دانشجویان بین المللی در کانادادر استانی می مانند که تحصیل کرده اند

تحصیل در کانادا

یک تحلیل اخیر از دانشجویان بین المللی کانادایی نشان می دهد که اکثر کسانی که مجوز تحصیل در یک استان خاص دریافت می کنند تمایل دارند برای دوره بعدی تحصیل یا کار خود در آن استان بمانند.

 

کدام آزمون زبان برای اقامت دائم کانادا لازم است؟
تغییرات احتمالی اکسپرس اینتری در سه ماهه اول 2023

 

هیئت کنفرانس کانادا یک سازمان تحقیقاتی غیرانتفاعی است که بر تجزیه و تحلیل روندهای اقتصادی، عملکرد سازمانی و مسائل مربوط به سیاست های عمومی تمرکز دارد. به گفته هیئت کنفرانس کانادا، اگرچه راه‌هایی وجود دارد که دولت‌های استانی می‌توانند تعداد دانشجویان بین‌المللی را در استان/منطقه مورد مطالعه افزایش دهند، تحقیقات تا این مرحله نشان می‌دهد که در حال حاضر میزان قابل توجهی از موفقیت در مورد این هدف وجود دارد.

 

اکنون بیایید به نکات کلیدی این مطالعه تحقیقاتی بپردازیم.

 

محل اسکان یک سال پس از انقضای اولین مجوز تحصیلی
در میان دانشجویانی که تصمیم گرفتند در زمان پایان اولین مجوز تحصیلی خود در کانادا بمانند، کمتر از 60 درصد از دانشجویانی که در هر یک از 10 استان یا سه منطقه کانادا تحصیل کرده بودند در هر منطقه باقی ماندند.

 

کبک بیشترین میزان ماندگاری دانشجویان بین‌المللی (حدود 85 درصد) را داشت، در حالی که منیتوبا و آلبرتا نیز شاهد نرخ ماندگاری در شمال 80 درصد بودند. پنج استان نرخ نگهداری بین 70 تا 80 درصد را تجربه کردند (بریتیش کلمبیا، انتاریو، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا و ساسکاچوان). در نهایت، دو استان باقی مانده کانادا (جزیره پرنس ادوارد و نیوبرانزویک) و سه قلمرو کانادا همگی بین 60 تا 70 درصد از دانشجویان بین المللی خود را یک سال بعد حفظ کردند.

 

در مورد هر 13 منطقه مجزا، بیش از 75 درصد از دانشجویان بین المللی حفظ شده در استان/داخل منطقه باقی ماندند تا تحصیلات بیشتری را دنبال کنند.

 

محل کار سه سال پس از انقضای اولین مجوز تحصیل
بر اساس مکانی که دانشجویان بین‌المللی مالیات خود را از آنجا ثبت کرده‌اند، ارزیابی شده است، نتیجه‌گیری مشابه با نتیجه بالا (پس از یک سال) حتی سه سال پس از انقضای مجوز تحصیل اولیه آنها نیز درست به نظر می‌رسد.

 

به عبارت دیگر، اکثر دانشجویان بین‌المللی سابق که هنوز سه سال بعد در کانادا مشغول به کار بودند، در استان اولیه تحصیل خود ماندند. در واقع، در 9 استان از 13 استان و قلمرو کانادا – به استثنای استان‌های اقیانوس اطلس: نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد و نیوبرانزویک – بیش از 50٪ دانشجویان بین‌المللی در استان یا داخل قلمرو ماندند.

 

کبک و آلبرتا، استان هایی که دو مورد از سه بالاترین نرخ نگهداری یک ساله را تجربه کردند، پس از سه سال نیز شاهد بالاترین نرخ های ماندگاری بودند.

 

توصیه هایی برای تقویت بیشتر حفظ درون استانی/سرزمینی
هیئت کنفرانس کانادا استدلال می کند که یک سیستم آموزش پس از متوسطه که توسعه مهارت را با نیازهای بازار کار محلی همسو می کند، به حفظ کمک می کند، همانطور که بودجه استانی مستمر برای این مؤسسات کمک می کند زیرا به آنها کمک می کند تا به ارائه آموزش با کیفیت بالا به دانش آموزان ادامه دهند.

 

علاوه بر این، اختصاص بخش بیشتری از محل های برنامه نامزدهای استانی (PNP) به دانشجویان بین المللی و بهبود حمایت ارائه شده از طریق خدمات اسکان به این اتباع خارجی می تواند آنها را بیشتر ترغیب کند که در استان هایی که برای ادامه تحصیل به آنجا می آیند، بمانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top