طرح آزمایشی وزارت امور خارجه برای تمدید ویزا در ایالات متحده

طرح آزمایشی وزارت امور خارجه آمریکا برای تمدید ویزای داخلی

این طرح آزمایشی به کارگران H-1B اجازه می دهد تا بدون ترک ایالات متحده ویزا را تمدید کنند.

 

ثبت نام ویزای کار H-1B سال مالی 2024 از اول مارس آغاز می شود

 

وزارت امور خارجه اواخر امسال یک برنامه آزمایشی را راه اندازی خواهد کرد که گزینه های تمدید ویزا در ایالات متحده را برای کارگران مشاغل تخصصی H-1B و سایر دارندگان ویزای موقت که در حال حاضر ملزم به سفر به خارج از کشور هستند، ارائه خواهد کرد.

 

جولی استاف، معاون دستیار وزیر خدمات ویزا در دفتر امور کنسولی، به بلومبرگ گفت: بازگرداندن تمدید ویزای ایالتی که در سال 2004 متوقف شد، این متقاضیان را از ترک کشور نجات خواهد داد و بار کاری دفاتر کنسولی در خارج از کشور را کاهش خواهد داد.

 

او گفت: «همه ما در طول همه‌گیری دیدیم که بازگشت این افراد به کشورشان چقدر دشوار است و اغلب نمی‌توانند برای بازگشت به خانه خود، ایالات متحده، وقت ویزا بگیرند. “این چیزی است که ما در ابتدا سعی می کنیم با این موضوع به آن بپردازیم.”

 

استافت گفت که گزینه تمدید ایالتی برای دارندگان ویزای H و L در دسترس خواهد بود و در نهایت می تواند گسترش یابد.

 

ویزای H-1B، به ویژه در صنعت فناوری محبوب است، به کارفرمایان این امکان را می دهد که کارگران خارجی را برای دو دوره سه ساله اضافه کنند، اگرچه کارگران می توانند برای تمدید چندگانه با درخواست گرین کارت تایید شده درخواست دهند. ویزای L-1 برای کارفرمایانی که می خواهند کارکنان مدیریتی را از دفاتر خارج از کشور به ایالات متحده منتقل کنند در دسترس است.

 

وکلای مهاجرت و گروه های تجاری از وزارت امور خارجه خواسته اند که گزینه تمدید داخلی را به عنوان اقدامی برای رفع تنگناهای ویزا در خارج از کشور، به ویژه در هند، که بزرگترین منبع دارندگان ویزای H-1B است، اضافه کند. کارگران خارجی که به خارج از کشور سفر می کنند نمی توانند بدون مهر ویزای معتبر دوباره وارد ایالات متحده شوند. اما زمان‌های طولانی انتظار برای قرار ملاقات‌ها در طول همه‌گیری باعث شد بسیاری از آنها ماه‌ها در خارج از کشور گیر کنند و کارفرمایان را دچار اختلال کند.

 

این آژانس سال گذشته گفت که در حال پیگیری تمدید داخلی است، اما جزئیات کمی در مورد جدول زمانی احتمالی ارائه کرد. افزودن گزینه پردازش داخلی به وزارت امور خارجه نیازی به صدور مقررات جدید ندارد. اما، استافت گفت، بخشی از چالش این بود که افزودن این گزینه مستلزم ایجاد یک بخش کنسولی جدید در واشنگتن دی سی است.

 

شو دالال دینی، مدیر روابط دولتی در انجمن وکلای مهاجرت آمریکا، که برای بازگشت تمدید ویزای ایالتی فشار آورده بود، گفت: گزینه تمدید ایالتی گام مهمی برای کارگران و کارفرمایان خواهد بود.

 

او گفت: «این نیاز با همه‌گیری و تأخیر در پردازش ویزا آشکارتر شد زیرا مردم واقعاً در بلاتکلیفی رها شده‌اند. “اگر مجبور به سفر بودند، تضمین نمی شد که بتوانند مهر ویزای خود را برای بازگشت دریافت کنند.”

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top