دانشگاه های مقرون به صرفه در سوئد در سال 2023

دانشگاه های مقرون به صرفه در سوئد

سیستم آموزشی سوئد دارای 50 دانشگاه و کالج دانشگاهی است که 8 دانشگاه در رتبه بندی QS در سال 2022 در رتبه های برتر قرار گرفته اند. خبر خوب این است که سوئد تحصیلات مقرون به صرفه ای را در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی ارائه می دهد.

 

راهنمای تحصیل در سوئد

 

دانشگاه های مقرون به صرفه در سوئد برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. به غیر از دانشگاه های سوئد با شهریه پایین برای دانشجویان بین المللی، دانشگاه های مقرون به صرفه مختلفی در سوئد وجود دارد که تعدادی بورسیه برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. اما بورسیه تحصیلی فقط به چند نامزد منتخب تعلق می گیرد زیرا رقابت سختی بین متقاضیان وجود دارد.

 

دانشگاه های مقرون به صرفه در سوئد برای دانشجویان بین المللی برای نجات دانشجویانی که نگران هزینه های دانشگاه هستند وجود دارد. در این وبلاگ در مورد هزینه تحصیل در سوئد برای دانشجویان بین المللی و سپس بحث مفصل در مورد دانشگاه های کم شهریه در سوئد برای دانشجویان بین المللی صحبت خواهیم کرد.

قبل از کاوش در دانشگاه های کم هزینه در سوئد برای دانشجویان بین المللی، اجازه دهید بحث کنیم که هزینه تحصیل در سوئد برای دانشجویان بین المللی چقدر خواهد بود؟ هزینه تحصیل یکی از فاکتورهای مهمی است که باید قبل از پذیرش در دانشگاه های سوئد در نظر گرفته شود. یکی از راه های کاهش هزینه ها، درخواست از دانشگاه های مقرون به صرفه در سوئد برای دانشجویان بین المللی است.

 

اجازه دهید برای مقایسه با دانشگاه های مقرون به صرفه در سوئد، به بررسی هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی در سوئد بپردازیم:

 

هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در سوئد چقدر است؟

چیزی که بیشتر دانشجویان بین المللی را در حین تحصیل در سوئد تحت تاثیر قرار می دهد، شهریه دانشگاه است. شهریه دانشگاه ها معمولا ثابت بوده و سالانه افزایش می یابد. کمک های مالی تنها گزینه ای است که برای دانشجویان بین المللی برای پوشش هزینه های تحصیلی وجود دارد، اما آنها مشروط به رعایت معیارهای واجد شرایط بودن هستند. در اینجا آنچه باید در مورد هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی در سوئد بدانید آمده است:

 

به عنوان دانشجویان بین المللی در سوئد، شما هزینه های تحصیلی را بین 80000 تا 295000 کرون در سال پرداخت خواهید کرد.
هزینه تحصیل در مقطع لیسانس در سوئد حدود 75000 تا 110000 کرون در سال است در حالی که هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حدود 80000 تا 150000 کرون در سال است.
هزینه تحصیل برای برنامه های مبتنی بر معماری و فناوری معمولاً در سطح بالاتری قرار دارد.

 

هزینه زندگی در سوئد برای دانشجویان بین المللی

میانگین هزینه زندگی برای دانشجویان بین المللی حدود 8568 کرون در ماه است و کاملاً به ترجیحات، سبک زندگی و موقعیت شما در سوئد بستگی دارد. بخش عمده ای از هزینه های زندگی شما توسط اجاره مسکن که حدود 3500 تا 5000 کرون در ماه هزینه دارد و پس از آن هزینه های غذا، حمل و نقل، تلفن و اینترنت و هزینه های متفرقه پوشش داده می شود.

 

ارزانترین دانشگاه های بریتانیا 2023
ارزانترین دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل در سال 2023

دانشگاه های مقرون به صرفه در سوئد

دانشگاه های مقرون به صرفه در سوئد

مقرون به صرفه بودن نقش حیاتی در تصمیم گیری برای پذیرش در دانشگاه ها ایفا می کند. یکی از بهترین چیزها در مورد سیستم آموزشی سوئد این است که حتی موسسات دارای رتبه برتر به طور همزمان یک دانشگاه کم هزینه در سوئد هستند که آنها را برای دانشجویانی که محدودیت های مالی دارند اما سوابق تحصیلی برجسته ای دارند ایده آل می کند.

 

به لیست 6 دانشگاه برتر ارزان سوئد برای دانشجویان بین المللی نگاهی بیندازید:

دانشگاه استکهلم
دانشگاه لوند
دانشگاه اوپسالا
موسسه سلطنتی فناوری KTH
کالج دانشگاه دالارنا
موسسه کارولینسکا

 

اکنون در مورد هر یک از دانشگاه های کم هزینه در سوئد برای دانشجویان بین المللی از جمله هزینه های تحصیل، رتبه بندی، دوره های برتر و موارد دیگر بحث خواهیم کرد:

 

دانشگاه استکهلم

دانشگاه استکهلم دارای بیش از 30000 دانشجو و بیش از 1100 دانشجوی بین المللی است که بیش از 50 کشور را نمایندگی می کنند. این دانشگاه به عنوان مقرون به صرفه ترین دانشگاه در سوئد شناخته می شود، اما ورود به آن دشوار است زیرا نرخ انتخاب بسیار بالا است. این دانشگاه در رتبه بندی QS در سال 2022 در بین 150 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. این دانشگاه شماره یک در سوئد برای رشته های هنر و علوم انسانی و برنامه های مرتبط با علوم است.

 

Institution TypePublic
QS Rankings 2022148
Average Tuition Fees90,000-140,000 SEK/ year
Top CoursesEnvironmental Science

Geography

Sociology

Social Policy and Administration

Geophysics

Acceptance Rate24%

 

دانشگاه لوند

دانشگاه لوند بالاترین رتبه در سوئد است و همچنین در لیست ارزان ترین دانشگاه های دولتی سوئد قرار دارد که آن را به انتخاب شماره 1 برای دانشجویان بین المللی در سوئد تبدیل می کند. این دانشگاه در مجموع ثبت نام بیش از 40000 دانشجو با بیش از 8000 دانشجوی بین المللی از 130+ ملیت را ثبت می کند.

Institution TypePublic
QS Rankings 202287
Average Tuition Fees90,000-100,000 SEK/ year
Top CoursesGeography

Environmental Sciences

Finance

Nursing

Development Studies

Social Policy and Administration

Acceptance Rate34%

دانشگاه اوپسالا

دانشگاه اوپسالا که به عنوان قدیمی‌ترین دانشگاه سوئد و اولین دانشگاه نوردیک شناخته می‌شود، در سال 1477 تأسیس شد. این دانشگاه همواره در میان دانشگاه‌های برتر سوئد قرار دارد. این یک دانشگاه تحقیقاتی جامع است که برنامه هایی در علوم انسانی و اجتماعی، علوم و فناوری و پزشکی و داروسازی ارائه می دهد. این دانشگاه دارای بیش از 50000 دانشجو است که آن را به یکی از بزرگترین دانشگاه های سوئد تبدیل می کند. تقریباً 70 برنامه کارشناسی ارشد بین المللی و 5 برنامه کارشناسی برای انتخاب وجود دارد.

Institution TypePublic
QS Rankings 2022124
Average Tuition Fees50,000-80,000 SEK/ year
Top CoursesLaw

Medicine

Psychology

Acceptance Rate80%

موسسه سلطنتی فناوری KTH

موسسه فناوری سلطنتی KTH بزرگترین مؤسسه فناوری در سوئد است که برای برنامه های مهندسی و فناوری بسیار مورد توجه قرار گرفته است. همچنین یک موسسه تحقیقاتی پیشرو در زمینه علم، مهندسی و فناوری است. این مؤسسه میزبان بیش از 13500 دانشجو است که برنامه های مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد را دنبال می کنند.

Institution TypePublic
QS Rankings 202289
Average Tuition Fees80,000-120,000 SEK/ year
Top CoursesEngineering and Technology

Architecture

Acceptance Rate40-50%

کالج دانشگاه دالارنا

کالج دانشگاه دالارنا در یکی از نقاط توریستی سوئد واقع شده است. به عنوان یک کالج دانشگاهی، مدرک لیسانس و فوق لیسانس و همچنین دوره ها را ارائه می دهد. شما می توانید بین 2 قالب آموزشی ارائه شده توسط دانشگاه، یعنی آموزش از راه دور یا یادگیری کلاسی در محوطه دانشگاه در Borlänge، یکی را انتخاب کنید.

Institution TypePublic
Average Tuition Fees40,000-80,000 SEK/ year
Top CoursesBusiness

Tourism

Data Science

Acceptance Rate70%

 

موسسه کارولینسکا

موسسه کارولینسکا یکی از بهترین دانشکده های پزشکی در سوئد است. این دانشگاه گسترده ترین طیف دوره های پزشکی را ارائه می دهد و همچنین بزرگترین مرکز تحقیقات پزشکی در سوئد است. شما می توانید یکی از 10 برنامه کارشناسی ارشد جهانی یا 1 برنامه لیسانس ارائه شده در زمینه علوم بهداشتی و زندگی را دنبال کنید.

Institution TypePublic
Average Tuition Fees170,000 SEK/ year
Top CoursesPsychology

Dentistry

Human Medicine

Midwifery

Acceptance Rate4%

 

موسسات برتر در سایر مقاصد تحصیلی در خارج از کشور درخواست هزینه های تحصیلی گزافی می کنند که ممکن است دانشجویان بااستعداد را با محدودیت بودجه از درخواست باز دارد. این یکی از عوامل اصلی محبوبیت سوئد در بین دانشجویان بین المللی در چند سال اخیر است. برای برآورده کردن شرایط مالی برای پذیرش و همچنین اهداف ویزا به بودجه کافی نیاز دارید. بنابراین اگر پول یک محدودیت است، می توانید برای بورسیه تحصیلی در سوئد برای دانشجویان بین المللی نیز درخواست دهید.

 

سوالات متداول در مورد دانشگاه های ارزان در سوئد

 ارزان ترین دانشگاه سوئد کدام است؟

دانشگاه استکهلم به عنوان ارزان ترین دانشگاه در سوئد شناخته می شود که برنامه هایی با شهریه از 295000 کرون ارائه می دهد.

 

آیا در سوئد دانشگاه های رایگان برای دانشجویان بین المللی وجود دارد؟

هیچ دانشگاه رایگانی در سوئد برای دانشجویان بین المللی که برنامه های کارشناسی یا کارشناسی ارشد ارائه می کنند وجود ندارد. با این حال، دکترا در سوئد برای همه دانشجویان صرف نظر از ملیت آنها کاملا رایگان است.

 

راحت ترین دانشگاه های سوئد مقرون به صرفه برای ورود به کدام دانشگاه ها هستند؟

ساده ترین دانشگاه های مقرون به صرفه در سوئد برای ورود به دانشگاه اوپسالا است که دارای نرخ پذیرش حدود 80 درصد است که در مقایسه با سایر دانشگاه های سوئد بالاتر است.

 

آیا سوئد برای دانشجویان بین المللی گران است؟

سوئد در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی برای دانشجویان بین المللی کاملا مقرون به صرفه است. در مقایسه با یورو، متوسط هزینه تحصیل برای مدرک لیسانس در سراسر اروپا 20000-45000 یورو در سال و 25000-56000 یورو در سال است. در مقایسه با این، متوسط هزینه تحصیل در سوئد بین 7500 یورو تا 28000 یورو در سال است.

 

 آیا ورود به دانشگاه های ارزان در سوئد آسان است؟

پاسخ ورود به همه دانشگاه های ارزان در سوئد آسان نیست. برخی از آنها بسیار گزینشی با استانداردهای پذیرش بالا هستند. اگر می‌خواهید پیشرفت کنید، روی ایجاد یک پروفایل علمی قوی با نمرات خوب و نمرات آزمون زبان انگلیسی تمرکز کنید.

 

 

1 دیدگاه در “دانشگاه های مقرون به صرفه در سوئد در سال 2023

  1. سلام.وقت بخیر .
    در مورد میشه راهنمایی بفرمایید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top