خرید خانه در کانادا آسان تر می شود

خرید خانه در کانادا

دولت کانادا خرید خانه را برای تازه واردان و همچنین کانادایی ها آسان تر می کند.

 

هفته گذشته، دولت اعلام کرد که برخی از محدودیت‌های قانونی را کاهش می‌دهد که خرید ملک مسکونی را برای غیرکانادایی‌ها دشوار می‌کرد. همچنین، از اول آوریل، موسسات مالی اکنون می توانند حساب های پس انداز خانه اولی بدون مالیات را ارائه دهند.

 

ایجاد یک مسیر مهاجرتی جدید برای پناهجویان در کانادا
دریافت گواهینامه رانندگی به عنوان یک مهاجر تازه وارد در کانادا

 

محدودیت ها برای خریداران خانه غیر کانادایی کاهش یافت

تنها چند ماه پس از معرفی قانون جدیدی که غیرکانادایی ها را از خرید ملک مسکونی منع می کند، دولت این قانون را اصلاح کرده و محدودیت های مجوز کار برای خریداران خانه در کانادا را کاهش داده است.

 

در 27 مارس، شرکت وام مسکن و مسکن کانادا (CMCH) اعلام کرد که قانون ممنوعیت خرید ملک مسکونی توسط افراد غیرکانادایی اصلاح شده است. بر اساس قانون اصلاح شده، افراد غیر کانادایی که دارای مجوز کار هستند، اکنون می توانند در صورت داشتن معیارهای خاصی، زمین مسکونی و تجاری با کاربری مختلط را نیز خریداری کنند. اصلاحات بلافاصله از روز اعلام اجرایی شد.

 

CMHC می‌گوید دارندگان مجوز کار اکنون واجد شرایط هستند اگر 183 روز یا بیشتر از اعتبار مجوز کار یا مجوز کارشان در زمان خرید باقی مانده باشد. همچنین، آنها بیش از یک ملک مسکونی در کانادا خریداری نکرده اند.

 

این قانون، املاک مسکونی را به عنوان خانه‌های مستقل یا ساختمان‌های مشابه، خانه‌های نیمه مستقل، واحدهای ردیفی، واحدهای مسکونی مسکونی و سایر اماکن مشابه تعریف کرده است.

 

علاوه بر این، اصلاحیه ای در این ماده اعمال شده است که در مورد زمین های خالی اعمال می شود. زمین های خالی منطقه بندی شده برای کاربری مسکونی و مختلط اکنون می توانند توسط افراد غیر کانادایی خریداری شده و برای هر منظوری از جمله توسعه مسکونی توسط خریدار استفاده شود.

 

اثبات پرونده مالیاتی دیگر لازم نیست

مقررات فعلی در مورد پرونده های مالیاتی و سابقه کار قبلی در کانادا در حال لغو شدن است.

 

در قانون اولیه، هنوز از نظر فنی برای ساکنان موقت امکان خرید خانه در کانادا وجود داشت، اما چندین شرط برای دارندگان مجوز کار و تحصیل لازم بود. به طور عمده، هر کسی در کانادا که دارای مجوز کار است باید:

در صورتی که کار به صورت تمام وقت طبق بخش 73(1) مقررات حفاظت از مهاجرت و پناهندگی تعریف شده باشد، در چهار سال قبل از سالی که خرید انجام شده است، حداقل به مدت سه سال در کانادا کار کرده باشد. IRPA).

تمام اظهارنامه های مالیات بر درآمد مورد نیاز طبق قانون مالیات بر درآمد را برای حداقل سه سال از چهار سال مالیاتی قبل از سالی که خرید انجام شده است، تسلیم کرده باشد،

بیش از یک ملک مسکونی خریداری نکرده باشید.

حساب پس انداز خانه اول

بودجه 2023 راه اندازی رسمی حساب جدید پس انداز خانه اول بدون مالیات (FHSA) را اعلام کرد. در ابتدا در بودجه 2022 دولت فدرال پیشنهاد شد و از 1 آوریل 2023، موسسات مالی می توانند این طرح را به کانادایی ها ارائه دهند.

 

این طرح به خریداران احتمالی برای اولین بار خانه این امکان را می دهد که تا 40000 دلار به صورت معاف از مالیات پس انداز کنند. حداکثر کمک سالانه به حساب 8000 دلار در سال است. مشارکت در این طرح مشمول کسر مالیات و برداشت برای خرید خانه اول غیرقابل مالیات خواهد بود، مانند یک حساب پس انداز بدون مالیات.

 

حساب پس انداز خانه اول بخشی از برنامه دولت کانادا برای مقرون به صرفه کردن مسکن است زیرا به کانادایی ها کمک می کند برای پیش پرداخت برای خرید خانه اول خود پس انداز کنند. دولت تخمین می زند که FHSA 725 میلیون دلار در پنج سال آینده حمایت خواهد کرد.

 

برای واجد شرایط بودن برای باز کردن FHSA، شرکت کنندگان باید:

مقیم کانادا

18 سال یا بیشتر

اولین خریدار خانه

این حساب ممکن است به مدت 15 سال یا تا پایان سالی که شرکت کننده 71 ساله شود، یا در پایان سال بعد از سالی که در آن یک برداشت واجد شرایط از FHSA برای اولین خرید خانه انجام می شود، باز بماند.

 

قیمت مسکن در کانادا

داده‌های انجمن املاک و مستغلات کانادا (CREA) نشان می‌دهد که میانگین قیمت واقعی مسکن ملی (بدون تعدیل فصلی) 662437 دلار در فوریه 2023 بوده که 18.9 درصد نسبت به رکورد تاریخی در فوریه 2022 کاهش یافته است.

 

آمارهای بیشتر منتشر شده در مارس 2023 نشان می‌دهد که فروش مسکن ملی 2.3 درصد نسبت به ماه فوریه افزایش داشته است، حتی اگر تعداد املاک جدید فهرست‌شده تقریباً 8 درصد در مدت مشابه کاهش داشته باشد.

 

قیمت خانه در سراسر کانادا متفاوت است. به گفته CREA، «با هزینه‌های وام‌گیری به‌طور قابل‌توجهی، جای تعجب نیست که قیمت‌ها عمدتاً از اوج خود در بازارهای گران‌تر در انتاریو و بریتیش کلمبیا کاهش یافته‌اند.

 

پیش‌بینی می‌شود متوسط قیمت مسکن در سال 2023 به طور سالانه 5.9 درصد کاهش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top