راهنمای کامل تصویری تکمیل فرم DS260  برای برندگان لاتاری

راهنمای تکمیل فرم DS260

پس از اعلام نتایج لاتاری، اولین کاری که برندگان لاتاری باید انجام دهند، تکمیل فرم DS260 است. فرم DS260  که به فرم برندگان لاتاری نیز معروف است، یک فرم مهاجرتی و حقوقی است که همه برندگان لاتاری باید قبل از مصاحبه حضوری در سفارت آمریکا آن را تکمیل کنند. در حقیقت تکمیل آنلاین این فرم اولین قدم برای شروع کارهای اداری برندگان لاتاری است.

 

برای راهنمایی بیشتر درباره مراحل بعدی لاتاری گرین کارت آمریکا ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

نحوه تکمیل فرم DS260 برندگان لاتاری، بسیار مهم است؛ چرا که در صورت بروز هرگونه اشتباه در فرم برندگان لاتاری و ورود اطلاعات غلط، امکان از دست رفتن شانس برنده شدن در لاتاری وجود دارد.

 

موسسه مهاجرتی ویزاشی با داشتن کارشناسان باتجربه در زمینه تکمیل فرم DS-260 در کنار شما عزیزان خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما با شماره 02191002909 تماس بگیرید.

 

خود فرم ممکن است دلهره آور به نظر برسد، و ممکن است حدود 2 ساعت طول بکشد تا تکمیل شود. این است مهم است که اطلاعات خود را از قبل آماده کنید و جزئیات را با دقت وارد کنید. ممکن است بعداً بتوانید تغییراتی ایجاد کنید، اما منطقی است که در تکمیل فرم دقت کنید.

 

شما برای تکمیل فرم به مدارک و اسنادی نیاز خواهید داشت اکنون آنها را جمع آوری کنید و یک فایل ویژه برای شروع مراحل لاتاری DV خود ایجاد کنید.

 

مدارک:

اطلاعات گذرنامه برای شما و اعضای خانواده تان.

شناسنامه برای شما و اعضای خانواده تان.

سابقه تحصیل شما

سابقه کار شما

سابقه آدرس شما

آدرس یکی از دوستان یا اعضای خانواده در ایالات متحده آمریکا. این جایی است که گرین کارت شما به آنجا ارسال می شود.

 

ثبت نام لاتاری 2025
زمان اعلام نتایج لاتاری 2025/ راهنمای مشاهده نتایج

 

خبر خوب وِِیژه برندگان لاتاری 2025

موسسه ویزا شی با سال ها تجربه در امر لاتاری در کنار شما دوستان عزیز می باشد.

شما میتوانید بعد از قبولی یک وقت مشاوره رزرو کنید و با کارشناسان ما دربازه مراحل لاتاری آکاهی های لازم را کسب کنید.

 

فرم مشاوره برندگان لاتاری گرین کارت

 

همچنین میتوانید تمام مراحل لاتاری شامل تکمیل فرم – ترجمه مدارک- خدمات سفارتی – خدمات پزشکی و واکسیناسیون و… را به ما بسپارید.

 

 

حالا اجازه دهید شما را در تکمیل فرم راهنمایی کنیم:

 

 وارد فرم شوید

شما به شماره پرونده یا کیس نامبر خود نیاز دارید که زمان برنده شدن به شما علام می شود. به عنوان مثال 2023AS00001234. این شماره پرونده کامل است.

کلیه افراد بعد از برنده شدن در لاتاری یک کد 14 رقمی تحت عنوان کیس نامبر دریافت میکنند. کیس نامبر به معنای نوبت رسیدگی به پرونده شما در سیستم کنسولگری اداره مهاجرت امریکا خواهد بود و کلیه مراحل بعد از قبولی شما بر طبق این کیس نامبر انجام خواهد شد. چهار رقم اول کیس نامبر سالی است که در آن پذیرفته شده اید، دو رقم بعدی مخفف حروف اول قاره محل تولد شماست (برای قاره آسیا AS قرار می گیرد)، ارقام بعدی نوبت شما و کیس نامبر اصلی شماست که برطبق آن، پس از تکمیل پر کردن فرم ds260 باید منتظر بمانید که پرونده شما به جریان بیفتد و اصطلاحا کارنت شود.

 

  1. شروع

توجه داشته باشید پاسخ به تمامی سوالات حتما بایستی به زبان انگلیسی باشد. اگر در جایی برای نام و نام خانوادگی شما متن Your Native Alphabet را نوشته بود، فقط در این حالت مجاز هستید نام و نام خانوادگی خود را با حروف زبان کشور محل تولد خود وارد نمائید.

 

به منظور تکمیل فرم DS-160 برای درخواست ویزای غیرمهاجرتی (NONIMMIGRANT) به لینک https://ceac.state.gov/ceac/ رفته و روی گزینه DS-160, Online Nonimmigrant Visa Application کلیک نمائید.

 

در صفحه بعد شما با وارد کردن کیس نامبر وارد صفحه اول فرم خواهید شد.

در صفحه بعد بایستی سفارت مورد نظر خود جهت انجام مصاحبه را انتخاب نمائید. معمولا سه سفارت برای ایرانیان به طور پیش فرض تعیین شده است که سفارت های آمریکا در آنکارا، ابوظبی و ایروان است. شما هر کدام از سفارت ها را که دسترسی راحت تری دارید میتوانید انتخاب کنید.

 

همچنین در این صفحه سه گذینه جهت ادامه تکمیل فرم در دسترس شما است:

– START AN APPLICATION: با کلیک روی این گزینه شما می توانید تکمیل فرم جدید را شروع کنید.

 

– UPLOAD AN APPLICATION: در صورتیکه قبلا فرم خود را کامل کرده اید و آن را روی کامپیوتر خود ذخیره کرده اید، توسط این بخش می توانید فایل ذخیره شده خود را آپلود نمائید و ادامه مراحل تکمیل فرم را انجام دهید.

 

– RETRIEVE AN APPLICATION: توسط این گزینه می توانید با استفاده از Applicant ID فرم تکمیل شده خود را که به هر دلیل ناقص مانده است و هنوز ارسال نشده است، از ادامه فرم تکمیل نمائید.

 

اطلاعات هویتی برنده لاتاری

یکی از بخش های مهم تکمیل فرم DS260 تکمیل اطلاعات هویتی برندگان لاتاری است. اطلاعات هویتی فارسی مطابق شناسنامه و اطلاعات هویتی انگلیسی مطابق پاسپورت برنده لاتاری. ملیت فعلی یا ملیت های دیگر شما و تاریخ تولد و … دقت کنید تمامی اطلاعات را به طور صحیح و با املای درست وارد کنید. هر گونه اشتباه ممکن است باعث مشکلات در مراحل بعد شود.

 

این صفحه در مورد اسناد مسافرتی شما (گذرنامه) است. هنگام تکمیل این صفحه ، گذرنامه را کنار خود داشته باشید. وارد کردن اطلاعات دقیق در این بخش بسیار مهم است.

 

آدرس برنده لاتاری

وقت گیر ترین بخش تکمیل فرم برای برندگان لاتاری اینجاست. مخصوصا برای کسانی که دائما در حال جابجایی هستند. اظهار محل زندگی برنده لاتاری از 16 سالگی تا کنون به تفکیک و در بخشی دیگر اطلاعات محل زندگی مورد نظر شما در ایالات متحده آمریکا و آدرس محلی که باید گرین کارت را در انجا دریافت کنید. در وارد کردن اطلاعات دقت کنید که هر محلی که شما در آن اقامت داشتید باید ذکر شود. البته از ذکر مسافرت ها و احیانا اقامت های بسیار کوتاه مانند اقامت در یک هتل و … خودداری کنید.

 

این اطلاعات مربوط به جایی است که شما می خواهید در ایالات متحده بمانید یا آدرس شخصی که می توانید به شما اعتماد کند تا از طرف شما  گرین کارت شما را دریافت کند.

 

اطلاعات هویتی و آدرس اعضای خانواده برنده لاتاری

در تکمیل فرم اطلاعات اعضای خانوادتان را نیز باید وارد کنید. در این بخش اطلاعات هویتی و آدرس تمام اعضای خانواده از جمله پدر، مادر، همسر فعلی، همسر سابق، فرزندان شامل تمامی فرزندان بیولوژیکی، فرزند خوانده، …  را وارد میکنید. در وارد کردن این اطلاعات بسیار دقت کنید. بی احتیاطی یا حدس و گمان ممکن است در آینده برای شما دردسر هایی در پی داشته باشد.

 

 

 

اطلاعات خانوادگی: همسر و همسر قبلی

 

اطلاعات خانواده: فرزندان

 

اطلاعات شغلی و تحصیلی برنده لاتاری

تکمیل این بخش از فرم مربوط به اطلاعات تحصیلی شما شامل تمامی مراحل تحصیل شماست از آکادمیک تا غیر آکادمیک. در بخش اطلاعات شغلی بسیار دقت کنید. اگر شغل شما در لیست مشاغل با امتیاز SVP بزرگتر از 7 و JobZone امتیاز 4 به بالاست باید تشریحی از شغلتان را در فرم اظهار کنید.

 

 

اطلاعات کار/تحصیلات/آموزش قبلی

 

سوالات امنیتی و حفاظتی

یک برنده لاتاری حساسترین قسمت فرم DS-260 را در بخش Security and Background خواهد دید. هشدار میدهم که کوچکترین اشتباه در این بخش مساویست با از دست دادن ویزا. سوالات صریح و واضح و پاسخ های دو گزینه ای. Yes or No

 

امنیت و سوپیشینه: جنایی

 

امنیت و سوپیشینه: امنیت 

دوباره – صادقانه به اینها پاسخ دهید.

 

 

امنیت و سو پیشنه : نقض قانون مهاجرت

 

امنیت : متفرقه 

دوباره پاسخ صادقانه.

سؤال کار ماهر یا غیر ماهر بحثهای زیادی را برانگیخته است. در واقعیت اگر قصد کار در ایالات متحده را دارید ، پاسخ این سوال بله است.

 

یک متخصص بهداشت و درمان سوال دیگری است که واقعا مهم نیست که چگونه به آن پاسخ دهید. اگر کارمند مراقبت های بهداشتی هستید نگران نباشید و صادقانه پاسخ دهید.

 

شماره تأمین اجتماعی

به این سه سؤال پاسخ داده شده در شکل زیر ، مگر اینکه قبلاً در ایالات متحده SSN داشته باشید. USCIS (به صورت تئوری) جزئیات شما را به اداره تأمین اجتماعی (SSA) ارسال می کند تا برای SSN شما درخواست کند.

بعد از تکمیل فرم این فرم را برای تک تک  اعضای خانواده خود نیز تکمیل و ارسال کنید.

 

توجه: حتما با استفاده از گزینه های Print Application و Print Confirmation این صفحه را به صورت خروجی Pdf روی کامپیوتر خود ذخیره کنید و یا از آن پرینت بگیرید. این صفحه تائیده بایستی در روز مصاحبه همراه شما باشد.

توجه : همچنین بهتر است با انتخاب گزینه Email Confirmation یک نسخه از این رسید را برای ایمیل خود ارسال نمائید. در اینصورت مطابق شکل زیر پس از وارد نمودن آدرس ایمیل خود گزینه Email Confirmation را کلیک نمائید تا یک نسخه از تائیده فرم DS-260 به ایمیل شما ارسال شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top