دلایل ریجکت ویزای دانشجویی ایالات متحده

اگر بار اول ویزای دانشجویی شما ریجکت شد، می توانید آن را دوباره درخواست کنید. بسیاری از دانشجویان برای بار دوم ویزای دانشجویی دریافت می کنند که بار اول درخواست ویزای آنها رد شد. با این حال، شما باید دلایل ریجکت ویزای دانشجویی خود را برطرف کنید و دوباره برای ویزای دانشجویی خود اقدام کنید.

 

این راهنما اساسی ترین دلایل ریجکت ویزای دانشجویی ایالات متحده را پوشش می دهد.

 

تا چه سنی میتوانم در یک دانشگاه خوب در خارج پذیرش بگیرم؟
دانشگاه های رایگان در اروپا برای دانشجویان بین المللی در سال 2022-2023

 

رد ویزای دانشجویی برای کشور مبدا

تعیین کننده ترین عامل در درخواست ویزای دانشجویی کشور خود است. در برخی موارد، بازگشت متقاضی به یک کشور کمتر توسعه یافته ممکن است برای غلبه بر شانس و دریافت ویزای دانشجویی چالش برانگیز باشد.

 

به طور کلی، دانشجویی از یک کشور با ثبات سیاسی و از نظر اقتصادی توسعه یافته مانند آلمان، به طور کلی، نباید مشکلی داشته باشد. در مقابل، متقاضیان از کنگو شانس زیادی دارند.

 

درخواست در کشور سوم

این یک تناقض نیست، اما کنسول ممکن است یک مهاجر یا مقیم اخیر را با سوء ظن ببیند.

 

به عنوان مثال، اگر او سال گذشته از هند به بریتانیا نقل مکان کرد و اکنون می‌خواهد در ایالات متحده تحصیل کند، کنسول ممکن است این رویکرد را در پیش بگیرد: «برگردید و زمانی که مستقر شدید دوباره درخواست دهید».

 

کالج های اجتماعی ناشناخته

کیفیت مؤسسه در تصمیم گیری کنسول در نظر گرفته نمی شود، اما گاهی اوقات این کار را انجام می دهد. یک کنسول ممکن است برای یک متقاضی مدرسه عالی بیشتر از یک دانشجوی کالج در میان ناکجاآباد احترام قائل باشد.

 

رد ویزای دانشجویی برای نمرات ضعیف

کنسول در مورد تخصیص ویزا به دانشجوی بازگشتی که سوابق تحصیلی ضعیفی در ایالات متحده دارد، سوال خواهد کرد. به عنوان مثال، نمرات ضعیف یا حضور ضعیف در ویزای F-1 .

 

شخصیت متقاضی در رسانه های اجتماعی

اگر نمایه متقاضی در رسانه‌های اجتماعی مصرف مواد مخدر یا موارد غیر اخلاقی داشته باشد، کنسول ممکن است به جدی بودن دانشجو شک کند.

 

افراد تماس مشکوک در DS-160

برای دانشجویان، DS-160 دو مخاطب را می خواهد. اگر مخاطبی در فهرست بلاک سفارت باشد یا زمانی از دریافت ویزای ایالات متحده رد شده باشد، ممکن است تأثیر منفی ارتباط ظاهر شود.

 

رد ویزای دانشجویی برای اشتباهات در فرم DS-160s

معمولاً DS-160 نباید خطا داشته باشد، اما تجربه نشان داده است که همیشه این خطا رخ می دهد.

 

تفاوت‌های فرهنگی و زبانی، سهل‌انگاری ساده و بی‌اطلاعی از قانون گاهی می‌تواند نقش مهمی در اینجا ایفا کند.

 

رد ویزا به دلیل عدم پذیرش

همه متقاضیان ویزا مشمول دلایل عمومی عدم پذیرش، از جمله موارد بهداشتی، جنایی، و تخلفات مهاجرتی هستند.

 

به عنوان مثال، فرض کنید متقاضی محکومیتی برای یک جرم سنگین اخلاقی داشته است. در این صورت، حتی اگر ده سال پیش اتفاق افتاده باشد و حذف شده باشد، وی واجد شرایط ویزای دانشجویی بدون معافیت غیر مهاجرتی نیست.

 

خانواده و بستگان در ایالات متحده

یک سوال رایج در مصاحبه در مورد اقوام در ایالات متحده است. DS-160 نه تنها از بستگان نزدیک بلکه سایر اقوام نیز درخواست می کند.

 

عدم اطلاع رسانی به خویشاوندان در DS-160 ممکن است یک ارائه نادرست باشد.

 

مصاحبه ممکن است بر چگونگی اقامت این اقوام در ایالات متحده متمرکز باشد. استفاده از پناهندگی ممکن است به طور کامل شانس متقاضی ویزای دانشجویی را از بین ببرد.

 

اگر خواهر و برادر متقاضی پس از برنامه SWT (سفر کاری تابستانی) در ایالات متحده بماند، این نیز می تواند موردی منفی در نظر گرفته شود. اگر برادر یا خواهری به عنوان دانشجو در ایالات متحده باشد، کنسول ممکن است آن را کافی فرض کند.

 

رفع ریجکتی ویزای دانشجویی با ویزا شی

 

رد ویزای دانشجویی برای روابط خانوادگی

برای متقاضیان جوان، شغل والدین آنها ممکن است به یک عامل مهم در تجزیه و تحلیل تبدیل شود. اگر پدر متقاضی کارگر باشد، ممکن است متقاضی به عنوان خانواده فقیرتری در نظر گرفته شود و در نتیجه ریسک مهاجرت بیشتری داشته باشد.

 

به عنوان بخشی از این تحلیل زنده، کنسول ممکن است به کسانی که از مناطق روستایی یا شهرهای کوچک هستند با وفاداری کمتر و احتمال رد شدن نسبت به شهرهای بزرگ خدمت کند.

 

Significant Other مستقر در ایالات متحده به عنوان حامی

فرض کنید متقاضی و اسپانسر ویزای دانشجویی در ایالات متحده یک رابطه عاشقانه دارد.

 

در این صورت، این ممکن است سوالاتی را در مورد انگیزه متقاضی و اسپانسر ایجاد کند: آیا آنها از ویزای دانشجویی به عنوان بهانه ای برای مهاجرت به این کشور استفاده می کنند؟

 

کنسول نگاه بسیار دقیق تری به نیات و روابط متقاضی دارد و ممکن است فرض کند که ویزای نامزدی ویزای مناسب تری است.

 

رد ویزای دانشجویی به دلیل بودجه ناکافی

متقاضی ویزای دانشجویی باید توانایی پرداخت هزینه سال اول تحصیل را نشان دهد. کنسول های اعزام شده در کشورهای در حال توسعه بسیار مراقب تقلب در این زمینه هستند.

 

اگر سه روز قبل از مصاحبه یک صورت حساب بانکی که انتقال 50000 دلار را به حساب بانکی حامی خود نشان می دهد، بیاورید، این سوال در مورد منبع و اینکه آیا بودجه برای پرداخت هزینه تحصیل در دسترس است یا خیر مطرح می شود.

 

حامیان والدینی که دارای مناصب دولتی با دستمزد ضعیف هستند ممکن است در معرض شک و تردید قرار گیرند.

 

مسائل فنی در فرم ها

خطا در سیستم SEVIS، عدم درج اطلاعات و نظارت یک مسئول مدرسه، در حالی که به ظاهر پیش پا افتاده است، چنین خطاهای فنی می تواند منجر به تاخیر و امتناع شود.

 

همچنین عقل سلیم این است که شخص باید تاریخ شروع I-20 را رعایت کند. درخواست دیرهنگام ممکن است باعث رد یا رد ویزای دانشجویی شود.

 

وضعیت ضعیف DS-160

DS-160 گزینه های زیادی برای نشان دادن جزئیات دقیق ارائه نمی دهد، اما در جایی که این کار را می کند، متقاضی باید از فضا عاقلانه استفاده کند. عدم انجام این کار ممکن است باعث رد یا رد ویزای دانشجویی شود.

 

برای مثال، فرض کنید درخواست ویزای تحصیلی میان‌کار برای MBA، وظایف آن‌ها را در بانکشان به‌عنوان مدیریت، محاسبه بودجه و منفعل بودن در مصاحبه نشان می‌دهد. در آن صورت، ممکن است کنسول کمتر تحت تأثیر قرار گیرد.

 

رد ویزای دانشجویی برای تشکیل دادخواست مهاجرت I-130

متقاضی ویزا که برای او درخواست داده شده است ممکن است مشکل داشته باشد. یک سوال DS-160 وجود دارد که مستقیماً آن را می پرسد.

 

عدم علامت گذاری پرونده چنین دادخواستی ممکن است باعث ممنوعیت دائمی شود. اشاره به دادخواست منجر به سؤالات دیگری می شود: متقاضی در ردیف ویزای مهاجرت کجاست؟ چند وقت پیش دادخواست ثبت شد؟

 

اگر متقاضی در مدت کوتاهی مستحق دریافت ویزای مهاجرتی باشد، ذهنیت کنسولی ممکن است این باشد که نیازی به درخواست ویزای دانشجویی نیست زیرا به زودی ویزای مهاجرتی دریافت خواهد کرد.

 

قبلاً زمان قابل توجهی را در ایالات متحده سپری کرده است

هنگامی که یک متقاضی ویزا قبلاً زمان قابل توجهی را در ایالات متحده گذرانده باشد، کنسول ممکن است فکر کند که زمان آن رسیده است که مدتی را در خانه سپری کند تا ارتباط خود را با کشور خود برقرار کند.

 

اظهارات نادرست و اشتباهات فرآیند پذیرش

یکی دیگر از زمینه‌های مناسب برای ارائه نادرست احتمالی، زمانی است که کنسول به جستجوی اعتبارنامه‌های متقاضی می‌پردازد. به عنوان مثال، فرض کنید ثبت نام دانشگاه منوط به قبولی در یک امتحان خاص است و متقاضی با I-20 صادر شده از قبل برای ویزا اقدام می کند.

 

در این صورت، کنسول ممکن است شک کند که آیا دانشگاه از صلاحیت های از دست رفته متقاضی آگاه است یا خیر. آیا مدیریت دانشگاه بوده یا متقاضی سوابق تحصیلی نادرست را به دانشگاه مذکور ارائه کرده است؟

 

رد ویزای دانشجویی برای کار غیرقانونی در ایالات متحده

این برای کنسول برای متقاضی ویزای دانشجویی که قبلاً به طور غیرقانونی در ایالات متحده کار کرده است، کار ی خلاف قانون است.

 

نه تنها متقاضی ویزا به رفتارهای غیرقانونی دست زده است، بلکه احتمالاً بازتاب وضعیت مالی ضعیف و فقدان ارتباطات اقتصادی با خانه است. این متقاضی ویزا ویزای دانشجویی دریافت نخواهد کرد.

 

دستگیری در ایالات متحده همچنین باعث لغو روادید و حداقل مشکلات جدی در تلاش برای غلبه بر 214 (b) خواهد شد.

 

همچنین، یک دانشجو باید هنگام اقامت در ایالات متحده از قوانین و مقررات متعددی پیروی کند، مانند حداقل کار درسی، محدودیت در استخدام، و گزارش نیازها برای تغییر آدرس. عدم پذیرش این قوانین ممکن است منجر به رد یا رد ویزای دانشجویی شود.

 

راهنمای شرکت در مصاحبه ویزای F1 ایالات متحده در سال 2023

 

مشکلات مصاحبه

مصاحبه ویزای دانشجویی معمولاً 2 تا 3 دقیقه طول می کشد، بنابراین متقاضی فقط یک بار فرصت دارد تا اولین برداشت را داشته باشد. در حالی که کنسولی برای بررسی زبان انگلیسی متقاضی در نظر گرفته نمی شود، انگلیسی ناکافی به هیچ وجه در نظر گرفته می شود.

 

ناتوانی در بیان دلایل انتخاب کالج یا دانشگاه ممکن است مخرب باشد. پاسخ به سؤالات ساده و روزمره مشکل ساز است، پاسخ های طولانی، نامرتبط و پرمشکل.

 

شخصیت متقاضی در مصاحبه نیز ضروری است: بی‌حالی، انفعال، یا ناتوانی در نشان دادن تلاش می‌تواند ترازو را بر علیه متقاضی منحرف کند. اعصاب، زبان ضعیف، نگاه کردن به پایین، حالات منفی یا لباس بد، همه عوامل منفی هستند.

 

عدم پذیرش ویزا قبلی

در حالی که رد ویزای دانشجویی قبلی آمریکا برای متقاضی ویزا حکم مرگ ندارد، اما یک علامت سیاه مشخص است. می توانید مطمئن باشید که کنسول دلیل رد ویزا را بررسی می کند و می بیند که آیا این به درخواست ویزای دانشجویی ترجمه می شود یا خیر.

 

به عنوان مثال، فرض کنید برای شرکت در مراسم عروسی یکی از دوستانتان برای بازدید از ایالات متحده درخواست ویزا داده بودید. در آن صورت، ممکن است که عدم وجود روابط باعث رد شدن و همچنین رد ویزای دانشجویی در ایالات متحده شود.

 

رد ویزای دانشجویی برای تغییر وضعیت در ایالات متحده

پس از ورود به ایالات متحده، بسیاری از گردشگران، بازدیدکنندگان و شرکت کنندگان در سفر تابستانی تصمیم به ماندن و ثبت نام در مدرسه گرفتند. آنها وضعیت خود را تغییر می دهند و به مدرسه می روند.

 

با این حال، آنها در هنگام بازگشت به کشور خود برای درخواست ویزای دانشجویی، استقبالی را که در سفارت دریافت خواهند کرد، پیش بینی نمی کنند. آنها دانشجوی بازگشتی و مجاز به التزام نیستند، بلکه متقاضیان ویزای دانشجویی برای بار اول هستند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top