کشورهایی که بیشترین دریافت گرین کارت آمریکا را در لاتاری داشته اند

دریافت گرین کارت آمریکا

برنامه لاتاری گرین کارت سالانه از طریق یک قرعه کشی تصادفی، 50000 گرین کارت را برای افرادی از کشورهایی با نرخ پایین مهاجرت به ایالات متحده ارائه می دهد.

آفریقا، آسیا و اروپای شرقی بیشترین مناطقی هستند که در این برنامه حضور دارند.

 

ثبت نام لاتاری گرین کارت 2025
زمان اعلام نتایج لاتاری 2024/ راهنمای مشاهده نتایج

 

از اولین قرعه کشی در سال 1994 حدود یک میلیون گرین کارت اعطا شده است.

 

برنامه ویزای تنوع سالانه برای حداکثر 50000 مهاجر از کشورهایی با نرخ پایین مهاجرت به ایالات متحده کارت سبز ارائه می کند. این برنامه یکی از راه هایی است که گرین کارت بر اساس قانون مهاجرت و ملیت صادر می شود. سایر منابع مهم گرین کارت برای مهاجران تحت حمایت خانواده، مهاجران مبتنی بر اشتغال، پناهندگان و افرادی است که به آنها پناهندگی داده شده است.

 

مهاجران احتمالی در برنامه ویزای تنوع باید دارای تحصیلات دیپلم دبیرستان یا حداقل دو سال سابقه کار تخصصی باشند و در غیر این صورت واجد شرایط پذیرش در گرین کارت ایالات متحده باشند. یک دوره انتظار

 

اتباع کشورهایی که از آنها 50000 یا کمتر مهاجر در مجموع در پنج سال گذشته به ایالات متحده آمده اند، واجد شرایط دریافت گرین کارت آمریکا هستند. مهاجران از هر کشوری نمی توانند بیش از 7 درصد ویزای تنوع صادر شده سالانه را دریافت کنند.

 

کشورهایی که از سال 2006 تا 2015 افراد حداقل 10000 دریافت گرین کارت آمریکا داشته اند.

 تعداد افرادی که در ۱۰ سال اخیر با برنده شدن در لاتاری اقامت آمریکا را دریافت کردند

از آنجایی که کشورهای آنها در مجموع در پنج سال گذشته بیش از 50000 مهاجر را به ایالات متحده فرستاده اند، اتباع کشورهای زیر واجد شرایط دریافت گرین کارت آمریکا نیستند:

بنگلادش
برزیل
کانادا
سرزمین اصلی چین
کلمبیا
جمهوری دومینیکن
السالوادور
هائیتی
هندوستان
جامائیکا
مکزیک
نیجریه
پاکستان
پرو
فیلیپین
کره جنوبی
بریتانیا (به جز ایرلند شمالی)
ویتنام

 

متقاضیان ابتدا به صورت آنلاین برای یک “قرعه کشی” در وزارت امور خارجه ثبت نام می کنند – یک قرعه کشی تصادفی کامپیوتری که انتخاب می کند چه کسانی می توانند برای ویزا درخواست دهند. افرادی که در قرعه کشی انتخاب می شوند یک درخواست را پر می کنند، به صورت حضوری با یک مقام کنسولی مصاحبه می کنند و تحت معاینه پزشکی قرار می گیرند. آنها مشمول همه دلایل پذیرش ویزا هستند که در قانون ذکر شده است، از جمله موارد مربوط به سلامت، سابقه جنایی، احتمال نیاز به کمک عمومی و امنیت. همسران و فرزندان تحت تکفل گیرندگان ممکن است با گیرنده به ایالات متحده بیایند. متقاضیان موفق گرین کارت دریافت می کنند و پس از پنج سال واجد شرایط درخواست شهروندی هستند.

 

اکثر دریافت کنندگان ویزای لاتاری در سال های اخیر از آفریقا، آسیا و اروپای شرقی آمده اند.از سال 2016، مصر، نپال، ایران، جمهوری دموکراتیک کنگو، ازبکستان، اتیوپی، اوکراین، روسیه و آلبانی بیشترین نماینده مردمی بودند که گرین کارت آمریکا را دریافت کردند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top