خانواده‌ دوست‌ترین شهرهای اروپا برای مهاجرت

خانواده‌دوست‌ترین شهرهای اروپا

خانواده‌دوست‌ترین شهرهای اروپا برای مهاجرت: مهاجرت  اغلب یک تصمیم دلهره‌آور است، به خصوص زمانی که فرزند دارید. اما در عین حال، زندگی در خارج از کشور با آشنا کردن کودکان با زبان‌ها و فرهنگ‌های جدید، می‌تواند بسیار جذاب باشد و فرصت‌های جدیدی را ایجاد کند.

 

با پاسپورت آبی به چه کشورهایی میتوان سفر کرد؟

 

براساس گزارش جدید شرکت بیمه عمر (Reassured) مناسب‌ترین مقصد‌ برای خانواده‌ها حداقل در اروپا، شهر وین در اتریش است.

 

هزینه مراقبت از کودکان در این شهر فقط ۲۲۳.۱۴ پوند (حدود ۲۷۰ دلار) است. این در حالی است که میانگین کلی هزینه ماهانه یک خانواده برای زندگی در وین ۲۷۹۴ پوند می‌شود.

 

اجاره بخش قابل توجهی از این هزینه را تشکیل می‌دهد. متوسط اجاره یک خانه حداقل سه خوابه ۱۳۵۶.۶۹ پوند است. میزان نسبتا پایین آلودگی و جرم و جنایت هم جذابیت پرورش کودکان را در این شهر افزایش می‌دهد.

 

با این حال، تحلیل‌ها نشان می‌دهد که این شهر تنها ۴۴ پارک دارد که بسیار پایین‌تر از پراگ با ۱۰۶ پارک و رم با ۱۴۸ پارک است.

 

رُم با ۶۸۷ فرصت و مکان بازی و امکان یادگیری بیشترین تعداد فعالیت‌های مناسب برای کودکان را در بین شهرهای موجود در این لیست ارائه می‌دهد.

 

پراگ و رم هزینه زندگی ماهانه کمتری برای خانواده‌ها نسبت به وین دارند که به ترتیب ۲۶۸۲ پوند و ۲۶۷۷.۷۰ پوند است. البته هزینه‌های ماهانه مراقبت از کودکان بسیار بالاتر است و در پراگ ۷۸۷.۴۳ پوند و در رم ۴۰۷.۳۶ پوند می‌شود.

 

سطح آلودگی در شهر پراگ بیش از دو برابر و در رم نزدیک به چهار برابر وین است. در این شهر ایتالیایی نرخ جرم و جنایت به طور قابل توجهی بالا است که ایمنی را برای خانواده‌ها به یک نگرانی تبدیل کرده است.

 

اتریش در این رده بندی جایگاه خوبی دارد و سه شهر از ۱۰ شهر برتر این لیست از این کشور هستند. ایتالیا هم چند شهر در ده شهر برتر این لیست را در اختیار دارد، اما این آلمان است که بیشترین شهرها را در بین ۲۰ شهر برتر خانواده‌دوست در اختیار خود درآورده است. نورنبرگ (رتبه ششم)، مونیخ (سیزدهم)، هامبورگ (پانزدهم) و هانور (بیستم) از جمله شهرهای خانواده دوست آلمان در این لیست هستند.

 

هلسینکی فنلاند در جایگاه چهارم لیست، پایتخت اروپایی دیگری است که در میان مقصدهای خانواده دوست قرار دارد. پاریس دیگر پایتخت اروپایی در رتبه یازدهم قرار گرفته است. هزینه ماهانه زندگی خانوادگی در این شهر به طور متوسط ۳۱۸۴.۸۰ پوند است که فقط چند صد پوند بیشتر از وین است. اما میانگین هزینه اجاره در آنجا هزار پوند بالاتر از وین است و به ۲۴۳۴.۵۶ پوند می‌رسد. هزینه مراقبت از کودکان بیش از سه برابر هزینه‌های وین است و تقریبا ۶۹۴.۸۴ پوند در ماه می‌شود.

 

پاریس همچنین دارای نرخ جرم و جنایت بسیار بالایی است اما با ۳۰۶ پارک، بیشترین تعداد پارک در کل لیست را در اختیار دارد.

لندن حتی در بین ۲۰ شهر برتر دوستدار خانواده اروپا قرار ندارد و رتبه ۶۹ را اشغال کرده است. طبق این گزارش، متوسط هزینه مراقبت از کودکان به تنهایی ۱۵۹۹.۴۹ پوند است. کل هزینه زندگی یک خانواده در آنجا حدود ۳۷۱۲.۱۰ پوند در ماه می‌شود.

 

خانواده‌دوست‌ترین شهرهای اروپا برای مهاجرت

براساس گزارشی که توسط (Reassured) منتشر شده، ۱۰ شهر برتر اروپا برای مهاجرت خانوادگی از این قرار است:

وین، اتریش

پراگ، جمهوری چک

رم، ایتالیا

هلسینکی، فنلاند

زالتسبورگ، اتریش

نورنبرگ، آلمان

اینسبروک، اتریش

برگن، نروژ

گالوی، ایرلند

تریسته، ایتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top