حساب مسدود شده برای دانشجویان خارجی در آلمان

آلمان همچنان یکی از مقاصد برتر برای تحصیل در خارج از کشور است. این کشور با سیستم آموزشی رایگان، حدود 300 مؤسسه آموزشی مشهور، بیش از 15000 برنامه تحصیلی مختلف، و کارکنان حرفه ای در هر مؤسسه آموزش عالی، به جذب درخشان ترین دانشجویان از سراسر جهان ادامه می دهد.

 

رد ویزای دانشجویی + 22 دلیل رایج
راهنمای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان

 

دانشجویان بسیاری از کشورها ابتدا باید ویزای دانشجویی آلمان را دریافت کنند تا بتوانند در آلمان تحصیل کنند.

 

اتباع اتحادیه اروپا، نروژ، سوئیس، ایسلند و لیختن اشتاین، استرالیا، کانادا، اسرائیل، ژاپن، نیوزیلند، ایالات متحده آمریکا و کره جنوبی که برای تحصیل در آلمان نیازی به ویزا ندارند از این لیست خارج شده اند. ، اما آنها همچنان به اجازه اقامت نیاز دارند.

 

برای دریافت ویزای دانشجویی آلمان شرایط خاصی وجود دارد که یک دانشجو باید رعایت کند. یکی از این الزامات ارائه یک حساب بانکی مسدود شده به عنوان راهی برای اثبات منابع مالی شما برای زندگی در آلمان است.

 

بسیاری از دانشجویان در مورد این نیاز سردرگم هستند و نمی توانند معنای آن را تعریف کنند. با این حال، این الزام کاملاً منطقی است، و اگرچه در ابتدا ممکن است انجام آن بسیار دشوار به نظر برسد، بعداً خواهید دید که در واقع این یک نیاز به نفع خودتان است.

 

در این مقاله توضیح می‌دهیم که حساب مسدود شده آلمانی چیست، چرا به آن نیاز دارید، روند افتتاح آن، و همچنین نحوه استفاده از آن بعداً در طول سال‌های تحصیل در آلمان به شما ارائه می‌شود.

 

حساب مسدود شده چیست؟
حساب مسدود شده نوع خاصی از حساب بانکی برای دانشجویان خارجی در آلمان است که برای پرداخت مبلغ مورد نیاز برای تامین هزینه های زندگی خود به مدت یک سال و به عنوان مدرکی برای اثبات منابع مالی هنگام درخواست ویزای دانشجویی آلمان عمل می کند.

 

هنگام درخواست برای دریافت حساب مسدود شده نیز الزامی است:

اجازه اقامت – برای دانشجویانی که برای آمدن به آلمان نیازی به درخواست ویزا ندارند. (دانشجویان از استرالیا، هندوراس، اسرائیل، ژاپن، کانادا، نیوزیلند، جمهوری کره جنوبی و ایالات متحده آمریکا).

به محض دریافت نامه پذیرش دانشگاه باید یک حساب مسدود شده باز کنید. برای اینکه بتوانید ثابت کنید که حداقل در سال اول تحصیل در آلمان توانایی تامین مالی خود را دارید، لازم است. می توانید این حساب بانکی را از کشور خود نیز باز کنید.

 

از اکتبر 2022، مبلغ اجباری مورد نیاز سفارت/کنسولگری آلمان برای واریز به حساب بانکی مسدود شده 11208 یورو است. هنگامی که دانشجو ترم اول خود را در آلمان شروع می کند، می تواند مبلغ 934 یورو در ماه برداشت کند.

 

چگونه یک حساب کاربری مسدود شده خارجی برای دانشجویان باز کنیم؟
آیا هنوز حساب مسدود شده آلمان خود را باز نکرده اید؟ Expatrio یکی از ساده ترین راه ها برای باز کردن یک حساب مسدود شده آلمانی است.

 

اکثر دانشجویان بین المللی با حساب مسدود شده ارائه شده توسط Expatrio آشنا هستند. فرصت تکمیل درخواست حساب مسدود شده به صورت آنلاین، بدون گذراندن مراحل اداری، آنها را به گزینه ای محبوب در بین دانشجویان آینده تبدیل کرده است.

 

Expatrio یک شرکت بزرگ و تخصصی است که با یک مأموریت روشن برای کمک به دانشجویان بین المللی در آلمان ساخته شده است. تا به امروز، بسیاری از دانشجویان به روش های مختلف از تیم حرفه ای خود و طیف گسترده ای از خدماتی که به طور کامل آنلاین ارائه می کنند، بهره برده اند. حساب مسدود شده Expatrio رسماً توسط اداره فدرال آلمان تأیید شده است و به طور گسترده توسط مقامات محلی توصیه می شود.

 

آنها سریع، ایمن، انعطاف پذیر و گزینه ارزان تری هستند. علاوه بر این، به لطف شبکه بزرگ شرکای آنها، مجموعه پیشنهادات آنها علاوه بر حساب های مسدود شده، خدمات بسیاری را نیز شامل می شود.

 

علاوه بر افتتاح حساب مسدود شده، دانشجویان می توانند در مورد سایر مسائل مربوط به اقامت خود در آلمان نیز از Expatrio کمک بگیرند. به عنوان مثال، آنها می توانند به شما کمک کنند تا یک حساب بانکی معمولی باز کنید که در آن پول مسدود شده شما به طور مرتب منتقل می شود و انواع بیمه های مختلف را ارائه می دهند.

 

فرآیند باز کردن یک حساب مسدود شده در Expatrio
کل فرآیند باز کردن حساب مسدود شده شما در Expatrio را می توان به صورت آنلاین تکمیل کرد. شما مراحل را به صورت مرحله به مرحله هدایت می کنید و حساب به نام شما باز می شود. برای باز کردن حساب مسدود شده خود فقط به پاسپورت معتبر نیاز دارید و گذرنامه نیازی به تایید سفارت ندارد. در اینجا مراحل باز کردن حساب شما آمده است:

یک حساب مسدود شده در وب سایت Expatrio باز کنید. اطلاعات دقیقی در مورد باز کردن حساب مسدود شده خود خواهید یافت و اگر سؤال بیشتری دارید، مشاوره رایگان ارائه می دهند.
فرم درخواست را پر کنید. پس از شروع فرآیند، به فرم درخواست آنلاین هدایت خواهید شد. در اینجا، باید مشخصات شخصی خود را ارائه دهید و هویت خود را تأیید کنید (پاسپورت معتبر خود را اسکن کنید). پس از تکمیل فرآیند تأیید، حساب مسدود شده شما باز می شود. این کار حداکثر 10 دقیقه طول می کشد.

 

پول سپرده. اکنون که حساب مسدود شده شما در Expatrio باز شده است، باید مبلغ مورد نیاز را به حساب خود واریز کنید. توجه داشته باشید که انجام نقل و انتقالات بین المللی معمولاً تا 5 روز طول می کشد و گاهی اوقات بسته به بانک محلی شما بیشتر طول می کشد.

یک ایمیل تایید دریافت کنید. به محض انتقال وجه، Expatrio به طور خودکار برای شما ایمیلی ارسال می کند تا تأیید کند که سپرده شما پذیرفته شده است و حساب مسدود شده شما اکنون فعال می شود.

از سفارت آلمان وقت بگیرید. به محض دریافت این ایمیل، وقت سفارت آلمان را تنظیم می کنید. ایمیل تایید حساب مسدود شده را پرینت بگیرید زیرا برای اثبات منابع مالی خود به آن در سفارت نیاز خواهید داشت. خودشه! هنگامی که حساب مسدود شده خود را باز کردید، یکی از مهم ترین شرایط برای دریافت موفقیت آمیز ویزای دانشجویی خود را تکمیل کرده اید.

به پول خود دسترسی داشته باشید. پس از ورود به آلمان، باید یک حساب بانکی جاری در هر بانکی که انتخاب می کنید باز کنید، جایی که پرداخت ماهانه شما از حساب مسدود شده خارجی شما منتقل می شود. مهم! فراموش نکنید که آخرین مراحل را در حساب Expatrio خود به پایان برسانید و تمام اسناد مورد نیاز را برای دسترسی به پول خود آپلود کنید.

 

دویچه بانک دیگر خدمات حساب های مسدود شده را برای دانشجویانی که مایل به تحصیل در آلمان هستند ارائه نمی دهد.

 

چگونه یک حساب مسدود شده دویچه بانک برای دانشجویان باز کنیم؟
روند افتتاح حساب بانکی مسدود شده در دویچه بانک چندان پیچیده نیست، اما نمی توان آن را به صورت آنلاین انجام داد. اگر در حال باز کردن حساب از طریق کنسولگری آلمان یا سفارت در کشور خود هستید، این روند ممکن است 2 تا 3 هفته طول بکشد.

راهنمای زیر به شما کمک می کند تا روند درخواست ویزا را درک کنید و همچنین اسنادی را که باید برای حساب ارسال کنید فهرست کنید.

 

ابتدا، به محض دریافت نامه پذیرش دانشگاه یا کالج خود، برای یک حساب بانکی مسدود شده درخواست دهید، زیرا هنگام مراجعه برای مصاحبه ویزا باید یک نامه تایید به سفارت ارائه دهید.

 

برای شروع برنامه برای حساب مسدود شده دویچه بانک، به کامپیوتر یا لپ تاپ نیاز دارید. فرم درخواست را دانلود کرده و آن را با اطلاعات صحیح و صادقانه که مطابق با اطلاعات موجود در سایر اسنادی است که باید در کنار آن ارسال کنید، پر کنید. بخش هایی را که در آن تاریخ، مکان و امضا پرسیده می شود باز بگذارید، زیرا باید در روز تأیید مدارک خود در سفارت/کنسولگری پر شوند.

 

سپس فرم تکمیل شده را دو بار چاپ کنید. یکی از فرم ها را باید در سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود ارسال کنید و دیگری را در صورت نیاز برای بعداً نگه دارید.

 

مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید (همانطور که در زیر ذکر شده است) و از طریق تلفن یا ایمیل برای سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور محل اقامت خود که به عنوان مرجع تأیید کننده در این مورد عمل می کنند، مصاحبه تعیین کنید.

 

برای گواهینامه باید مدارک زیر را به سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور محل اقامت خود ارسال کنید:

فرم درخواست برای یک حساب بانکی مسدود شده دویچه، با اطلاعات صحیح و صادقانه پر شود (فرم را از اینجا دانلود کنید!)
پاسپورت معتبر شما به همراه دو کپی
نامه پذیرش شما از دانشگاه آلمان که در آن تحصیلات خود را در آنجا خواهید داشت، به همراه یک کپی از آن
یک پاکت پیش پرداخت خطاب به Deutsche Bank، “Deutsche Bank”, Privat-und Geschäftskunden AG, Alter Wall 53, 20457 Hamburg, Germany
اسنادی که منبع وجوه شما را ثابت می کند (مانند صورت حساب بانکی)
شما باید فرم درخواست را در حضور یک افسر کنسولی امضا کنید تا امضای شما تأیید شود.

 

هزینه های زیر اعمال خواهد شد:

دانشجویان:
احراز هویت امضا: 20 یورو
شرکت کنندگان دوره زبان:
احراز هویت امضا: 20 یورو
گواهی کپی صفحه گذرنامه: 10 یورو

 

ارسال درخواست خود به دویچه بانک
در سفارت آلمان فرم درخواست شما را تایید می کنند و سپس از طریق کنسولگری سفارت آلمان به این آدرس ارسال می کنید:

DB Privat- und Firmenkundenbank AG

Alter Wall 53
20457 هامبورگ

آلمان

 

به همراه فرم درخواست، باید مدارک زیر را نیز ارسال کنید:

کپی های تایید شده پاسپورت شما
یک کپی از نامه پذیرش از دانشگاه / کالج شما
شواهدی مبنی بر منبع وجوه شما (به عنوان مثال صورت‌حساب بانکی)
اگر شعبه ای از دویچه بانک در کشور شما وجود دارد، می توانید بدون نیاز به مراجعه به سفارت مستقیماً در آنجا درخواست دهید.

ظرف چند روز، پاسخی از بانک در آلمان از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد که تأیید می کند حساب بانکی شما باز شده است.

پس از دریافت این تاییدیه، مبلغ مورد نیاز را انتقال دهید (در صورت تمایل می توانید بیشتر از آن را انتقال دهید، اما نه کمتر). به خاطر داشته باشید که بسته به کشور محل اقامت شما نیز هزینه ای 150 یورو و هزینه نگهداری ماهیانه 5.90 یورو خواهد داشت.

 

سؤالات متداول در مورد حساب مسدود شده آلمانی

باز کردن یک حساب مسدود شده چقدر طول می کشد؟
هنگام باز کردن حساب مسدود شده در Expatrio، این فرآیند فقط حدود 10 دقیقه طول می کشد.
باز کردن حساب مسدود شده مستقیماً از طریق شعبه محلی Deutsche Bank ممکن است تا 1 هفته طول بکشد.
باز کردن حساب مسدود شده از طریق کنسولگری / سفارت آلمان ممکن است تا چند هفته طول بکشد، بنابراین زودتر اقدام کنید!

آیا می توانم از حساب بانکی خود پول برداشت کنم؟
البته که می توانی! ایده اصلی پشت این نوع حساب بانکی این است که اطمینان حاصل شود که دانشجو حداقل برای سال اول تحصیل، درآمد ماهیانه منظمی خواهد داشت که برای تامین نیازهای اولیه او کافی خواهد بود.

شما می توانید مبلغی معادل 934 یورو در ماه برداشت کنید، اما نه بیشتر. لازم نیست این مبلغ را یکجا برداشت کنید، در عوض بسته به انتخاب خود می توانید کم کم این کار را انجام دهید.

 

فرم ها به چه زبانی هستند؟
متأسفانه، اگر زبان مادری شما انگلیسی یا آلمانی نیست، هیچ فرمی در زبان مادری شما وجود ندارد که بتوانید آن را انجام دهید. بسته به انتخاب خود باید فرم را به زبان آلمانی یا انگلیسی تکمیل کنید.

 

هزینه خدمات مدیریت حساب برای من چقدر خواهد بود؟
هنگام باز کردن یک حساب مسدود شده در Expatrio، باید هزینه اولیه 49.00 یورو و هزینه ماهانه 5.00 یورو بپردازید.

هنگام افتتاح حساب مسدود شده در دویچه بانک، باید هزینه اولیه 150.00 یورو و کارمزد ماهیانه 5.90 یورو بپردازید.

 

آیا به حساب دومی نیاز دارم که مسدود نشده باشد؟
برای دریافت پرداخت های ماهانه خود از اکسپاتریو، باید یک حساب جاری در هر بانکی که انتخاب می کنید باز کنید.

 

چه نوع اسنادی را می توانم برای تأیید منشاء وجوه ارائه کنم؟

برای دویچه بانک، می‌توانید هر نوع سندی را که ثابت می‌کند وجوه حساب مسدود شده را دارید، به‌عنوان صورت‌حساب بانکی، مدرک بورس تحصیلی یا مدرک کمک مالی ارسال کنید. هیچ یک از این مدارک نباید بیشتر از 3 ماه باشد. اگر بیش از یک نفر به حساب شما کمک مالی می کند، نام همه آنها باید در فرم درخواست ذکر شود و نامه های تایید مناسب باید پیوست شود.

به یاد داشته باشید که این اسناد باید به زبان آلمانی یا انگلیسی واضح و خوانا باشند.

 

چگونه شماره حساب را دریافت کنم؟
پس از افتتاح حساب، مشخصات حساب مسدود شده، IBAN و کد شناسه بانکی خود را از طریق ایمیل یا از طریق پست به آدرس ثبت شده خود دریافت خواهید کرد. مراقب باشید که هرزنامه خود را مرتباً بررسی کنید زیرا ممکن است ایمیل در آنجا ذخیره شود.

 

در صورت دریافت تاییدیه افتتاح حساب با اطلاعات شخصی نادرست، چه کاری باید انجام دهم؟
به محض دریافت ایمیل با بانک تماس بگیرید و از آنها بخواهید اشتباه خود را تصحیح کنند. آنها آن را تصحیح می کنند و برای شما توضیح می دهند که چرا اشتباه رخ داده است.

 

آیا می توانم فرم ها را بدون احراز هویت ارسال کنم؟
برای دویچه بانک، نیاز به احراز هویت فرم ها اختیاری نیست، بنابراین باید قبل از ارسال آنها به بانک، آنها را احراز هویت کنید. با Expatrio شما نیازی به احراز هویت ندارید.

 

آیا می توانم فرم ها را از طریق فکس یا اسکن شده از طریق ایمیل ارسال کنم؟
متأسفانه دویچه بانک فقط فرم های اصلی که از طریق پست ارسال می شوند پذیرفته می شوند. با این حال، در Expatrio، همه چیز به صورت آنلاین انجام می شود.

آیا حساب من پس از توقف استفاده از آن بسته می شود؟
دویچه بانک: وقتی استفاده از حساب خود را متوقف کنید، حتی اگر اعتبار یا فعالیتی وجود نداشته باشد، برای دو سال دیگر باز می ماند. پس از دو سال اگر قبلاً درخواستی برای بستن آن به بانک ارسال نکنید، به طور خودکار بسته می شود.

Expatrio: حساب مسدود شده شما به طور خودکار بسته می شود مگر اینکه تصمیم به تمدید آن برای اهداف تمدید ویزا داشته باشید.

 

اگر درخواست من برای افتتاح حساب مسدود شده رد شود چه؟
سعی کنید متوجه شوید که چه مشکلی رخ داده است و سپس یک درخواست جدید با تمام مدارک پشتیبانی و تأیید ارسال کنید.

 

آیا می توانم به ارز کشورم که یورو نیست، نقل و انتقالات انجام دهم؟
اگر مبلغی که انتقال می‌دهید برابر با مقدار لازم به یورو باشد، می‌توانید پول را به واحد پولی خود منتقل کنید. به محض انتقال این پول، به طور خودکار به یورو تبدیل می شود.

 

آیا در صورت رد درخواست ویزا می توانم پولم را پس بگیرم؟
شما باید سندی را از اداره محلی مهاجرت آلمان ارسال کنید که حاوی رفع انسداد حساب شما یا اعلان اصلی رد درخواست ویزا با مهر سفارت/کنسولگری آلمان باشد. بسته به ارائه دهنده حساب مسدود شده، باید اسناد را از طریق پست یا ایمیل ارسال کنید.

 

آیا می توانم پس از پایان تحصیلاتم در آلمان از حساب مسدود شده استفاده کنم؟
دویچه بانک: پس از انقضای حساب مسدود شده شما، اگر بخواهید به استفاده از آن ادامه دهید، به عنوان یک حساب جاری عادی به کار خود ادامه خواهد داد. با این حال، به یاد داشته باشید که استفاده از این حساب برای دانشجویان رایگان است، اما برای فارغ التحصیلان نه.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top