راهنمای جامع ثبت نام در قرعه کشی H-1B برای سال 2025-2024

ثبت نام ویزای کار H-1B

ثبت نام در قرعه کشی H-1B: ده‌ها هزار مهاجر ماهر هر ساله برای دریافت ویزای H-1B درخواست می‌ دهند. سال گذشته 483927 برای دریافت H-1B، ثبت نام کردند. از بین آنها، USCIS 356327 (74%) را انتخاب نکرد و 127600 (26%) نفر برای دریافت ویزا انتخاب شدند.

 

راهنمای کامل برای دریافت ویزای H1B
گرین کارت EB-3: فرصتی برای اخذ اقامت دائم ایالات متحده و مجوز کار

 

از آنجایی که افراد زیادی هر ساله برای دریافت ویزای H-1B درخواست می‌کنند، USCIS محدودیتی سالانه برای تعداد ویزای H-1B صادر می‌کند و یک قرعه‌کشی سالانه برای انتخاب درخواست‌هایی که به‌طور تصادفی پردازش می‌شوند انجام می‌دهد. ما نحوه آماده شدن برای برنامه H-1B 2024 را با بهترین نکات درباره، مدارک H-1B، اشتباهات رایج، ثبت نام H-1B و موارد دیگر تشریح کرده‌ایم تا از بالاترین شانس تأییدیه اطمینان حاصل کنیم.

 

رقابت برای ویزای H-1B شدید است و تنها درصد کمی از متقاضیان سالانه انتخاب می شوند. تقاضا برای ویزای H-1B از عرضه بیشتر است و داشتن یک درخواست خوب آماده شده و بدون خطا ضروری است. یک وکیل مهاجرت با تجربه می تواند به افزایش شانس موفقیت شما کمک کند.

 

ثبت نام برای قرعه کشی ویزای H1B بین 1 مارس و 17 مارس 2023 انجام خواهد شد. در حالی که هنوز هیچ اطلاعیه رسمی توسط USCIS اعلام نمی شود، درخواست کنندگان اعلان های ایمیلی دریافت می کنند تا اکانت ثبت نامی خود را برای اطلاع از انتخاب بررسی کنند. نمونه اطلاعیه در زیر ارسال شده است. ایمیل از no-reply@uscis.dhs.gov به آدرس ایمیل کارفرما و/یا وکیل که برای ثبت نام استفاده شده ارسال می‌شود. (به روز رسانی 1/30/23)

ثبت نام و قرعه کشی H-1B

 

نحوه آماده شدن برای ثبت نام در قرعه کشی H-1B

از آنجایی که USCIS پذیرش ثبت نام برای قرعه کشی ویزای H-1B 2023 در 1 مارس 2023 آغاز می کند، شما با آماده سازی شانس قبولی بیشتری خواهید داشت.

 

سیستم ثبت H-1B

پورتال ثبت نام آنلاین H-1B به کارفرمایان اجازه می دهد تا برای هر ذینفعی که حمایت مالی می کنند، یک ثبت نام ارسال کنند. شما باید با ایجاد حساب آنلاین USCIS شروع کنید. در 1 مارس 2023، پورتال ثبت نام https://myaccount.uscis.gov/users/sign_up باز می شود. ثبت نام شامل ارسال اطلاعات متقاضی همراه با هزینه 10 دلاری غیرقابل استرداد است. متقاضی نباید هزینه 10 دلاری را بپردازد.

 

در 17 مارس 2023، ساعت 12 بعد از ظهر. EST، پنجره ارسال ثبت نام H-1B بسته خواهد شد و هیچ ثبت نام دیگری پذیرفته نخواهد شد. سپس USCIS قرعه‌کشی تصادفی را از میان دادخواست‌های ارسالی انجام می‌دهد و 65000 مورد از ظرفیت معمولی H-1B و 20000 از ظرفیت اصلی را مانند سال‌های گذشته انتخاب می‌کند.

 

افرادی که انتخاب می شوند باید برای دریافت ویزای H-1B درخواست خود را ارسال کرده و تأیید کنند. اگر آنها شما را انتخاب کنند، سریع‌ترین زمانی که می‌توانید بسته کامل H-1B خود را ارسال کنید، 1 آوریل 2023 است.

 

الزامات ارسال قرعه کشی ویزای H-1B 2023-24

برای بالا بردن شانس انتخاب شدن، رعایت تمام قوانین ارسال الزامی است. جدول زمانی قرعه کشی H-1B خاصی وجود دارد که همه باید درباره آن بدانند. این تاریخ های قرعه کشی H-1B، از جمله تاریخ تشکیل پرونده، عناصر ضروری یک درخواست موفق ویزای هستند:

تمام ثبت نام های H-1B باید در 1 مارس 2023 و قبل از 17 مارس 2023 به وقت ایالات متحده ارسال شود.

کارفرمایان می توانند تنها یک ثبت نام برای هر حامی ارسال کنند. اگر اسپانسر بیش از یک مورد را برای همان کارگر خارجی ارسال کند، تمام ثبت نام ها نامعتبر و رد می شود.

 

مدارک و مشخصات مورد نیاز برای کلیه ثبت نام ها:

نام کارفرما، FEIN (شماره شناسایی)، آدرس، اطلاعات تماس و اطلاعات تماس وکیل کارفرما

نام ذینفع، تاریخ تولد، کشور محل اقامت، شماره پاسپورت و جنسیت ذینفع

USCIS همچنین به اطلاعات آموزشی ذینفع نیاز دارد

نمودار تاریخ های جدول زمانی قرعه کشی H-1B با تاریخ ثبت H-1B 2023-24

 مراحل و اقدامات

اگر USCIS ثبت نام H-1B شما را انتخاب کند، حامی شما باید از طرف شما درخواست I-129 را ارسال کند. این دادخواست باید شامل هزینه های بایگانی لازم همانطور که در بالا ذکر شد و هر گونه اسناد پشتیبانی برای تقویت واجد شرایط بودن شما برای H-1B باشد.

 

در مرحله بعد، افسر پرونده شما را بررسی می کند و مشخص می کند که آیا واجد شرایط H-1B هستید یا خیر. اگر درخواست H-1B شما در این مرحله با شکست مواجه شود، USCIS پرونده شما را رد خواهد کرد.

 

درک وضعیت پرونده H-1B 

یکی از چهار وضعیت در پورتال آنلاین که در کنار پرونده شما نشان داده شده است وجود خواهد داشت. در زیر توضیح داده شده اند:

Selected: اگر کلمه “Selected” را به عنوان وضعیت خود می بینید، به این معنی است که USCIS درخواست H-1B شما را در قرعه کشی انتخاب کرده است و حامی شما می تواند یک فرم I-129 ارسال کند.

 

Submitted: این وضعیت به این معنی است که درخواست خود را با موفقیت ارسال کرده اید. این بدان معنا نیست که USCIS شما را انتخاب کرده است. تمام ثبت نام هایی که رد نشده اند، در کنار وضعیت خود عبارت «Selected» یا «Submitted» را می بینند.

Not Selected: لاتاری ثبت نام شما را انتخاب نکرد.

Denied: اگر یک حامی بیش از یک ثبت نام را برای یک ذینفع ارسال کند، USCIS به طور خودکار تمام درخواست های این حامی را به عنوان Denied علامت گذاری می کند.

پس از اینکه به کارفرمای حامی اطلاع داده شد که ثبت نام H-1B آنها انتخاب شده است، وقت آن است که دادخواست کامل H-1B را با تمام شواهد همراه ارسال کنید. مجدداً، توصیه می‌کنیم این کار را در کنار یک وکیل واجد شرایط انجام دهید تا مطمئن شوید که تمام زمینه‌ها و اسناد به درستی گنجانده شده‌اند. متقاضیان باید کل بسته اطلاعات را به مرکز خدمات ارسال کنند. هنگامی که آنها آن را دریافت کردند، یک شماره پرونده 13 رقمی USCIS برای شما صادر می شود.

 

آیا می دانید اعداد یعنی چه؟ سه حرف اول مرکز خدماتی است که درخواست H-1B شما را پردازش می کند. به عنوان مثال، اگر مرکز خدمات نبراسکا به پرونده شما رسیدگی کند، سه حرف اول LIN خواهد بود. اگر مرکز خدمات تگزاس به پرونده شما رسیدگی کند، حروف SRC خواهند بود. در مرحله بعد، EAC مرکز خدمات ورمونت را نشان می دهد. آخرین مرکز WAC برای مرکز خدمات کالیفرنیا است. اعداد زیر سال و به دنبال آن روز و شماره مورد پنج رقم آخر است. یک شماره نمونه شبیه SRC-15-021-93822 است. شما همیشه می توانید check your USCIS case status خود را در هر زمان بررسی کنید.

 

اعلامیه های انتخاب H-1B ارسال شد
فرم I-797C، اعلامیه اقدام توسط USCIS برای برقراری ارتباط اطلاعات مربوط به دریافت، رد، انتقال، بازگشایی یا قرار ملاقات آینده در صورت انتخاب شدن در قرعه کشی صادر می شود. در مثال زیر (سلب مسئولیت – نام ها، شناسه ها و اطلاعات شخصی برای حفظ حریم خصوصی تغییر کرده اند) می بینید که عنوان انتخاب سال مالی 2023 دارد و سپس در زیر آن شرکت، شماره شناسایی کارفرما، شخصی که ثبت نام در آن ارسال شده است، وجود دارد. از طرف و شماره تایید. در صورت انتخاب، پاراگراف بعدی می‌گوید: «این ثبت‌نام بر اساس تعداد پیش‌بینی‌شده برای رسیدن به سقف تعیین‌شده کنگره (کلید معمولی) انتخاب شد.» در جمله بعدی خواهید دید که شرکت برای ثبت دادخواست مربوط به H1B به چه تاریخی نیاز دارد. توجه داشته باشید که هیچ ذینفع دیگری به جز ذینفعی که در I-797C مشخص شده است، ممکن است دادخواست ارسال کند. این دادخواست همچنین باید شامل تاریخ شروع 1 اکتبر 2023 باشد.

فرم I-797C

 

ممکن است در مورد تفاوت بین سقف درجه پیشرفته کارشناسی ارشد و معمولی تعجب کنید. برای واجد شرایط بودن برای سقف کارشناسی ارشد، متقاضی باید دارای مدرک کارشناسی ارشد ایالات متحده یا بالاتر باشد.

 

توجه داشته باشید که فقط داشتن مدرک کاردانی یا لیسانس شما را واجد شرایط نمی کند. به همین ترتیب، اگر مدرک کارشناسی ارشد را از یک مؤسسه خارجی یا غیر معتبر دریافت کرده باشید، این برای شما واجد شرایط لازم نیست. بهتر است از آخرین اخبار مربوط به موسسه خود مطلع باشید تا مطمئن شوید که هنوز معتبر است.

 

آخرین مهلت ثبت نام در قرعه کشی H-1B و نکات تشکیل پرونده

نگاهی به این مهلت‌های درخواست H-1B 2023 و نکات مفید برای ثبت درخواست خود بیندازید و در عین حال شانس انتخاب خود را به حداکثر برسانید.

 

H-1B از این نظر منحصر به فرد است که تاریخ های خاصی وجود دارد که برای واجد شرایط بودن باید آنها را رعایت کنید. به تاریخ های مهلت درخواست H-1B 2023 زیر برای سیستم قرعه کشی توجه کنید:

 

21 فوریه: کارفرمایان، وکلا یا نمایندگان می توانند حساب های myUSCIS خود را در ظهر EST در 21 فوریه 2023 ثبت کنند.

1 مارس: حامیان می توانند ثبت نام های H-1B را برای ذینفعان خود از طریق حساب های خود ارسال کنند.

17 مارس: USCIS پذیرش ثبت نام را در ساعت 12 بعد از ظهر متوقف خواهد کرد.

31 مارس: USCIS وضعیت ثبت نام های ارسال شده را تغییر می دهد تا نتایج قرعه کشی را منعکس کند.

1 آوریل: این اولین تاریخ برای ثبت دادخواست H-1B cap-subject است.

1 آوریل – 30 ژوئن: این پنجره تشکیل پرونده برای پرونده های انتخاب شده است.

1 اکتبر: ذینفعان درخواست های تایید شده H-1B می توانند به عنوان کارمند H-1B کار کنند.

 

ثبت نام در قرعه کشی H-1B: افزایش هزینه ها

H-1B و هزینه های سایر ویزاها برای چندین سال دست نخورده مانده است. با این حال، USCIS افزایش هزینه‌ها را در سال 2023 پیشنهاد کرد، جایی که برخی از ویزاها بیش از 100٪ هزینه درخواست خود را افزایش خواهند داد. این می تواند بار زیادی را بر دوش بسیاری از متقاضیان بگذارد، زیرا هزینه درخواست ویزای ایالات متحده در حال حاضر یکی از بالاترین هزینه ها در جهان است.

 

مهم: مصاحبه به طور موقت لغو شد

افسران کنسولی به طور موقت (تا 31 دسامبر 2023) مجاز هستند از مصاحبه حضوری برای برخی از ویزاهای کاری، از جمله H-1Bs، به دلیل همه گیر شدن و کاهش ظرفیت پردازش چشم پوشی کنند. *سفارت‌خانه‌ها و کنسولگری‌ها ممکن است به صورت موردی و بسته به شرایط محلی نیاز به مصاحبه حضوری داشته باشند. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت سفارت و کنسولگری مراجعه کنید.

 

 

هزینه های ویزای H-1B برای 2023-2024

هر ثبت نام H-1B مستلزم 10 دلار هزینه ثبت نام است که USCIS حتی اگر در قرعه کشی انتخاب نشده باشید، آن را بازپرداخت نمی کند. این امر ورود به قرعه‌کشی را ارزان و آسان می‌کند، و همچنین نیاز USCIS به پردازش و بازگرداندن دادخواست‌ها و هزینه‌ها را به حامیان مالی کسانی که USCIS انتخاب نکرده‌اند را از بین می‌برد.

 

با این حال، اگر USCIS یک ثبت نام را انتخاب کرد، باید فرم I-129 را تکمیل کنید. علاوه بر این، باید هزینه های ویزای H-1B زیر را بپردازید:

Fee

Amount

Responsible for Fee

Registration Fee

$10

Employer

Premium Processing (optional)

$2,500

Employer or Employee

Public Law 114-113 Fee

$4,000

Employer

Basic Filing Fee

$460

Employer

USCIS Anti-Fraud Fee

$500

Employer

ACWIA Education and Training Fee

$750 (less than 25 employees)

$1,500 (more than 25 employees)

Employer

Attorney Fee

Variable

Employer

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top