رفع ریجکتی ویزای آمریکا

ویزای ایالات متحده یکی از محبوب ترین ویزاها در دنیا است. اما متاسفانه تمامی متقاضیان موفق به اخذ ویزای آمریکا نمی شوند‌. سختگیری آمریکا برای اعطای ویزا به متقاضیان ایرانی ها بیشتر است. در صورتی که متقاضی اخذ ویزای آمریکا هستید؛ ممکن است با ریجکت ویزا مواجه شوید. در چنین شرایطی باید اطلاعاتی در باره علت ریجکت ویزای شما و  رفع ریجکتی ویزای آمریکا به دست بیاورید. ریجکتی ویزای آمریکا به این معنا نیست که رویای سفر و مهاجرت به آمریکا را فراموش کنید. در واقع بعد از ریجکت ویزا می توانید برای رفع ریجکتی ویزای آمریکا یا ارائه درخواست مجدد اقدام کنید. 

از عمده ترین دلایل ریجکتی ویزا می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

ارائه مدارک ناقص

از مهمترین دلایلی که باعث ریجکت ویزای شما می شود، ارائه مدارک و اسناد ناقص می باشد. این جز رایج ترین دلایل رد ویزا محسوب می شود. در برخی موارد فرد برنامه کاملی از مهاجرت خود ارائه نمی دهد و در واقع مدارکی که به سفارت آمریکا ارائه می دهد، کامل نیست و همین موضوع می تواند روند دریافت ویزا را با مشکل مواجه کند.  نباید در خصوص دریافت ویزای خود نا امید شوید، شما می توانید با اصلاح مواردی که باعث رد ویزای شما شده ویزای خود را دریافت نمایید. 

کارشناسان مهاجرتی شرکت ویزاشی می توانند اقدامات لازم را در این باره انجام دهند.

شرایط ویزا و هدف سفر و مهاجرت

یکی دیگر از دلایل ریجکت ویزای آمریکا، مربوط به شرایطی می باشد که متقاضی نتوانسته است، افیسر سفارت را قانع کند تا برای او ویزا صادر کند و همین موضوع باعث ریجکت شدن ویزای آمریکا خواهد شد. متقاضی باید ثابت کند که بعد از اتمام اعتبار ویزا، به کشور خود باز می گردد و این می تواند با ارائه دلایلی مانند وابستگی خانوادگی در کشور خود، اشتغال خود و یا … باشد که در این صورت می تواند ویزای آمریکا را دریافت کند و از ریجکت شدن آن جلوگیری نماید.

عدم اثبات مسئله توانایی مالی

نداشتن تمکن مالی و ارائه ندادن مستندات کافی می تواند از دلایل ریجکت شدن ویزای شما باشد.متقاضی باید از توانایی مالی خوبی برخوردار باشد تا بتواند هزینه های اقامت خود را در آمریکا تامین کند. در صورت عدم اثبات توانایی مالی، افسیر پرونده این موضوع برای او اثبات می شود که فرد بار ی برای دولت آمریکا از لحاظ هزینه ای خواهد بود و به همین دلیل درخواست ویزای او را رد خواهد کرد.

ارائه مدارک نادرست و مطالب دروغین

اگر فردی به دروغین اقدام به اخذ ویزا نماید، در همان ابتدای فرایند صدور ویزا، دچار مشکل خواهد شد و یکی از بندهای ریجکتی ویزای آمریکا که بسیار مهم می باشد، در مورد همین موضوع می باشد. این موضوع می تواند جرم تلقی شود و مسائل قانونی زیادی را برای فرد ایجاد خواهد کرد.

حضور غیر قانونی در ایالات متحده آمریکا

اگر فردی نتواند مجوز حضور در خاک آمریکا را به دست آورد، حضور فرد در این کشور غیر قانونی خواهد بود و ویزای او ریجکت خواهد شد. این کار باعث می شود که حتی در روند تمدید ویزای او اخلال ایجاد شود و شانس تمدید ویزای خود را از دست خواهد داد و به همین دلیل لازم است قبل از اتمام دوره ویزای خود اقدام به تمدید آن نماید.

 تعدادی از قوانین مهم ریجکتی ویزای آمریکا

ریجکت ویزا براساس بند 221g: عدم ارائه تمام مدارک لازم یا پر نکردن کامل فرم های سفارت

ریجکت شدن ویزا بر اساس بند 214b: افسر سفارت، شما را واجدشرایط دریافت ویزای موردنظر نمی داند.
ریجکت ویزا براساس بند 212a 2 A i II: ارتکاب جرائم اخلاقی
ریجکت ویزا براساس بند 212a 2 B: داشتن دو یا چند سوسابقه کیفری و حداقل ۵ سال زندانی
ریجکت ویزا براساس بند 212a 4: احتساب شما به عنوان یک خطر عمومی در آمریکا
ریجکت ویزا براساس بند 212a 6 C i: سعی در فریفتن سفارت برای دریافت ویزا
ریجکت ویزا براساس بند 212a 9 B i: اقامت بیش از اعتبار ویزا در آمریکا حین سفرهای قبلی به این کشور
رفع ریجکتی ویزای آمریکا

نحوه رفع ریجکتی ویزای آمریکا

بعد از دریافت نامه ریجکتی می توانید برای رفع ریجکتی ویزای آمریکا اقدام کنید. زمان و پروسه خاصی برای اعتراض به ریجکتی ویزای آمریکا تعریف نشده است. اما بعد از دریافت نامه ریجکتی بهتر هست که هرچه سریعتر دلایل رد شدن ویزا را بررسی کنید. اگر فکر می کنید که اشتباهی رخ داده که با ارائه توضیحات، اطلاعات و مدارک لازم برطرف می شود؛ در اسرع وقت نامه تجدیدنظر را تنظیم و به ایمیل رسمی سفارت ارسال کنید. نامه تجدیدنظر باید شامل اطلاعات شخصی، تاریخ ریجکتی، دلایل رد شدن ویزا و دلایل شما مبنی بر وقوع اشتباه باشد.

توصیه می کنیم که در نگارش نامه تجدیدنظر از  مشاورین ویزاشی کمک بگیرید. همچنین برای رفع ریجکتی ویزای آمریکا باید از طریق همان سفارتی اقدام کنید که درخواست اولیه خود را به آنجا ارائه داده اید. به عنوان مثال، اگر به سفارت آمریکا در آنکارا درخواست داده اید؛ برای بقیه مراحل نیز به همان سفارت مراجعه کنید. بعد از ارسال نامه تجدیدنظر باید منتظر نظر افسر سفارت باشید‌. ذکر دلایل قانع کننده در نامه تجدیدنظر الزامی است.

تصور نکنید که اگر افسر دیگری پرونده را بازبینی کند؛ ورق برمی گردد! قوانین سفارت آمریکا یکسان است و تمام افسرها از این قوانین پیروی می کنند. پس با ارائه عدله کافی و قانع کننده به ریجکتی ویزا اعتراض کنید.  همچنین از اعمال فشار، استفاده از روابط و اتکا به توصیه افراد صاحب منصب جداً پرهیز کنید چون ممکن است پروسه اخذ ویزا را به کلی دچار مشکل کند. در هر حال اگر سفارت به اعتراض شما جواب مثبت بدهد؛ موفق به اخذ ویزا می شوید. البته در بعضی از موارد هم اعتراض به ریجکتی ویزای آمریکا رد می شود. 

 

 

خدمات ویزاشی برای رفع ریجکتی ویزا

ویزاشی یک موسسه مهاجرتی معتبر برای موفقیت شما در رفع ریجکتی و اخذ ویزا می باشد. جهت درخواست برای رفع ریجکتی ویزا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

هزینه صدور ویزا غیرقابل برگشت است. بنابراین اگر ویزای و متعاقباً نامه تجدیدنظر شما رد شود؛ هیچ هزینه ای به شما عودت داده نمی شود.

اگر با درخواست شما مبنی بر اخذ ویزای آمریکا موافقت نشود؛ می توانید برای دریافت ویزا مجدداً اقدام کنید. بعضی از افراد فکر می کنند که اگر به یکی دیگر از سفارت های آمریکا درخواست دهند؛ شانس بیشتری خواهند داشت. باید بگوییم که این تصور اشتباه است! در حقیقت قوانین دولت آمریکا در تمام سفارت های این کشور یکسان است. همچنین سابقه ریجکتی شما ثبت می شود و افسر ویزا در هر سفارتی که باشد به اطلاعات و سابقه شما دسترسی دارد. درج مهر ریجکتی در پاسپورت شما، پروسه اخذ مجدد ویزا را کمی سخت می کند اما غیرممکن نمی کند. بنابراین اگر ایرادات وارده در نوبت اول را برطرف کنید؛ شانس اخذ ویزا را خواهید داشت.

افسر سفارت به گواهی پذیرش تحصیلی و سوابق تحصیلی شما شک کند.
اگر یکی از اقوام درجه یک شما مقیم آمریکا باشد.
اگر توان مالی لازم برای تحصیل و زندگی در آمریکا را نداشته باشید.
اگر به افسر سفارت ثابت نکنید که بعد از تحصیل به کشور خود برمی گردید.
اگر حضور موفقی در مصاحبه سفارت نداشته باشید.

 کسانی که جزو شهرواندن کانادا محسوب می شوند، افرادی که اقامت دائم در این کشور را دارند به علاوه شرکت ها و افراد حاضر در این کشور، می توانند درخواست نت پرونده داشته باشند. سایر افراد هم می توانند از طریق یک نماینده در کانادا به اطلاعات خود دسترسی داشته باشند. 

دریافت وقت فوری و عادی سفارت آمریکا