بند 214 (B) در ریجکت ویزای آمریکا به چه معناست؟

بند 214 (B) در ریجکت ویزای آمریکا

آیا طبق بند 214 (B) در ریجکت ویزای آمریکا، یک افسر کنسولی ویزای شما را رد کرده است؟ طبق این بند قانون، سالانه میلیون ها ویزا رد می شود. اگر این سناریوی شماست، ممکن است گیج شوید و تعجب کنید که این به چه معناست و آیا راهی برای رفع آن وجود دارد یا خیر.

 

فرم ds-5535 چیست؟
معرفی تمامی ویزاهای ایالات متحده آمریکا

 

قانون مهاجرت ایالات متحده در جایی تنظیم می شود که الزاماتی برای متقاضی ویزا باشد تا نشان دهد که قصد ندارد به طور دائم در ایالات متحده بماند و شرایط دریافت ویزا را برآورده کند. در این پست، معنی رد 214 (b) را بررسی خواهیم کرد و چگونه ممکن است برای درخواست ویزای شما اعمال شود، حتی اگر برگه 213 (b) را دریافت کرده باشید. به خاطر داشته باشید که رد این بخش در مورد مهاجرت خانوادگی و مهاجرت مبتنی بر اشتغال اعمال می شود.

بخش 214 (B) قانون مهاجرت و تابعیت (INA) چیست؟

با توجه به دفتر امور کنسولی وزارت امور خارجه ایالات متحده، بخش 214 (ب) قانون مهاجرت و تابعیت می گوید:

 

هر خارجی (به غیر از یک غیر مهاجر شرح داده شده در زیربند (L) یا (V) بخش 101(a)(15)، و غیر از غیر مهاجر شرح داده شده در هر یک از مقررات بخش 101(a)(15)(H)(i) بجز بند (ب1) این بخش) تا زمانی که به رضایت افسر کنسولی در زمان درخواست روادید و افسران مهاجرت در زمان درخواست پذیرش، ثابت شود، مهاجر فرض می شود. که طبق بخش 101(a)(15) او مستحق یک وضعیت غیر مهاجر است. هر خارجی که افسر یا کارمند هر دولت خارجی یا هر سازمان بین المللی است که طبق قانون مصونیت سازمان های بین المللی حق برخورداری از امتیازات، معافیت ها و مصونیت ها را دارد، یا  خدمه، خدمتکار، کارمند یا یکی از اعضای فوری است. خانواده هر یک از این افراد خارجی حق درخواست یا دریافت ویزای مهاجرتی یا ورود به ایالات متحده را به عنوان مهاجر ندارند، مگر اینکه او یک معافیت کتبی را به همان شکل و ماهیتی که در بخش 247 (ب) مقرر شده است، اجرا کند.

 

اساساً، این مسئولیت افسر است که براساس اطلاعاتی که ارائه کرده‌اید و تعامل کوتاه آنها با شما، تعیین کند که آیا واجد شرایط دریافت ویزای موقت هستید یا خیر. یکی از عوامل در نظر گرفتن اولیه در تصمیم گیری در مورد اینکه آیا قصد ترک کشور محل اقامت خود و اقامت در ایالات متحده را دارید یا خیر. به همین دلیل، داشتن “ارتباطات قوی” با کشور شما مهم است که با پرونده مهاجرت خود برقرار کنید. این روابط می تواند شغلی، خانواده ای که باید از آنها مراقبت کند، املاک و مستغلات، تعهدات دیگر و غیره باشد. اگر برای مثال، شما بیکار هستید، متاهل نیستید و فرزند ندارید یا ملکی ندارید، اینها می توانند پرچم قرمز باشند. پیوندهای قوی برای یک خردسال می تواند به معنای چیزهایی مانند برنامه های آموزشی، نمرات و غیره باشد.

 

ویزاشی یک موسسه مهاجرتی معتبر برای موفقیت شما در رفع ریجکتی و  اخذ ویزای  می باشد. جهت درخواست برای رفع ریجکتی ویزا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

5 اصل 214 (B) دلایل رد ویزا

در عمل، دلایل متعددی وجود دارد که چرا شما ممکن است رد 214 (b)  را دریافت کنید. در زیر 5 دلیل اصلی که ممکن است ویزای شما طبق بند 214 (B) رد شده باشد آورده شده است:

 

اقامت برای بازدید طولانی مدت در ایالات متحده
اگر افسر کنسولی ببیند که شما برای مدت طولانی در ایالات متحده اقامت داشته اید، افسر ممکن است فکر کند که شما در کشور خود زندگی نمی کنید یا قصد مهاجرت دارید.

 

بازگشت به کشور خود برای دریافت ویزای جدید پس از تغییر وضعیت
اگر مقامات مهاجرت معتقد باشند که قصد واقعی شما از اولین درخواست ویزا تغییر وضعیت شما بوده است، می توانند این را فریبنده تفسیر کنند. به عنوان مثال، اگر ابتدا ویزای توریستی دریافت کرده اید و بعد از ورود وضعیت خود را به ویزای کاری تغییر داده اید.

 

درخواست مهاجر در انتظار (یا رد شده).
اگر قبلاً درخواست مهاجرت به شما رد شده است یا در حال بررسی هستید، این می تواند برای مقامات یک پرچم قرمز باشد زیرا به وضوح قصد مهاجرت به ایالات متحده است، علاوه بر این، این مقامات می توانند به آن رد قبلی موکول کنند و اعلام کنند که هیچ تغییری در آن وجود ندارد. شرایط شما اگر اینطور باشد ممکن است از شما بپرسند که از زمانی که قبلاً برای ویزا از مقامات مهاجرت درخواست داده اید چه تغییری کرده است. همیشه این موضوع را از قبل با وکیل خود در میان بگذارید. تصور نکنید که تغییر دلیل سفر شانس شما را برای گرفتن ویزا افزایش می دهد زیرا این امر می تواند نشانه ناامیدی مقامات مهاجرت باشد.

 

مشکوک بودن مدارک 
هرگونه تصوری مبنی بر اینکه شما مدارک تقلبی را برای پرونده خود ارسال کرده اید می تواند موجب رد شود.

 

منابع مالی ناچیز برای سفر
نداشتن حمایت مالی قوی برای سفر شما می‌تواند باعث نگرانی مقامات شود زیرا شما در معرض خطر عمومی بودن یا مجبور به جستجوی شغل غیرمجاز در ایالات متحده برای پرداخت هزینه‌ها هستید. برای مثال، اگر برای دریافت ویزا برای دریافت مراقبت های پزشکی درخواست می کنید اما نمی توانید هزینه پرداخت را ثابت کنید، ممکن است طبق بخش 214 (B) از شما رد شود.

 

رفع ریجکتی ویزای شنگن 
رفع ریجکتی ویزای آمریکا

 

درخواست تجدیدنظر در مورد رد طبق بخش 214 (B)

اگرچه هیچ روند رسمی تجدید نظر برای این نوع رد وجود ندارد، اگر با رد ویزای 214 (b) بر اساس عدم ارتباط قوی با کشور محل سکونت خود مواجه هستید، در صورتی که بتوانید مدرکی ارائه دهید ممکن است رد درخواست لغو شود. این پیوندها را دارند یک متخصص مهاجرت واجد شرایط بهترین کسی است که به شما کمک می کند مدارک مناسب را جمع آوری کرده و پرونده خود را مطرح کنید. برخی از عواملی که آنها ممکن است شما را در نظر بگیرند عبارتند از اینکه آیا وضعیت خانه خود را به طور دقیق توصیف کرده اید، هر کراوات یا کراواتی که از ذکر آن غفلت کرده اید یا اطلاعات اضافی که می توانید در پرونده خود وارد کنید.

 

درخواست مجدد و فرآیند مصاحبه

لازم به ذکر است که در صورتی که پس از دریافت رد 214(b) مجددا برای ویزای خود اقدام کنید، مسئولیت پرداخت مجدد هزینه های درخواست به عهده شما خواهد بود. آنها غیر قابل استرداد هستند، چه ویزا تایید شده باشد یا نه. همچنین باید دوباره با یک افسر کنسولی مصاحبه کنید. همیشه برای فرآیند مصاحبه آماده باشید تا هرگونه سؤالی را که ممکن است با توجه به اطلاعات جدیدی که برای پرونده خود ارائه می دهید پیش بینی کنید. پاسخ‌های شفاهی که در طول مصاحبه با مسئول مهاجرت ارائه می‌دهید، بر تصمیم شما تأثیر زیادی خواهد داشت. همیشه با مقامات مهاجرتی مودب رفتار کنید و اگر سوالی را متوجه نشدید از آنها بخواهید که توضیح دهند.

 

اگر دانشجویی هستید که پس از رد درخواست مجدد درخواست می کنید، همراه داشتن فرم I-20، گواهی واجد شرایط بودن وضعیت دانشجویی غیرمهاجر، می تواند بسیار سودمند باشد.

 

اطلاعات بیشتر درباره رد S213(b).

“فرض قصد مهاجرت” مانع بزرگی است که ممکن است در صورت دریافت برگه 214(b) که به معنای رد ویزا است، با آن روبرو شوید. دقیقاً مانند گناهکار بودن تا زمانی که بیگناهی شما ثابت شود، باید بدون تردید ثابت کنید که نیت شما صادقانه است و طول مدت مجاز ویزای دریافتی خود را بیش از حد باقی نگذارید. در حالی که می توان بر برخی از عدم صلاحیت های ویزا غلبه کرد، و وزارت امنیت داخلی می تواند اجازه معافیت بدهد، این در مورد همه موارد مهاجرت صدق نمی کند.

 

سوالات متداول در مورد INA 214(b)

در زیر پاسخ به متداول ترین سوالات در مورد موضوع را خواهید یافت:

آیا می توانم پولی را که برای ویزا پرداخت کرده ام پس بگیرم اگر واجد شرایط نباشم؟

متأسفانه، دولت هزینه پردازش درخواست را پس نمی دهد زیرا غیرقابل استرداد است. بنابراین، اگر تصمیم به درخواست مجدد برای ویزا دارید، باید هزینه های درخواست را دوباره بپردازید (غیر قابل استرداد، خواه آن ویزا تایید شده باشد یا نباشد).

 

آیا پس از دریافت رد 214 (b) روند تجدید نظر وجود دارد؟

در حالی که هیچ روند تجدید نظر وجود ندارد، هیچ چیز شما را از درخواست مجدد و نشان دادن شواهد معتبر جدید به مسئول مهاجرت باز نمی دارد. این بار بر دوش شماست که ثابت کنید کاندیدای خوبی برای ویزا هستید و قصد ندارید در ایالات متحده بمانید.

 

اگر مدارک بیشتری بیاورم شانس بیشتری برای تایید دارم؟

لزوماً نه، اما اسنادی که می آورید برای افسر مهم است که تصویر جامعی از پرونده شما داشته باشد. حتما قبل از مصاحبه با وکیل مهاجرت خود مدارک را به دقت بررسی کنید.

 

“روابط قوی” به چه معناست؟

پیوندهای قوی به جنبه ای از زندگی شما اشاره دارد که شما را در کشور محل سکونت خود ریشه دار نگه می دارد. این موارد می‌تواند شامل شغل، خانواده، خانه، حساب‌های بانکی، مسئولیت‌های مالی و غیره باشد. هرگونه نشانه (اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی) مبنی بر اینکه پس از سفر به ایالات متحده با ویزای خود، کشور خود را ترک نخواهید کرد، می‌تواند برای ارائه مقامات مهاجرت مفید باشد. شما می توانید اسنادی مانند عنوان ملک، اسناد بانکی، اسناد ازدواج، اظهارنامه حقوق و غیره را وارد کنید.

 

اگر عضو خانواده یا دوستم طبق بخش 214 (B) از دریافت ویزا رد شده باشد، می توانم با چه کسی صحبت کنم؟

در حالی که نمی توانید مستقیماً با وزارت امور خارجه در مورد تصمیم شخص دیگری در مورد ویزای صحبت کنید، می توانید به دوست یا خویشاوند خود توصیه کنید که اطلاعاتی را که به مقامات مهاجرت ارائه کرده اند را مجدداً بررسی کند و اگر آنها هر گونه اطلاعاتی را در نظر نگرفته اند اگر جزئیات خاصی در مورد روابط قوی با آنها درج شده است. کشور محل اقامت و به آنها بگویید که می توانند دوباره درخواست دهند.

 

بند 214 (B) برای ویزای ایالات متحده چیست؟

بخش 214 (ب) بخشی از قانون مهاجرت و ملیت است که شما را واجد شرایط دریافت ویزای غیر مهاجرتی بر اساس فرض مهاجر بودن یا عدم واجد شرایط بودن سایر شرایط واجد شرایط بودن برای دسته ویزا می کند.

 

بند 214 (B) به چه معناست؟

رد به این معنی است که ویزای مورد درخواست شما بر اساس یک جنبه از قانون مهاجرت که در 214 (B) مشخص شده است تأیید نشده است. یکی از دلایل رایج این است که به مقامات مهاجرت نشان می دهد که قصد دارند در ایالات متحده باقی بمانند و شرایط ویزای مورد نظر شما را پشت سر بگذارند. این می تواند به همان اندازه غیرمستقیم باشد که روابط قوی با کشور خود (خانواده، شغل، دارایی، و غیره) نداشته باشید یا به همان اندازه آشکار باشد که بگوییم قصد دارید در ایالات متحده بمانید، در برخی موارد، می توانید پس از 214(b) دوباره درخواست دهید. رد شدن، بنابراین همه امیدها از بین نمی روند.

 

لغو ویزا چیست؟

افسران کنسولی برخی اوقات بر اساس «اطلاعات جدیدی که پس از صدور ویزا به دست آمده است» اقدام به لغو ویزا می کنند. اطلاعات جدید باید به اندازه کافی شک ایجاد کند که افسران بتوانند اینطور تفسیر کنند که متقاضی ویزا دیگر واجد شرایط ویزا نیست و می تواند تحت شرایط صلاحیت 214 (b) رد شود.

 

چگونه می توانید از بند 214 (B) در ریجکت ویزای آمریکا عبور کنید؟

غلبه بر برخی از عدم صلاحیت های ویزا با مدارک مناسب امکان پذیر است. به طور مشابه، اگر درخواست ویزای شما برای اولین بار رد شد، می توانید دوباره درخواست دهید، اما مطمئن شوید که بهترین شواهد حمایتی را برای پرونده خود آورده اید. برای پیگیری درخواست مجدد، با کنسولگری/سفارت ایالات متحده در کشور خود تماس بگیرید و از آنها در مورد مراحل بپرسید. قبل از بررسی درخواست، بررسی کنید که آیا ملاحظات مهمی وجود دارد که افسر برای وضعیت شما از قلم انداخته است و در صورت امکان، شواهد اضافی برای حمایت از وضعیت شما ارائه دهید.

 

من تحت 214 (ب) به عنوان یک دانشجو محروم شدم. باید چکار کنم؟

اگر دانشجو هستید و از دریافت ویزا رد شده‌اید، یا نشان نداده‌اید که دانشجوی خوب هستید، یا از حمایت مالی برای پرداخت هزینه‌های تحصیل خود در ایالات متحده برخوردار بوده‌اید، یا اینکه در کشور خود به اندازه کافی روابط قوی داشته‌اید. از مسئول مهاجرت اطمینان حاصل کنید که پس از انقضای ویزای خود باز خواهید گشت. با این اوصاف می توانید مجددا برای ویزا اقدام کنید. اگر این کار را انتخاب کردید، باید مدارک کافی را برای افسر بیاورید که نشان دهد پس از اتمام تحصیلات خود قصد ترک ایالات متحده را دارید. I-20، گواهی صلاحیت برای وضعیت دانشجویی غیرمهاجر، یکی از اسناد مفیدی است که می توانید همراه داشته باشید. اگر به افسر نشان دهید که قصد دارید پس از پایان تحصیلات خود در ایالات متحده شغل خود را دنبال کنید، احتمالاً از شما رد می شود.

 

چرا نمی توانم ویزای توریستی دریافت کنم اگر در حال حاضر ویزای مهاجرتی دارم که معلق است؟

اگر در حال حاضر یک ویزای مهاجرتی در انتظار دارید و تلاش می کنید همزمان ویزای توریستی دریافت کنید، این یک پرچم قرمز برای مقامات خواهد بود زیرا به وضوح قصد مهاجرت به ایالات متحده را دارید، که طبق بند 214 (ب) قانون، رد صلاحیت ویزای توریستی را تضمین می کند. در یک. علاوه بر این، داشتن همسری که به طور دائم در ایالات متحده زندگی می کند، در صورت اعطای ویزای توریستی، قصد شما برای اقامت در ایالات متحده را نیز مشکوک می کند. بنابراین، اگر متوجه شدید که با این چالش ها روبرو هستید، ضروری است که یک متخصص مهاجرت واجد شرایط برای تقویت پرونده خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top