راهنمای کامل دریافت ویزای F2

راهنمای کامل دریافت ویزای F2

راهنمای کامل دریافت ویزای F2، مدارک مورد نیاز، فرآیند درخواست، واجد شرایط بودن و سوالات متداول:

 

کسانی که ویزای F1 دارند مجاز به تحصیل در ایالات متحده در مقاطع تحصیلی مختلف، از ابتدایی تا تحصیلات تکمیلی هستند. آنها همچنین مجاز به کار در شرایط خاص هستند، اما در درجه اول برای تحصیل به ایالات متحده می روند. در صورت داشتن افراد تحت تکفل مانند همسر یا فرزندان مجرد زیر 21 سال، اجازه دارند آنها را به ایالات متحده بیاورند. این کار را می توان با ویزای وابسته به F2 انجام داد.

 

ویزای F-1: همه چیز در مورد فرم I-20
زمان صدور ویزای توریستی، دانشجویی و کاری ایالات متحده کاهش می یابد

 

دریافت ویزای F2 ارتباط مستقیمی با شرایطی دارد که دارنده ویزای F1 دارد. هیچ سقفی برای آن وجود ندارد، افراد تحت تکفل فقط باید شرایط لازم را داشته باشند و مراحل درخواست را برای دریافت ویزا تکمیل کنند.

 

آیا واجد شرایط ویزای F2 هستم؟
برای واجد شرایط بودن برای دریافت ویزای F2، باید شرایط زیر را داشته باشید:

همسر یک دارنده ویزای F1 تایید شده باشید،
فرزند مجرد زیر 21 سال دارنده ویزای F1 تایید شده باشید.
در طول اقامت خود در ایالات متحده، توانایی مالی برای حمایت از خانواده را داشته باشید.
علاوه بر این شرایط، اسنادی نیز وجود دارد که باید قبل از شروع درخواست ویزای F2 خود را جمع آوری کنید.

 

مدارک مورد نیاز ویزای F2
در اینجا شرایط لازم برای درخواست ویزای F2 وجود دارد:

پاسپورت فعلی و قبلی شما
فتوکپی صفحات پاسپورت شما
صفحه تایید DS-160.
اثبات ثبات مالی می توانید از سوابق بانکی یا مالیاتی، فیش حقوقی اشتغال و غیره به عنوان مدرک استفاده کنید.
عکس ویزای آمریکا عکس باید در شش ماه گذشته گرفته شود.
نامه تایید مصاحبه
رسیدهایی که ثابت می کند هزینه های لازم را پرداخت کرده اید.
صفحه تایید DS-160.
فرم اصلی شما I-20 و یک کپی.
یک کپی از فرم I-20 دارنده ویزای F1.
یک کپی از ویزای F1 (در صورت وجود).
اگر جداگانه درخواست می دهید، کپی پاسپورت دارنده ویزای F1.
اگر همسر دارنده ویزای F1 هستید، اصل گواهی ازدواج.
سند ازدواج واقعی مانند:
آلبوم عروسی.
لیست مهمانان عروسی
رسید هزینه های عروسی.
رسید سفرهای ماه عسل.
اگر در دفتر ثبت ازدواج ازدواج کرده اید، سوگندنامه عروسی و تصاویر خود و همسرتان را به همراه شاهدان عروسی ارسال کنید.
اگر فرزند دارنده ویزای F1 هستید، اصل شناسنامه.

 

چگونه برای ویزای F2 اقدام کنیم؟
مراحل درخواست ویزای F2 به شرح زیر است:

فرم I-20 را دریافت کنید.
فرم DS-160 را به صورت آنلاین پر کنید.
هزینه های ویزا را پرداخت کنید.
مصاحبه ویزای خود را برنامه ریزی کنید.
فایل سند ویزای F2 خود را جمع آوری و تکمیل کنید.
در مصاحبه خود شرکت کنید

 

دریافت وقت سفارت فوری و عادی با ویزاشی 

 

فرم I-20 را دریافت کنید

هنگامی که دارنده ویزای F1 در یک موسسه SEVP پذیرفته می شود، مدرسه فرم I-20 را منتشر می کند. فرم I-20 هدف ویزا، تخمین هزینه ها و مدت زمان برنامه آموزشی را توضیح می دهد. برای اینکه وابستگان دارنده ویزای F1 ویزای F2 دریافت کنند، فرد F1 باید به موسسه SEVP اطلاع دهد که افراد تحت تکفل نیز قصد دارند برای ویزا درخواست دهند.

 

با این اطلاعات، موسسه SEVP همچنین فرم I-20 را برای افراد تحت تکفل نیز تهیه و منتشر خواهد کرد. هر فردی که می خواهد برای ویزای F2 درخواست دهد باید فرم I-20 را داشته باشد تا واجد شرایط ویزای F2 باشد. پس از دریافت این فرم، روند درخواست از رویه های مشابه سایر ویزاها پیروی می کند.

 

فرم DS-160 را به صورت آنلاین پر کنید
فرم DS-160 باید به صورت آنلاین با تمام اطلاعات لازم ارسال شود. هنگامی که آن را ارسال می کنید، صفحه یک بارکد و صفحه تأیید ایجاد می کند که باید آن را برای بعد حفظ کنید.

 

هزینه های ویزا را پرداخت کنید
هزینه درخواست ویزای F2 160 دلار است. شما باید این هزینه را بپردازید تا بتوانید درخواست را ادامه دهید. پس از اتمام پرداخت، رسیدی دریافت خواهید کرد که آن را ثابت می کند و باید آن را برای بعد نگه دارید. بسته به کشور یا سفارت ایالات متحده که از آن درخواست می کنید، ممکن است هزینه های دیگری نیز وجود داشته باشد، مانند هزینه های صدور ویزا یا هزینه های متقابل.

 

در حالی که دارنده ویزای F1 نیز مسئول پرداخت هزینه SEVIS I-901 است، متقاضی ویزای F2 از این هزینه معاف است.

 

مصاحبه ویزای خود را برنامه ریزی کنید
به عنوان یک متقاضی F2، می توانید همزمان با متقاضی F1 درخواست دهید یا می توانید جداگانه درخواست دهید. اگر با هم درخواست می دهید، می توانید مصاحبه ویزا را همزمان برنامه ریزی کنید. این روش در واقع توصیه می شود. با این حال، اگر جداگانه درخواست می دهید، باید مصاحبه ویزای خود را برنامه ریزی کنید. در صورت برنامه ریزی، یک نامه تایید مصاحبه دریافت خواهید کرد که آن را به افسران سفارت ایالات متحده نشان می دهید تا ثابت کنند که قرار ملاقات دارید.

 

مدارک ویزای F2 خود را جمع آوری و تکمیل کنید
وقتی برای مصاحبه ویزای خود می روید، به یک فایل با مدارک مورد نیاز نیاز دارید. اطمینان حاصل کنید که فایل کامل است و تمامی مدرک مهمی وجود دارند زیرا درخواست شما به آن بستگی دارد.

 

در مصاحبه خود شرکت کنید
با تمام مدارک لازم به موقع به مصاحبه ویزای خود بروید. در مورد رابطه خود با دارنده ویزای F1 و قصد خود برای حضور در ایالات متحده سؤالاتی خواهید داشت. اگر مصاحبه کننده ویزا مشکوک باشد که شما چیزی را مخفی می کنید یا قصد دارید قوانین ویزای F2 را نقض کنید، ویزای شما را رد می کند.

 

زمان پردازش ویزای F2 چقدر است؟
زمان پردازش ویزا به دلیل تفاوت ها و حجم کاری در سفارتخانه های ایالات متحده متفاوت است. پس از مصاحبه F2، ممکن است بلافاصله پاسخی از مصاحبه کننده خود دریافت کنید که آیا ویزا را دریافت کرده اید یا از شما رد شده است. با این حال، بیشتر متداول است که انتظار چند روز یا چند هفته باشد.

 

این به این دلیل است که سفارت ایالات متحده وقت خود را صرف بررسی مدارک و پاسخ های شما می کند. آنها به ویژه بر روی شما و وضعیت مالی دارنده ویزای F1 تمرکز می کنند تا تعیین کنند که آیا می توانید هزینه های خود را در زمان اقامت در ایالات متحده پوشش دهید یا خیر. بنابراین اگر پردازش ویزای F2 شما بیش از حد طول می کشد، نگران نباشید زیرا سفارت ایالات متحده یا حجم کاری سنگینی دارد یا وقت خود را برای تجزیه و تحلیل پرونده شما صرف می کند.

 

با ویزای F2 چه کاری می توانم انجام دهم؟
از آنجایی که ویزای F2 ارتباط مستقیمی با ویزای F1 دارد، اعتبار یکسانی خواهد داشت. اگر همسر شما دارای ویزای F1 مجاز به اقامت 2 ساله در ایالات متحده باشد، ویزای F2 شما نیز 2 سال اعتبار خواهد داشت.

 

اقامت خود را تمدید کنید
در صورتی که دارنده ویزای F1 اقامت خود را با دریافت فرم I-20 جدید تمدید کند، شما به عنوان وابستگان او نیز تمدید خواهید کرد. برای تمدید ویزای F2 خود، باید فرم I-539، درخواست تمدید/تغییر وضعیت غیر مهاجر را ارسال کنید. شما باید مدرکی دال بر رابطه خود با دارنده اصلی ویزای F1 و شواهد مالی مبنی بر داشتن بودجه کافی برای پوشش اقامت خود پیوست کنید.

 

وضعیت خود را تغییر دهید
با ویزای F2، شما همچنین مجاز به درخواست برای تغییر وضعیت خود هستید. اگر در یک مدرک دانشگاهی در یک موسسه تایید شده SEVP ثبت نام کنید، باید برای ویزای F1 درخواست دهید و ممکن است وضعیت شما تغییر کند. علاوه بر این، اگر شغلی پیدا کردید که به ویزای کاری نوع H مانند ویزای H-1B نیاز دارد، شما و کارفرمایتان می‌توانید به USCIS درخواست دهید و رویه‌های مناسب را برای تغییر وضعیت خود دنبال کنید.

 

اگر شما فرزند مجرد زیر 21 سال دارنده ویزای F1 هستید و زمانی که در ایالات متحده هستید 21 ساله شده اید، باید برای نوع دیگری از ویزا برای اقامت در ایالات متحده درخواست دهید. این به این دلیل است که شما دیگر واجد شرایط واجد شرایط بودن به عنوان وابستگان دارنده ویزای F1 نخواهید بود و اگر نوع دیگری از ویزای ایالات متحده را دریافت نکنید، باید به کشور خود بازگردید.

 

گرین کارت بگیرید
اگر دارنده ویزای F1 درخواست دهد و گرین کارت دریافت کند، شما به عنوان وابسته به ویزای F2، به طور خودکار گرین کارت را نیز دریافت خواهید کرد. با این حال، شما همچنین می توانید سعی کنید خود را اعمال کنید. اگر کارفرمایی را پیدا کردید که مایل به حمایت مالی از شما است، می توانید برای گرین کارت مبتنی بر استخدام ثبت نام کنید. در غیر این صورت، شما همچنین می توانید وضعیت را به ویزای دیگری تغییر دهید که اجازه دوتایی را می دهد و برای گرین کارت اقدام کنید.

 

به مراقبت های بهداشتی دسترسی داشته باشید
شما می توانید به عنوان دارنده ویزای F2 به بیمارستان ها و امکانات پزشکی آمریکا دسترسی داشته باشید. با این حال، هزینه درمان ممکن است برای شما زیاد باشد، زیرا هزینه های مراقبت های بهداشتی ایالات متحده بالاترین در جهان است. آنها از چند صد دلار تا هزاران دلار متغیر هستند. یک سرویس ساده مانند یک شب در بیمارستان ممکن است بیش از 3000 دلار هزینه داشته باشد.

بنابراین، اکیداً به شما توصیه می شود که یک طرح بیمه درمانی برای دارندگان ویزای F2 خریداری کنید.

 

محدودیت های ویزای F2 چیست؟
با توجه به اینکه ویزای F2 یک ویزای وابسته است، محدودیت‌های زیادی در مورد کارهایی که می‌توانید و نمی‌توانید در ایالات متحده انجام دهید وجود دارد. هدف از ویزای F2 این است که خانواده ها در کنار هم بمانند در حالی که فرد دارای ویزای F1 مدرک تحصیلی خود را می گیرد که می تواند چندین سال باشد. هدف دیگری ندارد و به همین دلیل است که این محدودیت ها برای داشتن آن است.

 

شما مجاز به کار با ویزای F2 نیستید
هیچ مجوز کار ویزای F2 وجود ندارد. همسر یا والدین F1 شما ثابت کرده‌اند که می‌توانند هزینه‌های زندگی شما در ایالات متحده را پوشش دهند، بنابراین هیچ گونه شغلی با حقوق وجود ندارد که بتوانید در ایالات متحده انجام دهید. شما می توانید داوطلب شوید یا کار بدون دستمزد انجام دهید، اما اجازه ندارید هیچ قرارداد کاری را ببندید.

 

شما مجاز به دریافت شماره تامین اجتماعی (SSN) نیستید.
از آنجایی که شما مجاز به کار نیستید، نمی توانید SSN نیز دریافت کنید. شما فقط برای اهداف مالیاتی واجد شرایط دریافت شماره ITIN هستید.

 

شما مجاز به ثبت نام در مقطع تحصیلی کامل نیستید
ویزای F2 به شما اجازه نمی دهد که در یک مدرک تحصیلی یا اعتباری ثبت نام کنید. بنابراین با این ویزا نمی توانید مدرک لیسانس یا فوق لیسانس خود را تکمیل کنید. شما فقط مجاز به ثبت نام در دوره های تفریحی، حرفه ای و غیر اعتباری برای سرگرمی یا سرگرمی هستید.

علاوه بر این، اگر شما یک کودک وابسته به دارنده ویزای F1 هستید، فقط مجاز به اتمام دوره ابتدایی و راهنمایی در ایالات متحده هستید. شما مجاز به ثبت نام در دبیرستان با ویزای F2 نخواهید بود. برای انجام این کار، باید برای تغییر وضعیت درخواست دهید.

 

شما نمی توانید قبل از دارنده ویزای F1 به ایالات متحده سفر کنید
اگر برای اولین بار است که وارد ایالات متحده می شوید، یا باید با دارنده ویزای F1 همراه باشید یا بعد از آنها سفر کنید. شما نمی توانید قبل از اجازه ورود دارنده ویزای F1 به ایالات متحده به ایالات متحده سفر کنید.

با این حال، پس از اولین بار ورود به ایالات متحده، هیچ محدودیت دیگری برای سفر وجود ندارد. شما می توانید در هر زمان و بدون همراهی دارنده ویزای F1 به داخل و خارج از کشور سفر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top