رفع ریجکتی ویزای ایتالیا

متقاضیان ویزای ایتالیا که با برگه ریجکتی مواجه شدند میخواهند بدانند علت رد درخواست آنها برای دریافت ویزا چیست؟ سفارت ایتالیا برای صدور ویزا مدارکی را از متقاضی درخواست می کند، اگر این مدارک کامل به سفارت ارائه نشوند، یا دارای مشکل و نقص باشند درخواست ویزا ریجکت خواهد شد. 

دانستن این نکته هم مهم است که ممکن است متقاضی تمامی مدارک را به صورت کامل به سفارت تحویل دهد اما سفارت به دلیل دیگری ویزا نکند، که با شرایط فعلی این اتفاق بسیار پیش می‌آید. دلایل زیادی برای ریجکت شدن ویزای ایتالیا وجود دارد، بیشتر آن ها اشتباهات ساده در ارسال مدارک است. هنگامی که متقاضی نتواند سفارت را متقاعد کند که شخص واجد شرایط سفر به ایتالیا است، دلیل دیگر ریجکت شدن ویزا می باشد.

 

 موارد زیر برخی از رایج ترین اشتباهات در درخواست ویزای ایتالیا هستند:

داشتن سوء پیشینه

سوء پیشینه کیفری، یکی از مواردی است که سفارت ایتالیا حساسیت خاصی بر آن دارد. البته استثنائاتی نیز وجود دارد. اگر سوء پیشینه فرد شامل مواردی نباشد که منجر به محکومیت قضایی شده باشند، دولت این کشور معمولا در این زمینه با انعطاف بیشتری برخورد می‌کند.

قانع نشدن افسر سفارت بر دلیل سفر و بازگشت به ایران

از اصلی‌ترین مراحل اخذ ویزا، مصاحبه سفارت است. معمولا در مصاحبه سوالات یکسانی از متقاضیان پرسیده می‌شود. به هنگام انجام مصاحبه، شما باید بتوانید به خوبی افسر مصاحبه کننده را در ارتباط با هدف خود از سفر توجیه کنید؛ علاوه بر این، شما باید بتوانید به گونه‌ای با افسر سفارت صحبت کنید که قانع شود که پس از اتمام اعتبار ویزا، قصد بازگشت به کشور خود را دارید.

ارائه پاسپورت نامعتبر

شما باید پاسپورتی را ارائه دهید که حداقل تا 3 ماه پس از اتمام زمان ویزای درخواستی، اعتبار داشته باشد؛ این بدان معناست که باید پاسپورت ارائه شده، مدت اعتبار و صفحات خالی به تعداد مورد نیاز داشته باشد.

ارائه دعوت نامه نامعتبر یا جعلی

ارائه دعوت نامه، یکی از مواردی است که ارائه آن به هنگام اقدام برای اخذ ویزا ضروری است. اگر به دنبال اخذ ویزای تحصیلی هستید، باید نامه پذیرش در دانشگاه خود را به سفارت ایتالیا ارائه دهید. این نامه و یا دعوت‌نامه‌ها باید تمامی مهر و امضاهای ضروری را داشته باشد. در غیر این صورت، دعوت نامه و یا نامه پذیرش شما جعلی به حساب آمده و باعث ریجکتی ویزای تحصیلی ایتالیا می‌شود.

نداشتن تمکن مالی مورد نیاز 

گواهی تمکن مالی، به منظور اثبات توانایی شما یا والدینتان برای تامین هزینه‌های اقامت و تحصیل برای مدتی که در ایتالیا هستید ارائه می‌شود. در صورت نداشتن توانایی مالی لازم برای اثبات تمکن مالی، معمولا درخواست ویزای شما ریجکت می‌شود. البته اگر برای ویزای تحصیلی موفق به اخذ بورسیه‌های تحصیلی شده باشید، شرایط کمی متفاوت‌تر خواهد بود. 

داشتن ویزای شینگن استفاده نشده

اگر فرد متقاضی در گذشته ویزای شینگن دریافت کرده و از آن استفاده نکرده باشد، درخواست جدید او برای ویزای شینگن ریجکت خواهد شد.

رفع ریجکتی ویزای ایتالیا

سوابق درخواست ویزا و ریجکتی شما تا حداقل ۵ سال در سیستم اطلاعاتی شنگن باقی خواهد ماند. بعد از دریافت برگه ریجکتی، شما میتوانید حتی فردای روز ریجکتی برای اخذ ویزای شنگن اقدام کنید. اما بر حسب تجربه پیشنهاد می‌شود با رفع نقایص پرونده خود به از ۳ تا ۶ ماه دوباره اقدام کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.
رفع ریجکتی ویزای ایتالیا

اعتراض به ریجکت ویزای ایتالیا

برای اینکه بتوان برای ریجکت ویزای ایتالیا درخواست تجدید نظر کرد، باید مطمئن شوید که سفارت ایتالیا چنین فرصتی را به شما ارائه می‌دهد یا نه. به طور معمول وقتی پاسخ تصمیم درخواست ویزا دریافت می‌شود، در صورت ریجکت شدن، دلیل و اینکه آیا می‌توان به این تصمیم اعتراض کرد یا خیر، نیز در نامه دریافت می‌شود.

فرد ممکن است روزها را صرف جمع‌آوری مدارک موردنیاز، تکمیل فرم درخواست، نوشتن نامه‌های موردنیاز و … کرده باشد. ولی علیرغم اینکه ممکن است بسیار مطمئن باشد که همه‌چیز را درست انجام داده، بنا به دلایلی درخواست ویزای متقاضی ریجکت شود.

 ریجکت ویزا هرگز دلیلی برای ناامیدی نیست.

متقاضیان همیشه می‌توانند بار دیگر درخواست دهند، اشتباهاتی را که در اولین درخواست انجام داده، برطرف کنند و وضعیت خود را بهبود دهند. اگر فکر کنند که اولین درخواست صحیح و تصمیم در مورد رد آنها اشتباه بوده است، می‌توانند نسبت به ریجکت ویزا، اعتراض کنند. با همه این‌ها اعتراض به ریجکت ویزا کار ساده‌ای نیست. متقاضی باید مطمئن شود که تصمیم سفارت برای ریجکت نادرست بوده و دلیلی برای ریجکت ویزا نیست.

سپس با نوشتن یک نامه اعتراض برای رفع ریجکت ویزای ایتالیا و ارسال آن به سفارت، درخواست تجدیدنظر کنند. نوشتن نامه‌ای صحیح، یک فرایند مهم و طولانی است و ضروری است که دقت لازم در نوشتن نامه به خرج داده شود. در این نامه بایستی متقاضی، در مورد اینکه چرا فکر می‌کند رد ویزا به‌ اشتباه انجام‌شده و چرا باید تصمیم پس گرفته شود، دلایل بسیار محکمی ارائه دهد.

 

سایت ویزامتریک و راهنمای گرفتن وقت سفارت ایتالیا

 

نامه تجدیدنظر برای رفع ریجکتی ویزای ایتالیا

این نامه توسط متقاضی ویزا، برای اعتراض در مورد ریجکت ویزا نوشته می‌شود. ضروری است که نامه تجدیدنظر بر اساس دلایل معتبری نوشته شود که به نادرست بودن دلیل تصمیم ریجکت اشاره می‌کند. در برخی موارد، خواهان تجدیدنظر، برای اثبات نادرستی رد، مجاز است مدارک اضافی ارائه کند. متقاضی باید در زمان تعیین‌شده‌ای که سفارت ایتالیا برای اعتراض مشخص کرده، درخواست تجدیدنظر را ارسال کند.

 

شما می توانید فرایند رفع ریجکتی ویزای ایتالیا را به کارشناسان ویزاشی بسپارید. با ما تماس بگیرید.

 

خدمات ویزاشی برای رفع ریجکتی ویزا

ویزاشی یک موسسه مهاجرتی معتبر برای موفقیت شما در رفع ریجکتی و اخذ ویزا می باشد. جهت درخواست برای رفع ریجکتی ویزا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

طبق قوانین ویزای شینگن، چنانچه ویزای شینگن شما رد شود؛ می توانید بعد از دریافت نامه ریجکتی درخواست دهید. فقط قبل از ارائه درخواست حتماً نواقص موجود در پرونده قبلی خود را برطرف کنید تا دوباره با ریجکتی ویزا مواجه نشوید. همانطور که گفتیم؛ سفارت های تمام کشورهای حوزه شیگن، اطلاعات متقاضیان را با هم به اشتراک می گذارند؛ پس اگر نواقص را برطرف نکرده باشید و فقط از طریق سفارت دیگری اقدام کنید؛ باز هم ویزای شما ریجکت می شود.

برای اخذ ویزا، باید شرایط اعلام شده از سوی سفارت کشور مقصد را داشته باشید. در صورتی هر یک از این شرایط را نداشته باشید، درخواست ویزای شما رد خواهد شد و شما مجاز به ورود به کشور مقصد نیستید.

در حالت کلی تفاوت چندانی ندارد اما تخصصی بخواهیم بررسی کنیم،‌ رفیوزی یعنی پرونده بسته شده و میتوانید هر زمانی که بخواهید اپلای کنید تنها به شرطی که پاسخی به دلایلی که رفیوز شده داشته باشید. پرونده های ریجکتی امکان اعتراض به باز شدن مجدد پرونده وجود دارد. و البته بسته به نوع پرونده و ویزای درخواستی هم دارد.

 

نامه تجدیدنظر برای رفع ریجکتی ویزای ایتالیا باید به سفارت ارسال شود.

 

دریافت وقت فوری و عادی سفارت ایتالیا