ثبت نام ویزای کار H-1B سال مالی 2024 از اول مارس آغاز می شود

ثبت نام برای ویزای H-1B

طبق بیانیه ای که USCIS در 1 ژانویه 2023 منتشر کرد، دوره ثبت نام ویزای کار H-1B سال مالی 2024 از اول مارس به وقت ایالات متحده آغاز خواهد شد و تا 17 مارس 2023 ادامه خواهد داشت. متقاضیان می توانند در این مدت با استفاده از سیستم ثبت نام آنلاین H-1B ثبت نام خود را تکمیل و ارسال کنند.

 

گرین کارت EB-3: فرصتی برای اخذ اقامت دائم ایالات متحده و مجوز کار

 

برای ثبت نام ویزای H-1B سال مالی 2024، USCIS به هر ثبت نام یک شماره تأیید اختصاص می دهد. شما نمی توانید از این شماره برای پیگیری وضعیت پرونده خود در Case Status Online استفاده کنید. فقط برای پیگیری ثبت نام استفاده می شود.

 

هر متقاضی باید با استفاده از یک حساب myUSCIS برای فرآیند انتخاب به صورت الکترونیکی ثبت نام کرده باشد و متقاضیان H-1B یا نمایندگان آنها باید هزینه ثبت نام  10 دلاری را برای هر ثبت نام انجام شده برای هر نفر بپردازند. متقاضیان احتمالی که ثبت نام خود را ارسال می کنند از یک حساب “ثبت کننده” استفاده می کنند. اکانت های جدید از 21 فوریه قابل ساخت هستند.

 

اگر ثبت نام های کافی تا 17 مارس دریافت شود، USCIS به طور تصادفی متقاضیان را انتخاب می کند و از طریق حساب های آنلاین myUSCIS افراد را از انتخاب آنها مطلع می کند. کلیه ثبت نام هایی که در دوره ثبت نام اولیه به درستی ارسال شده اند در صورت عدم درخواست کافی انتخاب خواهند شد. دارندگان حساب تا 31 مارس مطلع خواهند شد.

 

برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

ثبت نام ویزای کار H-1B

شرایط اخذ ویزای کار H-1B

متقاضی باید از طرف یک شرکت آمریکایی، پیشنهاد شغلی داشته باشد.

هر شغل در سطح حرفه‌ای که معمولا نیاز به داشتن مدرک لیسانس یا بالاتر دارد، می‌تواند برای مشاغل تخصصی تحت ویزای H-1B، قرار گیرد.

متخصصین در زمینه‌هایی مانند IT، امور مالی، حسابداری، معماری، مهندسی، ریاضیات، علوم، پزشکی و غیره می‌توانند تحت ویزای H-1B، تقاضای ورود به کشور آمریکا را بدهند.

متقاضی حداقل باید مدرک تحصیلی کارشناسی یا معادل آن را داشته باشد.

مدرک تحصیلی متقاضی باید به شغل پیشنهاد شده توسط شرکت آمریکایی، مرتبط باشد.

متقاضی اگر مدرک لیسانس یا بالاتر را ندارد، ممکن است بتواند از طریق ارائه سابقه و رزومه کاری یا سایر مدارک معادل، برای این ویزا اقدام کند.

متقاضی باید مجوز یا گواهینامه بدون محدودیت دولتی داشته باشد تا بطور کامل اجازه ممارست و اشتغال به حرفه تخصصی خود را داشته باشد.

 

قوانین اخذ ویزای کار H-1B 

ویزای کار H-1B در ابتدا حداکثر برای 3 سال اعطا می‌شود، اما ممکن است تا حداکثر 6 سال تمدید گردد.

افراد نمی‌توانند مستقیما برای ویزای کار H-B1 درخواست دهند. در عوض کارفرما باید برای ورود کارمند تقاضا دهد.

دارنده ویزای H-1B می‌تواند در حالی که در ایالات متحده اقامت دارد، برای گرین کارت نیز درخواست کند.

دارنده ویزای H-1B می‌تواند همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را تحت گروه ویزای H-4 به عنوان افراد تحت تکفل به آمریکا بیاورد.

دارنده ویزای H-4 واجد الشرایط: کار در ایالات متحده نیست اما می‌توانند در مدرسه تحصیل کنند، مجوز رانندگی بگیرند و یک حساب بانکی در ایالات متحده باز کنند.

استخدام کارمند خارجی نباید اخلالی در کار کارمندان امریکایی ایجاد کند.

 

مواردی که متقاضی ویزا باید به آنها توجه کند

ماهیت وظایف و مشاغل خاص تحت پوشش ویزای H-1B به قدری تخصصی و پیچیده است که دانش لازم برای انجام وظایف، معمولا با کسب درجه لیسانس یا بالاتر همراه است.

درخواست ویزای غیر مهاجرتی معمولا سریعتر از درخواست گرین کارت ایالات متحده است، بنابراین ویزای H-1B برای شرکت‌هایی که مایل به جذب کارمند برای ماموریت طولانی مدت در ایالات متحده هستند، محبوب است.

قانون فعلی مهاجرت اجازه می‌دهد تا در مجموع 85.000 ویزای جدید H-1B در هر سال مالی دولت در دسترس قرار گیرد. این تعداد شامل 65.000 ویزای H-1B جدید برای کارگران خارج از کشور در مشاغل سطح تخصصی حرفه‌ای با حداقل مدرک لیسانس است، و 20.000ویزای اضافی برای آن دسته از کارگران متخصص با مدرک پیشرفته از یک موسسه دانشگاهی ایالات متحده در دسترس است.

درخواست‌ها برای ویزای H-1B تقریبا هر سال، در ابتدای ماه آوریل توسط کارفرمایان ارائه می‌شود. که بدین وسیله USCIS برای ویزای‌های H-1B موجود، قرعه کشی می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top