بهترین شهرها برای راه‌اندازی استارت‌آپ در اروپا

راه‌اندازی استارت‌آپ در اروپا

طبق گزارش جدیدی از شرکت آموزشی بریتانیایی «آکادمی دانش»، پاریس به عنوان بهترین شهر برای راه‌اندازی استارت‌آپ در اروپا شناخته شد و مادرید و بارسلونا با اختلاف کمی در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

 

افزایش میزان حداقل دستمزد برای مهاجرت نیروی کار در سوئد

 

شهرهای مختلف در این رتبه‌بندی بر اساس معیارهایی مانند تعداد فضاهای اداری موجود، قیمت اجاره، نزدیکی به دانشگاه‌های برترِ اروپا، سرعت اینترنت (مگابیت بر ثانیه) و موارد دیگر، امتیازبندی شده‌اند. این گزارش پیشینه قوانین و مقررات، بروکراسی اداری و مالیات را در نظر نگرفته است.

 

آیا فرانسه و اسپانیا بهترین مکان‌ها برای استارت‌آپ‌ها هستند؟
فرانسه با داشتن دو شهر در بین پنج شهر برتر، عملکرد بسیار خوبی در این رتبه‌بندی داشته است. البته دو شهر مادرید و بارسلونا هم در ۵ شهر برتر لیست قرار دارند. لندن در رتبه چهارم قرار دارد.

 

طبق گزارش، پاریس که خانه برخی از بهترین دانشگاه‌ها و محیط‌های اداری اروپا است، از «حمایت دولت‌ها و یک اکوسیستم استارت‌آپی به خوبی توسعه‌یافته» برخوردار است.

لیون، سومین شهر بزرگ و همچنین قطب مهم دانشگاهی فرانسه، به لطف داشتن یکی از سریع‌ترین سرعت‌های اینترنت در اروپا، به عنوان پنجمین مکان ایده‌آل برای راه‌اندازی کسب‌وکار رتبه‌بندی شده است.

 

مادرید، پایتخت اسپانیا، به دلیل سرعت اینترنت بالا و تعداد فضاهای اداری در دسترس، رتبه بالایی کسب کرده است. بارسلونا، دیگر شهر اسپانیایی در میان سه شهر برتر، طی ده سال گذشته به عنوان بزرگترین قطب فناوری در جنوب اروپا شهرت یافته است.

لندن، به‌عنوان یک مرکز مالی با مزایای دیگر، بیشترین تمرکز بر روی شتاب‌دهنده‌های کسب و کارها (incubators) را دارد. لندن همچنین به داشتن بالاترین تعداد دانشگاه در بین ۲۵۰ دانشگاه برتر اروپا و فضاهای اداری فراوان (البته در صورتی که توان مالی اجاره‌شان را داشته باشید) می‌بالد.

 

طبق گزارش، پایتخت بریتانیا بیشترین تعداد دفاتر و همچنین بالاترین اجاره‌بها را دارد، این در حالی است که اینترنت در لیون سریع‌ترین، حمل و نقل عمومی در پاریس در دسترس‌ترین و بالاترین میانگین امتیاز دانشگاهی در منچستر بریتانیا وجود دارد.

 

تالویر ساندو از آکادمی علوم می‌گوید: «انتخاب مکان مناسب ضروری است، شما باید محیط اطراف خود را به عنوان یک عامل کلیدی در موفقیت در نظر بگیرید.» او ادامه داد:‌ «داشتن یک دفتر مرکزی یا فضای کاری مشترک برای تیم شما می‌تواند در ایجاد رفاقت، کار گروهی و موفقیت ضروری باشد. سرعت و قابلیت اطمینان پهنای باند، عامل دیگری است که در اداره یک کسب‌وکار بسیار مهم است، زیرا نظارت بر وب‌سایت و رسانه‌های اجتماعی در مراحل اولیه ساخت کسب‌وکار و ایجاد آگاهی از برند بسیار حیاتی است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top