فرآیند دریافت ویزای توریستی مکزیک

دریافت ویزای توریستی مکزیک

ویزای توریستی مکزیک که به عنوان مجوز بازدیدکننده مکزیک نیز شناخته می شود، برای شهروندان کشورهای خاصی که مایل به سفر به مکزیک برای گردشگری یا سایر مقاصد غیر تجاری هستند مورد نیاز است. این ویزاها برای مسافرانی است که تا 180 روز در مکزیک اقامت دارند و توسط کنسولگری یا سفارت مکزیک در کشور محل اقامت مسافر صادر می شود.

 

سفر توریستی به مکزیک
دریافت وقت فوری و عادی سفارت مکزیک

 

فرآیند دریافت ویزای توریستی مکزیک بسته به کشور و کنسولگری یا سفارتی که در آن درخواست انجام می شود متفاوت است. به طور کلی، مسافران باید یک فرم درخواست را پر کنند و مدارکی مانند پاسپورت معتبر، مدرک حمایت مالی، و بلیط هواپیما برگشت یا برنامه سفری که مدت اقامت در نظر گرفته شده در مکزیک را نشان می دهد، ارائه دهند.

 

ذکر این نکته ضروری است که کار تمام وقت در مکزیک با مجوز بازدید کننده مجاز نیست. در مقابل، مسافران علاقه مند به فرصت های کاری شاغل باید برای ویزای کار اقدام کنند.

 

شهروندان ایالات متحده، به طور کلی، هنگام بازدید از مکزیک تا 180 روز، نیازی به ویزای توریستی ندارند. با این حال، آنها باید مجوز الکترونیکی دریافت کنند، که می تواند به صورت آنلاین از طریق کانال های دولتی درخواست شود. از سوی دیگر، شهروندان کانادایی برای ورود به مکزیک نیاز به ویزا دارند که می‌توان آن را از طریق کنسولگری‌ها و سفارت‌های مکزیک در کانادا درخواست کرد.

 

ویزای توریستی مکزیک همچنین به شهروندان اکثر کشورهای اتحادیه اروپا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن، کره جنوبی و چندین کشور آمریکای لاتین اعطا می شود.

 

در بندر ورودی مکزیک، بازدیدکنندگان باید مجوز بازدیدکننده مکزیک و پاسپورت خود را به افسر مهاجرت ارائه دهند که پاسپورت بازدیدکننده را مهر کند و فرم مهاجرت FMM را پس بگیرد. ایمن نگه داشتن فرم FMM و در دسترس نگه داشتن فرم FMM در طول اقامت در داخل کشور ضروری است، زیرا ممکن است در صورت درخواست گردشگران لازم باشند آن را به مقامات مکزیکی نشان دهند.

 

در نتیجه، اخذ ویزای توریستی مکزیک یک فرآیند ساده است که برای شهروندان کانادایی متفاوت است، که باید برای ویزا درخواست دهند، در حالی که شهروندان ایالات متحده باید مجوز الکترونیکی دریافت کنند. برای مسافران کشورهای دیگر، روند درخواست و مدارک مورد نیاز ممکن است متفاوت باشد. با این حال، به طور کلی، این ویزاها برای بازدیدکنندگانی است که تا 180 روز در مکزیک اقامت دارند و همراه با فرم مهاجرت FMM، برای ورود و خروج قانونی به کشور ضروری است.

 

سفارت مکزیک در ایران تنها برای درخواست ‌هایی ویزا صادر می ‌کند که هدف سفر، فعالیت‌ هایی باشد که بابت انجام آن‌ ها پولی دریافت نمی‌ شود مانند توریستی، جلسات کاری، کنفرانس ‌ها و برای ویزای کاری مکزیک، اسپانسر کاری در مکزیک باید برای افراد در یکی از نزدیک ‌ترین ادارات مهاجرتی اقدام کنند، در مورد کار در مکزیک در این نوشتار مطالعه فرمائید. ویزای توریستی مکزیک به مدت هتل رزرو شده می باشد. اگر شخصی دارای ویزای معتبر کانادا یا اقامت دائم کشورهای بریتانیا، آمریکا، ژاپن و دیگر کشورهای حوزه شنگن باشد برای سفرهای گردشگری، کاری و ترانزیتی احتیاج به درخواست ویزای مکزیک ندارد.

 

ویزای توریستی مکزیک حداکثر تا 180 روز صادر می شود اما این افسران مرزی هستند که تعداد روزهایی که به شما برای اقامت فرصت داده می شود را تعیین می کنند. آن ها می توانند این اقامت را به مدت سی، شصت یا نود روز در مقابل صد و هشتاد روز کامل به شما بدهند. شما باید کشور را قبل از انقضای ویزای توریستی مکزیک ترک نمایید.

 

در صورتی که مدت زمان ویزای توریستی مکزیک شما صد و هشتاد روز صادر شده باشد شما امکان تمدید این مدت را نخواهید داشت. در واقع برای درخواست سکونت بیش از مدت صد و هشتاد روز در خاک مکزیک شما می بایست درخواست دریافت یکی از مسیرهای اقامت در این کشور را داشته باشید. اما اگر افسر سفارت از 180 روز مدت کمتری برای بار اول به شما اجازه اقامت داده باشد شما این امکان را به لحاظ قانونی دارید تا درخواست تمدید ویزای توریستی مکزیک را در خاک این کشور به اندازه صد و هشتاد روز داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top