخواست شما گم شده است و باید مدارک خود را دوباره ارسال کنید. نامه denial و نامه refusal قابل تغییر هستند. با این حال، ریجکت ویزا نیست.

 

REFUSAL ویزا

اگر با ریفیوز ویزا مواجه شدید، به این معنی است که نتوانستید افسر کنسولی را قانع کنید که واجد شرایط دریافت ویزا هستید. معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که یک برنامه نتواند اطلاعات مهم را نشان دهد یا یک سند مورد نیاز را از دست بدهد.

 

اگر متقاضی نتواند نشان دهد که مقدار مورد نیاز وجه را در حساب بانکی خود دارد، می تواند با ریفیوز ویزا مواجه شود. از دیگر دلایل ریفیوز ویزا می توان به ناقص بودن درخواست ویزا، مفقود شدن مدارک و حذف اطلاعات ضروری اشاره کرد.

 

دلایل ریفیوز ویزا

به غیر از دلایل ذکر شده در بالا، اداره مهاجرت کشور مقصد شما ممکن است به دلایل دیگر ویزای شما را رد کند. برخی از دلایل مهمی که ممکن است به درخواست ویزای شما آسیب برساند و منجر به رد ویزا شود، در زیر آمده است:

 

تسلط ناکافی به زبان انگلیسی
متقاضیان باید تمام الزامات آزمون مهارت زبان انگلیسی را داشته باشند زیرا این رایج ترین دلیل رد کردن است. آنها می توانند استانداردهای IELTS/PTE یا TOEFL را داشته باشند. اگر دانشجویی نتواند استانداردهای برنامه را تکمیل کند و امتیاز پایینی داشته باشد، ممکن است از دریافت ویزای دانشجویی محروم شود.

 

به دنبال مشاوره از عوامل جعلی
این روزها آژانس های زیادی وجود دارند که به متقاضیان امیدوار ویزا را تضمین می کنند اما کلاهبردار هستند. کلاهبرداری در نتیجه پیشنهادهای بسته‌ها و معامله‌های آنها رخ خواهد داد. آنها یکی از معمول ترین دلایل رد و تاخیر ویزا هستند. در نتیجه، هنگام انتخاب مشاوران مهاجرت باید با احتیاط کامل عمل کنید.

 

ارائه اسناد تقلبی
در صورت ارائه مدارک ساختگی یا جعلی، ویزا رد می شود. پس از دریافت درخواست شما، مقامات ویزا ارزیابی کاملی را برای اطمینان از واقعی بودن سند شما انجام خواهند داد. در صورت اثبات جعلی بودن سند، درخواست رد می شود و ممکن است برای مدتی از درخواست شما جلوگیری شود.

 

ریجکت ویزا

ریجکت ویزا به برچسب درخواستی تبدیل می شود که پس از نرسیدن به مرحله تصمیم گیری به متقاضی بازگردانده می شود. در اکثر مواقع، مقامات دلایل ریجکت ویزا را به شما ارائه می دهند. دلایل ممکن است به شما کمک کند تا در برنامه های بعدی ویزا از اشتباه مشابه جلوگیری کنید. اگر توضیح به دلیل مشکلات فنی جزئی در برنامه باشد، باید دوباره درخواست دهید. یکی از ویزاهایی که به راحتی ریجکت می شود ویزای F1 است.

 

چرا ویزای شما ریجکت می شود؟

این یک منظره دلخراش است که ساعت ها و تلاش زیادی را صرف تلاش برای دریافت ویزا کنید و از آن رد شود. دلیل ریجکت ویزا هر چه باشد، نه تنها به برنامه های شما برای سفر به کشور مقصد پایان می دهد، بلکه تأثیر قابل توجهی بر برنامه های سفر آینده شما دارد. بنابراین، برای جلوگیری از این اتفاق چه باید کرد؟ در اینجا لیستی از برخی از رایج ترین دلایل رد ویزا آورده شده است تا بتوانید هنگام درخواست ویزا با احتیاط عمل کنید.

 

ناهماهنگی در اسناد مسافرتی
اگر پاسپورتی منقضی یا آسیب دیده یا پاسپورتی بدون صفحات خالی ارسال کنید، ممکن است از دریافت ویزا ریجکت شوید. گذشته از آن، بسیاری از کشورها شرایط گذرنامه مجزایی برای متقاضیان دارند. ویزای شما در صورتی که با شرایط آنها مطابقت نداشته باشد رد خواهد شد.

 

درخواست با تاخیر
زمانی که درخواست دیرهنگام به سفارت ارسال می کنید، احتمالاً ویزای شما ریجکت می شود. در بسیاری از شرایط، سفارت محدودیت های زیادی در مورد اینکه چند روز قبل از تاریخ عزیمت شما می توانید درخواست دهید نیز خواهد داشت. به عنوان مثال، اگر سفارت یک زمان پردازش 15 روزه برای ویزا را توصیه کند و شما فقط 7 روز قبل از تاریخ مورد انتظار سفر خود درخواست دهید، احتمالاً درخواست شما رد خواهد شد.

 

فرم درخواست ناقص است
اگر ستونی را در فرم درخواست خالی گذاشته باشید، درخواست شما ریجکت خواهد شد. هر قسمت در فرم درخواست حاوی یک سوال مهم است. حتی اگر سوالی در مورد شما صدق نمی کند، فرم از شما می خواهد که “N/A” یا چیز قابل قبول دیگری را وارد کنید. اطلاعات نادرست در فرم درخواست نیز ممکن است منجر به ریجکت ویزا شود. بنابراین، قبل از ارسال، بررسی کنید که فرم درخواست شما کامل است.

 

سوابق کیفری
اگر شما به یک جرم کیفری محکوم شده باشید، تهدیدی برای کشور مقصد محسوب می شوید. در نتیجه، تقریباً همیشه درخواست شما ریجکت می شود. اگر سابقه کیفری پاکی دارید، مشکلی برای گرفتن ویزا نخواهید داشت.

 

ناهماهنگی اطلاعات
اگر هر یک از اطلاعات فرم درخواست با اطلاعات مندرج در مدارک سفر شما مطابقت نداشته باشد، درخواست شما رد خواهد شد. وقتی افراد به سرعت فرم ها را پر می کنند، این یک اتفاق عادی است. بررسی کنید که آیا اطلاعات فرم درخواست با آنچه در گذرنامه شما است مطابقت دارد یا خیر. به عنوان مثال، حتی اگر نام شما “مغدا” است، اما در گذرنامه و سایر مدارک شما به عنوان “مغدا” ظاهر می شود، باید از “مغدا” در فرم درخواست خود استفاده کنید.

 

رفع ریجکتی ویزا 
دریافت وقت سفارت فوری و عادی با ویزاشی 

 

آیا می توانید علیه رد ویزای درخواست تجدید نظر کنیم؟

حق اعتراض برای رد ویزا در هر کشور متفاوت است و در وهله اول بر اساس علت رد ویزای شما تعیین می شود.

شما باید درخواست مجدد ویزای خود را با بالاترین سطح صحت اطلاعات ارسال کنید. هر گونه کوتاهی در انجام این کار می تواند عواقب جدی داشته باشد، از جمله ناتوانی شما در سفر به مقاصد مورد علاقه خود.

 

برای بررسی و اطمینان از اینکه با ریجکت یا ریفیوز ویزا مواجه نمی شوید، با کارشناسان ویزاشی تماس بگیرید و یک وقت مشاوره دریافت کنید.

 

1 دیدگاه در “تفاوت ریجکت و ریفیوز ویزا چیست؟

  1. سلام.وقت بخیر .
    در مورد میشه راهنمایی بفرمایید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top